САЩ или Канада?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: САЩ или Канада?

Мнение от ivandaman »

7George написа:
mwanza написа:Аз се чувствам добре в Монреал. Дали евентуално по-добре бих се чувствал в Щатите изобщо не искам да разбирам...
Именно, това е то. :y: Избираш си 1 хубаво място и обявяваш останалите за кофти... Няма как да ги пробваш всичките.
Има, има.. :) Само желание трябва..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: САЩ или Канада?

Мнение от mwanza »

7George написа:
mwanza написа:Аз се чувствам добре в Монреал. Дали евентуално по-добре бих се чувствал в Щатите изобщо не искам да разбирам...
Именно, това е то. :y: Избираш си 1 хубаво място и обявяваш останалите за кофти... Няма как да ги пробваш всичките.
Не, Жоро. Виж ся майна. Аз след като се чувствам добре тука, защо по дяволите трябва да разбивам всичко и да търся наново. Примерно: аз няма да ида в Албърта, нито ти няма да се преместиш в Кебек. Някак си няма смисъл. Чувстваш се добре там където се чувстваш добре. Толкова е лесно.
В Щатите може да е по-гот отде да знам, не съм бил там никога.
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: САЩ или Канада?

Мнение от mwanza »

... и за тези дето ще питат. Да говоря много ужасен френски. Карам на английски.
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: САЩ или Канада?

Мнение от Californian »

MarinaNik написа:Слушам съвета на един съфорумец и отварям нова тема. Направо не виждам в кой раздел да я сложа, затова я оставям в Имиграция в Квебек, защото нали се движим и по тази процедура ...
Та въпросът е:

Интересува ме къде според запознатите е по-добре за установяване - в САЩ или в Канада (под Канада разбирайте всички провинции, не само Квебек, нищо че сме по франкофонската процедура)?
Какви са предимствата и недостатъците на двете държави.

Ясно ми е, че всеки субективно пречупва всичко през призмата на своя мироглед, но все пак, ще се радвам да разбера вашите мнения и да си преценя за себе си нещата.
Аз да ти кажа доста съм мислил по този въпрос, ето до какви изводи стигнах до себе си:
Първо да кажа - Имам канадска ПР карта, удобриха ме и за Американска зелена карта, т.е 2 карти имам, ще видя как обаче ще го добутам до 2 паспорта..... :(

Та на въпросите:
Пак почваме в зависимост от човека - Аз съм млад човек, не обвързан без много социални разходи като - деца, образование за деца, там медицински, дентали и тем подобни. Интересува ме факта в момента, защото съм млад и зелен - да взимам повече пари. В Калифория всичко на всичко ми удържат от заплатата 10% такси който не вярва да му пратя последния фиш да се обеди.
В Канада на работещите хора от моето семейство им удържат по спомени към 40тина процента.
Мисля коментара е излишен.

Друг плюс поне който аз виждам е, страхотния климат в някой южни американски щати.
Специално живота в Калифорния ми харесва много повече отколкото този в Онтарио.

Американското сесайъти, по мой си виждания е в пъти по добро и толерантно, но това да не се брои за плюс, защото това си е моят опит и експириънс, за някой друг може да не е така.

Сега минусите.
За човек със семейство - мъж, жена, деца, децата учащи, унита, социални, медицински
всичко това излиза доста по евтино в Канада.

Сега тук вече последното е разнопосочно, всеки да го приема както си реши, пак казвам това е само моя опит в двете страни като Жител/Гражданин и на двете:

Канадците доста по лесно те допускат със статут на жител/гражданин. Да напомня, че годишно Канада приема мин 300-500хил емигранти. Американците точно обратното, всичко на всичко приемат около 50хил по дв и около 65по х1б, като последното дори не е жител/гражданин.......
Какъв е моя опит от горното:
В Кавички - едните лесно те допускат до страната, и после - оправяй се, още повече като в моя опит Канадците са си доста консервативни - нито ти признават образование, нито опит европейски, американски и т.н. сигурно 200-300резюмета съм пуснал а се смятам за добър специалист - нищо на края, причината за мен, е че нямам канадски опит.
Обратното Щатите - 200-300 резюмета сигурно 50 интервюта и 5 предложения за работа.


На края - какво аз смятам, да си поработя в Америка, и живот и здраве
като се оженя, като имам семейство и дете отивам в социална Канада.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: САЩ или Канада?

Мнение от anxeli »

До два паспорта няма как да го добуташ, просто не е разрешено :).

Не знам кой в канада дава 40% за такси. Не знам за сингъл какви са, но за хора с депендантс(деца) се намалят. Моя процент е около 16.

Не знам колко трябва да е нисък дохода за да се стори канада социална на някой. Много е хубаво че няма да те оставят да умреш от глад или на улицата, но за хора с доходи детските градини, наемите, къщите са кожосъдиращи. Добър университет и тук и там струва добри пари.

Медицинските услуги са безплатни донякъде, но си представи че половината такси от заплатата си ги дал за това, и ще видиш че с парите си купуваш най-скъпата застраховка в щатите. За застаховки на коли, кабелна, телефони и т.н. още $500 на месец да говорим ли изобщо ?

Така че по-полека със социалната държава, най-обичам хора дето още не са живели тук да се произнесат.
Циганите - на Сатурн !
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: САЩ или Канада?

Мнение от cocose »

Според последната статистика, държавата е дядо коледа за семейства с доход до $80к, мащеха за тези до $160к, а за останалите......те си избират :) Иначе данъците са макс 25-30%, не виждам как биха стигнали до 40%, просто не виждам!!!!!
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: САЩ или Канада?

Мнение от Павел »

На клифорниеца всичко на всичко ми удържали от заплатата 10% такси

"клифорниец", и на обеди, и на вечери, трудно ще ме убедиш, ако е истина това дето разправяше по-рано, че със заплатата си за 2-3 години в Калифорния ще си купиш къща.

Ти там плащаш федерален данък на IRS, щатски данък на Franchise Tax Board (една формичка 540, ано не ме лъже паметта), която пращаш до Сакраменто + SST. За тези тричките заедно 10% могат да ти се вържат, само при положение, че годишния ти инкъм е не почече от 10-15 К.

Абе да те питам, ти случайно да не си внук на локумджията професор Марко Семов?

PS
Специално калифорниеца действително няма как да изкара двата паспорта, нещо което му беше обяснено поне 100 пъти. Иначе не е вярно, че не е рзрешено да имаш и канадски, и щатски паспорт.
Последно промяна от Павел на Сря Юни 16, 2010 4:29 pm, променено общо 1 път.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: САЩ или Канада?

Мнение от Californian »

anxeli написа:До два паспорта няма как да го добуташ, просто не е разрешено :).

Не знам кой в канада дава 40% за такси. Не знам за сингъл какви са, но за хора с депендантс(деца) се намалят. Моя процент е около 16.

Не знам колко трябва да е нисък дохода за да се стори канада социална на някой. Много е хубаво че няма да те оставят да умреш от глад или на улицата, но за хора с доходи детските градини, наемите, къщите са кожосъдиращи. Добър университет и тук и там струва добри пари.

Медицинските услуги са безплатни донякъде, но си представи че половината такси от заплатата си ги дал за това, и ще видиш че с парите си купуваш най-скъпата застраховка в щатите. За застаховки на коли, кабелна, телефони и т.н. още $500 на месец да говорим ли изобщо ?

Така че по-полека със социалната държава, най-обичам хора дето още не са живели тук да се произнесат.

Спокойно, живял съм в Канада аз и най-малкото съм наясно, щом като всичките ми близки хора живеят в Канада. ;) Родители, братя сестри и тн. ;) включая и аз съм живял.

За 2 паспорта честно казано не съм проучвал, моя лично план е да си взема един от възрастните родители да го гледам в Калифорния, според федералните правила, сега ме мързи да давам линк, времето в което се грижиш за Канадски гражданин - родител се смята за подържане на статута на ПР, та Канадския ми поне ПР няма да загубя, друг е въпроса, че последните месеци май ще приемат закон, че няма как да станеш Канадски гражданин, без физически да си бил в страната.
До сега имаше такава възможност за малките деца на Канадски граждани, които автоматично си ги правеха граждани......

Ок, аз ще ти дам 3ма мой роднини първа линия с месечни одръжки над 35процента, искаш ли?

Ти от колко време си в Канада? :)
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: САЩ или Канада?

Мнение от ivandaman »

Като цяло калифорниеца добре се е ориентирал... Младо неангажирано момче може да си живее живота в Калифорния..

Разбира се зависи и от това как си го направиш.. Аз и във Ванкувър се забавлявах когато бях млад и необвързан като него..

Нещата са относителни и зависият от индивидуалните обстоятелства..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: САЩ или Канада?

Мнение от Californian »

Павел написа:На клифорниеца всичко на всичко ми удържали от заплатата 10% такси

"клифорниец", и на обеди, и на вечери, трудно ще ме убедиш, ако е истина това дето разправяше по-рано, че със заплатата си за 2-3 години в Калифорния ще си купиш къща.

Ти там плащаш федерален данък на IRS, щатски данък на Franchise Tax Board (една формичка 540, ано не ме лъже паметта), която пращаш до Сакраменто + SST. За тези тричките заедно 10% могат да ти се вържат, само при положение, че годишния ти инкъм е не почече от 10-15 К.

Абе да те питам, ти случайно да не си внук на лукумджията професор Марко Семов?

PS
Специално калифорниеца действително няма как да изкара двата паспорта, нещо което му беше обяснено поне 100 пъти. Иначе не е вярно, че не е рзрешено да имаш и канадски, и щатски паспорт.

Казано на развален и неправилен руски, поживьом повидим
Точно така, виж как добре знаеш какви данъци се плащат, и да всичките вкупом за 10 процента, при това инкъма ми съвсем не е 10к. :D

Но няма да навлизам в спорове с теб или други, принципно пък и не е в това въпроса, опитах се да бъда полезен на жената/мъже дето се чуди къде да отиде с реални плюсове и минуси. :)
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: САЩ или Канада?

Мнение от Павел »

Не знам колко си полезен като разправяш, че в Канада данъците са 40, а в Калифорния 10%.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: САЩ или Канада?

Мнение от cocose »

Единственият вариант да стигнеш до 40% данък е ако включиш RRSP-то като данък, което е смешно, или пък да си имаш собствен бизнес, което предполагам излиза извън рамките на въпросната дискусия.....
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: САЩ или Канада?

Мнение от anxeli »

Калифорниец, ще ме съсипеш значи :D, как така се взима един родител и се отглежда някъде, да не е коте, ами няма ли да иска да е с другия родител :!:?
От 10 г съм тук, какво значение има.
Колко от твоите роднини и децата им са били така прекрасно социално обгрижени, та да имаш такива хубави спомени ти, интересно. Добре, покажи фиш с над 35% взети, ами те са за ожалване твоите роднини, вземи ги всичките в Калифорния.
И аз избирам там, ама да видим как да стане, мисля го още ;).
Циганите - на Сатурн !
Аватар
mirkaa
Мнения: 864
Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 12:27 pm
Местоположение: New York, NY
Обратна връзка:

Re: САЩ или Канада?

Мнение от mirkaa »

ако по правописа на Калифорниец съдим за математиката.....сигурно от там идат и 10те процента данъци в СА :rofl: :rofl: :rofl: Откога чакам да ми станат данъците 10%... :lol: :lol:
third generation immigrant :)
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: САЩ или Канада?

Мнение от Californian »

mirkaa написа:ако по правописа на Калифорниец съдим за математиката.....сигурно от там идат и 10те процента данъци в СА :rofl: :rofl: :rofl: Откога чакам да ми станат данъците 10%... :lol: :lol:

Чакай, че точно се разчетох една интересна тема за Ванкувър на новоемигранти от съседния форум. :D

Иначе да, извинявам се на всички хора четящи и пишещи във форума, моя български правопис е просто ужасен, ако ме види даскала от основното ще ме изяде с все парцалите. :rofl:
Публикувай отговор