Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
Zvezdichka
Мнения: 156
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 12:59 am
Местоположение: Montréal, QC

Re: Въпроси относно емиграция в Квебек

Мнение от Zvezdichka »

"Още един въпрос не е ли предимство за заминаването факта,че сме родители на 3 деца......най-голямото е на 4 г. ?"

Стара ви е информацията, или някой ви е подвел. Отдавна никой няма да ви приеме само защото имате деца.
Колко деца имате и на каква възраст е само ваш ангажимент. Тук идват хора с деца, без деца, с много големи деца и т.н. Това няма абсолютно никакво значение!!!
Никой няма да ви вземе тук заради децата. Не искам да звучи грубо, но е така. Нали се сещате, че ако събираха хора заради децата им, нямаше на хванем ръка, защото не можем да конкурираме нито араби, нито африканци по правенето на деца. А те са и франкофони.
Доколкото разбирам, което не ме учудва от ситуацията в България, вие сте типичен икономически емигрант, т.е. парите не ви достигат в Бг.
А и профилът тук на емигрантите напоследък е доста променен. Хората отдавна не бягат, защото не им достигат парите, а защото искат да получат нещо, много по-добро за децата си. И са готови да инвестират огромни усилия, време и пари за да го постигнат.
Извод: Тук идват хора заради качествата, които ще работят и ще плащат данъци.
Защото държавата плаща достатъчно, и ако няма обратно постъпление в бюджета, докъде ще стигнат?
Също така, стават много чувствителни по отношение на социалните помощи. Отделно самите социални помощи ще претърпят промени. Всяко съмнение за злоупотреба със социалната им система, води до отхвърляне на кандидатурата.
По груба сметка - максималните детски за Квебек /общо с федералните/ са 649 долара на дете. До второ дете се изплащат в максимален размер. От трето дете нататък, квебекските намаляват /федералните остават/. Нали разбирате колко хора биха искали да се възползват от това?

Трябва да знаете, че и двете процедури са доста скъпи.
За федералната процедура се изискват сериозни суми и колкото е по-голямо семейството, толкова повече сумата расте. Освен това, явно, децата там няма да донесат точки.
За квебекската процедура, с чиито критерии бях запозната, когато аз кандидатствах, се даваха точки за едно дете, и максимално за две деца. От там нататък, няма точки. Но на влизане, сумата се регламентира спрямо членовете на семейството.

Познавам много семейства с три деца тук.
Да са ви живи и здрави дечицата и дано сте готов да направите огромните усилия, за да им осигурите живот в уредена държава.
Успех!
Док.Виена/досие- 23.11.2011/12.06.12г
TCFQ B2/C1, B2/C1- 27.09.2012
Изчакв.интервю- 26.11.12г
Покана/сертификати- 25.03.14/03.06.2014
Нова Скотия/Баркодове- 18.07.14/16.10.2014
Медиц.- 26.08.15/04.09.2015
Покана визи- 06.01.16/21.01.2016
Полет- 18.06.2016
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Въпроси относно емиграция в Квебек

Мнение от Koko »

giggs1981 написа:Здравейте приятели от сайт "бг канада". Имам нужда от точна информация относно най-подходящо място за емиграция в Канада,съобразно моите параметри. Аз съм на 35г,не съм женен,живея на семейни начала с приятелката ми с която имаме 3 малки момченца. Двамата сме вишисти/икономисти/ с много добро владение на английски език. Аз съм живял и работил 3г в САЩ,което допринесе за подобряване на нивото на владеене на езика.За съжаление и двамата не знаем френски,което може би значително намалява шансовете ни за Квебек. При необходимост разбира се със съответните курсове и желание от наша страна ще можем да достигнем някакво базистно ниво.Нямаме предпочитания за емиграция в конкретна част на Канада,но лично като че ли съм за английската.
Аз съм държавен служител в БГ,жена ми е по майчинство,но едвам свързваме двата края. За съжаление в нашата държава нещата не се развиват добре,доходите са изключително ниски,разходите са големи,животът е много труден и тъжен, на управляващите не им пука как се оправят редовите граждани,а повечето мизерстват :( . Решили сме, че ще заминем,искаме да осигурим евентуално по добро бъдеще за нашите деца. Хубаво е, че има кой да ни помогне финансово за самото заминаване.
Ако може да ми опишете или поне насочите за конкретните поетапни точни стъпки и процедури,които да предприема за емиграция в Канада. Благодаря Ви предварително приятели.
----Незнам дали отпадането на визите за Канада през тази година може евентуално да облекчи плановете ни за емиграция в тази страна!?
giggs1981, мисли ли сте за вариант да се пробвате някъде из Западна Европа?
Имиграционната процедура за Канада отнема не малко време и пари, без гаранция че ще завърши с успех, а и пристигайки в Канада ще сте в ситуацията че трябва да започвате отначало. В Западна Европа началото също никак няма да е лесно, но поне няма да ви се налага да минавате имиграционата процедура.

Както вече няколко човека са отбелязали по-горе в темата - отпадането на посетителските визи с нищо съществено няма да помогне за имиграция. Идеята да се отиде до Канада на екскурзия за да видите как е там на място, няма да ви даде отговор на въпроса какви са ви шансовете да си намерите работа, ако сте пристигнали в Канада като легални имигранти.

Това че имате три деца, да са ви живи и здрави, с нищо няма да ви помогне т.е. не носи допълнителни точки по имиграционите процедури.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Lloyd
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Мар 09, 2016 4:36 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Lloyd »

Здравейте,
Бих искала да попитам на кой етап е необходим документ за владеене на френски при кандидатстване за Квебек при достатъчно точки. Ние сме попълнили ЕЕ профил и профил в сайта за Квебек и чакаме м.03. Дотогава обаче аз няма да имам възможност да се явя на тест по френски.
И последно точно какъв документ представяте за фин. Средства.
Благодаря предварително!
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Kan_Tangra »

Моята процедура беше преди много години и не знам дали ще са валидни същите правила.
Просто на интервюто занесох едно килограмово кюлче злато, тропнах го на масата и ми потвърдиха финансовата независимост.
Но също така съм чувал, че и от всеки клон на банка, в която имате сметка, може да си поискате документ, удостоверяващ сметките ви в тази банка с наличностите им, заверено.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
clairee
Мнения: 307
Регистриран на: Съб Юли 12, 2014 12:13 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от clairee »

Lloyd написа:Здравейте,
Бих искала да попитам на кой етап е необходим документ за владеене на френски при кандидатстване за Квебек при достатъчно точки. Ние сме попълнили ЕЕ профил и профил в сайта за Квебек и чакаме м.03. Дотогава обаче аз няма да имам възможност да се явя на тест по френски.
И последно точно какъв документ представяте за фин. Средства.
Благодаря предварително!
Тъй като се очаква напълно нова процедура, никой не е съвсем наясно. За да си попълните обаче нивата на езиците, трябва да имате сертификат. Доколкото знам и на по-късен етап може да си добавите тестовете, но имайте предвид, че издаването на сертификата също отнема време. Освен това при новите правила ще се избират най-добрите досиета, така че без ниво за френски не знам, дали биха Ви поканили да подавате документи. Моят съвет е да се явите на теста възможно най-скоро, защото не е ясно как точно ще протича процедурата. Документ за финансови средства не е необходим. Попълва се декларация, че разполагате със съответната сума в зависимост от това колко човека сте.
06.11.2015 - DCSQ reçu
02.12.2015 - ouverture du dossier
08.04.2016 - adresse modifiée
28.04.2016 - CSQ émis
09.05.2016 - accusé de réception
18.05.2016 - CSQ reçu
13.06.2016 - dossier fédéral
21.10.2016 - IUC
22.11.2016 - IVM
29.11.2016 - VM
destructionc
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Яну 16, 2017 3:41 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от destructionc »

Здрайте.Ние сме семейство с 1 дете,планираме имиграция в Канада.Има ли някой,който е в начален етап?
giggs1981
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Яну 08, 2017 8:36 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от giggs1981 »

destructionc написа:Здрайте.Ние сме семейство с 1 дете,планираме имиграция в Канада.Има ли някой,който е в начален етап?
Здравейте. Ние сме семейство с 3 деца и сме също в изклчително начален етап. Хората от този форум са много отзивчиви и всеки помага със съвети и информация. Ще поддържаме контакт,желаем Ви успех :)
destructionc
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Яну 16, 2017 3:41 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от destructionc »

Къде можем да намерим последните критерий за точкуване, и знае ли някой кога ще има обявени нови такива?
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от puhanka »

destructionc написа:Къде можем да намерим последните критерий за точкуване, и знае ли някой кога ще има обявени нови такива?
http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... s-tool.asp"
Anjelika
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Май 21, 2014 1:23 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Anjelika »

Глупав въпрос за по-напредналите с процедурата, но наистина ли са отпаднали точките за деца?
clairee
Мнения: 307
Регистриран на: Съб Юли 12, 2014 12:13 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от clairee »

Anjelika написа:Глупав въпрос за по-напредналите с процедурата, но наистина ли са отпаднали точките за деца?
Не са отпаднали. Има си точки за децата. Дават се по 4/2 точки на дете в зависимост от това, дали са под или над 12 години, като максималният брой е 8 т. Не съм съгласна, че броят на децата няма значение в процедурата. Естествено, че няма да те вземат само заради децата, но и тези точки помагат. Въпреки, че правилата ще са нови, тук може да се ориентирате кое каква тежест има по досегашната процедура.
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... nthese.pdf"
06.11.2015 - DCSQ reçu
02.12.2015 - ouverture du dossier
08.04.2016 - adresse modifiée
28.04.2016 - CSQ émis
09.05.2016 - accusé de réception
18.05.2016 - CSQ reçu
13.06.2016 - dossier fédéral
21.10.2016 - IUC
22.11.2016 - IVM
29.11.2016 - VM
destructionc
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Яну 16, 2017 3:41 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от destructionc »

puhanka написа:
destructionc написа:Къде можем да намерим последните критерий за точкуване, и знае ли някой кога ще има обявени нови такива?
http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... s-tool.asp"
Благодаря за информацията,но доколкото разбирам това е само за Експрес Ентри процедурата?
Другото ,което искам да питам:
-имаме 80 % от максимума точки по http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... nthese.pdf" , без точки за език знаете ли дали се разглеждат документи изобщо?
-до момента сме на ниво А2 (около 8 месеца изучаваме вече),препоръчайте ни някой интензивен вариант на самоучител за нужното ниво Б2
-и Придружаващият кандитат ли трябва да има ниво минимум Б2 (чрез ТСФК сертификат)? неможах да намеря такава информация
clairee
Мнения: 307
Регистриран на: Съб Юли 12, 2014 12:13 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от clairee »

destructionc написа:
puhanka написа:
destructionc написа:Къде можем да намерим последните критерий за точкуване, и знае ли някой кога ще има обявени нови такива?
http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... s-tool.asp"
Благодаря за информацията,но доколкото разбирам това е само за Експрес Ентри процедурата?
Другото ,което искам да питам:
-имаме 80 % от максимума точки по http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... nthese.pdf" , без точки за език знаете ли дали се разглеждат документи изобщо?
-до момента сме на ниво А2 (около 8 месеца изучаваме вече),препоръчайте ни някой интензивен вариант на самоучител за нужното ниво Б2
-и Придружаващият кандитат ли трябва да има ниво минимум Б2 (чрез ТСФК сертификат)? неможах да намеря такава информация
За Квебек:
Да, разглеждат се и без френски и той не е задължителен, а препоръчителен. Но при условие, че отсега нататък досиетата няма да се разглеждат по реда на постъпването, а според потребностите на провинцията, не знам, дали биха избрали досие без нива за френски, освен ако не става дума за някакви изключително ценни професии, за които има недостиг на специалисти. Предполагам, че бихте могли да се регистрирате в MPQ и на по-късен етап да си добавите сертификати за езици. Но докато не обявят официално правилата, можем само да гадаем.
06.11.2015 - DCSQ reçu
02.12.2015 - ouverture du dossier
08.04.2016 - adresse modifiée
28.04.2016 - CSQ émis
09.05.2016 - accusé de réception
18.05.2016 - CSQ reçu
13.06.2016 - dossier fédéral
21.10.2016 - IUC
22.11.2016 - IVM
29.11.2016 - VM
verano
Мнения: 74
Регистриран на: Пон Яну 06, 2014 8:22 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от verano »

Destructionc, без точки за език математически няма как да събетете 80% от максималния брой точки.

120точки×80% =96 т.,
120точки- (22+6точки за език)=92 т.
Последно промяна от verano на Съб Яну 28, 2017 12:29 pm, променено общо 1 път.
clairee
Мнения: 307
Регистриран на: Съб Юли 12, 2014 12:13 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от clairee »

verano написа:Destructionc, без точки за език математически няма как да събетете 80% от максималния брой точки.
Според мен теоретично е възможно, при условие, че имаш максимален брой точки по всички други критерии (включително и работна оферта...)
06.11.2015 - DCSQ reçu
02.12.2015 - ouverture du dossier
08.04.2016 - adresse modifiée
28.04.2016 - CSQ émis
09.05.2016 - accusé de réception
18.05.2016 - CSQ reçu
13.06.2016 - dossier fédéral
21.10.2016 - IUC
22.11.2016 - IVM
29.11.2016 - VM
Публикувай отговор