Wind mobile

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Wind mobile

Мнение от ivanko13 »

Привет! Интересувам се дали има доволни потребители на Wind mobile във форума :) По специално от Торонто... Скоро ми свършва договора с Файдо и мисля да пробвам нещо различно... Като цени гледам всичко изглежда прилично, нямаш договор, дата плановете им са без конкуренция... Не знам обаче обхвата им как е... Бях чел нещо, че ако загубиш обхват и ти включва директно Away zone и после ти се къса сърцето като трябва да плащаш... Някой запознат?
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Wind mobile

Мнение от cocose »

Аз съм отдавна на windmobile, и нямам никакви оплаквания. за $50 (без данъците) получавам неограничени разговори в зоната, както и интернет, неограничен. Това че ако си извън зоната и ти къса сърцето...не знам, немам впечатления, то си ги има табличките с цените, и като гледам не са скъпи дори и извън=зоновите тазговори. Да не говориме че си плащаш месец за месец, и че винаги във всеки един момент можеш да се откажеш.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Wind mobile

Мнение от ivanko13 »

cocose написа:Аз съм отдавна на windmobile, и нямам никакви оплаквания. за $50 (без данъците) получавам неограничени разговори в зоната, както и интернет, неограничен. Това че ако си извън зоната и ти къса сърцето...не знам, немам впечатления, то си ги има табличките с цените, и като гледам не са скъпи дори и извън=зоновите тазговори. Да не говориме че си плащаш месец за месец, и че винаги във всеки един момент можеш да се откажеш.
Мерси за отговора ,кокосе! :) Всъщност се обърках с Мобилисити... За тях бях чел във форума на Wind , че като изгубиш обхвата и ти набива направо Canadian roaming дори и да си в Даунтаун ...Този план на който си изглежда много добре ама го няма вече ... За неограничени разговори и интернет е 70 без данък ...
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Wind mobile

Мнение от John Smith »

Гледам Wind-зоната и все още големи части от GTA не са включени. Провери дали ще ти върши работа. Пишат, че до края на 2010 ще покрият цялото GTA, но за сега това не е факт. И някакви странни чупки има, т.е. може да се получи да влизаш и излизаш от зоната без да напускаш GTA.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Wind mobile

Мнение от ivanko13 »

John Smith написа:Гледам Wind-зоната и все още големи части от GTA не са включени. Провери дали ще ти върши работа. Пишат, че до края на 2010 ще покрият цялото GTA, но за сега това не е факт. И някакви странни чупки има, т.е. може да се получи да влизаш и излизаш от зоната без да напускаш GTA.
Здрасти, Джон :) Обхвата ми пасва идеално за момента... Стига наистина да го покриват...
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Wind mobile

Мнение от Kan_Tangra »

Преди да се откажеш от файдото, обади им се на 611 и им кажи, така и така искам да се откажа от вас. Те ще те питат каква оферта си намерил и евентуално ще ти предложат нещо изгодно. Аз така направих наскоро и съм много доволен.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Wind mobile

Мнение от ivanko13 »

Kan_Tangra написа:Преди да се откажеш от файдото, обади им се на 611 и им кажи, така и така искам да се откажа от вас. Те ще те питат каква оферта си намерил и евентуално ще ти предложат нещо изгодно. Аз така направих наскоро и съм много доволен.
Здрасти, Тангра! :) Аз вече ги разбутах малко Файдо... Обадих им се профилактично да ги питам колко ще ми струва ако прекратя месец два по-рано и те подскочиха... -Ама защо?? Телефон искате ли? Можем да намерим нов план!... и т.н. Аз им казах ,че просто информативно питам и ,че не съм решил още, а сигурно ще изчакам до края на договора и тогава пак ще видим какви са офертите... Та със сигурност ще ги пробвам за нещо по изгодно...
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Re: Wind mobile

Мнение от Godis »

Въоръжил съм се с търпение и чакам да пуснат телефоните със w7...за съжаление нещо ми намирисва, че баш при Фидо няма да ме огрее да си купя такъв телефон :( Май ще се местя и аз, освен ако не ми купят един специално :)
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Wind mobile

Мнение от ivanko13 »

Godis написа:Въоръжил съм се с търпение и чакам да пуснат телефоните със w7...за съжаление нещо ми намирисва, че баш при Фидо няма да ме огрее да си купя такъв телефон :( Май ще се местя и аз, освен ако не ми купят един специално :)
Яд ме е че Фидо се държат точно като евтин вариант на Роджерс... Аз не обичам Роджерс и номерата им и си мисля ,че май ми изтича времето с тях... Освен това Wind нямат никакви договори, имат вариант дори да предплащаш месечната такса и тогава дори не ти правят и кредит чек и други такива...Ще видим живот и здраве как ще се развият нещата след нова година и ще мислим :)
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Wind mobile

Мнение от John Smith »

ivanko13 написа:Бях чел нещо, че ако загубиш обхват и ти включва директно Away zone...
Съвсем случайно стана дума за телефони във фирмата и се оказа, че имам колега вече пробвал Wind и отказал се преди 2 месеца. Причината е точно тази - губи тяхната мрежа и минава в Roaming вкл. в тяхната зона. Ако се изключат другите мрежи като опция, телефонът просто прекъсва. Най-лошото е, че изобщо не става дума за район, който е дори близо до края на зоната им. Отишъл в офиса и искал да му кажат в коя точно клетка телефонът е бил в Roaming, тъй като не е напускал зоната. Отказали. И телефонът се оказал кодиран, макар да е купен и да няма договор. Обяснили му, че цената била промоционална и затова. :o
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Wind mobile

Мнение от ablood »

Kan_Tangra написа:Преди да се откажеш от файдото, обади им се на 611 и им кажи, така и така искам да се откажа от вас. Те ще те питат каква оферта си намерил и евентуално ще ти предложат нещо изгодно. Аз така направих наскоро и съм много доволен.
Забрави да споменеш, че това "изгодно" предложение идва с договор.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Wind mobile

Мнение от ivanko13 »

John Smith написа:
ivanko13 написа:Бях чел нещо, че ако загубиш обхват и ти включва директно Away zone...
Съвсем случайно стана дума за телефони във фирмата и се оказа, че имам колега вече пробвал Wind и отказал се преди 2 месеца. Причината е точно тази - губи тяхната мрежа и минава в Roaming вкл. в тяхната зона. Ако се изключат другите мрежи като опция, телефонът просто прекъсва. Най-лошото е, че изобщо не става дума за район, който е дори близо до края на зоната им. Отишъл в офиса и искал да му кажат в коя точно клетка телефонът е бил в Roaming, тъй като не е напускал зоната. Отказали. И телефонът се оказал кодиран, макар да е купен и да няма договор. Обяснили му, че цената била промоционална и затова. :o
Това е полезно инфо ,Джон :) Мен това ме спира да направя крачката... Като нови мрежи, Wind и Mobilicity няма как всичко да им е наред... И ако разговор в роуминг можеш да го преглътнеш то дата в роуминг е бая солено... Точно подобна случка бях прочел как пича влиза в метрото, губи обхвата, излиза после и направо му се включва роуминга...
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Wind mobile

Мнение от ivanko13 »

ablood написа:
Kan_Tangra написа:Преди да се откажеш от файдото, обади им се на 611 и им кажи, така и така искам да се откажа от вас. Те ще те питат каква оферта си намерил и евентуално ще ти предложат нещо изгодно. Аз така направих наскоро и съм много доволен.
Забрави да споменеш, че това "изгодно" предложение идва с договор.
Да... Това е неприятното...
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Wind mobile

Мнение от John Smith »

ivanko13 написа:Това е полезно инфо...
Все пак е частен случай, но ако повече хора чуват за такива, вероятно наистина има някакъв проблем тук и там. Аз също съм решил да натискам Telus като ми изтекат промоциите средата на другата година. Ако не стане, ще търся други варианти, а и тези новите може да са се пооправили дотогава.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Re: Wind mobile

Мнение от Godis »

Чакайте малко. Ако си купиш телефон от доставчик, и да нямаш договор, телефона си е все пак кодиран.
Публикувай отговор