Декларация за живеене в Квебек 3 г.? Задължително ли е?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
BibitaN
Мнения: 233
Регистриран на: Пет Сеп 18, 2009 3:44 am

Декларация за живеене в Квебек 3 г.? Задължително ли е?

Мнение от BibitaN »

При толкова усилено четене, пак съм пропуснала нещо... :$
Явно има декларация, която трябва да се подпише, че ще се живее в Квебек 3 г. Това означава ли, че задължително трябва да се спази? Аз съм останала с впечатление, че получавайки виза, можеш да живееш къето решиш.
Дано не е задължително, че плановете ни бяха други.
Док. Виена - 6.8.2010
Интервю - 10.3.2011
Док. Букурещ - 5.2011
Баркодове - 6.2011
Мед. форм. - 28.11.2011
Мед. изсл. - 9.12.2011
OK мед. - 29.12.2011
ВИЗИ - 11.10.2012
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Декларация за живеене в Квебек 3 г.? Задължително ли е?

Мнение от Ninushevi »

По принцп има нещо такова но не знам доколко сериозно гледат на тази декларация. А и явно са се опарили от доста хора, които са кандидатствали по таи процедура, а не са отишли там. Но сега вече е безсмислено защото федералната в определени случаи е вече дори по-бърза от тази процедура. Не се тревожете много! Това е моето мнение! :)
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
BibitaN
Мнения: 233
Регистриран на: Пет Сеп 18, 2009 3:44 am

Re: Декларация за живеене в Квебек 3 г.? Задължително ли е?

Мнение от BibitaN »

Федералната е по-бърза, но аз не мога по нея да кандидатствам. Нямам шансове никакви там...
Ще кандидатствам по Квебекската, но само ако мога да отида във Ванкувър.
Док. Виена - 6.8.2010
Интервю - 10.3.2011
Док. Букурещ - 5.2011
Баркодове - 6.2011
Мед. форм. - 28.11.2011
Мед. изсл. - 9.12.2011
OK мед. - 29.12.2011
ВИЗИ - 11.10.2012
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Декларация за живеене в Квебек 3 г.? Задължително ли е?

Мнение от Koko »

BibitaN написа:При толкова усилено четене, пак съм пропуснала нещо... :$
Явно има декларация, която трябва да се подпише, че ще се живее в Квебек 3 г. Това означава ли, че задължително трябва да се спази? Аз съм останала с впечатление, че получавайки виза, можеш да живееш къето решиш.
Дано не е задължително, че плановете ни бяха други.
Не, не е задължително - не могат да те накарат да живееш някъде зорлем.
Има го наистина този момент че не малко хора минали по процедурата за провинция Квебек след това се установяват в други части на Канада и явно това е начин по който се опитват да задържат в провинцията хората минали по тяхната процедура.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
BibitaN
Мнения: 233
Регистриран на: Пет Сеп 18, 2009 3:44 am

Re: Декларация за живеене в Квебек 3 г.? Задължително ли е?

Мнение от BibitaN »

Е какъв е смисълът на тази декларация тогава? Нещо не разбирам...
Не, че подлагам думите ти, Koko, под съмнение, просто ми е любопитно след като не могат да ни задължат, тогава какво - разчита се на добрата воля на подписалия се или какво?
Док. Виена - 6.8.2010
Интервю - 10.3.2011
Док. Букурещ - 5.2011
Баркодове - 6.2011
Мед. форм. - 28.11.2011
Мед. изсл. - 9.12.2011
OK мед. - 29.12.2011
ВИЗИ - 11.10.2012
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Декларация за живеене в Квебек 3 г.? Задължително ли е?

Мнение от Ninushevi »

Аз си мисля, че дори и да се установиш в началото в Квебек, после можеш да ходиш където поискаш. А пък в крайна сметка щом толкова трябва да се отиде във Ванкувър, кое е сложното в процедурата за там. То така или иначе всяка провинция си има изисквания. Мен много ме е яд, че английския ми е много добър, а френски почнах скоро да уча, но доскоро федералната процедура беше...мамата си трака, голямо чакане. Пк ако не ми хареса Квебек, след време .... на друго място. Но от това, което съм прочел за условията, е малко вероятно. :)) Стига фактите да не са преувеличени де!
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Декларация за живеене в Квебек 3 г.? Задължително ли е?

Мнение от Koko »

BibitaN написа:Е какъв е смисълът на тази декларация тогава? Нещо не разбирам...
Не, че подлагам думите ти, Koko, под съмнение, просто ми е любопитно след като не могат да ни задължат, тогава какво - разчита се на добрата воля на подписалия се или какво?
Лично мнение - разчита се на незнанието на подписалият декларацията.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Декларация за живеене в Квебек 3 г.? Задължително ли е?

Мнение от kikolilokiko »

Koko написа:
BibitaN написа:Е какъв е смисълът на тази декларация тогава? Нещо не разбирам...
Не, че подлагам думите ти, Koko, под съмнение, просто ми е любопитно след като не могат да ни задължат, тогава какво - разчита се на добрата воля на подписалия се или какво?
Лично мнение - разчита се на незнанието на подписалият декларацията.

Лично мнение - разчита се на морала на подписалия декларацията
BibitaN
Мнения: 233
Регистриран на: Пет Сеп 18, 2009 3:44 am

Re: Декларация за живеене в Квебек 3 г.? Задължително ли е?

Мнение от BibitaN »

Със сигурност има много такива като мене, които си правят планове да отидат на друго място, различно от Квебек. Нека някой минал по този път каже как е. Колко време най-малко след кацането в Квебек може да се отиде в другата част на Канада? И всъщност задължително ли е първо в Квебек да се кацне?
Док. Виена - 6.8.2010
Интервю - 10.3.2011
Док. Букурещ - 5.2011
Баркодове - 6.2011
Мед. форм. - 28.11.2011
Мед. изсл. - 9.12.2011
OK мед. - 29.12.2011
ВИЗИ - 11.10.2012
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Декларация за живеене в Квебек 3 г.? Задължително ли е?

Мнение от hadministratora »

BibitaN написа:Със сигурност има много такива като мене, които си правят планове да отидат на друго място, различно от Квебек. Нека някой минал по този път каже как е. Колко време най-малко след кацането в Квебек може да се отиде в другата част на Канада? И всъщност задължително ли е първо в Квебек да се кацне?
Лично мнение: само плашат гаргите (иначе казано съгласен съм с Коко за разчитането на незнание). Конституционно право на всички граждани и постоянни жители (permanent residents) е да избират свободно мястото където да се установят, живеят и работят. Колкото до това дали трябва да кацнеш в Кебек - поправете ме ако греша, но май повечето от имигрантите, които не искат да се установят там кацат директно там където искат и никога не стъпват в Кебек (освен на екскурзия ;)).

П.П.: исках да сложа и линк към конституцията или хартата за правата и свободите, но сайта със законите е нещо счупен и не се получи.
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Re: Декларация за живеене в Квебек 3 г.? Задължително ли е?

Мнение от Преуспял »

hadministratora написа: П.П.: исках да сложа и линк към конституцията или хартата за правата и свободите, но сайта със законите е нещо счупен и не се получи.
То към "конституцията" няма как да дадеш линк, щото такъв един единствен документ няма. A пък mobility rights са s. 6 of the Charter. Любопитното е, че Квебек е бил против приемането на тази точка.

Както останалите права в Хартата, то не е абсолютно, но поне е по-малко уязвимо в сравнение с някои.
javor234
Мнения: 24
Регистриран на: Сря Яну 07, 2009 4:02 am

Re: Декларация за живеене в Квебек 3 г.? Задължително ли е?

Мнение от javor234 »

здравейте,
при подаването на първите документи за виена всеки кандидат подписва декларация в която пише, че кандидата иска / а не че е задължително/ да живее в квебек. между иска и задължително има много разлика. ако в последствие ви питат защо не живеете в квебек обяснението може да бъде че тогава сте искали а сега - не. според законите на канада всеки постоянно пребиваващ има право да живее където си иска на територията на канада.
иначе визите които получавате не са за квебек , а за канада.
така че не мислете за тази декларация. тя е формалност и по-скоро "задължителна" за тези които не четат съдържанието и.
до скоро
BibitaN
Мнения: 233
Регистриран на: Пет Сеп 18, 2009 3:44 am

Re: Декларация за живеене в Квебек 3 г.? Задължително ли е?

Мнение от BibitaN »

Благодаря на всички отзовали се!
Сега вече се потвърждава това, което и аз знаех. Радвам се! :)
Док. Виена - 6.8.2010
Интервю - 10.3.2011
Док. Букурещ - 5.2011
Баркодове - 6.2011
Мед. форм. - 28.11.2011
Мед. изсл. - 9.12.2011
OK мед. - 29.12.2011
ВИЗИ - 11.10.2012
javor234
Мнения: 24
Регистриран на: Сря Яну 07, 2009 4:02 am

Re: Декларация за живеене в Квебек 3 г.? Задължително ли е?

Мнение от javor234 »

цитат от конституцията:

(2) Every citizen of Canada and every person who has the status of a permanent resident of Canada has the right

(a) to move to and take up residence in any province; and

(b) to pursue the gaining of a livelihood in any province.
Пламен Петков
Мнения: 46
Регистриран на: Сря Май 28, 2008 4:47 pm
Местоположение: Nova Scotia, CANADA
Обратна връзка:

Re: Декларация за живеене в Квебек 3 г.? Задължително ли е?

Мнение от Пламен Петков »

BibitaN написа:При толкова усилено четене, пак съм пропуснала нещо... :$
Явно има декларация, която трябва да се подпише, че ще се живее в Квебек 3 г. Това означава ли, че задължително трябва да се спази? Аз съм останала с впечатление, че получавайки виза, можеш да живееш къето решиш.
Дано не е задължително, че плановете ни бяха други.
Здравей BibitaN:

Тази декларация не може да ви попречи да живеете където искате в Канада след като сте станали постоянно пребиваващи в Канада. Това което може да направи (и не толкова декларацията ами цялата ви молба за имиграция в Квебек) е например да не ви дадат статут на постоянно пребиваващи когато пристигнете за първи път с имигрантската си виза в Канада. Това може да стане ако ви питат каде ще се установите в Канада и вие кажете, че ще се установите извън Квебек (възможно е и нищо да не ви кажат - това не означава че рискът го няма). Другия риск е, че имиграционните могат да започнат процедура да ви отнемат статута на постоянно пребиваващи защото сте излъгали че искате да се установите в Квебек а всъщност не сте имали такова намерение. Това разбира се е по-трудно за доказване, но квебекските имиграционни могат да се опитат да го направят (особено в някои много фрапиращи случаи), особено ако квебекското правителство има опасения че много хора използват квебекската програма за да имигрират като нямат никакво намерение да се установят в Квебек.

Ако обаче сте имали искрено намерение да се установите в Квебек, станали сте постоянно пребиваващи и сте се установили в Квебек, опитали сте се в ниакакъв разумен период от време (не задължително цели 3 години) да намерите работа и т.н. в Квебек и след това сте решили да се преместите в друга провинция, не би триабвало да имате проблеми независимо от декларацията.

Ако обаче сте нямали намерение да се установите в Квебек, станали сте постоянно пребиваващи, отишли сте в Квебек за един ден и след това сте заминали за друга провинция, съществува риска, че имиграционните могат да започнат процеса за отнемане на статута ви на постоянно пребиваващи в Канада. Разбира се това ще зависи от това дали имиграционните ще си правят труда да се занимават със случаи като вашия (и дали ще имат необходимите доказателства), но рискът съществува.

Поздрави,

Пламен

_____________________________________________________
Горната информация е правна информация, а не правен съвет: приложението на правото в индивидуални случаи. Предостаянето на горната информация не установява отношение на адвокат и клиент.

The information provided above is legal information, not legal advice: the application of the law to individual circumstances. The provision of the above information does not establish a lawyer-client relationship.
Пламен Петков
Адвокат - Канадско имиграционно и бизнес право
http://www.tmclaw.com
http://www.tmclaw.com/our-legal-team-la ... awyer.html
Публикувай отговор