пазар на труда в Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

пазар на труда в Канада

Мнение от azzura »

Скоро не е обсъждана темата за безработицата в Канада и изобщо какво е положението на пазара на труда в момента.В ъмплоа Кебек гледам, че има обявени 3-4 свободни позиции, а по тях кандидатстват от 30 до 70 човека, че и повече.Имам информация, че в момента в Монреал например, почти не наемат нов персонал по фирмите.Та какво излиза? Новодошлите кацат от трън на глог?
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: пазар на труда в Канада

Мнение от roumensp »

А ти за цяла Канада ли се интересуваш или конкретно за Монреал ?
И за какъв тип работа питаш ? Ако търсиш нещо по специалността си, няма да ти е много лесно в началото, но по-неквалифициран персонал от типа на касиерки и т.н. винаги се търси.

Ето ти какво е положението в момента:
Latest release from the Labour Force Survey
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: пазар на труда в Канада

Мнение от azzura »

За Квебек и Албърта по-точно.Мерси за информацията :)
Тип работа -за мен - счетоводство, финанси и всичко свързано, за половинката - електро инженер, техник и подобни
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: пазар на труда в Канада

Мнение от cocose »

azzura написа:Скоро не е обсъждана темата за безработицата в Канада и изобщо какво е положението на пазара на труда в момента.В ъмплоа Кебек гледам, че има обявени 3-4 свободни позиции, а по тях кандидатстват от 30 до 70 човека, че и повече.Имам информация, че в момента в Монреал например, почти не наемат нов персонал по фирмите.Та какво излиза? Новодошлите кацат от трън на глог?
ООоооо напротив напротив, в моята професия има страшно оживление.....проблема е че искат да ловят акули със трици, но акулите не са още огладнели чак толкова, и се наблюдава една много интересна картинка :)
Половинката ти не би трябвало да има проблем да си намери работа я в някой производствен цех, я ремонт на техника, но специално за Монтреал не знам как стоят нещата...
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: пазар на труда в Канада

Мнение от azzura »

cocose написа:
azzura написа:Скоро не е обсъждана темата за безработицата в Канада и изобщо какво е положението на пазара на труда в момента.В ъмплоа Кебек гледам, че има обявени 3-4 свободни позиции, а по тях кандидатстват от 30 до 70 човека, че и повече.Имам информация, че в момента в Монреал например, почти не наемат нов персонал по фирмите.Та какво излиза? Новодошлите кацат от трън на глог?
ООоооо напротив напротив, в моята професия има страшно оживление.....проблема е че искат да ловят акули със трици, но акулите не са още огладнели чак толкова, и се наблюдава една много интересна картинка :)
Я раздуй за какво става въпрос. :D Каква ти е професията?
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: пазар на труда в Канада

Мнение от cocose »

software developer.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: пазар на труда в Канада

Мнение от Marto »

Миналата седмица май излязоха последните статистики от статкан.

Най-обнадеждаващото е, (освен че са отворени много голям брой нови работни места) че повече хора търсят активно работа (лейбър форс е нарастнала). Това от своя страна е увеличило процента на безработицата, но това е всъщност е отражение на подобряващата се конюнктура.

В САЩ, през същия период, безработицата падна, но главно поради огромното число хора, които са се отказали да търсят работа (и които не ги броят когато изчисляват процента безработица).

Това горе - в общи линии. За където ти си се запътил(а) не знам... а и зависи и от твоите специалност, очаквания и т.н.

М/у другото, казвал съм го и преди, най-големият проблем според мен са езиковите способности на някои имигранти и че много се надценяват... независимо дали искат да са касиерки или директорки.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: пазар на труда в Канада

Мнение от roumensp »

azzura написа:За Квебек и Албърта по-точно.
Според мен има голяма разлика м/у 2-те провинции. В Албърта по-лесно се намира работа и заплатите са доста по-високи.
cocose написа:software developer.
Със сигурност в момента положението в IT е по-добро отколкото преди 5 години, когато за последен път смених работодателя. Тогава беше много умряла работа и на човек като мен, емигрирал от Щатите, канадският labor market изглеждаше като тоя на най-дълбоката US-провинция. :D
Последно промяна от roumensp на Чет Фев 10, 2011 2:51 pm, променено общо 1 път.
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: пазар на труда в Канада

Мнение от azzura »

За очакванията какво да кажа, нямам нищо против да работя като директорка :rofl: , но ще трябва да се започне с касиерка.

Между другото на Брежнев много му ходят тия цайси.
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: пазар на труда в Канада

Мнение от roumensp »

azzura написа:Тип работа -за мен - счетоводство, финанси и всичко свързано ...
Предполагам, че ще трябва да изкараш някой-друг курс, като пристигнеш ... След това мисля, че няма да ти е трудно да намериш нещо.
azzura написа:Между другото на Брежнев много му ходят тия цайси.
Те са си необходимост докато си в Матрицата, за да не виждаш и се дразниш от това, което е около теб. Между другото, ти кога ще напускаш родната Матрица и идваш насам? И не си ли решила вече Албърта или Квебек ? А защо пък не Ванкувър, лично аз ти го препоръчвам. :y:
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: пазар на труда в Канада

Мнение от IRA »

В моята област, окачени фасади, има голяма раздвижване. Във фирмата в която работя са взели 3 големи обекта, очакват още. Знам,че са наели двама нови в Монреал, за САщ не знам,но сигурно и там за наели. От една друга фирма също ми предлагаха работа,но аз съм в майчинство и не търся. 2009 положението беше много зле, нямаше направо работа. В същата фирма направиха към 30 % съкращение, но то си беше повече разчистване на сметки.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: пазар на труда в Канада

Мнение от Koko »

azzura написа:За Квебек и Албърта по-точно.Мерси за информацията :)
Тип работа -за мен - счетоводство, финанси и всичко свързано, за половинката - електро инженер, техник и подобни
Моите наблюдения за счетоводство и финанси (макар че се намирам на друго място) е че също започва раздвижване и се увеличава наемането на нови хора, след като през миналите две години имаше основно съкращения или замразяване на щата, но процеса е едва в началото си. Ще видим как ще е по-нататък през годината. Проблема е обаче че в момента се търсят основно опитни и квалифицирани специалисти, а в същото време има спад в предлаганото заплащане - предполагам че това има предвид и Кокосе.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: пазар на труда в Канада

Мнение от azzura »

roumensp написа:
azzura написа:Тип работа -за мен - счетоводство, финанси и всичко свързано ...
Предполагам, че ще трябва да изкараш някой-друг курс, като пристигнеш ... След това мисля, че няма да ти е трудно да намериш нещо.
azzura написа:Между другото на Брежнев много му ходят тия цайси.
Те са си необходимост докато си в Матрицата, за да не виждаш и се дразниш от това, което е около теб. Между другото, ти кога ще напускаш родната Матрица и идваш насам? И не си ли решила вече Албърта или Квебек ? А защо пък не Ванкувър, лично аз ти го препоръчвам. :y:

Съпругът ми много харесва Ванкувър, но мисля, че за начало ще ни е трудно, пък и не познаваме никого там.Нашата матрица, при добро стечение на обстоятелствата ще я напуснем тази година и ще се транспортираме във вашата :D
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: пазар на труда в Канада

Мнение от anxeli »

IRA написа:В моята област, окачени фасади, има голяма раздвижване.
Tова трябва да е нещо строително, но на мен ми напомни окачените фасади на по-възрастните местни жителки - веждите ги закачат към косата, а бузите - зад ушите :clap: ... голям пазар ви казвам. То и в бг. хирурзите правят добри пари от това, поне тези сънародници нямат нужда от съвет :rock:.
Циганите - на Сатурн !
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: пазар на труда в Канада

Мнение от azzura »

anxeli написа:
IRA написа:В моята област, окачени фасади, има голяма раздвижване.
Tова трябва да е нещо строително, но на мен ми напомни окачените фасади на по-възрастните местни жителки - веждите ги закачат към косата, а бузите - зад ушите :clap: ... голям пазар ви казвам. То и в бг. хирурзите правят добри пари от това, поне тези сънародници нямат нужда от съвет :rock:.
:rofl: в Бг му викат тунинг, само да вметна увисналите гърди за врата ли ги закачат?
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор