Българи в Канада достойни за уважение!

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Българи в Канада достойни за уважение!

Мнение от apple »

Аз започвам с този, а вие може да продължите ако имате желание...... http://www.librev.com/index.php/compone ... 3-17-40-47" :y:
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Българи в Канада достойни за уважение!

Мнение от apple »

Интересен живот, интересни разсъждения, интересна личност... В наши дни не живее в Канада, но е тръгнал по емигрантския си път от тук. http://e-vestnik.bg/8005/d-r-lyubomir-k ... ot-nulata/"
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Българи в Канада достойни за уважение!

Мнение от anxeli »

Всички българи които познавам в Канада са достойни за уважение :beers:, бачкат си, гледат си семействата ... За повечето няма статии (рядко в местните бг вестници), а и не им дреме за форумското уважение.
Циганите - на Сатурн !
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Българи в Канада достойни за уважение!

Мнение от apple »

anxeli написа:Всички българи които познавам в Канада са достойни за уважение :beers:, бачкат си, гледат си семействата ... За повечето няма статии (рядко в местните бг вестници), а и не им дреме за форумското уважение.
Браво, изказването ти прилича на примитивна политическа тактика за набиране на симпатизанти, нещо като "флиртуване с тълпата"! Мисля, че си готова за политическа кариера! Защо не опиташ? ;)
Последно промяна от apple на Вто Юни 19, 2012 10:19 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Българи в Канада достойни за уважение!

Мнение от Bistra »

apple написа:Браво, изказването ти прилича на примитивна полиническа тактика за набиране на симпатизанти, нещо като "флиртуване с тълпата"! Мисля, че си готова за политическа кариера! Защо не опиташ? ;)
Tи не беше ли против фаворизирането? Май аз пак не съм разбрала. :lol:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Българи в Канада достойни за уважение!

Мнение от apple »

Bistra написа:
apple написа:Браво, изказването ти прилича на примитивна полиническа тактика за набиране на симпатизанти, нещо като "флиртуване с тълпата"! Мисля, че си готова за политическа кариера! Защо не опиташ? ;)
Tи не беше ли против фаворизирането? Май аз пак не съм разбрала. :lol:
Определено, не си! Къде точно видя фаворитизиране? :?:
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Българи в Канада достойни за уважение!

Мнение от Bistra »

Ами не знам, противоречиш си. В някои от постовете си твърдиш, че един българин в чужбина, който е постигнал завиден финансов просперитет и подпомага българската кауза не е достоен за уважение. Сега Анксели се опитва да ти каже, че всички българи, които малко или много се грижат за семействата си са достойни за уважение без излишно афиширане. Ти обаче отново не си съгласна и я нападаш, че "флиртувала с тълпата". Значи совите не са това, което са и истината е някъде по средата. :lol:
Хем трябва да си аскет, но за сметка на това популярен. Е, дай още примери, де! Казах ти, явно не сме добре запознати. Игнат Канев го изхвърлихме от списъка, щото бил богат и чарджел нещастните сънародници с 25$ на радиатор. Давай нататък! ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Българи в Канада достойни за уважение!

Мнение от apple »

Bistra написа:Ами не знам, противоречиш си. В някои от постовете си твърдиш, че един българин в чужбина, който е постигнал завиден финансов просперитет и подпомага българската кауза не е достоен за уважение. Сега Анксели се опитва да ти каже, че всички българи, които малко или много се грижат за семействата си са достойни за уважение без излишно афиширане. Ти обаче отново не си съгласна и я нападаш, че "флиртувала с тълпата". Значи совите не са това, което са и истината е някъде по средата. :lol:
Хем трябва да си аскет, но за сметка на това популярен. Е, дай още примери, де! Казах ти, явно не сме добре запознати. Игнат Канев го изхвърлихме от списъка, щото бил богат и чарджел нещастните сънародници с 25$ на радиатор. Давай нататък! ;)
Хайде, сега като не знаеш да вземеш да обясниш? Говори с факти ако обичаш! Канев не си спомням да съм го коментирала /но ако се бъркам припомни ми/, а и той е от старата генерация емигранти, които са постигнали много, но в други времена. Което не значи, че е забогатял много лесно. Но времената са други, пазара на труда, стоки и усуги също. Конкуренцията е убийствена, а с китайското производство насреща направо си е "кауза пердута". Затова не го пуснах в тази тема. Иначе Канев ми е интересен като личност също. И къде видя това В някои от постовете си твърдиш, че един българин в чужбина, който е постигнал завиден финансов просперитет и подпомага българската кауза не е достоен за уважение. В тази тема тук се възхищавам не от материалния статус на тези българи, а то интелигентността им и постиженията им в определени области носещи полза и за останалите хора и най-вече от това, че имат интересен стил и могат да опишат живота си така, че да му се възхитиш. Не е като колата, къщата, басейна, Карибите, специалните клубове за специални хора и ...социала. Опитай се поне веднъж да бъдеш обективна, няма чак толкова да ти навреди предполагам! ;)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Българи в Канада достойни за уважение!

Мнение от myhata II »

Единственния човек за уважение от мен до сега за жалост не е сред живите е бате Климбо-Климент Денчев
Бог да го прости ! :bow:
Ето ви и един откъс от неговата книга "От Нощта на времето" ;)


"Не ми стигат десетки комплекси и подкомплекси, ами където и да погледна, все СОЦ виждам като оня сексуален маниак, дето и часовник да видел, все за секс му говорело... Преди 30 години избрах Монреал за града на моя живот. Правото на избор. Свободата да избираш. "Freеdom of choice". Една зимна вечер (зимна е излишна дума - в Монреал всяка вечер е зимна) се прибирам след снимки в студиото на СВС, снегът бавно по монреалски пада... Тишина като в песента на Борето Карадимчев. Не чувам стъпки след мен, но усещам нечие дихание. Бях с бая изострена параноя. Миналата есен Джери Марков го бяха ликвидирали в Лондон с чадър - дето не бил български. Отключвам вратата - държах под наем партерен етаж. Глас зад мен на френски: "Добър вечер, другарю!" Замръзнах. От тъмното ми се казва "Другарю". Тук, в Монреал, града на свободата ми. Събирам малкото останал "актьорски кураж" и небрежно поглеждам през рамо. Улицата - пуста. Паркираните автомобили не се виждат от сняг - бяло. Насред това бяло един възтъмен силует, с връзка вестници, които се белеят в протегнатата му ръка.

- Кво е тва? - питам с местния френски акцент, който се нарича "жоал".

Бях бързо усвоил ключови изрази, за да се чувствам по-близък до аборигените. Силуетът ми предлагаше (безплатно) печатния орган на Квебекската комунистическа партия - клон "Енвер Ходжа". Изпаднах в истерия:

- Посред нощ! Защо на мене, бе? Къде ме намери! - виках като обезумял.

Силуетът се стопи в раздраната тишина на падащия сняг. След ден минавам по съседната улица. Зяпам по витрините. О, ужас! От една витрина ме гледа благо Енвер Ходжа. Портрет два на два метра, с маслени бои. Отстъпвам крачка, за да прочета табелата на магазина.

Клуб на Комунистическата партия на Квебек
Секция Енвер Ходжа

По-после разбрах, че имало много такива клубове - Троцки, Мао, Че Гевара... Ленинци!... На излизане от метрото към 5 часа следобед младеж раздава печатни материали. Пъхна ми в ръката лист: "Да вземем на богатите парите" - ме призоваваше листовката.

***
Челавек можна да падладейет в тоа Монреал!
***

Днес, 30 години по-късно, на улицата спрели камиони от градската управа - отдел "Красота". Това са специални коли за поливане и засаждане на цветя. Трима работници с оранжево сигнални жилетки, с жълти каски, "садят" африкански виолетки. Саденето се изпълнява така: първи работник, облегнат на камиона - гледа. Това бил началникът на отдела за африкански виолетки. Втори работник държи табла с малки саксийки с виолетки. Трети работник ги бучка в предварително готовата пръст, защото е минала машина за обработка на пръстта, с обслужващ персонал и отговорник. Намерих се всред реалния социализъм.

***

Отивам до болницата. Имам три-четири "байпаса", та от време на време минавам за проверка. С болничната атмосфера съм доста привикнал. Но СОЦА и тук ме догонва, та си викам, като приключа - бегом при моя психиатър, белки ми предпише нещо за успокоение, защото коридорите и кабинетите са пусти. Уж болница, а няма персонал - само пациенти, мълчаливи, дисциплинирани, с наведени глави чакат!

- Кво става? - питам. - Стачка?

- Не бе! Сега е 10 часът. Персоналът на болницата има пауза за кафе до 10,30.

Според профсъюзния договор може и да умираш, но не го прави между 10 и 10,30. Кафето на нашите профсъюзни членове е свещено. Ние, профсъюзните деятели, с кръв сме спечелили тази битка с капитализма! Ще ни уважавате, че ей!"

Климент Денчев
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Българи в Канада достойни за уважение!

Мнение от Bistra »

Ами хубаво, Ябълке! Значи няма противоречие. На едно мнение сме. Само че не всички са с интересен стил, нито пък литератори за да си описват живота интересно. Между другото в статията имаше малко момент на реклама, касаеща производството на вина. Нямам нищо против това, но мисля, че все пак има тенденциозност в такава популярност.
Колкото до колите и почивките на Карибите...Те са запазена марка на Джовани, за който цитирам по памет си казвала винаги, че изказванията са си точно на място. Аз лично за себе си не се боря за нито популярност, нито за уважение. Политическа кариера няма да развивам, така че съм свободна да живея живота си както ми харесва. ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Българи в Канада достойни за уважение!

Мнение от apple »

Bistra написа:Ами хубаво, Ябълке! Значи няма противоречие. На едно мнение сме. Само че не всички са с интересен стил, нито пък литератори за да си описват живота интересно. Между другото в статията имаше малко момент на реклама, касаеща производството на вина. Нямам нищо против това, но мисля, че все пак има тенденциозност в такава популярност.
Колкото до колите и почивките на Карибите...Те са запазена марка на Джовани, за който цитирам по памет си казвала винаги, че изказванията са си точно на място. Аз лично за себе си не се боря за нито популярност, нито за уважение. Политическа кариера няма да развивам, така че съм свободна да живея живота си както ми харесва. ;)
Е, не разбирам това твое увлечение да ми приписваш изказвания, които не съм правила? Но карай да върви...И темата няма за цел да се самоописваш по самодостойнства ;) , защото няма нищо по нереално от човешката самооценка.
А на Мухата благодаря за цитатите и за бате Климент! Честно казано някога, някой ми беше казвал, че той е живял в Канада, но бях забравила. Абсолютно на място си е тук в тази тема човека. Жалко само, че не е между живите! Муха, а къде мога да прочета повече от тази негова интересна книга? http://www.canada-culture.tv/Studio1/ar ... ew-BG.html"
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Българи в Канада достойни за уважение!

Мнение от apple »

Много съм озадачена от това защо никой не пусна линк към този сайт? :?: Тук виждам доста интересни хора и постижения... Или и за него никой не знае? Аз определено не знаех, но случайността понякога идва толкова навреме и на място...http://www.canada-culture.tv/BG/index-bg.html"
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Българи в Канада достойни за уважение!

Мнение от speedy »

apple написа:Много съм озадачена от това защо никой не пусна линк към този сайт? :?: Тук виждам доста интересни хора и постижения... Или и за него никой не знае? Аз определено не знаех, но случайността понякога идва толкова навреме и на място...http://www.canada-culture.tv/BG/index-bg.html"

Никой не се е сетил да търси по ключовата дума "синерджи".
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Българи в Канада достойни за уважение!

Мнение от apple »

speedy написа:
apple написа:Много съм озадачена от това защо никой не пусна линк към този сайт? :?: Тук виждам доста интересни хора и постижения... Или и за него никой не знае? Аз определено не знаех, но случайността понякога идва толкова навреме и на място...http://www.canada-culture.tv/BG/index-bg.html"

Никой не се е сетил да търси по ключовата дума "синерджи".
Това е смешно! Трябваше ли да се сетя за нещо, което не знам, че съществува? :?: Имам предвид не думата, а сайта.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Българи в Канада достойни за уважение!

Мнение от Bistra »

myhata II написа:Единственния човек за уважение от мен до сега за жалост не е сред живите е бате Климбо-Климент Денчев
Бог да го прости ! :bow:
Да наистина, бог да го прости! И все пак...Ти го уважаваш заради старата му слава (както и аз), която постигна в България, но не и заради изявите му в Канада.А в това, което си постнал, честно да ти призная не намирам нищо изумително.
Айде сега някои хора не ни създавайте стереотипи или измислени кумири, по които да се водим! Климент Денчев се върна в България за да завърши проваленият си в странство живот. Такива примери сигурно има бол, само че няма как да ме накараш да им се възхищавам...Сори!
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Публикувай отговор