Свидетелство за съдимост от САЩ

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
DaKoTa
Мнения: 60
Регистриран на: Вто Окт 06, 2009 7:30 am

Re: Свидетелство за съдимост от САЩ

Мнение от DaKoTa »

Вие кога сте били в САЩ? Аз бях през 2002 или 2003, вече съм забравила кога за 3 месеца.Кога се иска справка от ФБР?
evlogi.antonov
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 3:10 am

Re: Свидетелство за съдимост от САЩ

Мнение от evlogi.antonov »

2004 и 2005та
3.2.2010 - док. до Виена
19.2.2010 - акюзе изпратено
25.2.2010 - акюзе получено
27.4.2010 - покана за интервю
24.5.2010 - интервю - успешно
1.7.2010 - док. до Букурещ
17.7.2010 - баркодове
20.8.2010 - медицински
27.12.2010 - покана за визи
3.2.2011 - визи
Аватар
Мими
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 06, 2007 2:59 pm
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Свидетелство за съдимост от САЩ

Мнение от Мими »

Какво направихме ние миналата година:

Звъните на Института по криминалистика в София (това за Софиянци, за другите не знам) на тел:982-90-06 и им казвате, че ви трябват отпечатъци за пред ФБР, те ще ви кажат в кой ден и час да отидете. Отивате в МВР школата в Симеоново и на портала ги питате къде е Института по Криминалистика (най-далечната сграда) ;) Те си имат бланки и си знаят какво да пишат на тях, не ви трябват тези на ФБР. ФБР на сайта http://www.fbi.gov/hq/cjisd/faqs.html изрично са споменали, че ако агенцията, която ви взема отпечатъци има своя бланка ще я приемат за официална.

7. Can I use the fingerprint card I download from this site?

Yes, the CJIS Division will accept the downloaded paper fingerprint card only for the purpose of requesting a FBI Identification Record for personal review. Although, if you go to a law enforcement agency or private fingerprinting agency to be fingerprinted they may prefer to use a fingerprint card on standard card stock. You may use the fingerprint card provided by the printing agency.


От института ще ви направят бланката на английски, само гледайте да ви напишат трите имена и датата на раждане. Един съвет - поискайте им да ви вземат два пъти отпечатъци на отделни бланки за всеки случай. Плаща се някаква такса, която вече съм забравила колко беше. Като ви дадат отпечатъците има още някакви документи, които трябва да подпишете с тях (бюрократщина общо взето), сред тях и договор, в който пише, че Института ви взима доброволно отпечатъци. Този договор си е за лично ваше ползване. Ще ви кажат да ходите на Лъвов мост в сградата на МВР да ударят още някакви печати на него, обаче не си губете времето тъй като така или иначе тоя договор не го пращате на ФБР. Ние това го хванахме, ама късно.

На cover letter-a пишете настоящия ви адрес отгоре, а долу - къде искате да ви го мейлнат. На самия плик отвън пишете - Please return until (и им давате около 4 седмици срок), така ще ви ги върнат по-бързо. Същия срок пишете и на кавър летъра. Като причина за проверката писахме Canadian Immigration.

ФБР бланката изобщо няма смисъл да я изпращате. Само кавър летър + бланката с отпечатъците от Института (2бр). Е и чек или там както ще плащате за тях.

Като тръгнете да изпращате използвайте куриерите Булпост, справят се перфектно! А и можете онлайн да следите пратката.

На нас ни поискаха и клиърънс от Щата ( :) ) , в който сме живели. Някой ако се интересува ще пиша.
Последно промяна от Мими на Вто Май 11, 2010 1:26 pm, променено общо 2 пъти.
Изпратени докс до Букурещ--12.05.2008
Искане за доп.докс--19.12.2008
Изпратени доп.докс до Букурещ--11.04.2008
Получени Медицински--15.06.2009
ОК Медицински--10.07.2009
Покана за ВИЗА--30.07.2009
ВИЗИ--18.08.2009
Permanent residents--28.10.2009 :) :)
evlogi.antonov
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 3:10 am

Re: Свидетелство за съдимост от САЩ

Мнение от evlogi.antonov »

благодарско на Мими за обясненията

Аз днес бях. Внасям няколко корекции и допълнителни съвета, за да не си изгубите половин ден като мен.

1)
Те са наясно с бланките на ФБР и отпечатъците ги снемат на тях

2)
Наистина си направете поне 2 бланки, за да не би случайно пръста ви да мръдне нещо и да се размаже. Аз пратих и двете пък барем дано поне една си харесат

3)
Вижте на картата къде е точно сградата на института и влезнете от страната на малинова долина, един разбит път, който води точно пред сградата. Ако заходите от младост, рискувате да не ви пуснат и да ви разиграват да минете от другата страна

4)
Таксата е 30.90 лв., дори и 2 бланки да ви снемат пак толкова, + около 6 лв такса за банката за нареждането

5)
Плаща се само по банков път, има банки в бизнес парка, но най добре, за да не се разкарвате като сте там, по телефона като им звъннете ги питайте за ИБАН-а и другите детайли за сметката по която да преведете и като идете за отпечатъци само носете банковото нареждане

6)
Снемат ви отпечатъците за 10-20 минути, развеждат ви по разни канцеларии да подписвате договори и бланки за всякакви щуротии , конфиденциалност и т.н за половин един час и сте готови

7)
Ще ви кажат да идете до полицията на бул. мариа луиза за някакъв държавен печат, който може да трябва да чакате и 2-3 дена (така ми казаха). Аз пратих бланките и без печат, има само печат на института по криминалистика


дано е от полза за следващия
3.2.2010 - док. до Виена
19.2.2010 - акюзе изпратено
25.2.2010 - акюзе получено
27.4.2010 - покана за интервю
24.5.2010 - интервю - успешно
1.7.2010 - док. до Букурещ
17.7.2010 - баркодове
20.8.2010 - медицински
27.12.2010 - покана за визи
3.2.2011 - визи
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Re: Свидетелство за съдимост от САЩ

Мнение от Преуспял »

Мими написа:
::::::

На нас ни поискаха и клиърънс от провинцията, в която сме живели. Някой ако се интересува ще пиша.
Много полезно, браво. :y:

Само за да не се объркат хората, имаш предвид "щата", нали?
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Свидетелство за съдимост от САЩ

Мнение от optics »

Отпечатъци вадихме в института по криминалистика - Симеоново, София
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
DaKoTa
Мнения: 60
Регистриран на: Вто Окт 06, 2009 7:30 am

Re: Свидетелство за съдимост от САЩ

Мнение от DaKoTa »

Тези отпечатъци за кой етап от процедурата са нужни? Може ли някой да ми отговори?Сега за интервюто дали ще ми трябват?Аз съм била в Щатите веднъж, но за 3 месеца.Може ли някой да обясни?
KASTA7372
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 12:13 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Свидетелство за съдимост от САЩ

Мнение от KASTA7372 »

Свидетелство за съдимост се прави ако лицето е пребивавало в дадена държава повече от 6 месеца- искат го на етап документи Букурещ- за 3месечен престой в САЩ- нама нужда.
Chovek e tolkova golqm kolkoto sa golemi mechtite mu!
marior
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 11:05 am
Местоположение: sofia

Re: Свидетелство за съдимост от САЩ

Мнение от marior »

Здравейте на всички съфорумници,
току що минахме интервюто с квебекарите и ни предстои изпращане на док-те до Букурещ, но тъй като сме били в щатите около 6 години явно ще трябва да представим въпросното свидетелство за съдимост по този повод имам няколко въпроса ако някои може да помогне с опита си ще съм му задължен, а именно:

1. прочетох че един вариант е снемането на отпечатъци в Симеоново , но възможно ли е да се направи по местожителство, ние в момента живеем във Враца.
2. също така ме интересува къде се изпращат впоследствие в щатите - на какъв адрес и най-вече някой пробвал ли е да ги получи чрез частно фингърпринтбюро в щатите тъй като аз съм давал вече един път докато бях там услугата беше около 30-на долара но ги извадиха много БЪРЗО и според мен си заслужава таксата, та ако има някой който е минал по този начин ще се радвам за инфото.
3. и последния въпрос е относно въпросният клиърънс от щата в който си пребивавал резонно ли е да ги извадя сега с цел минимизиране на кореспонзенцията с Букурещ и как точно се прави това

Благодаря на всички отзовали се на моето въпросче предварително :)
zorbat
Мнения: 242
Регистриран на: Пон Яну 25, 2010 4:30 pm

Re: Свидетелство за съдимост от САЩ

Мнение от zorbat »

И моят съпруг е бил в САЩ за 9 месеца по натовска програма в натовска база, но предполагам че пак ще му трябва резултат офт ФБР... Наистина ли срока е за получаване на този документ е толкова голям? Ние сме отбелязали в док. за Виена че е пребивавал в Сащ, дали си прехвърлят информацията, тоест ако сега си спестим тази подробност... :$ :$ :$
Относно частното фингърпринтбюро в щатите, предполагам че се изисква официален държавен документ.
Мarior, ще ми обясниш ли по-добре за тези частни бюра, моля те?
DCS Vienne - 09.11.2009
Visas - 19.01.2011
Arrivee au Quebec - 22.03.2011
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Свидетелство за съдимост от САЩ

Мнение от emili_vn »

zorbat, не мисля, че трябва да си спестяваш тази подробност, след като вече си я оповестила. По-добре изкарайте свидетелство за съдимост.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Свидетелство за съдимост от САЩ

Мнение от hadministratora »

emili_vn написа:zorbat, не мисля, че трябва да си спестяваш тази подробност, след като вече си я оповестила. По-добре изкарайте свидетелство за съдимост.
Подкрепям напълно! Изобщо недей се съмнява, че си "прехвърлят" информацията.
KASTA7372
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 12:13 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Свидетелство за съдимост от САЩ

Мнение от KASTA7372 »

Няма нужда от тия частни бюра- хората са достатъчно експедитивни и стига да посочиш срок в молбата си до ФБР- си спазват срока- моят документ беше доставен за много по-малко време- на точната дата, която аз бях упоменала. Иначе изобщо не се и чудете дали трябва да представите такъв документ- след като сте били повече от 6 месеца извън страната, още повече че това сте го упоменали в първите документи до Виена. Между другото и моят съпруг беше в САЩ по натовска програма, разликата е , че той беше за по-малко от 6 месеца и не се наложи на него да му искаме такъв документ, а само на мен- но при военните е още по-лесно.
Chovek e tolkova golqm kolkoto sa golemi mechtite mu!
zorbat
Мнения: 242
Регистриран на: Пон Яну 25, 2010 4:30 pm

Re: Свидетелство за съдимост от САЩ

Мнение от zorbat »

KASTA7372 , за колко време си получи отговора от ФБР?
DCS Vienne - 09.11.2009
Visas - 19.01.2011
Arrivee au Quebec - 22.03.2011
KASTA7372
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 12:13 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Свидетелство за съдимост от САЩ

Мнение от KASTA7372 »

Наистина вече не помня точно за колко- но в рамките на около месец- аз си подготвих справката преди още да се явя на интервюто, заявих, че я искам за началото на ноември, а я пуснах началото на октомври- някъде около 4 седмици. Може би ако бях казала, че ми трябва за декември- щяха да ми я пратят тогава, но реших да изпробвам експедитивността им... :D и се уверих, че са точни, успех!
Chovek e tolkova golqm kolkoto sa golemi mechtite mu!
Публикувай отговор