Съвет от личен опит. (специфична ситуация)

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Съвет от личен опит. (специфична ситуация)

Мнение от ivandaman »

Здравейте.
Извинявам се ако темата не е в подходящият форум или вече е дискутирана но набързо прегледах активните теми и не намерих отговор на въпроса ми..

Ситуацията е следната.
Имам Канадско гражданство но от 11 години живея в Коста Рика.
По лични причини искам да се завърна малко да живея във Ванкувър (Носталгия братче :) )..
"Проблемът" е че съм семеен със син на почти 4 години (който вече го направих Канадски гражданин)
Въпросът е как да процедирам със съпругата (костариканка)..?
От тук ли (Коста Рика) да се опитвам да я спонсорирам (знае ли някой колко ще трае процедурата?)
или да я заведа в Канада с туристическа виза (вече ходихме така веднъж)
и на място да започна процеса.. ??
....
Някой някога ми спомена (не си спомням кой и къде но беше последният път като ходихме в Канада)
че било по-практично да се решава въпросът на място.. тоест в Канада..
.....

Предварително благодаря ако някой може да даде съвет от личен опит или от опит на близки/познати..
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Съвет от личен опит. (специфична ситуация)

Мнение от Koko »

За да я спонсорираш ще трябва първо да си намериш работа в Канада - по процедурата за спонсориране едно от изискванията е да докажеш че ще можеш да я издържаш и трябва да сте в Канада.
Ако отговаряш на изискванията да бъдеш спонсор, процедурата би трябвало да отнеме някъде между 6 и 9 месеца.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
ivannklv
Мнения: 98
Регистриран на: Съб Апр 25, 2009 4:10 pm

Re: Съвет от личен опит. (специфична ситуация)

Мнение от ivannklv »

Отговор от личен опит-също имам канадско гражданство ,но от 4 години съм в БГ.През лятото спонсорирах съпругата си-получи виза за по-малко от 3 месеца от дата,на която документите за споносриране бяха получени в имигрейшъна в Мисисага(когато спонсорираш извън Канада се изпращат там).В сайта има статистика за колко месеца приблизително издават визи отделните посолства.Да,наистина се иска да докажеш,че смяташ да се установиш в Канада,но не е необходимо да сте там и да работиш.Това,което приложих беше писмо от работодател(мой приятел,който има фирма),че ще ме наеме на работа и договор за наем (от друг приятел).Отделен е въпросът дали наистина след като пристигнете ще работиш във въпросната фирма и дали наистина ще живееш на адреса ,за който е договора.Трябва да приложиш и "Option C Printout" от последната година за която си правил такси в Канада-трябва да се обадиш лично-1 800 959-8281-Canada Ravenue Agency.Естествено,че има още документи(в сайта всичко е описано подробно)-споменавам само тези,които ще трябва да вземеш от Канада. Успех.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Съвет от личен опит. (специфична ситуация)

Мнение от ivandaman »

Мерси Иваннклв,

Горе долу добра новина, но това с таксите малко ме стряска..
не съм попълвал от 1999 година и нямам никакъв документ за това..
(но съм сигурен че ревеню Канада има рекорд)
Но ще го мислим..

А между другото все още ли си в БГ или вече замина за Канада??
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
ivannklv
Мнения: 98
Регистриран на: Съб Апр 25, 2009 4:10 pm

Re: Съвет от личен опит. (специфична ситуация)

Мнение от ivannklv »

Здравей ivandaman ,имаш съобщение на "лични".
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Съвет от личен опит. (специфична ситуация)

Мнение от ivandaman »

ivannklv написа:Здравей ivandaman ,имаш съобщение на "лични".
Мерси Много..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Съвет от личен опит. (специфична ситуация)

Мнение от Californian »

Здравей ivandaman,

За съжаление не мога да ти помогна аз с нищо по въпроса който те интересува,
възможно ли е обаче да попитам за сина ти. Т.е
аз съм в сходна ситуация. Сина ти стоял ли е 3-4 години за канадски паспорт, знаеш ли каква е точно процедурата?..... Да кажем, баща ми е канадски гражданин, аз не съм, имам само ПР карта, възможно ли е
по някаква процедура да си изкарам канадски паспорт без да стоя 3-4 години в страната?
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Съвет от личен опит. (специфична ситуация)

Мнение от Павел »

Има начин - трябва само да си смениш ник-а на Онтарианец и ще ти занесат лично канадския паспорт до Калифорния. Ако пък се прекръстиш на Бритишколумбиан, може и на сребърна тепсия да ти го връчат.

Наистина ли никой досега не ти е казвал, че си неспасяем случай? Питам сериозно.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Съвет от личен опит. (специфична ситуация)

Мнение от ivandaman »

Ами аз от 10 години живея в Коста Рика и дори не знам какво е ПР карта (предполагам е перманент резидент). Навремето на нас ни даваха един огромен лист който се казваше "лендид имигрант".
според мен ако имаш статут на постоянно живеещ след известен престой в Канада ще ти дадат Паспорт, но аз отдавна не съм в час със съвременните емигрантски процедури..
...
Иначе в случая със сина ми той е само на 4 години и още като се роди отидох в Канадското посолство тук и попитах мога ли да го направя Канадски Гражданин.. Дадоха ми да попълня един формуляр и за някаква символична цена (не си спомням колко но беше по-малко от 70$) и му издадоха паспорт за 4 дни и след още 3 месеца получи ситизеншип картата...
...
За сравнение за да му извадя БГ паспорт ме направиха на Маймуна... изписах тонове хартия, превеждах всички видове документи за които може да се сети човек, ходих си до България, Врещях, паднах на тяхното ниво правих се на селянин, увиквахме се като каруцари но накрая го взехме... Защо точно не съм сигурен.. Но какво приключение беше братче бедна ти е фантазията..

.....
Едит. Между другото Калифорниан видях че Павел в една друга тема те беше посъветвал да си стоиш в САЩ и да си вземеш там паспорта ако това ти е целта.. Аз съм работил в Калифорния с някаква времемнна виза която се дава на летището на канадски граждани.. (вече ни си спомням как се казаваше) но тази виза е почти като да си нелегален. Трябва да се обновява, и не ти дава никаква сигурност..
За теб е важно да решиш къде искаш да живееш... Ако е в САЩ.. Стой си там и си гони целта и въобще няма смисъл да си губиш времето в Канада да чакаш за паспорт който няма да ти върши работа..
Ако искаш да живееш в Канада и имаш постоянно жителство (или там както се казва) ходи в Канада и се установявай там..
С тази система която ти се опитваш да постигнеш целта само си усложняваш живота..
С други думи реши каква ти е целта и следвай съотвентият път да я постигнеш..
Нещата са елементарни според мен.. Искаш САЩ стой си там.. Искаш Канада отивай там.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Paradisa
Мнения: 118
Регистриран на: Пет Яну 16, 2009 6:48 pm

Re: Съвет от личен опит. (специфична ситуация)

Мнение от Paradisa »

ivannklv написа:Отговор от личен опит-също имам канадско гражданство ,но от 4 години съм в БГ.През лятото спонсорирах съпругата си-получи виза за по-малко от 3 месеца от дата,на която документите за споносриране бяха получени в имигрейшъна в Мисисага(когато спонсорираш извън Канада се изпращат там).В сайта има статистика за колко месеца приблизително издават визи отделните посолства.Да,наистина се иска да докажеш,че смяташ да се установиш в Канада,но не е необходимо да сте там и да работиш.Това,което приложих беше писмо от работодател(мой приятел,който има фирма),че ще ме наеме на работа и договор за наем (от друг приятел).Отделен е въпросът дали наистина след като пристигнете ще работиш във въпросната фирма и дали наистина ще живееш на адреса ,за който е договора.Трябва да приложиш и "Option C Printout" от последната година за която си правил такси в Канада-трябва да се обадиш лично-1 800 959-8281-Canada Ravenue Agency.Естествено,че има още документи(в сайта всичко е описано подробно)-споменавам само тези,които ще трябва да вземеш от Канада. Успех.
Ех....иваннклв - де такова щастие |( |( |( - спонсорска виза за 3 месеца - Браво на вас! :clap: Аз от септември чакам и съм още на "ин процес" :( и даже сега са ми стопирали нещата, докато получат "ФБИ криминал рекордс от САЩ, защото живях там известно време :envy: . Съпругът ми ( канадец) си седи сам в Уинипег и ме чака..Просто съм изумена, че при вас е станало за 3 месеца. :y:
Документи до Виена (спонсорска процедура) : 08.08.2009
Permanent resident виза : 28.10.2010
Кацнала на Канадска почва : 14.01.2011

Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is God's gift, that's why we call it the present!
Sliven
Мнения: 135
Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 6:47 am

Re: Съвет от личен опит. (специфична ситуация)

Мнение от Sliven »

А как стои въпросът с получаването на гражданство за син, ако той е роден преди бащата да е станал постоянен жител на Канада и в последствие канадски гражданин?
Ситуацията е следната:на моя познат X се ражда син Y и година след това X имигрира в Канада. Не е женен за майката, тя и синът Y остават в Бългрия. Десет години по-късно X иска да спонсорира сина си Y да дойде някой ден в Канада. Но, ако Y само кацне тук и погостува някой месец, ще стане постоянен жител при влизането си в странта като спонсориран от баща си, а не канадски гражданин автоматично. На прав път ли съм? Трябва ли да Y живее в Канада за да стане в последствие канадски гражданин или след като е син на канадски гражданин и малолетен има друг вариант?
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Съвет от личен опит. (специфична ситуация)

Мнение от Koko »

Sliven написа:А как стои въпросът с получаването на гражданство за син, ако той е роден преди бащата да е станал постоянен жител на Канада и в последствие канадски гражданин?
Ситуацията е следната:на моя познат X се ражда син Y и година след това X имигрира в Канада. Не е женен за майката, тя и синът Y остават в Бългрия. Десет години по-късно X иска да спонсорира сина си Y да дойде някой ден в Канада. Но, ако Y само кацне тук и погостува някой месец, ще стане постоянен жител при влизането си в странта като спонсориран от баща си, а не канадски гражданин автоматично. На прав път ли съм? Трябва ли да Y живее в Канада за да стане в последствие канадски гражданин или след като е син на канадски гражданин и малолетен има друг вариант?
Мисля че в този случай процедурата би трябвало да е следната - първо бащата спонсорира сина си, след успешното приключване на процедурата за спонсорсво (т.е. не става просто като дойде да погостува) детето идва да живее в Канада като ПР , след като направи 3-те години престой - кандидатства за получаване на канадско гражданство.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Съвет от личен опит. (специфична ситуация)

Мнение от hadministratora »

Koko написа:Мисля че в този случай процедурата би трябвало да е следната - първо бащата спонсорира сина си, след успешното приключване на процедурата за спонсорсво (т.е. не става просто като дойде да погостува) детето идва да живее в Канада като ПР , след като направи 3-те години престой - кандидатства за получаване на канадско гражданство.
И аз мисля така с едно уточнение, обаче - ако твоя познат Х не е написал, че има син, когато е подавал документите, няма да му разрешат да го понсорира и Y ще трябва да направи самостоятелна процедура (най-много да му дадат няколко допълнителни точки по критерий "Адаптивност" за това че има близък роднина в Канада).
Masha Angel
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Мар 23, 2011 5:32 am

Re: Съвет от личен опит. (специфична ситуация)

Мнение от Masha Angel »

Paradisa,
Колко време си седяла в САЩ? Повече от непрекъснати 6 месеца ли?
Благодаря!
Paradisa
Мнения: 118
Регистриран на: Пет Яну 16, 2009 6:48 pm

Re: Съвет от личен опит. (специфична ситуация)

Мнение от Paradisa »

През 2004г. за 7 месеца - стажанска студенска програма :)
Masha Angel написа:Paradisa,
Колко време си седяла в САЩ? Повече от непрекъснати 6 месеца ли?
Благодаря!
Документи до Виена (спонсорска процедура) : 08.08.2009
Permanent resident виза : 28.10.2010
Кацнала на Канадска почва : 14.01.2011

Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is God's gift, that's why we call it the present!
Публикувай отговор