Мога ли да имигрирам в Квебек, но да не живея там?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
virtual
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Авг 08, 2011 6:02 am

Мога ли да имигрирам в Квебек, но да не живея там?

Мнение от virtual »

Здравейте, нов съм както виждате, но това не значи че не изчетох доста неща от форума. Скоро ще подаваме документи за Квебек с приятелката ми, та се чудихме този въпрос. Не намерих друга тема, в която това да се е обсъждало, затова се извинявам ако вече е задаван.
Понеже имам леки съмнения относно това как ще се справим с френския и дали ще го възвишим до ниво, на което можем да си търсим работа по специалността, се зачудих дали не може да се пренесем в Торонто или дори по-на запад ако забоксуват нещата?

Благодаря предварително на отзовалите се!
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Мога ли да имигрирам в Квебек, но да не живея там?

Мнение от bp_de »

virtual написа:Здравейте, нов съм както виждате, но това не значи че не изчетох доста неща от форума.
.................
Не намерих друга тема, в която това да се е обсъждало, затова се извинявам ако вече е задаван.
Моя съвет е да се замислиш много яко ...... щото отговора на тоя въпрос е поне 50 пъти даван ....ако сега не можеш да намериш таква елемнтарна информация .....то ще ти е доста трудно с къде къде по закодирани неща....
Пробваи следното..... горе на търсене -вкараи е тоя текс дето е наи накраяв червено например..

Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: Мога ли да имигрирам в Квебек, но да не живея там?

Мнение от dea »

Здравей!
Добре дошъл във форума. Извинявам се за недружелюбния прием на колегата. :?:
По същество: много хора използват процедурата на Квебек за да получат статут на постоянно пребиваващи в Канада и после се установяват в някоя от другите провинции. За това още няма санкционирани. Действай!
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
novotel
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Юли 14, 2010 9:14 am
Местоположение: Montreal

Re: Мога ли да имигрирам в Квебек, но да не живея там?

Мнение от novotel »

Все пак не забравяй, че трябва да си "възвишиш" френския достатъчно, за да минеш интервюто за Квебек ;) Успех и от мен!
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Мога ли да имигрирам в Квебек, но да не живея там?

Мнение от Koko »

virtual написа:Здравейте, нов съм както виждате, но това не значи че не изчетох доста неща от форума. Скоро ще подаваме документи за Квебек с приятелката ми, та се чудихме този въпрос. Не намерих друга тема, в която това да се е обсъждало, затова се извинявам ако вече е задаван.
Понеже имам леки съмнения относно това как ще се справим с френския и дали ще го възвишим до ниво, на което можем да си търсим работа по специалността, се зачудих дали не може да се пренесем в Торонто или дори по-на запад ако забоксуват нещата?

Благодаря предварително на отзовалите се!
Минете ли успешно процедурата и получите статут на постоянно пребивавищи в Канада, след това можете да се установите в която канадска провинция ви се иска.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Slick
Мнения: 39
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 7:46 am
Местоположение: Vic

Re: Мога ли да имигрирам в Квебек, но да не живея там?

Мнение от Slick »

В допълнение на горното - за целта не е нужно дори и за минавате/кацате в Квебек. На никой не му дреме (все още) по коя програма си си получил статута, освен че документа е написан на "чужд" език. (френски)
Успех в процедурата.
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: Мога ли да имигрирам в Квебек, но да не живея там?

Мнение от Mr.D »

Slick написа:В допълнение на горното - за целта не е нужно дори и за минавате/кацате в Квебек. На никой не му дреме (все още) по коя програма си си получил статута, освен че документа е написан на "чужд" език. (френски)
Успех в процедурата.
За самото лендване нека да е В Кебек. След това ходи кьдето изкаш. Много хора ще ти кажат че нямаха проблеми да ленд в други провинции но според моя адвокат за да не се заядат случайно на границата .Мини през Кебек.Там федерален ще те посрещне и ти дава лендиг документ .След това избора е твой.
Освен ако нямаш на визата ограничение като инвесторите.
Аватар
NavinBG
Мнения: 64
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 6:28 pm
Местоположение: Монреал

Re: Мога ли да имигрирам в Квебек, но да не живея там?

Мнение от NavinBG »

Здравей virtual!
Ако, покривате точките по федералната програма,може да опитате с нея.Успех!
ivansts
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Май 18, 2011 9:23 am

Re: Мога ли да имигрирам в Квебек, но да не живея там?

Мнение от ivansts »

Mr.D написа:
Slick написа:В допълнение на горното - за целта не е нужно дори и за минавате/кацате в Квебек. На никой не му дреме (все още) по коя програма си си получил статута, освен че документа е написан на "чужд" език. (френски)
Успех в процедурата.
За самото лендване нека да е В Кебек. След това ходи кьдето изкаш. Много хора ще ти кажат че нямаха проблеми да ленд в други провинции но според моя адвокат за да не се заядат случайно на границата .Мини през Кебек.Там федерален ще те посрещне и ти дава лендиг документ .След това избора е твой.
Освен ако нямаш на визата ограничение като инвесторите.
А self employer - имат ли такова ограничение ?
Благодаря
vaniliq
Изгонен от форума
Мнения: 173
Регистриран на: Чет Яну 22, 2009 10:55 am
Местоположение: Торонто

Re: Мога ли да имигрирам в Квебек, но да не живея там?

Мнение от vaniliq »

Не е съвсем да няма проблеми. Ние точно преди 1 година влязохме с квебекарска процедура на летището в Торонто. Митническия агент мама му арабска ми напрай проблем що кацам в Онтарио с квебекарска процедура. След няколко смразяващи момента все пак ме пусна. Така че имай 1 наум. И гледай да не се натресеш на шибан арабин.
27.02.09 DSC
07.03.09 accuse
05.10.09 получена покана
02.12.09 13:30ч интервю-Успешно
25.01.10 док. към Бурурещ
22.02.10 Баркодове
15.03.10 Медицински ф-ри
23.03.10 Медицински 13.04 втори мед. 10.05 ОК
09.06.10 Покани за визи
02.07.10 ВИЗИ
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Мога ли да имигрирам в Квебек, но да не живея там?

Мнение от mortigur »

vaniliq написа:Не е съвсем да няма проблеми. Ние точно преди 1 година влязохме с квебекарска процедура на летището в Торонто. Митническия агент мама му арабска ми напрай проблем що кацам в Онтарио с квебекарска процедура. След няколко смразяващи момента все пак ме пусна. Така че имай 1 наум. И гледай да не се натресеш на шибан арабин.
Това с арабина не е много сигурно, мен един пъпчив канадец ме кара да му показвам колко пари нося в себе си.....
Taxation is theft.
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: Мога ли да имигрирам в Квебек, но да не живея там?

Мнение от Mr.D »

ivansts написа:
Mr.D написа:
Slick написа:В допълнение на горното - за целта не е нужно дори и за минавате/кацате в Квебек. На никой не му дреме (все още) по коя програма си си получил статута, освен че документа е написан на "чужд" език. (френски)
Успех в процедурата.
За самото лендване нека да е В Кебек. След това ходи кьдето изкаш. Много хора ще ти кажат че нямаха проблеми да ленд в други провинции но според моя адвокат за да не се заядат случайно на границата .Мини през Кебек.Там федерален ще те посрещне и ти дава лендиг документ .След това избора е твой.
Освен ако нямаш на визата ограничение като инвесторите.
А self employer - имат ли такова ограничение ?
Благодаря
Доколкото знам ще имаш ако го пише като условие на самата виза. Ти имаш виза за град в който ще вьртиш бизнес и инвестираш пари и на втория ден забиваш на другаде и работиш при някой друг. Коко сугурно ги знае повече,той да отговори.
Това го прочетах някаде преди време. И пишеше че и идват да те проверяват дали го имаш бизнеса още.
miliS
Мнения: 67
Регистриран на: Сря Мар 19, 2008 12:01 pm
Местоположение: Canada

Re: Мога ли да имигрирам в Квебек, но да не живея там?

Мнение от miliS »

Здравей и от мен. Аз така дойдох тука с френската процедура. Кацнах в Монтреал обаче и имах 2 часа до следващия ми полет. Нямах никакви проблеми пред имиграционните, дори минах много бързо. Отне ми само 20 мин. Бяха много любезни и никой даже не попита каде и защо отивам. Така че действайте с процедурата и гледайте да минете интервюто. Това е най-важното ви нещо за сега. После вече след интервюто нещата са лесни. Успех :)
Виза - 15.06.2010
Канада - 21.07.2010
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Мога ли да имигрирам в Квебек, но да не живея там?

Мнение от tonich »

miliS написа:...Кацнах в Монтреал обаче и имах 2 часа до следващия ми полет. Нямах никакви проблеми пред имиграционните, дори минах много бързо. Отне ми само 20 мин. Бяха много любезни и никой даже не попита каде и защо отивам....
Е какво има да пита? Нали си миналa емиграционни в Монтреал? |(

Както разбирам, питащият иска да кацне другаде, а не в Квебек...
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Публикувай отговор