Помощ-въпроси много?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
MIRA777
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 4:32 pm

Помощ-въпроси много?

Мнение от MIRA777 »

Здравейте.Вече съм регистрирана във форума.Имам много въпроси които не са ми ясни.Затова моля всички ,които имат желание да помогнат с това което знаят да пишат.
1.Аз съм на 34год.съпругат ми е на 51 години.Брак нямаме.Пречка ли ще бъде за нашето кандидатстване?И какъв е варианта при подаването на документите?
2.Кой да е водещият?Аз съм студентка в момента,специалността ми от средното образование е "оператор в шевното производство".Мъжът ми е пом.капитан но само с изкаран такъв курс.Образованието му е средно.
3.Аз съм учила френски език в училище,а той знае английски.
4.Мъжът ми е пом.капитан но до 20тона ,има право да се качи на кораб.Затова само лятото работи като такъв.
5.Последно решихме аз да съм водещият.Само не ми стана ясно за точките.
6.Само на водещият ли се сборуват,на всеки по отделно или общо?
7.Деца нямаме.
Много въпроси станаха,но нали затова е този форум все пак.Помагайте.Благодаря ви предварително на всички ,които се включат.
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: Помощ-въпроси много?

Мнение от ZanzibarHero »

MIRA777 написа:Здравейте.Вече съм регистрирана във форума.Имам много въпроси които не са ми ясни.Затова моля всички ,които имат желание да помогнат с това което знаят да пишат. ...
И какво сте решили да правите?
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Мнение от kikolilokiko »

бих ти казал какво мисля, но тъй като не съм минал процедурата и не съм бил в Канада (като емигрант) по-добре да запазя мнението за себе си, че да не те объркам нещо
желая ви успех!
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
MIRA777
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 4:32 pm

Мнение от MIRA777 »

kikolilokiko написа:бих ти казал какво мисля, но тъй като не съм минал процедурата и не съм бил в Канада (като емигрант) по-добре да запазя мнението за себе си, че да не те объркам нещо
желая ви успех!
Казвай,каквото знаеш и мислиш.
MIRA777
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 4:32 pm

Re: Помощ-въпроси много?

Мнение от MIRA777 »

ZanzibarHero написа:
MIRA777 написа:Здравейте.Вече съм регистрирана във форума.Имам много въпроси които не са ми ясни.Затова моля всички ,които имат желание да помогнат с това което знаят да пишат. ...
И какво сте решили да правите?
Ами почваме да попълваме форумлярите.Всичко е късмет ,като виждам.Познавам двойки заминали,без нито англ.нито френски ,даже и образование нямат.Но късмета беше с тях.Сега така се надули,че вече не говорят даже с майка си.Жалко......
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

kikolilokiko написа:бих ти казал какво мисля, но тъй като не съм минал процедурата и не съм бил в Канада (като емигрант) по-добре да запазя мнението за себе си, че да не те объркам нещо
желая ви успех!
Няма нужда да си бил в Канада, за да имаш мнение по процедурата за имиграция. Ако и нея не си направил, то става малко вятърничево.
Познавам двойки заминали,без нито англ.нито френски ,даже и образование нямат.Но късмета беше с тях.Сега така се надули,че вече не говорят даже с майка си.Жалко......
Нещо определено не познаваш. Няма как без език и образование да се квалифицираш като имигрант по категорията, за която ти разпитваш.

Ако човек си напише домашното САМ и както трябва ролята на късмета е сведена до минимум.
nesiii
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 11:37 am
Местоположение: VARNA

Мнение от nesiii »

mira777имаш лично саовщение
nesiii
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 11:37 am
Местоположение: VARNA

Мнение от nesiii »

извинявам се за правописната грешка съобщение
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Не знам как ще съберете точките, но тъй като пробването е безплатно...
desiR
Мнения: 142
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 8:13 am
Местоположение: Montréal, QC
Обратна връзка:

Мнение от desiR »

Ааа, то пробването хич НЕ Е безплатно :D И може би от тук трябва да започнат плановете (да не се бърка с мечтите!). За разглеждане на докс във Виена си трябват едно 540 кад.долара, като се има предвид казуса на Мира (390 за водещия кандидат и 150 за придружителя). За нотариална заверка и превод на докс в най-добрия случай 150-200 лв., в зависимост от обема на бумагите. За разходите по изпращане на докс, уроци по френски и др. в предначалния етап също трябват парички. Но, ако това не е проблем, то "попълването на официалните формуляри" е един КРАЙ на този ПРЕДНАЧАЛЕН етап. До него обаче ми се струва, че има доста важни стъпки - проучване на условия и твоята адаптивност към тях (най-важно е да си изчислите точките и ЕЗИЦИТЕ!), за събиране на докс и обработката им трябва време, защото зависим от други институции и хора (дори да имаме пари) и през цялото това време много четене за процедурата и СЛЕД нея... Струва ми се, че към такова важно начинание не може да се подхожда само с мисълта за "късмет". Аз също много разчитам на нашия, но му давам шанс в по-тесен диапазон, за да не обвинявам после "съдбата".
НО, НЯМА НЕВЪЗМОЖНИ НЕЩА! Трябва само малко време за ориентация и да се тръгне отнякъде (най-добре от четене на форума за основните стъпки :)), после кълбото само започва да се разплита. По-лесно е обаче, когато хем не го превръщаш във фикс идея, хем подхождаш сериозно, защото, колкото и да е странно, това отношение се усеща от тези, които разглеждат документите.
Желая успех и сме на линия да помагаме с каквото можем:)
desiR
Мнения: 142
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 8:13 am
Местоположение: Montréal, QC
Обратна връзка:

Re: Помощ-въпроси много?

Мнение от desiR »

Аз, малко реагирам отзад-напред, но ЧЕСТИТО! И ДОБРЕ ДОШЛА ВЪВ ФОРУМА! Това е първата ПОЛЕЗНА крачка по пътя ти за Канада - поне за мен беше така. Всичко, което ми помогна, беше в двата форума за Канада.
Тук можеш да видиш на кратко ОСНОВНИТЕ СТЪПКИ на процедурата:
http://www.bgcanada.com/portal/index.ph ... icle&id=79
1.Аз съм на 34год. Съпругът ми е на 51 години. Брак нямаме. Пречка ли ще бъде за нашето кандидатстване? И какъв е варианта при подаването на документите?
Годините не са пречка! За твоите години ти ще получиш макс. точки - 18, които се дават за възраст от 18 до 35 г. За съпругът ти точките са 0, за съжаление. Това, както и другите изисквания да се класираш (образование, стаж, търсени професии и пр.), можеш да го провериш в теста, където за всичко си има и съответните точки:
http://bgcanada.com/portal/index.php?mo ... cle&id=110
Относно точките: Щом кандидатствате заедно, точките се изчисляват общо, като в теста ще видиш, че си има секция за придружаващия и какви точки може да носи той като такъв. За праговете (минимални и максимални) - пише ги в края на теста и тук: http://bgcanada.com/portal/index.php?mo ... cle&id=125

Трябва да имаш и доказателство, че сте съпрузи или съжителствате съвместно (на един адрес и с общи сметки) поне 1 г.
Сигурно знаеш, че има няколко програми за кандидатстване за Канада и щом пишеш тук, значи си се ориентирала за Квебек, където е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да поназнайвате френски, най-вече водещия кандидат. Това, че си учила в училище е ОК, но на интервюто трябва и да разбираш и да говориш - само така ще ти дадат сертификат.
Друг важен момент за програмата, по която кандидатстваме повечето тук е, че тя е за КВАЛИФИЦИРАНИ РАБОТНИЦИ. Така че ще трябва да си приготвите всики дипломи и бумаги, доказващи стаж. А ако има време, в което сте били самоосигуряващи се или безработни - ще ви трябва бележка от НОИ.

Това е съвсем НА КРАТКО по реда на твоите питания. Знам, че повечето неща, които съм ти писала ги има много по-подробно на различни места във форума, НО! знам и, че когато човек е в началото има нужда да му се изговори конкретно и лично. Сега вълнението ви е в повече и имате нужда от подкрепа - аз се надявам да съм ви била полезна :)
MIRA777
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 4:32 pm

Re: Помощ-въпроси много?

Мнение от MIRA777 »

desiR написа:Аз, малко реагирам отзад-напред, но ЧЕСТИТО! И ДОБРЕ ДОШЛА ВЪВ ФОРУМА! Това е първата ПОЛЕЗНА крачка по пътя ти за Канада - поне за мен беше така. Всичко, което ми помогна, беше в двата форума за Канада.
Тук можеш да видиш на кратко ОСНОВНИТЕ СТЪПКИ на процедурата:
http://www.bgcanada.com/portal/index.ph ... icle&id=79
1.Аз съм на 34год. Съпругът ми е на 51 години. Брак нямаме. Пречка ли ще бъде за нашето кандидатстване? И какъв е варианта при подаването на документите?
Годините не са пречка! За твоите години ти ще получиш макс. точки - 18, които се дават за възраст от 18 до 35 г. За съпругът ти точките са 0, за съжаление. Това, както и другите изисквания да се класираш (образование, стаж, търсени професии и пр.), можеш да го провериш в теста, където за всичко си има и съответните точки:
http://bgcanada.com/portal/index.php?mo ... cle&id=110
Относно точките: Щом кандидатствате заедно, точките се изчисляват общо, като в теста ще видиш, че си има секция за придружаващия и какви точки може да носи той като такъв. За праговете (минимални и максимални) - пише ги в края на теста и тук: http://bgcanada.com/portal/index.php?mo ... cle&id=125

Трябва да имаш и доказателство, че сте съпрузи или съжителствате съвместно (на един адрес и с общи сметки) поне 1 г.
Сигурно знаеш, че има няколко програми за кандидатстване за Канада и щом пишеш тук, значи си се ориентирала за Квебек, където е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да поназнайвате френски, най-вече водещия кандидат. Това, че си учила в училище е ОК, но на интервюто трябва и да разбираш и да говориш - само така ще ти дадат сертификат.
Друг важен момент за програмата, по която кандидатстваме повечето тук е, че тя е за КВАЛИФИЦИРАНИ РАБОТНИЦИ. Така че ще трябва да си приготвите всики дипломи и бумаги, доказващи стаж. А ако има време, в което сте били самоосигуряващи се или безработни - ще ви трябва бележка от НОИ.

Това е съвсем НА КРАТКО по реда на твоите питания. Знам, че повечето неща, които съм ти писала ги има много по-подробно на различни места във форума, НО! знам и, че когато човек е в началото има нужда да му се изговори конкретно и лично. Сега вълнението ви е в повече и имате нужда от подкрепа - аз се надявам да съм ви била полезна :)
Благодаря ви за отговорите.Не ми е ясно,езиковите познания по френси 0-16точки,как да се оценя-всмисъл колко точки ще трябва да си напиша сама?
semeen
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Май 26, 2006 12:08 pm

Мнение от semeen »

MIRA777, мисля, че е най-разумно да се обърнеш за помощ към човек, който подготвя процедурата. Има такива хора. Най-често те подготвят и по френски, превеждат документите и консултират за попълването на документите за Виена. Някои дори извършват и самото попълване. Разбира се всичко под твой контрол. Мисля, че и във форума има имена на подобни хора.
Като първа стъпка може да се консултираш къде се намирате във време-пространството :lol:
Информацията от подобни хора е по-точна отколкото ако разчиташ да сортираш вярното от невярното (полезното от безполезното) в този форум.
Пък и времето ви е ограничено, доколкото пишеш вече искаш да подавате документите.
desiR
Мнения: 142
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 8:13 am
Местоположение: Montréal, QC
Обратна връзка:

Мнение от desiR »

Не ми е ясно, езиковите познания по френси 0-16точки, как да се оценя - в смисъл колко точки ще трябва да си напиша сама?
Точките се определят от нивата, които си посочила - за всеки език трябва да отбележиш ниво за разбиране и ниво за говорене. В Молбата за селекция (от официалните формуляри), в т. 11 има скала, по която това се отбелязва.
Самата молба, можеш да я видиш тук на английски (понеже, доколкото разбрах в момента той ви е работен): http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... te-dyn.pdf
Ако попълваш предварителния тест, там също има указание какво ниво какви точки ти дава. Ето ти линк от официалния сайт, но е на френски. Отиди на стр. 35 и виж таблицата за оценяване на различните нива: http://www2.publicationsduquebec.gouv.q ... PI-3-1.pdf

Има още нещо, по което да определиш какви нива да си напишеш:
1. В зависимост от това колко точки събираш и ако не ти достигат, езика е едно от нещата, които може да ти помогне да събереш повече точки. Т.е. смяташ си точките от другите фактори и преценяваш колко да си пишеш за ниво на езиците, за да минеш минималния праг... НО! Все пак трябва да бъдеш реалист, защото на интервюто изпитващия ще прецени КАКВО НИВО ВСЪЩНОСТ СИ И КОЛКО ТОЧКИ ДА ТИ ДАДЕ!
2. Не е редно да завишаваш много, но все пак ти най-добре можеш да си прецениш до момента на интервюто какво би могла да си научила. По принцип от подаването на документите към Виена до интервюто минават най-малко 6 месеца, понякога и повече - това е времето ти за учене, освен ако не започнеш да учиш и преди подаването на докс, което е по-добрия вариант.
Тук, във форума, ако сложиш на "Търсене" с ключови думи "френски език", "уроци по френски" и други подобни, ще видиш доста подробни описания на това как хората са избирали какво да пишат, кое ниво на какви знания отговаря, за колко време какво можеш да научиш и пр.
Ето ти един пример за това как хората са си определили знанията по език и как са се подготвяли: http://bgcanada.com/portal/index.php?mo ... icle&id=21
УСПЕХ!
Maria Bogdanova
Мнения: 27
Регистриран на: Вто Яну 27, 2009 7:01 am
Местоположение: Pleven

Мнение от Maria Bogdanova »

Шапка ти свалям, DesiR! У теб има така нараченото чувство за ЕМПАТИЯ-когато хората са в нужда например, ти усещаш и се отзоваваш, без да ги обезсърчаваш или даваш съвети от сорта" намерете си някой друг да ви оправи докс, че вие няма да се справите" :beer: [/u]
Спрях да мечтая в България
Публикувай отговор