Поводи за национална гордост у ...канадците

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Поводи за национална гордост у ...канадците

Мнение от ivanko13 »

Джеймс Нейсмит - бащата на баскетбола :y:
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Поводи за национална гордост у ...канадците

Мнение от 7George »

Ако следите ТВ-сериала Murdoch Mysteries, не може да не забалежите, че почти всички велики открития на човечеството са станали в Канада, и то още през миналия век. :)

Тая певачка с новия си хит, също ме кефи. :party:
http://www.avrillavigne.com/us/news/hello-kitty-video"
Embrace your climate change!
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Поводи за национална гордост у ...канадците

Мнение от Kan_Tangra »

ivandaman написа:1. Всепризнато уважение в целият свят.
2. Културни, учтиви и в повечето случаи толерантни. По принцип не са комплексари, нито пък ги избива на екстремистки шовинизъм.
3. Позитивни.
4. Хуманно/Състрадателно общество в което се взимат предвид хората със специални нужди.
5. Сравнително добро здравеопазване и образование, особено на университетско ниво.
5. Задоволителен жизнен станадарт. (Знам че не е перфектен и в момента не е като преди, но все пак Канада е с едни гърди напред от 90% от останалите държави)



П.С.
Гинес добра ти е темата но като те знам колко "обичаш" Канада, моля те ако критикуваш да го правиш конструктивно и цивилизовано.
Очевидно през Квебек не си минавал ... :lol: :rofl: 8)

Всъщност и при тях повечето точки се покриват, но виж екстремиския им шовинизъм е просто ненадминат.
Толерантни, само ако говориш френски. Иначе не.
Културни, с хората се държат възпитано чат пат, иначе са доста мърляви и неугледни.
Най-големия деликатес, Събуей (сандвич), а и (понеже така казала рекламата) е и най-полезната храна, с пресни зеленчуци.
Ако някой започне да ми развива теории колко полезен е Събуей, определено му обръщам внимание, че е роден тук Канадец. Да се сърди, ако иска ... ;)
Държат отворени прозорците на автобусите през зимата, после подсмърчат и разнасят сополи и всякакви вируси.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
borismorev
Мнения: 62
Регистриран на: Пет Окт 11, 2013 1:30 am
Местоположение: Calgary

Re: Поводи за национална гордост у ...канадците

Мнение от borismorev »

Канада може да се гордее с Памела Андерсън. Другото е вятър и мъгла :D
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Поводи за национална гордост у ...канадците

Мнение от agent Ozo »

Средната класа в Канада е най-богатата в света
За висшата, т.е. класата на Бистра, нищо не се споменава. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Поводи за национална гордост у ...канадците

Мнение от Bistra »

Винаги не съм можела да разбера, злобарството по рождение ли се получава или се придобива по-късно? Ама, май и не е нужно да разбирам. :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Поводи за национална гордост у ...канадците

Мнение от agent Ozo »

Bistra написа:Винаги не съм можела да разбера, злобарството по рождение ли се получава или се придобива по-късно? Ама, май и не е нужно да разбирам. :)
Всеки, който не може, заявява, че не го иска и не му е нужно, Бистре. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Поводи за национална гордост у ...канадците

Мнение от Bistra »

Какво не мога? Да съм злобна ли? Трябва някой много силно да ме предизвика за да му се отям. Прав си, не ми е вродено и не нападам безпричинно. :hai:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Поводи за национална гордост у ...канадците

Мнение от speedy »

Този да вземе да се научи да си управлява парите, а да мрънка, че живее в Кебек. Или да почне да изкарва повече пари....
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Поводи за национална гордост у ...канадците

Мнение от myhata II »

Bistra написа:Какво не мога? Да съм злобна ли? Трябва някой много силно да ме предизвика за да му се отям. Прав си, не ми е вродено и не нападам безпричинно. :hai:
Айде изкарай снимките от ските дето ходи да се лъзгаш, покажи на хората долнопробните хотели и хижи в Канада !
Аз като ходих тук до едно село на 200 км на Север забравих да снимам каква селяния ги тресе и колко са назад завалийките
Онея от хижа "Здравец" ще се напикаят от смях :lol: :rofl:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Поводи за национална гордост у ...канадците

Мнение от agent Ozo »

Bistra написа:Какво не мога? Да съм злобна ли? Трябва някой много силно да ме предизвика за да му се отям. Прав си, не ми е вродено и не нападам безпричинно. :hai:
Да те питам нещо по този повод. Когато някой стане свидетел на простотия и упрекне простака, виновен ли е? Не питам за простака.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Поводи за национална гордост у ...канадците

Мнение от Bistra »

myhata II написа: Айде изкарай снимките от ските дето ходи да се лъзгаш, покажи на хората долнопробните хотели и хижи в Канада !
Аз като ходих тук до едно село на 200 км на Север забравих да снимам каква селяния ги тресе и колко са назад завалийките
Онея от хижа "Здравец" ще се напикаят от смях :lol: :rofl:
Bistra написа:Прав си, не ми е вродено и не нападам безпричинно. :hai:
Не съм муха и никога няма да бъда, което не знам доколко разделя класите, обаче чергите със сигурност. :party: :rock: :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Поводи за национална гордост у ...канадците

Мнение от Bistra »

agent Ozo написа:Да те питам нещо по този повод. Когато някой стане свидетел на простотия и упрекне простака, виновен ли е? Не питам за простака.
Не знам какво имаш предвид. Архиви обаче пазиш, предполагам. Ти си силен по тази част. А върни се, ако обичаш и погледни как си ме посрещнал за "Добре дошла" под ник Julian_04 без да ме познаваш ни най-малко.
Поне в късопаметност не можеш да ме упрекнеш. 8)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Поводи за национална гордост у ...канадците

Мнение от Californian »

Guinness написа:Видяхме,че ние като българи нямаме поводи за национална гордост.Всичко е плод на 45 години комунизъм-дори и солунските/охридските братя.И бацила булгарикус-той пък бил агент на ДС с този прякор.И т.н и т.н.
Та да се върнем на заглавието-давайте да видим какви са поводите за национална гордост при канадците.
Хайде ,кой е първи?

Ами на първо четене според мен защото е голяма страна с голяма територия, хубава природа, хора - хубави, като изключим емигрантите бих казал аз и аз в това число. ;)
Тово и предостатъчно. Казах ли пак природа - невероятна. Гори, води каквито щеш, планини и танананам.
Публикувай отговор