Интересно какво ни очаква - скоро ще се разбере

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
PHOENIX ARIZONA
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Май 31, 2010 2:23 am
Местоположение: Sofia,Bulgaria> Ottawa

Интересно какво ни очаква - скоро ще се разбере

Мнение от PHOENIX ARIZONA »

http://www.cic.gc.ca/english/department ... -11-03.asp"


Дано да има позитивни новини за процеса по емиграцията
Успех на всички сериозни и готови за борба кандидати като мен ;)
Вик
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Апр 28, 2011 9:49 am

Re: Интересно какво ни очаква - скоро ще се разбере

Мнение от Вик »

Да не е това причината да правят информационен семинар и в София на 29.11.2011?
http://www.canadainternational.gc.ca/ro ... aires.aspx"
Аватар
skwestarz
Мнения: 47
Регистриран на: Съб Май 08, 2010 3:52 am
Местоположение: Пловдив

Re: Интересно какво ни очаква - скоро ще се разбере

Мнение от skwestarz »

В момента за 2 години замразяват спонсорирането на родители, баби и дядовци, тъй като те са потенциални пенсионери. За тази категория предвиждат в бъдеще да се отпускат дългосрочни визи, без да им се дава поданство. За сметка на това увеличават броя за skilled workers, защото са икономически изгодни. :)
Аватар
AsicsFan
Мнения: 229
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 11:50 am
Местоположение: Хасково, България

Re: Интересно какво ни очаква - скоро ще се разбере

Мнение от AsicsFan »

Winners train, losers complain.
Sofia=>Toronto 2010-07-28
Citizenship 2014-11-13
Toronto=>Sofia 2021-04-28 (Завърнал се)
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Интересно какво ни очаква - скоро ще се разбере

Мнение от valioiko »

Знаят си работата хората. Това мисля аз :)
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Аватар
Lira
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Яну 01, 2010 6:51 pm
Местоположение: Торонто

Re: Интересно какво ни очаква - скоро ще се разбере

Мнение от Lira »

Вик написа:Да не е това причината да правят информационен семинар и в София на 29.11.2011?
Не.
Такъв инфо семинар се провежда всяка година (или поне през всяка от последните 3 години.)
"Късметът се случва, когато подготовката срещне възможността!" Опра Уинфри
PHOENIX ARIZONA
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Май 31, 2010 2:23 am
Местоположение: Sofia,Bulgaria> Ottawa

Re: Интересно какво ни очаква - скоро ще се разбере

Мнение от PHOENIX ARIZONA »

Ние ще сме там ще се радвам да се запознаем
Дяко ;) ;) ;)
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Интересно какво ни очаква - скоро ще се разбере

Мнение от Leda78 »

Ние също изпратихме мейл с молба да ни регистрират за семинара. Ако ни потвърдят, ще се запознаем :)

Някой ходил ли е на подобни семинари? Дайте някаква информация - как протичат, плащат ли се и т.н.
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Аватар
AsicsFan
Мнения: 229
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 11:50 am
Местоположение: Хасково, България

Re: Интересно какво ни очаква - скоро ще се разбере

Мнение от AsicsFan »

не се плащат. ми как да протичат - нормално за семинар - ходиш, има презентация, четат ти статистики, разказват малко и можеш да задаваш и въпроси - при нас жената беше много мила и отговори на всички
Winners train, losers complain.
Sofia=>Toronto 2010-07-28
Citizenship 2014-11-13
Toronto=>Sofia 2021-04-28 (Завърнал се)
Вик
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Апр 28, 2011 9:49 am

Re: Интересно какво ни очаква - скоро ще се разбере

Мнение от Вик »

Аз също се регистрирах, и ще бъда там. Проверявайте си мейла, защото защото вече промениха веднъж мястото на провеждане.
Когато се регистрирах беше на ул. "Цар Самуил", сега на "Княз Борис". Междувременно отмениха семинара в Кишенев.
Severnqchka
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Ное 08, 2011 5:04 pm

Re: Интересно какво ни очаква - скоро ще се разбере

Мнение от Severnqchka »

Здравейте!
Чета форума от една седмица и съм благодарна на всички, които дават съвети. Аз тепърва тръгвам да оформям документи...
Регистрирана съм за семинара в София. Някой знае ли в рамките на колко дни идва потвърждението за участие?
Благодаря!
Severnqchka
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Ное 08, 2011 5:04 pm

Re: Интересно какво ни очаква - скоро ще се разбере

Мнение от Severnqchka »

Получих потвърждение за срещата в София,значи ще се видим! ;)
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Интересно какво ни очаква - скоро ще се разбере

Мнение от balbi »

Дерта на тези семинари е, че няма истинска автентична информация нужна на всички вас тук. Говорят за статистика и за възможности, спестяват факти, които най-малко ще накарат хората да предприемат различна стратегия, но както знаете информацията е злато и не се дава без нищо...пълни глупости, според мен поне трябва да казват как са реално нещата в момента.
Късмет на всички!
pumasapu
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Ное 10, 2010 4:49 am
Местоположение: София

Re: Интересно какво ни очаква - скоро ще се разбере

Мнение от pumasapu »

За съжаление горе-казаното е в доста голяма степен вярно. Посещавал съм такъв семинар, представящ начините за имиграция в Квебек. Продължи около 2-3 часа, водеше се от лектор, имаше преводачи от френски, английски, прожектор и т. н.. Но това, всъщност, представляваше представяне в най-големи подробности на интернет-страницата на имиграционния сайт, която ми бе прекрасно позната (предполагам - и на повечето присъстващи). Малко е абсурдно: ако човек наистина се е постарал да се разрови здравата и да се запознае със сайта и линковете от него, реално няма какво ново да научи. В края имаше възможност за въпроси, но отговорите и на тях, сякаш, можеха да се обобщят с израза: "вижте в сайта ни в интернет". Тези семинари просто се правят с рекламна цел. Въпреки всичко, това си е лично мое мнение и не искам да убеждавам никого да не посещава семинара - може пък и аз да не съм прав...
"Животът се състои от ридания, подсмърчания и усмивки. Преобладават подсмърчанията." О'Хенри
------------------------------------------------------------
http://www.youtube.com/watch?v=ZwOo9xyyDkg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
tonakis
Мнения: 106
Регистриран на: Пон Мар 15, 2010 5:32 am
Местоположение: Burgas, Bulgaria

Re: Интересно какво ни очаква - скоро ще се разбере

Мнение от tonakis »

Здравейте на всички. Малко позачезнах последните месеци, но новината, че отново закъсняхме с документите и квотата се напълни, не ми подейства много добре :) Както и да е, пак сме обратно в играта и действаме. До сега четох всички стари теми, които съм пропуснал - нищо интересно, освен историята с Arizona, доста кофти. Сега прочетох и отказа - съжалявам. Но, слагай го в графа натрупан experience и действай напред :) Та за този семинар, понеже и аз и съпругата ми сме на работа по времето когато ще се провежда и вариянта да отсъстваме от работа е около под 0% :) много ще съм благодарен ако някой от вече записалите се засегне темата за новите документи. Никак не ми е ясно, в крайна сметка ще може ли до март месец да изпращаме старите документи или от сега (ноември) вече задължително се изпращат само новите. На някои места пише, че от ноември само новите да се пускат, на други пък пише, че до март ще си важат и старите. И още един въпрос, по-скоро искам да се презастраховам, @ARIZONA - кредитната ти карта, с която плати от Unionbank в каква валута е?
Благодаря и успех
Публикувай отговор