С куче до Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Atina78
Мнения: 94
Регистриран на: Чет Дек 30, 2004 3:44 am
Обратна връзка:

С куче до Канада

Мнение от Atina78 »

Здравейте.
Зная, че имаше подобна тема, но в нея така или иначе не намерих отговора ,който търся.
За това искам да попитам дали някой скоро е пътувал до Канада с голямо куче (което задължително се превозва в багажното) и ако "да" по какъв начин си уреди транспорта?
p_plamen
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Май 19, 2010 5:18 am

Re: С куче до Канада

Мнение от p_plamen »

И ние живо се интересуваме от темата, че наближава сагата с пътуването с куче и дете :D :D Някой беше писал ,че ще пътува с лабрадор през месец март, но не си спомням да е споделил как е минало .
celicata
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Фев 03, 2010 6:58 am
Местоположение: Gatineau / Ottawa

Re: С куче до Канада

Мнение от celicata »

Мина всичко добре. Купувате си клетка според изискванията. Най добрата компания която извършва превоз на сносна цена е AirFrance. Билета е 200 евро и се плаща в деня на полета. Вие си премествате кучето от единия самолет на другия, като си го чекирате. Кучето трябва да има задължителна имунизация против бяс от България и да е преминало преглед в държавната ветеринарна клиника + всички други имунизации и обезпаразитяване. Това е общо взето информацията. Ние пътувахме с голдън ретривър 33 кг. и нямахме никакви проблеми. Помислете предварително за апартамент, защото не дават на много места с животни.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: С куче до Канада

Мнение от Павел »

Не мога да разбера защо триете, поощрявате мързела и давате тежест на частни мнения, които могат да бъдат подвеждащи. Всеки умен човек би се доверил на единствения достоверен източник - съответната авиокомпания. Някой си летял с енската компания преди половин година. Ами ако правилата са се променили преди два дни, или ако всеки превозвач има отделни изисквания? Кому правите услуга? Според кое правило сарказма е наказуем с триене?
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: С куче до Канада

Мнение от Koko »

Павел написа:Не мога да разбера защо триете, поощрявате мързела и давате тежест на частни мнения, които могат да бъдат подвеждащи. Всеки умен човек би се доверил на единствения достоверен източник - съответната авиокомпания. Някой си летял с енската компания преди половин година. Ами ако правилата са се променили преди два дни, или ако всеки превозвач има отделни изисквания? Кому правите услуга? Според кое правило сарказма е наказуем с триене?
Не видях нищо полезно в съвета ти да питат в плод-зеленчука - не че от новият ти постиг има много полза.
А що се отнася до поощряването на мързела - за да спрем да го поощряваме най-добре би било просто да закрием форума.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: С куче до Канада

Мнение от Павел »

Koko написа:
Павел написа:Не мога да разбера защо триете, поощрявате мързела и давате тежест на частни мнения, които могат да бъдат подвеждащи. Всеки умен човек би се доверил на единствения достоверен източник - съответната авиокомпания. Някой си летял с енската компания преди половин година. Ами ако правилата са се променили преди два дни, или ако всеки превозвач има отделни изисквания? Кому правите услуга? Според кое правило сарказма е наказуем с триене?
Не видях нищо полезно в съвета ти да питат в плод-зеленчука - не че от новият ти постиг има много полза.
А що се отнася до поощряването на мързела - за да спрем да го поощряваме най-добре би било просто да закрием форума.
Коко, достатъчно си умен за да разбереш, че съвета ми и в изтрития пост, не беше да се пита в плот-зеленчук, а в съответната авиолиния. Достатъчно си умен и се чудя, защо отричаш, че това е най-полезния съвет който може да се даде. Ако на теб ти се налага да си превозваш кучето през океана, би се доверил на изказване във форум, или би се обадил на превозвача и провериш съответните изисквания? Все си мисля, първото е равно на мързел и глупост.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Atina78
Мнения: 94
Регистриран на: Чет Дек 30, 2004 3:44 am
Обратна връзка:

Re: С куче до Канада

Мнение от Atina78 »

Не разводнявайте темата! :swear:

Който иска да си чеше езика (пръстите) да си намери друг форум или тема.

Благодаря ти celicata. :y: Ще ти пиша лично съобщение.
p_plamen
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Май 19, 2010 5:18 am

Re: С куче до Канада

Мнение от p_plamen »

И аз ти благодаря celicata :y: :y: :y: На мен ми беше полезна информацията, която сподели .

А саркастичният господин явно не е разбрал естеството на въпроса. Става дума за цялостното пътуване и контакта с властите на летището, не само за изискванията на авиокомпанията. Аз лично прочетох доста по темата не само в този форум, говорих с ветеринар и с приятели в Монреал но имаше противоречиви информации за това ми беше интересно да чуя кой е пътувал скоро с прясно инфо.

Иначе нищо необичайно. Вместо да бъдем конструктивни веднага се появява философ който дава оценки ,кой мързелив ала бала плод зеленчук и тем подобни.

Хубав ден на всички!!!
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: С куче до Канада

Мнение от Павел »

p_plamen написа:И аз ти благодаря celicata :y: :y: :y: На мен ми беше полезна информацията, която сподели .

А саркастичният господин явно не е разбрал естеството на въпроса. Става дума за цялостното пътуване и контакта с властите на летището, не само за изискванията на авиокомпанията. Аз лично прочетох доста по темата не само в този форум, говорих с ветеринар и с приятели в Монреал но имаше противоречиви информации за това ми беше интересно да чуя кой е пътувал скоро с прясно инфо.

Иначе нищо необичайно. Вместо да бъдем конструктивни веднага се появява философ който дава оценки ,кой мързелив ала бала плод зеленчук и тем подобни.

Хубав ден на всички!!!
Гениално, понеже от Монреал получи противоречиви информанции, реши да се довериш на официалните форумски власти. Не си губи времето да питаш където не трябва/превозвача/, щото си сигурен, че информация на няколко месеца е пресна. Кучето ти е по-умно от теб със сигурност. По-добре само да си провери, за да не го качат на покрива.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
p_plamen
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Май 19, 2010 5:18 am

Re: С куче до Канада

Мнение от p_plamen »

Павел написа:Гениално, понеже от Монреал получи противоречиви информанции, реши да се довериш на официалните форумски власти. Не си губи времето да питаш където не трябва/превозвача/, щото си сигурен, че информация на няколко месеца е пресна. Кучето ти е по-умно от теб със сигурност. По-добре само да си провери, за да не го качат на покрива.
Аз при превозвача съм проверил,за това споменах че се интересувам за срещата с местните власти на летището и техните изисквания. Но явно сте бил зает да оцените моите и на кучето ми умствени способности. От негово и от мое име ви благодаря за адекватната оценка. Много ни беше полезно вашето мнение и вашите "ИНФОРМАНЦИИ".

Не мога да разбера защо някой се занимава да поучава и да дава мнения, като всъщност няма какво да каже. Който не иска да се доверява на форумно мнение да не чете и пише тук. Има толкова много места където човек може да плюе и обижда :( :(

Поредната тема ,която се изроди.За съжаление!!!
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: С куче до Канада

Мнение от Павел »

Напротив - казвам най-важното нещо, което може да се каже - проверявайте изискванията на съответните официални власти, за да не гризнете после дървото. Дали ще вкарваш куче или кола, питай властите, а не Пенчо дето ти разправя компетентно, как си е докарал колата с контейнер барабар с кучето в нея.

Толкова ли ти беше трудно да намериш това, или на тия не им вярваш?

http://www.inspection.gc.ca/animals/ter ... 1876307796"

"Other provincial or municipal legislation may also apply. Please check with local authorities before you import a dog." - за това сетили се? В коя провинция кацате, щото явно изискванията може да не са еднакви? Със сигурност във Вашата процедура кучето е било водещият кандидат.
Последно промяна от Павел на Пет Юли 06, 2012 1:18 pm, променено общо 1 път.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
eljbeta
Мнения: 30
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 11:49 am
Местоположение: Монреал

Re: С куче до Канада

Мнение от eljbeta »

Павел,има доста неща,които тук не са описани(на посочения от теб адрес).
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: С куче до Канада

Мнение от Павел »

Ако има такива неща, има начин за връзка с властите и питане нещо по-конкретно, специфично или неясно/Comments or requests for additional information./ Отговора, по всяка вероятност в е-мейл, го пазите и носите с вас. Ако възникне проблем, го показвате на границата - така са ви инструктирали компетентните органи, така сте направили. Ако не мине, им покажете съвет от даден форум :D
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: С куче до Канада

Мнение от klisurov »

Всеки случай е различен.

Когато се наложи да "спориш" с властите,
единствените доводи са тези, публикувани официално,
както и писмо или координати на служебно лице,
което официално се е изказало по въпроса.
Много от телефонните обаждания към "support" в Канада се записват.

Успех!
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
p_plamen
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Май 19, 2010 5:18 am

Re: С куче до Канада

Мнение от p_plamen »

Абсолютно съм съгласен ,че официалните източници трябва да са водещи. Именно с инфо от тях протече цялата ни процедура. Аз открих форума доста късно. Но въпреки това не виждам нищо лошо човек да прочете от хората преди него как са се случили нещата при тях. Всеки си прави извода как и на кой да се довери.

Иначе искренно се забавлявам с коментарите Ви относно нашия домашен любимец и квалификациите за моите умствени способности. И поради причината ,че не си позволявам да обиждам няма да отговоря на остроумието Ви. И да нашето куче е умно и възпитано ( куче водач) и част от проекта ни.


П.с. еljbeta благодаря за Л.С.
Публикувай отговор