Hydro Quebec - Rate D или Rate DT?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
bibco
Мнения: 710
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 5:56 am
Местоположение: L`Ile Perrot, QC, Canada
Обратна връзка:

Hydro Quebec - Rate D или Rate DT?

Мнение от bibco »

Народе, - въпросът е към тези, които знаят за какво става дума и могат да дадат съвет:
Hydro Quebec предлага две тарифи за Residential customers - обикновенната Rate D и Rate DT - за тези, които имат отопление , захранвано от два вида енергия - газ и ток, например /така нареченото dual energy/. Разликата в цената на тока при тарифата Rate DT при определени условия е огромна /при под минус 12 градуса тока става 3 пъти по-скъп/. В същото време на сайта си Hydro Q. твърдят, че тарифата Rate DT позволява да се правят голями икономии!?
Hydro Q. дават възможност тарифата да се избира, но на човек в такава ситуация му е необходим съветът на тези, които вече са минали по този път и зная на практика как реално изглеждат нещата като дойде накрая фактурата...
Предварително благодаря :idea:
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Мнение от haimana »

То май си зависи от тебе-каква консумация имаш през различните периоди- при под -12С и при над -12С. Ако имаш данни от миналата година, вади калема и смятай за да добиеш някаква представа.
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

Под -12 местните минават на нафта...
bgcanada
Мнения: 102
Регистриран на: Нед Мар 06, 2005 8:20 pm

Мнение от bgcanada »

ако си на би-енерджи (т.е. имаш и друг енергоизточник освен тока) няма какво да мислиш ДТ тарифата е много по-изгодна. Просто когато е под -12 си ограничаваш разхода на ток и като теглиш чертата на края на годината си на сметка. Това особено силно важи ако си на газ. Той е най-евтината алтернатива. Комбинацията газ- термопомпа за отопление ще ти струва около 1500-1800 долара годишно включая топлата вода и тока за всички останали нужди. Всичко обаче е въпрос на бюджет и преценка. В сайта на Хидро-Кебек има цялата нужна ти информация.
bibco
Мнения: 710
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 5:56 am
Местоположение: L`Ile Perrot, QC, Canada
Обратна връзка:

Мнение от bibco »

Приятелю bgcanada - в сайта на Hydro Q. има преди всичко агитация - колко съм щял да икономисам при Rate DT.
Въпросът е - дали това е реално или е само реклама, за да се закачат лапнишаранковци? Според мен изгодата на Hydro Q. е в това, че чрез радио-датчика те имат данни в реално време къде каква консумация има и по този начин могат да пренасочват мощности при необходимост...
Другите ми разсъждения са, че ако съм на обикновенна D тарифа нищо не би ми пречило по същия начин автоматично да преквючвам термопомпата само на газ при ниски температури и пак няма да харча ток. Но ако не дай Боже стане някаква електронно-сензорна издънка - няма да ме чаржват по близо 18 цента за киловат-час, както е по тарифата DT
Прав ли съм или съм излишно подозрителен и на практика излиза, че Hydro Q. действително ми предлагат нещо добро с тарифата DT?
bgcanada
Мнения: 102
Регистриран на: Нед Мар 06, 2005 8:20 pm

Мнение от bgcanada »

Наистина е въпрос на гледна точка, но според мене си заслужава. Цяла година ползваш тока на 3 цента и за <в най-лошия случай, 2 месеца си на 5 пъти по-скъпо (не ми се рови из докиментацията но май беше нещо от рода на 16 цента за киловатчас). аз в такива случаи просто си планирам нещата правилно и да речем миялната машина работи през деня когато обиковено е над -12. Същото важи и за пералнята. Въпрос на организация. Моя електромер не е на радоидатчик. В интерес на истината незнам как превклчва, но аз си мислех че става според температурата в района, а не централно- незнам. Имам една лампа дето светва когато съм на скъпата тарифа и тогава се ограничаваме в тока. Ако силно се интересуваш мога да ти дам данни за миналата година и колко ток съм имал на евтината и на скъпата тарифа, но аз лично не бих избрал Д след като има възможност за ДТ. Забравих да ти спомена че освен всичко останало си падам и малко еколог и косачката ми също "бичи" на ток цяло лято :wink:
bibco
Мнения: 710
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 5:56 am
Местоположение: L`Ile Perrot, QC, Canada
Обратна връзка:

Мнение от bibco »

Благодаря ти, приятелю. Навярно и аз ще избера DT. По принцип аз съм вече на тази тарифа, но Hydro Q. ми изпратиха писмо,в което ми предложиха, ако искам да се превключа на D.
Ако има и други мнения ще ми бъде интересно да ги чуя?
bibco
Мнения: 710
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 5:56 am
Местоположение: L`Ile Perrot, QC, Canada
Обратна връзка:

Мнение от bibco »

bgcanada - само да допълня - колко горе-долу ти е тока при DT за година и отделно за зимните месеци?
Още веднъж - благодаря!
bgcanada
Мнения: 102
Регистриран на: Нед Мар 06, 2005 8:20 pm

Мнение от bgcanada »

bibco написа:bgcanada - само да допълня - колко горе-долу ти е тока при DT за година и отделно за зимните месеци?
Още веднъж - благодаря!
Плащам по 67 долара на месец ток. Обикновено нямам големи суми за изравняване. Мога да ти пратя на лично точната консумация по месеци за изминалите 2 години. ако те интересува- пиши.
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Мнение от haimana »

Тая система не е доусъвършенствувана според мен :twisted: . Подобрението което може да се внесе е следното:

Намираш някой печен комшия, който е на нормалната тарифа. Изпивате едно шише ракия и обсъждате подробностите, а те са:

Пускаш му едно кабелче да цоца ток на 3-4 цента когато е до -12С, а той те захранва по нормалната тарифа когато е под -12С. Естествено, решението трябва да е изпълнено грамотно-с автоматично превключване при падане под -12С и със измерване на потребеното и от двете страни :D

П.п. Горното е просто шега, ама ако някой знае как да си открие два абоната в един имот, може и да проработи :roll: .

Упс, щях да забравя :shock: Ако проработи искам процент за Ноу Хау :lol:
bibco
Мнения: 710
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 5:56 am
Местоположение: L`Ile Perrot, QC, Canada
Обратна връзка:

Мнение от bibco »

bgcanada - още веднъж ти благодаря. Тази информация е достатъчна. 67 долара - това е съвсем прилична сума. В каква къща живееш?
А относно ползването на двете тарифи едновременно - може би трябва да имаш два имота на едно място :wink:
Публикувай отговор