Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от azzura »

Не разбирам едно нещо - може ли големи хора, живели в България, да повярват на такива излияния? Със сигурност наивния тук не е грийн форест. ;)
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от optics »

Green Forest or Green Caviar -- that's the question
8)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
GreenForest
Мнения: 16
Регистриран на: Съб Фев 05, 2011 5:26 pm

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от GreenForest »

На всички, които ми дадоха полезни съвети и линкове искрено им благодаря.
Изчитам редовно всички мнения, които се пишат, но спирам да отговарям на такива никове, които е видно, че искат да си играят, да подмятат и да гледат сеир после какво ще стане. Те го правят ей така, защото си нямат друга работа. Нямам нерви и време за подобни глупости, от такива хора нищо добро не чакам. Ще отговоря единствено ако се появи предложение на това, което искам. От този форум никой не познавам. Ако някой съм засегнал с нещо, моля да ме извини и по специално ablood. Но за да реагирам така и да ти пиша някои по-директни работи значи не може само причината да е в мене нали така? Много добре усещам, когато някой започва да иронириза, да бъзика и с неприкрито присмехулен тон да направи човека за смях. Ablood, виж си какво си писал в тая тема. За някои може да е безобидно, но за други не е. Не си мисли, че като си там и като си постигнал нещо ще можеш да бъзикаш хората по тънкия начин, по който го правиш. Аз обичам изцяло сериозния диалог и когато усетя, че някой се опитва да ме направи за смях, съответно реагирам и това е нормална човешка рекация и всеки един постъпва по този начин. Защо когато се води някъде диалог, все ще се намери някой, който да подрива нещата, да иронириза?
Защо да не може да стане това, за което се надявам? То може да стане, но шансът ми е много малък, но аз съм длъжен да пробвам. Но грешката ми е, че постнах тази тема в БГ форума в Канада. Не трябваше да го правя тука. Ще се ориентирам към изцяло канадски форум с местни жители, а пък кой знае - там може да попадна на това, което търся, макар че шансовете ми по този начин са наистина много малки.
Всичко хубаво на всички и без лоши чувства.
Моят Път е да имам чисто сърце и да обичам всеки като самия себе си.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от ablood »

GreenForest написа:Ако някой съм засегнал с нещо, моля да ме извини и по специално ablood.
Аха. Мистър Джекил пак се превърна в доктор Хайд. До следващата метаморфоза.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Iris
Мнения: 169
Регистриран на: Вто Сеп 14, 2010 5:04 am

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от Iris »

Здравей, Грийн форест,
имам познат, който когато говори на чужди езици и пее никога не заеква. А има много тежка форма на неврологично заекване. Използвал е и хипноза за подобряване на говора си и има огромен напредък.

Имиграцията е сложен и бавен процес, уви, и на мен ми се иска да е лесно и бързо, но не е..
Първо ти предлагам да си дадеш 18-24 месеца много много добре да научиш английски или френски език - зависи коя провинция си избрал.

През това време ще имаш възможност да придобиеш тапия и опит по търсена професия.
За Квебек, ако правилно помня, търсят и съответно дават точки за професии като зидаро-мазачи, бояджии, заварчици, месари.

В един чуждестранен форум например не малко адвокати и инженери са изкарали 1 год. курсове за месари-транжьори и са работили 1 година по тази специалност.
Това е докарвало до потрес интервюиращия офицер, но те са получавали точки и като търсена специалност и за адаптация, защото явно са имали силна мотивация да изчезнат от страната си и са доста адаптивни (и/или отчаяни да излетят надалече).

За да те приеме някой трябва да докаже, че няма такъв канадски специалист, който си търси работа. Ако си например с уникален певчески или цирков талант, учител по рисуване или нещо такова (пиша на прима виста), то може и да докажат колко си уникален.

От друга страна, ако си добър катерач и изкараш канадско разрешително, и си склонен да провеждаш курсове нейде из националните паркове и там да живееш цяла година на чист въздух, или подръжка на сграден фонд, то може и да нямаш много канадски конкуренти.

Иначе какво да ти кажа - там, където има работа/промишленост, има винаги и промишлено замърсяване, прах, шум.
А там , където пък въздухът е кристално чист, то там е или твърде студено, а лятото има ужасни комари и черни мухи...
Перфектно място няма...
Обикновено се избира от две злини по-малката...
The worst mistake people do is that they listen half, understand quarter and speak double...
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от ivandaman »

Само да спомена че "GreenForest is for real". Не се ебава с вас и не е стар форумец (Батето или не знам там кой си).. Видях същият пост от него и в друг форум така че не виждам логика да е някой стар ваш познат..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от martatabs »

Няма как да не отбележа, че ЗеленоГорския успя да внесе лек смут в редиците. Поразчупи обстановката във форума....за денонощие и половина се изписаха 51 коментара. не всяка тема може да се похвали с такъв резултат за толкова кратко време :lol:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от ablood »

ivandaman написа:Само да спомена че "GreenForest is for real". Не се ебава с вас и не е стар форумец (Батето или не знам там кой си).. Видях същият пост от него и в друг форум така че не виждам логика да е някой стар ваш познат..
Не мисля, че Батето тормози един единствен форум, но това съвсем не значи, че наистина е той.

Ако приемем, че това наистина е ноф съфорумник, то някои хора научиха доста интересен урок: Как супер-кротък и хрисим човек изведнъж се озлобява и почва да сипе люти обиди. Ама много злобни. При това, макар и под шеговита форма, идеята ми за емигриране в северните провинции хич не е за подценяване от човек, нямащ необходимите точки за процедурата. Човекът очебийно търсеше за какво да се заяде.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от ivandaman »

@ablood
Съгласен съм че словестното изригване (при първа възможност) от човек който претендира че е способен на вечна вярност е "Red Flag" и загатва психическа неуравновесеност..

Не че на останалите от нас не ни се случава (да изригваме словестно), но поне не се кълнем във вечна вярност на хора които не познаваме.. :) ..


Anyway...
А бе дано да се оправи човека, но ми напомня на един мой приятел който искаше да прави мускули но без да ходи на фитнес защото (мразел физическо натоварване).. Та моят приятел се разсипа да търси "хапчета за мускули" онлайн. :)
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от roumensp »

ablood написа:Човекът очебийно търсеше за какво да се заяде.
Предполагам, че това е най-добрият начин да си намериш спонсор.

Не знам дали е Батето или Каката, ама на форума, за който споменава ivandaman му отговориха, че "осиновяването в Канада е много дълъг и сложен процес". ;)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от optics »

и обикновено се предпочитат дечица от супербедни африкански страни.
Пример - Мадона, но не само.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от ivandaman »

Павел написа:
Ванка, като изброяваш недостатъците на хората, защо ме забрави мен с микроскопичния?
Too much information :)
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от ablood »

Любопитно явление - откакто темата доби очевидно провокативен облик, администраторите, които иначе са повече от потребителите, не само, че не се обаждат, ами дори оставят непокътнати вече 2 поста с директни обиди, явни нарушения на правилата.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от pavelyankov »

Аблъда тоя път го отнесе незаслужено. А тоя пич Зелената гора с кеф му бих хвърлил една гора бой. Ако е решил да се гъбарка, да не го прави чрез някакъв физически недъг 8)
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от IFF »

roumensp написа:
ablood написа:Човекът очебийно търсеше за какво да се заяде.
Предполагам, че това е най-добрият начин да си намериш спонсор.

Не знам дали е Батето или Каката, ама на форума, за който споменава ivandaman му отговориха, че "осиновяването в Канада е много дълъг и сложен процес". ;)
Ако е писал същото във форума на "каката", със сигурност е батето. :rofl: Само че там регистрацията е доста трудна, не знам заралията и мистър гек как са го изтървали да влезе.
Заключено