Българските лекари и медицина на световно ниво!

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от budtel »

pumpy написа: Аха, значи респивакс се приема УСПОРЕДНО с антибиотик и лекувал - нямам коментар... Между другото няма "остри" възпаления, които да траят по един месец, съжалявам......
Защо цената в Германия от 25к евро значи, че там специалистите са по-лоши от българските ????
В темата говорим за добри лекари или за безплатни лекари - дай да се разберем, ако ти самия си наясно за какво става дума. И говорим за лекарства или за стимулатори и добавки, ако и там си в състояние да направиш разликата ???
Напълно въможно е лечение на остро възпалително заболяване да е с подължителност до 1 месец. А Пумпи каква е разликата между остро възпаление и хронично? Питам те, защото винаги ми е било интересно, а ти като специалист би могъл да ми дадеш професионален отговор.
В България има добри безплатни и платени лекари. Нещо повече - всеки пациент има свободен достъп до добър лекар и в това му право никой не го ограничава. Нещо което е немислимо за Канада - страната на неограничените права и свободи.
Аватар
Люта чушка ®
Мнения: 208
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 11:18 pm
Местоположение: под лилията

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от Люта чушка ® »

budtel написа: В България има добри безплатни и платени лекари.
Както има и скапани такива, от двата вида. Обзалагам се, че поставени в пропорция надделяват над добрите, ама нейсе... Ще ми отговориш ли на въпроса?
Хайде наште! Яжте люти чушки!
Стига сме си правили оглушки...
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от ablood »

Люта чушка ® написа:
budtel написа: Тези имуностилулатори подобряват лечението и спомагат да има по-добър ефект от антибиотика. Както казах може и да се лекува с тях.
Лекар ли си, душко?
Не бе.
Опитен пациент бил.
Не четеш ли, Батка?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Люта чушка ®
Мнения: 208
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 11:18 pm
Местоположение: под лилията

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от Люта чушка ® »

ablood написа: Не четеш ли, Батка?
Струва ли си?
Хайде наште! Яжте люти чушки!
Стига сме си правили оглушки...
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от budtel »

Люта чушка ® написа:
budtel написа: В България има добри безплатни и платени лекари.
Както има и скапани такива, от двата вида. Обзалагам се, че поставени в пропорция надделяват над добрите, ама нейсе... Ще ми отговориш ли на въпроса?
Ще ти отговоря. В България има добри специалисти във всички области на медицината. Съвсем лесно е да разбереш кои са и още по-лесно е да отидеш при тях и те да ти помогнат. С този метод може да си правиш много добра профилактика без никакви притеснения, че ще ти откажат, че ще чакаш по половин година или, че някой ще ти каже "за какво си дошъл", както ми казаха тук.
Това е разликата с Канада. Тука ходенто по лекари е ходене по мъките. Докато чакаш за лекар и изследавния болестта си се развива и ако имаш късмет само ще се хронифицира. Свичко е добре докато не се раболееш. После живота започва да ти се вижда тежък и започваш да се чувстваш като по комунизма.
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от budtel »

Люта чушка ® написа:
ablood написа: Не четеш ли, Батка?
Струва ли си?
Чушка, струва ми се, че си поредния надъхан кандидат емигрант.
Аватар
Люта чушка ®
Мнения: 208
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 11:18 pm
Местоположение: под лилията

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от Люта чушка ® »

Неправилно ти се струва. Благодаря за отговора!
Хайде наште! Яжте люти чушки!
Стига сме си правили оглушки...
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от Bistra »

budtel написа: Ще ти отговоря. В България има добри специалисти във всички области на медицината. Съвсем лесно е да разбереш кои са и още по-лесно е да отидеш при тях и те да ти помогнат. С този метод може да си правиш много добра профилактика без никакви притеснения, че ще ти откажат, че ще чакаш по половин година или, че някой ще ти каже "за какво си дошъл", както ми казаха тук.
С кой метод? Как разбираш кои са? ...Съвсем лесно не е отговор. Допусни, че се връщам от Канада и никой не познавам там.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от budtel »

Bistra написа:
budtel написа: Ще ти отговоря. В България има добри специалисти във всички области на медицината. Съвсем лесно е да разбереш кои са и още по-лесно е да отидеш при тях и те да ти помогнат. С този метод може да си правиш много добра профилактика без никакви притеснения, че ще ти откажат, че ще чакаш по половин година или, че някой ще ти каже "за какво си дошъл", както ми казаха тук.
С кой метод? Как разбираш кои са? ...Съвсем лесно не е отговор. Допусни, че се връщам от Канада и никой не познавам там.
По интернет лесно можеш да намериш. Ние така намерихме професора, който оперира майка ми.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от Bistra »

budtel написа: По интернет лесно можеш да намериш. Ние така намерихме професора, който оперира майка ми.
Интернет дава ли ти гаранции, че е добър? И освен това...Аз работя и отпуската ми е примерно само между 4-ти юли и 26-ти юли.Ще ми насрочи ли дата за операция, за "без пари" точно между тези дати, м? Билета за самолета не го включвам в сметката. ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от budtel »

По интернет се свързах с хора, които са оперирани от този лекар и те ми казаха, че са доволни. Също така съм търсил мнения до колко е корумпиран, къде специализирал, кой е оперирал и т.н. Прочуването показа, че с достатъчна степен на сигурност той е подходящия лекар.
Що се касае до отпуската ти - избираш да чакаш 6 месеца тук или ако заболяването е опасно да отидеш до БГ и всичко да стане много по-бързо. Изборът си е твой (д чойс ис юрс - така ли беше :rofl: )
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от klisurov »

Още не мога да повярвам, че пращаш някого от
budtel написа:тук в Канада
да си прави пломба в БГ :o
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от klisurov »

budtel написа:Тук предписват предимно антибиотици ...
Как пък за толкова време нито веднъж не са ни предписали антибиотик?!?
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от klisurov »

budtel написа:... Изпробвал съм ги върху себе си ...
Това отговаря на множество въпроси :o
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от Bistra »

budtel написа:По интернет се свързах с хора, които са оперирани от този лекар и те ми казаха, че са доволни. Също така съм търсил мнения до колко е корумпиран, къде специализирал, кой е оперирал и т.н. Прочуването показа, че с достатъчна степен на сигурност той е подходящия лекар.
Що се касае до отпуската ти - избираш да чакаш 6 месеца тук или ако заболяването е опасно да отидеш до БГ и всичко да стане много по-бързо. Изборът си е твой (д чойс ис юрс - така ли беше :rofl: )
Брех, да му се не види! Ти си като FBI, бре! :rofl: Браво! :clap:
Е, и мен ме оперираха тук в Канада, ама не съм чакала 6 месеца.Освен това не платих нищо.;)
Въпрос на оправност и на "чойс", вярно! :handshake:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Публикувай отговор