сама с дете

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
tanyta
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 6:23 pm
Местоположение: BG

сама с дете

Мнение от tanyta »

привет на всички!надявам се ,че не повтарям някоя тема.от доста дълго време съм взела решение да кандидатсвам по процедурата за квебек,единственото нещо ,което ме спира да си подам документите ,е че живея сама с дъщеря си и не знам ...всъщност притеснавам се първо от това дали баща и (с котгото нямам брак) ще ми разреши да я изведа от BG,и дали отивайки в квебек ще успеем да се справим.по-точно справя ,защото дъщеря ми е на 4 години.ще ви бъда много благодарна ,ако ме посъветвате какво да правя.
Аватар
prase
Мнения: 180
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 1:26 pm
Местоположение: Островът на прасетата

Мнение от prase »

Не е ли редно първо да изчистиш притесненията си?
Защо си мислиш че някой може да реши вместо теб?
По-добре доволна свиня, отколкото недоволен човек?
tanyta
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 6:23 pm
Местоположение: BG

Мнение от tanyta »

не искам друг да реши вместо мен,мисля че съм го написала.просто ме интерисува каква е ситуацията в квебек,как се справят самотните родители.да за отг.на баща и се притяснавам ,но това освен нас 2 никой не може да го реши.prase или ти не си ме разбрал ,или аз не съм се изразила добре
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Дори да минеш процедурата успешно, може да се окаже, че не можеш да заминеш защото нямаш прословутото разрешение от бащата. Затова преди да се захванеш с всичко това, уреди този въпрос.

Ситуацията в Квебек и Канада е доста по-благосклонна със самотните родители спрямо България, но това не означава, че на теб ще ти е по-леко. Ако си свикнала да разчиташ на помощ от роднини и/или приятели, от проста морална подкрепа на заобикалящата те среда, можеш да се окажеш в безизходица ... все пак винаги има връщане назад.

За да се справиш добре с живота тук, преди всичко трябва да знаеш, че разчитш само на себе си и на собствените си качества. Едно от най-важните неща е да владееш добре английски или френски език, за да можеш да се чувстваш добре /намериш работа, приятели, да разбираш в най-общ смисъл средата си/. Другото са "бели" грижи за детето: тук държавата добре ги социализира и адаптира. Важното обаче е и мама да се чувства добре :)
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Мнение от apple »

Tanyta, уреди си наистина първо съгласие, чрез декларация от биологичния баща. В противен случай няма да имаш възможност да идведеш детето. Ще трябва да го лишиш от родителски права чрез съдебно дело, а това е невъзможно ако той плаща издръжка, осъществява контакти с детето и е ангажиран с неговото развитие и възпитание. Ще се намеси и отдела "Закрила на детето" по местоживеене и става обществен проблем направо. Тези отдели не толерират никак извеждането на деца зад граница, затова преговаряй дипломатично с таткото и дано успееш да го убедиш. Успех!
tanyta
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 6:23 pm
Местоположение: BG

Мнение от tanyta »

благодаря ви.в BG не разчитам на абсолютно на никой,освен на 1 жена ,която се грижи за детето ми ,когато аз съм на работа.относно разрешението за напускане на страната,наистина имам опасения,но такова нещо като издръжка и възпитание-просто не съществува.най-големите ми опасения са ,че при евентуалното ми пристигане в канада ,когато започна да си търся работа ще ми е мното трудно,поради факта,че поне тук жена ,която има има ангажимент към дете си намира работа трудно или при 1 удобен случай я уволняват.
tanyta
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 6:23 pm
Местоположение: BG

Мнение от tanyta »

притесненията ми относно работата са главно заради това ,защото мои познати са в торонто от блоизо година и нещо ,и през първите месеци работеше само мъжа, майката с детето ходеше на някакви адаптативни курсове(не съм много сигурна дали точно така се наричаха).а като съм сама с детето каква е процедурата?
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Мнение от balbi »

tanyta написа:притесненията ми относно работата са главно заради това ,защото мои познати са в торонто от блоизо година и нещо ,и през първите месеци работеше само мъжа, майката с детето ходеше на някакви адаптативни курсове(не съм много сигурна дали точно така се наричаха).а като съм сама с детето каква е процедурата?
Като си сама ще трябва да работиш само ти. Трудно ще ти бъде определено, защото тук има разни наредби според, които не можеш да оставяш детето си без надзор, а тези неща ги следят наистина. А и има доста услужливи съседи, които пеят, когато им е работа и когато не им е работа:)
Но не е невъзможно. Това, че си сам родител ти носи някои улеснения, за които обаче нищо не мога да ти кажа. Дано някой знаещ пише повече!
Iva111
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 3:25 am

deteto

Мнение от Iva111 »

Това което, аз мога да ти кажа е че без декларация от бащата че е съгласен детето му да имигрира в Канада няма да те пуснат на интервюто, там я искат. Аз като ходих на интервю бях като теб, дащеря ми беше на 4 а сега като ще трагваме вече е на пет. Относно справянето също съм сама но там децата тръгват на 5 на у4илище, т.е. твоята ще е наи-малко на толкова когато и ти пристигнеш и са там от сутрин до към 5 или 6 ще те излъжа, като се плаща за храна и следу4илищното гледане около 7 долара което е 140 на месец. В квебек детските при наи нисък доход са около 450 долара месе4но т.е. те ще го покрият. На теб ще ти остане да си намериш работа с която да се храните и да си плащаш квартирата, което не е малко но не е невъзмножно. Все пак не забравяй че всяко начало е трудно и че няма да ти постелят.
Аватар
POLA
Мнения: 111
Регистриран на: Вто Сеп 28, 2004 5:01 pm
Местоположение: Plovdiv/Calgary AB

Мнение от POLA »

Виж какво Танита ниама от какво да се притеснява6 като доиде6 тук ако работата не те пла6и 6те се оправи6 ис две детса да си.Имам близка дойде преди две години с дете на 6 години бе6е тогава.Добре е.Оправиа се.

Уреди вапроса с ба6тата и давай смело.

Незнам за Квебек но тук в Калгари 6те си ок.Пак и Балгарите си помагаме когато се касае за не6то такова.

Сарде4ни поздрави.
Ако мога да ти дам савет-като пита6 вав форума недей питай за мнение а тарси факти,сваржи се с хора с подобен опит и обмени инфо с тях.Успех!

ПС .Пи6и ми ЛС ,6те ти дам тел на тази приятелки да ти даде пове4е инфо ако се интерисува6 от подробности.
tanyta
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 6:23 pm
Местоположение: BG

Мнение от tanyta »

благодаря на iva111 и pola.явно не само аз съм в подобно положение и явно има разрешение на проблема.вдъхнахте ми увереност. :)
Публикувай отговор