А в БГ кога ще стане така? :(

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
AsicsFan
Мнения: 229
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 11:50 am
Местоположение: Хасково, България

А в БГ кога ще стане така? :(

Мнение от AsicsFan »

Привет. Смятам няма нужда от коментари. Видеото (общо 2мин) снимах аз, от балкона преди няколко дни. Писал съм пояснителни субтитри, че е нощно видео с обикновена камера, може да не се довиждат някои неща.

А в БГ кога ще стане така? :(

http://www.youtube.com/watch?v=nq2PheGviPw
Winners train, losers complain.
Sofia=>Toronto 2010-07-28
Citizenship 2014-11-13
Toronto=>Sofia 2021-04-28 (Завърнал се)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: А в БГ кога ще стане така? :(

Мнение от optics »

Когато цъфнат налъмите (в превод - гато прасетата полетят)
:y:
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: А в БГ кога ще стане така? :(

Мнение от loginn »

Бойко Борисов е наредил снежинките да се улавят още във въздуха.
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2010/12/ ... v_vuzduha/"
София ще измести досегашният световен шампион по почистване на сняг :muscle:
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: А в БГ кога ще стане така? :(

Мнение от ivanko13 »

Това видео все едно от нас е снимано :D
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
mama mia
Мнения: 616
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 5:03 pm
Местоположение: Montreal

Re: А в БГ кога ще стане така? :(

Мнение от mama mia »

Късметлии сте вие,това ще кажа.Аз съм в Монреал,Ласал по-точно и снегопочистването тази година е под всякаква критика.Н третия ден се мярна снегорин и така почисти едната страна на улицата ,че оставаш с убеждението че ще се върне след малко,но това малко не се случи.А другата страна все още не е чистена.И всеки ден чакаме с надежда и ринем с лопатите.Иначе миналата година всичко си беше както трябва... почти.
Съединението прави силата!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: А в БГ кога ще стане така? :(

Мнение от ablood »

Имате си проблеми с контрактора. Случва се. В St-Laurent и Laval изблизаха всичко.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: А в БГ кога ще стане така? :(

Мнение от IRA »

Тук на това дето си го показал не му казват чистене на снега :rofl: Това е само избутване от тротоара и пътя, чистенето е като дойде камиона и изнесе снега. Ако не стане на следващия ден след като е паднал, почва едно голямо оплакване. Оплакват се също, че камионите пречат на движението. Предполагам, че изнасянето на снега трябва да стане по въздух . :D Според мен са разглезени.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
mama mia
Мнения: 616
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 5:03 pm
Местоположение: Montreal

Re: А в БГ кога ще стане така? :(

Мнение от mama mia »

Нека да обясня ,за да не кажат че съм разглезена.При нас паркирането през зимата е организирано така-всеки ден звъниш на един телефон и там разбираш дали ще чистят или не.И така всеки ден ние звъним и се чудим как да съберем колите от едната страна на улицата белким поочистят другата,ама люфка...няма ни камион ,ни дори снегоринче за тротоара.Така е цялата изминала седмица.Ако на някой му харесва да рине заледен сняг по 5 пъти на ден за да си остави колата,радвам се за него.На мен ми харесва след като плащам доста за общинска такса ,да има поне колата си къде да оставя.И отделно от това ,Канада се води богата, северна страна,където сняг има по 5 до 6 месеца на година и си мисля че трябва да се реагира адекватно.
Съединението прави силата!
arogance
Мнения: 172
Регистриран на: Вто Яну 09, 2007 8:51 am
Местоположение: Варна - Монреал-Едмънтън

Re: А в БГ кога ще стане така? :(

Мнение от arogance »

И аз съм в Ласал - втора зима ми е в Канада. Разочарование е тази година снегопочистването. Изчистиха минала седмица едното платно и до днес не мина камион или снегорин. И днес какво? Пак същото платно чистиха, защото така се пада по знаците.
Човека от паяка ми се оплака, че днес щели да го бият в квартала, защото всички съседи прилежно са спрели от изчистената страна, за да може като дойде техниката да почисти куповете от другата страна. Но не било така. Знаците се гледали.

Иначе, ме кефи, че пича с паяка минава и бибитка по два пъти на улицата за да предупреди хората да си преместят колите. На третото минаване пита дали не можем да повикаме собствениците да си преместят колите иначе им ги дърпа.
Монреал - 08.2009
Едмънтън -09.2011
novotel
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Юли 14, 2010 9:14 am
Местоположение: Montreal

Re: А в БГ кога ще стане така? :(

Мнение от novotel »

Ласал не е в Монреал, моля, моля :) И бюджетът си им е отделен.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: А в БГ кога ще стане така? :(

Мнение от ablood »

Спомням си, когато живеехме в CDN какво копаене падаше. Веднъж много се смях, като видях една мацка, пуснала аварийки до едно свободно място за паркиране, но пълно със сняг колкото колата. Смешното беше, че мацката атакува тази планина със.... стъргалка за стъкло.
ИзображениеАз като стар емигрант тази зима съм се екипирал с нещо по-модерно:
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: А в БГ кога ще стане така? :(

Мнение от prace »

В Саскачуан не е*ат да почистват въобще.. Така, че моля не се оплаквайте там от Квебешко...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: А в БГ кога ще стане така? :(

Мнение от pumpy »

Защо не сте реалисти за БГ. Техниката струва същите пари, нафтата със сигурност е по-скъпа. Труда е по-евтин ,спор няма. Сега да видим: бюджета на Монреал за зимата е 100 милиона*, на София 100 хиляди* и то в лева - как да очакваме същия резултат ?


* тъй като Канада е страната на лъжата, а България родината на същата, нищо в горе-упоменатите цифри не съвпада с истината, но все едно разминаването е в пъти....
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: А в БГ кога ще стане така? :(

Мнение от Omega3 »

Сьвет от личен опит (работих преди доста време за кратко за една компания за снегопочистване). Стойте далече от снегочистачите в Монтреал. Доста често са много изморени, защото работят много часове над легално позволените. Плаща се добре, но много често е на черно.

Никога не смятайте че сте били видяни от снего чистителя. Аз бях свидетел на един който работеше поне 30 часа без сьн.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: А в БГ кога ще стане така? :(

Мнение от Странджата »

mama mia,това че плащате голяма общинска такса не означава ли,че имате собствен гараж или драйвуей?А блъди отново направи супер реклама на Лавал,или ако перифразираме една стара песен,ах Ласал ах Ласал,що ли не живея аз в Лавал...А това ще стане в България,когато гражданите на дадена община се замогнат и започнат да плащат по-високи данъци,и ако може да не се краде от фонда за снегопочистване,което граничи с вероятността да се почиства като на клипа!
Публикувай отговор