Данъци в Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Данъци в Канада

Мнение от bttm »

Към тези които вече са там. Споделете нещо повече за данъците. какъв е средния процент от заплатата, който ви вземат за данък
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Данъци в Канада

Мнение от ablood »

Няма значение колко ти удържат от заплатата. На края на всяка година се тегли чертата и в зависимо от семейното ти положение, доходите ви за цялата година, разходите и др ви връщат част от удръжките.
Аз съм обратния случай - не плащам нищичко през годината, и напролет плащам наведнъж. Това обаче си има своите недостатъци.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Данъци в Канада

Мнение от Koko »

bttm написа:Към тези които вече са там. Споделете нещо повече за данъците. какъв е средния процент от заплатата, който ви вземат за данък
Данъчния специалист на форума не се появявал от известно време, той би могъл да ти отговори по-подробно.
По принцип годишния размера на данъка който ще платиш зависи от това в коя провинция си, какво ти е семейното положение, какъв е размера на заплата, внасяш ли някакви вноски за допълнително пенсионно осигуряване, евентуално други признати данъчно разходи и т.н.

Това е официалния сайт на Канадската агенция по приходите, информацията там е доста, но незнам дали ще успееш да намериш точния отговор на въпроса ти.
http://www.cra-arc.gc.ca/menu-e.html

Различните ставки се намират на тази страница
http://www.cra-arc.gc.ca/tx/llrts/menu-eng.html
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Re: Данъци в Канада

Мнение от bttm »

Имах в предвид не точна сметка а като опит от ваша страна например на 1000, какъв е процента който ви удържат
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Данъци в Канада

Мнение от ablood »

От $10 ще взимаш около $9. Колкото повече печелиш, толкова по-голям е процента.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Re: Данъци в Канада

Мнение от bttm »

благодаря за информацията. Има ли практика както в САЩ за работа over time. Знам че в някои страни не се позволява
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
Alisa75
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Данъци в Канада

Мнение от Alisa75 »

Има практика,но в 90% от случаите не се плаща дабъл или уан анд халф овър.Останалите 10% са за юниона.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Данъци в Канада

Мнение от pumpy »

ablood написа:От $10 ще взимаш около $9. Колкото повече печелиш, толкова по-голям е процента.
От 35 ще взимаш 25
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Данъци в Канада

Мнение от pumpy »

Бях пуснал преди много време тема, която нямаше особено развитие, но на мен все още ми е интересно какъв е реалния данък в края на годината. Под "реален" имам предвид:
Бруто през годината 50 000
Удръжки през годината 5000 ( данъци, осигуровки и т.н. )
Получени помощи - 5000 ( детски, prime au travail, и други )
Върнати пари в края на годината - 500

Реален данък -1%. Знам, че зависи от семейно положение и умения на счетоводителя, но е много по-реално от ставките в таблиците на двете правителства, където данъка започва от 36 % и стига до над 50%.

Моя принос по горния начин на изчисление:
за сега за последните 5 години се движа от -2% до +6% различните години, което не е толкова зле...
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Данъци в Канада

Мнение от Omega3 »

Познат се оплака, че от 100 000 на година които печели, 69 000 ги прибира дьржавата под формата на директно или индиректно даньчно облагане, такси за всякакьв вид разрешителни и осигуровки, вноски кьм орден и други подобни. Та на пичьт му оставали 31 000 пари за негови нужди ( деца, ядене, почивка, моргич).
Най много го дразнило обаче, че работи без пари за правителствата. Тоест, на всеки на две седмици трябва да изчислява федералната и провонциалната такса и да ги изпраща сьответно. Тази процедура му струвало пари.
Alisa75
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Данъци в Канада

Мнение от Alisa75 »

Тия дни си правих годишната данъчна декларация на фирмата.След много лъгане и обиране на паяжините да се вземе всичко макс откъдето може да се пипне с риск при евентуална данъчна ревизия да не признаят всички разходи на 100% я докарах на 67К облагаеми на които трябва да платя 18К такси.Ама пак по добре,защото ако тия 67К които дефакто са не по малко от 77К трябваше да ми смъкнат 28К.
Само за статистиката,на този доход в Бг. щяха да ми смъкнат флат 10% ,т.е на 77К -7,7К с които щях да спестя цели 20 хиляди.
С няколко думи,Канада не е страна за правене на пари след като има опция за едно 4 членно семейство да получава социал и детски и един от двамата родители да поработва на черно 20 часа седмично с което може да формира същият доход ,който аз съм формирал с 60 часа седмична работа вземайки и риск дали ще го постигна този доход защото не е гарантиран.
От тук нататък изводите са за вас,колко и как се печели в страната на Чудесата.
kapitan
Мнения: 380
Регистриран на: Пон Окт 27, 2008 2:10 am
Местоположение: Монреал

Re: Данъци в Канада

Мнение от kapitan »

Тия дни си правих годишната данъчна декларация на фирмата.След много лъгане и обиране на паяжините да се вземе всичко макс откъдето може да се пипне с риск при евентуална данъчна ревизия да не признаят всички разходи на 100% я докарах на 67К облагаеми на които трябва да платя 18К такси.Ама пак по добре,защото ако тия 67К които дефакто са не по малко от 77К трябваше да ми смъкнат 28К.
Само за статистиката,на този доход в Бг. щяха да ми смъкнат флат 10% ,т.е на 77К -7,7К с които щях да спестя цели 20 хиляди.
С няколко думи,Канада не е страна за правене на пари след като има опция за едно 4 членно семейство да получава социал и детски и един от двамата родители да поработва на черно 20 часа седмично с което може да формира същият доход ,който аз съм формирал с 60 часа седмична работа вземайки и риск дали ще го постигна този доход защото не е гарантиран.
От тук нататък изводите са за вас,колко и как се печели в страната на Чудесата.


не съм убеден,че е точно така както казваш за четеричленно семейство и за социала и помощите.сега не ми се влиза в никакъв спор,но не е сериозно,при условие,че,както казваш имаш някакъв бизнес и правиш по около 50 000$ чисто на година след данъци,да правиш реклама хората да си стоят на социални помощи.малко не са ти в ред сметките или това,което пишеш не е вярно.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Данъци в Канада

Мнение от ablood »

Ето за това ме не му/ не и чета повече мненията. Функция ignore.
Ама все ще се намери някой да ги цитира. :|
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Данъци в Канада

Мнение от pumpy »

Alisa75 написа:Тия дни си правих годишната данъчна декларация на фирмата.След много лъгане и обиране на паяжините да се вземе всичко макс откъдето може да се пипне с риск при евентуална данъчна ревизия да не признаят всички разходи на 100% я докарах на 67К облагаеми на които трябва да платя 18К такси.Ама пак по добре,защото ако тия 67К които дефакто са не по малко от 77К трябваше да ми смъкнат 28К.
Само за статистиката,на този доход в Бг. щяха да ми смъкнат флат 10% ,т.е на 77К -7,7К с които щях да спестя цели 20 хиляди.
С няколко думи,Канада не е страна за правене на пари след като има опция за едно 4 членно семейство да получава социал и детски и един от двамата родители да поработва на черно 20 часа седмично с което може да формира същият доход ,който аз съм формирал с 60 часа седмична работа вземайки и риск дали ще го постигна този доход защото не е гарантиран.
От тук нататък изводите са за вас,колко и как се печели в страната на Чудесата.
67-18 = 49 000
социал със всичките му добавки = 12 000
максимални детски = 10 800
работа на черно 1000 часа * 10/час = 10 000

Тотал = 32 800

Како, разликата е 16 000.

Как се изкарват в БГ 77 000 годишно ?
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Данъци в Канада

Мнение от Linko »

Е как с какво бе, poumpy, с въртене на синджирчето. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Публикувай отговор