нас ни одряза

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
miti06
Мнения: 36
Регистриран на: Съб Ное 18, 2006 4:35 pm
Местоположение: Bulgaria,Plovdiv
Обратна връзка:

нас ни одряза

Мнение от miti06 »

знае ли някои какво следва оттук нататак каква е процедурата, ще ни викат ли пак на интервю или това е края ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Аватар
zaia
Мнения: 640
Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 6:09 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от zaia »

Какво ви е казал на интервюто? Иска ли ви нещо допълнително или ви каза, че не събирате точките и ви отказва сертификат? Дадоха ли ви документ как са ви оценили по всеки критерий, не помня как се казваше, февал или нещо такова?
По принцип след 6 месеца може да подадете пак, приема се, че за този срок може да е настъпила някаква промяна в кандидатурата ви - по-високи нива на фр или завършено някакво друго образование, повече стаж..
Има хора, минали по вашия път, не сте сами, както се казва напоследък.
engi
Мнения: 86
Регистриран на: Пон Фев 20, 2006 5:29 am

Мнение от engi »

Здравейте,
Разбирам че едва ли на човек във вашето положение му е до обясняване, но ако искате някакъв коментар просто трябва да споделите какво Ви е казал изпитващият. Форумът аз лично го определям по скоро като място за губене на време отколкото като източник на достоверна информация. Резултатът от интервюто ще получите в писмен вид след 10 тина дни.
Големи надежди...
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от ivanko13 »

engi написа:Форумът аз лично го определям по скоро като място за губене на време отколкото като източник на достоверна информация.
Нали наистина не го мислиш това ,което си написал?
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
mborodin
Мнения: 439
Регистриран на: Вто Ное 16, 2004 8:05 am
Местоположение: GD_Californie
Обратна връзка:

Мнение от mborodin »

engi написа:Форумът аз лично го определям по скоро като място за губене на време отколкото като източник на достоверна информация.
Хахахаха. :lol:

Да не би да си собственик на фирма занимаваща се с подаване на документи и благодарение на сайта БгКанада ти е спряло кранчето.
Ако не беше сайта и в частност форума нямаше как да се справим сами.Респект!
Заю Баю
Мнения: 91
Регистриран на: Чет Окт 28, 2004 6:44 am

Мнение от Заю Баю »

а ако не е форума щяхме да губим мноооого повече време
engi
Мнения: 86
Регистриран на: Пон Фев 20, 2006 5:29 am

Мнение от engi »

Иванко лично към теб без да мислиш че се заяждам. Как можеш да твърдиш че информацията е достоверна след като всички във форума сме различни хора, с различни възможности и различни съдби. Например въпросите на интервюто към теб са конкретно за твоя случай. Езиковата подготовка на повечето съфорумници е различна. Нагласата на интервюто, както и мотивацията на всички е различна. Освен това Вие специално давате мнения от рода "пускате документа и след две три седмици получавате сертификата по пощата..." Ама чакайте бе хора официалната кореспонденция се води писмено с представители на канадското правителство и аз лично не съм забелязал от "достоверният" форум някой да е споделил подобна експедитивност.
А иначе наистина мисля това което съм написал.
Големи надежди...
Заю Баю
Мнения: 91
Регистриран на: Чет Окт 28, 2004 6:44 am

Мнение от Заю Баю »

за процедурата по-нататък, зависи какво имате предвид че ви е отрязъл. Ние също миналата година бяхме отрязани, защото не ни стигаха 8 точки. Затова изчакахме 5-6 месеца и пак подадохме документи до Виена(като си платихме наново, разбира се). Получихме покана за ново интервю и сега вече имаме сертификати, интервюто мина мнооого лесно. Сигурно го приемат за голяма мотивация щом не се отказваме :) , а ние не се отказваме лесно, нали :D
Не се отказвайте, желая ви успех
miti06
Мнения: 36
Регистриран на: Съб Ное 18, 2006 4:35 pm
Местоположение: Bulgaria,Plovdiv
Обратна връзка:

ето какво стана

Мнение от miti06 »

ами каза че ще получим в писмен вид всичко от интервюто и ако искаме мойе да пуснем упроверйение.и ако искаме да опитаме пак но било сварзано с доста разходи.каза це не ни достигат точки и мотивациата ни за Кебек не е достатачна това не го разбирам чесно да ви кажа.Ако има никой изпадал в подобна ситуациа да ни пише
Заю Баю
Мнения: 91
Регистриран на: Чет Окт 28, 2004 6:44 am

Мнение от Заю Баю »

нали това ти казвам, нашата ситуация беше точно такава. Пак подавайте след няколко месеца(а без разходи няма да мине), но мотивацията ще е на лице.
Аватар
mastika
Мнения: 178
Регистриран на: Пон Май 29, 2006 8:10 am
Местоположение: Aurora - Toronto

Мнение от mastika »

Нещо не разбрах какво точно имаш предвид :idea: според мен е .... :
engi написа:Иванко лично към теб без да мислиш че се заяждам. Как можеш да твърдиш че информацията е достоверна след като всички във форума сме различни хора, с различни възможности и различни съдби.
-Вярно
engi написа: Например въпросите на интервюто към теб са конкретно за твоя случай.
ДА , но само 10% , другите 90% са еднакви за всички :idea: , колкото и датие страно
engi написа: Езиковата подготовка на повечето съфорумници е различна .
Вярно за това секи почва от различно ниво и сам си поставя нужния праг, но всички учим един език ФРЕНСКИ- *Жумапел* си е едно и също и в София и Ст.Загора и Бургас :idea:
engi написа: Нагласата на интервюто, както и мотивацията на всички е различна. Освен това Вие специално давате мнения от рода "пускате документа и след две три седмици получавате сертификата по пощата..." .
?! :aeh:
engi написа: Ама чакайте бе хора официалната кореспонденция се води писмено с представители на канадското правителство и аз лично не съм забелязал от "достоверният" форум някой да е споделил подобна експедитивност.
А иначе наистина мисля това което съм написал.
Вярно е ако си направиш труда да прочетеш постингите ще видиш че за секи казос се пише до Виена и Букурущ за инструкци по проблема или ти се цитира правилника за имиграция на Правителството :idea:
Може би те притесниява , че форума е НЕ КОМЕРСИАЛЕ и инфото не си струва да се приема - закоето не си и длъжен да го приемаш :wink:
Нема, нема току си $#% майката.
Описание на гейзер от прост човек
http://vbox7.com/play:c94fc5bb
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от ivanko13 »

engi написа:Иванко лично към теб без да мислиш че се заяждам. Как можеш да твърдиш че информацията е достоверна след като всички във форума сме различни хора, с различни възможности и различни съдби. Например въпросите на интервюто към теб са конкретно за твоя случай. Езиковата подготовка на повечето съфорумници е различна. Нагласата на интервюто, както и мотивацията на всички е различна. Освен това Вие специално давате мнения от рода "пускате документа и след две три седмици получавате сертификата по пощата..." Ама чакайте бе хора официалната кореспонденция се води писмено с представители на канадското правителство и аз лично не съм забелязал от "достоверният" форум някой да е споделил подобна експедитивност.
А иначе наистина мисля това което съм написал.
Сега аз няма да се впускам в подробности, не ми се занимава, пък и Мастика ти е отговорил на повечето въпроси. Освен това не ми се рови и в профила ти където съм сигурен ,че ще открия благодарности за нещо към някой. Както и да е. Ще отговоря на въпроса специално към Нас :D Та когато оотговарях на renata12 в темата Одисеята продължава никъде не съм писал седмици а месеци. Това съм го написал на основата на наблюденията ми как се разви процедурата с мои приятели, които сега са в Торонто(да са живи и здрави) и които имаха подобни проблеми със зачитането на стажа. Та след като си представиха въпросните документи си получиха и сертификатите по пощата. В разтояние на около два месеца след пращането на документите до Виена. Та затова Ние даваме такива мнения :D.
Сега аз не мога да се ангажирам с конкретни срокове и дати и да кажа вие ще получите сертификатите си на тази дата, подписани от този служител. Просто споделям чуждия опит и давам кураж на хората. Ако на теб това ти пречи ... не знам, проблема не е в мен.... нито във форума. Не мислиш ли!? Всъщност аз вече разбрах какво мислиш :) Не се заяждам ей! Да не се обидиш! :D

П.П. Извинявам се на miti06 за офтопиците в темата :beer:
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
aneliakaramiteva
Мнения: 76
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 11:48 am
Местоположение: Чепеларе

Мнение от aneliakaramiteva »

съжалявам cry: ,че се е случило така при вас ,но не се отказвайте,много ли въпроси ви задаваше и какви? :
Mishimi
Мнения: 33
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 11:13 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от Mishimi »

Съветът ми е да не се отказвате и да кандидатствате пак. То е ясно, че процедурата е скъпа, ама пък си заслужава. Доколкото знам, е било така със сума ти народ-връщат ги за нещо си и те доучват и събират точки и после-пак наново! Само недейте да се отчайвате и предавате! Учете и не се отказвайте! :thumbsup:
Аватар
yani_iva
Мнения: 53
Регистриран на: Съб Май 05, 2007 5:40 am
Местоположение: VARNA

Spoko!

Мнение от yani_iva »

и нас ни вьрна да си доу4им езика ,ама няма как!за 2 то4ки голям проблем направи,САМО 4Е НИЕ СМЕ УПОРИТИ И МНОГО ТВЬРДИ!УСПЕХ НА ВСИ4КИ!!!
Публикувай отговор