Изпратили документи след 01.07 2011

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Аватар
tonakis
Мнения: 106
Регистриран на: Пон Мар 15, 2010 5:32 am
Местоположение: Burgas, Bulgaria

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от tonakis »

Да представя се банково извлечение, на доверие и добра дума вече никой май не работи :) Да, може да са по сметката на съпругата ти, стига да приложите и брачното свидетелство ;)
Talisub
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Юли 19, 2011 4:24 am

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от Talisub »

Много благодаря! Ама пак са си доста пари де :)
Jan_Ivka
Мнения: 26
Регистриран на: Пон Май 31, 2010 3:06 pm
Местоположение: Варна

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от Jan_Ivka »

momo4eto написа:Добър ден на всички форумци. От всичко прочетено до момента разбирам, че може да пуснем документите по старите образци до 14.11.2011. Ако греша поправете ме. Ако съм прав имам няколко въпроса.
Пазя си всички бланки по стария вариант, но ще съм благодарен ако някои скоро ги е пускал и ги пази да ми ги изпрати. После имам въпроси отностно "Work Experience". В новите изисквание е написано,че искат копия от трудови договори, от длъжнистни характеристики, от препоръки на работодатели и тези документи с подробна информация като e-mail, website, телефон, факс и т.н. Разгледах няколко пъти Instruction Guide i Documents Checklist, но там никъде не видях какви съпъттващи документи трябва да се изпратят, като доказателство за "Work Experience". Моля този, които скоро е пуснал документите си по стария начин или които е запознат да ми помогне.
Багодаря и хубав ден!
Къде пише, че може да пуснем документите по старите образци до 14.11.2011 ??? Това ме засяга лично понеже в предните апликейшъни в Instruction Guide на страница 30 т.10 пишеше: Indicate the amount (in Canadian dollars) of unencumbered, transferable and available funds that you have. This amount can include the value of any property that you own, but should not include jewellery, cars or other personal assets."
Може ли да представим доказателства за притежаван/и имот/и и да не показваме налични пари в сметката?
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от Leda78 »

Не мисля, че правилно тълкуваме написаното за старите документи... На няколко места в инструкциите изрично пише, че трябва да се изпратят максимално актуални документи към момента на изпращане и че това трябва да се следи на сайта им.

А това че "може" до 14.11.2011, за мен просто означава, че няма да ви върнат, а след 14.11.2011 ще ги върнат, ако са старите. Но ако са решили, че ще ти гледат кредитите или пътуванията, просто ще поискат допълнително документи.

Това, разбира се, е мое тълкуване. Ние събрахме всички документи и сега ни бавят точно новите изисквания, но какво да се прави. По-добре така, отколкото да ми върнат - а сега пратете и тези два формуляра, не мислите ли?
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Jan_Ivka
Мнения: 26
Регистриран на: Пон Май 31, 2010 3:06 pm
Местоположение: Варна

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от Jan_Ivka »

И ние сме съгласни :)
Просто при внимателно прочитане става ясно, че ако си изпратил пакета с док-ти преди 18.07 ще ги разгледат ако не пристигнат НЕ по-късно от 14.11!
И на нас не ни харесват новите изисквания но какво да се прави - ние скачаме според пръчката - не те ;)
Аватар
momo4eto
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Юли 20, 2011 3:39 pm
Местоположение: Плевен,Велико Търново

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от momo4eto »

Като, че ли и аз се съгласих с Jan_Ivka и Leda78. Наистина има логика в думите им и за да е всичко наред по-добре по новите изисквания отколкото забавяне и допълнителни нерви.
Документи за Виена - 10.10.2011.
plamencho
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Юли 26, 2011 1:00 pm

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от plamencho »

Здравейте,
ние изпратихме за NOC 2151 на 19.07. Документите бяха получени на 25.07, ползвахме DHL.
Успех на всички :)
Valeto
Мнения: 63
Регистриран на: Сря Юни 15, 2011 4:38 pm

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от Valeto »

Здравейте
Време е да се похвалим

Та с две думи - на 40тия ден от изпращането на документите получихме и първия знак че нещо добро се случва- преди малко ни изтеглиха парите от Кредитната карта. Дано да ни върви по вода в този дъжд.

Успех на всички
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от Leda78 »

Здравейте!

Според мен за нас е още рано да се хвалим, тъй като ми е малко мътно как точно отброяват бройките от квотата... Хвалбата май трябва да е след изтегляне на парите от картата, но пък поне да се запишем, че сме изпратили документи - изпратени документи на 06.8.2011, 9 a.m. NOC 1122, UPS. Получени 10.08.2011, 10 a.m. в Сидни.

За всички, които тепърва ще изпращат - искам да споделя за UPS - изключително доволна съм.
1. Цена - първо пратката ми струваше към 180 лв (даже малко по-малко но не помня съвсем точно сумата), това за 1.3кг, което мисля, че е много добра цена. Тази цена е гарантиран срок на доставка до 12.8.2011, 12 p.m.
2. Срок - гарантираният срок на доставка, който ми дадоха беше от 06.8.2011, 9 a.m. до 12.8.2011г., 12a.m. (при положение, че все пак в този срок има включен един уикенд и Сидни се води отдалечена зона), т.е. ако се забавят ти се дължи обезщетение. Сидни, Канада им се води отдалечена зона, т.е. има мотане из Канада преди да стигне и въпреки това пратката стигна с ден и половина по-рано - стигнала е вчера в 10 сутринта!
3. Обслужване - тъй като замалко да изпусна срока за изпращане им звъннах по телефона, бяха супер любезни и се съгласиха да започнат да попълват товарителницата докато дойда, за да не изпуснем срока и пратката да се води изпратена на 06.8.2011
4. Проследяемост - имат тракинг система, която ти показва във всеки един момент, докъде ти е стигнала пратката, като можеш да се абонираш и при всяка промяна, да получаваш мейл.

Успех на вас и на нас! :)
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
silverspell74
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Юли 03, 2011 1:56 pm

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от silverspell74 »

Колеги ;) ,
кога според вас можем да чакаме някакво инфо относно статуса ни на кандидатстване и кога е разумно да изпратим запитване по мейл? Някъде в сайта на имиграционните пишеше, че ако след 60 дни от датата на получаване там нямаме известие, бихме могли да попитаме, но се чудя...
Valeto
Мнения: 63
Регистриран на: Сря Юни 15, 2011 4:38 pm

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от Valeto »

silverspell74,
до колкото си спомням вашите документи бяха получени на 08.07.2011. Според статистиката, която водят в международния форум все още не са свършили с 8-ми:
"

След като минат 60 дена, не пречи да изпратиш запитване. Дори имам спомен, че ставаше въпрос за 6 седмици, но може и да се лъжа.

Успех!
silverspell74
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Юли 03, 2011 1:56 pm

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от silverspell74 »

Ние изпратихме таксата с чек и не съм сигурна как мога да проверя дали е осребрен. Може би трябва да отида до банката и да пусна някакво запитване...При вас с кредитните карти е по-лесно :)
Аватар
tonakis
Мнения: 106
Регистриран на: Пон Мар 15, 2010 5:32 am
Местоположение: Burgas, Bulgaria

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от tonakis »

Мдам и ние изпратихме нашите с банков превод и няма как да проверим дали вече са се възползвали от тях или не. В банката "леличката" ми обясни, че всяка вечер изпращат парите, които са получили към съответната Канадска банка и от там нататъка вече нямат представа какво точно се случва. А за по-горните постове - да срока е 6 седмици. Ако до 6 седмици след като апликейшъна ти е бил получен нямаш отговор, може да им пишеш и те ти връщат автоматичен отговор, че до 20 дена (или по-малко) ще получиш feedback.
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от Leda78 »

Valeto написа:silverspell74,
Според статистиката, която водят в международния форум все още не са свършили с 8-ми:
"
Каква е тая статистика в международния форум? Различна ли е от официалната? Не мога да вляза от офиса да я дръпна, затова можеш ли да пуснеш линк към темата?

Благодаря!
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Valeto
Мнения: 63
Регистриран на: Сря Юни 15, 2011 4:38 pm

Re: Изпратили документи след 01.07 2011

Мнение от Valeto »

Ето ги връзките към темата и таблицата .

За съжаление там прочетох, че трима, кандидатствали за 1122, са получили отговор след запитване от тяхна страна, че документите им са върнати . :( Бройката както изглежда е запълнена на 8.07. Но все още не е сигурно. Много от хората се съмняват в истинността на постовете.
Публикувай отговор