Някой знае ли какво става?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
todor1974
Мнения: 39
Регистриран на: Съб Юли 22, 2006 1:21 pm
Местоположение: Перник,надявам се и в Канада
Обратна връзка:

Някой знае ли какво става?

Мнение от todor1974 »

Имам сериозен проблем,а предполагам че не само аз.До началото на април колкото и пъти да съм правил теста,винаги ме приема с 5-6 ниво френски.На 02.05 подадох документи за Виена и реших ей така да направя пак теста и бях изключително неприятно изненадан защото не ме прие въобще,дори и като сложих 7-8 ниво за френски.Ако някой знае нещо нека да каже,че съм ужасно притеснен. :( :( :(
Аватар
estoyanova
Мнения: 628
Регистриран на: Съб Авг 23, 2003 1:34 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от estoyanova »

Аз бих те посъветвала да наблягаш на френският и английският и да не вярваш много-много на това,което пише там!Готви се спокойно и разчитай на себе си най-вече.Този он-лайн тест е само ориентир.
КОЛКОТО ПОВЕЧЕ-ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

.
Последно промяна от IFF на Чет Ное 25, 2010 3:23 am, променено общо 1 път.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Каквото и да е записано в регламентиращите документи, все ще има хора които да отказват да го приемат и това си е. Просто защото не могат да погледнат по-далече от върха на собствения си нос или брега на собствената си локвичка. Или пък смятат че светът започва и свършва с тях.
Да, todor1974 и IFF, за хора с вашия профил, какъвто е и профила на болшинството потребители в настоящия форум, доброто владеене на френски е задължително. Но я направете теста от позицията на 34-годишен биохимик със средно добър английски, който е кандидат на науките, има втора специалност, родителите му живеят в Квебек и е живял там поне няколко седмици (до 3 месеца). Същия човек макар и с нивa "Aucun" по френски, си минава преспокойно теста. Ще мине спокойно и на интервюто и то ако въобще го поканят на такова. Може и директно сертификат за селекция да получи по пощата.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
mastika
Мнения: 178
Регистриран на: Пон Май 29, 2006 8:10 am
Местоположение: Aurora - Toronto

Re: Някой знае ли какво става?

Мнение от mastika »

todor1974 написа:Имам сериозен проблем,а предполагам че не само аз.До началото на април колкото и пъти да съм правил теста,винаги ме приема с 5-6 ниво френски.На 02.05 подадох документи за Виена и реших ей така да направя пак теста и бях изключително неприятно изненадан защото не ме прие въобще,дори и като сложих 7-8 ниво за френски.Ако някой знае нещо нека да каже,че съм ужасно притеснен. :( :( :(
Тоше то Линко ти го каза по заобикоооооолен начин , повредата си е в твото TV , може грешен профил да си пуснал , може да сисе надценил и т.н. лошо е ,че всичко си е за твоиа сметка , сарди се на този които те е съветвал и над цениавал :idea: , стискаи палци да те викнат на интер. следващата сесия , че трудно ще им кажеш че нещо си се обаркал.А за теста от 10.2006 няма никаква промяна само списаците се измениат ама затова си требва четене и поне малко заинтересованост :idea: , затова допускам че некои те мотал само да ти земе левчетата
Нема, нема току си $#% майката.
Описание на гейзер от прост човек
http://vbox7.com/play:c94fc5bb
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

.
Последно промяна от IFF на Чет Ное 25, 2010 3:21 am, променено общо 1 път.
todor1974
Мнения: 39
Регистриран на: Съб Юли 22, 2006 1:21 pm
Местоположение: Перник,надявам се и в Канада
Обратна връзка:

Re: Някой знае ли какво става?

Мнение от todor1974 »

mastika написа:
todor1974 написа:Имам сериозен проблем,а предполагам че не само аз.До началото на април колкото и пъти да съм правил теста,винаги ме приема с 5-6 ниво френски.На 02.05 подадох документи за Виена и реших ей така да направя пак теста и бях изключително неприятно изненадан защото не ме прие въобще,дори и като сложих 7-8 ниво за френски.Ако някой знае нещо нека да каже,че съм ужасно притеснен. :( :( :(
Тоше то Линко ти го каза по заобикоооооолен начин , повредата си е в твото TV , може грешен профил да си пуснал , може да сисе надценил и т.н. лошо е ,че всичко си е за твоиа сметка , сарди се на този които те е съветвал и над цениавал :idea: , стискаи палци да те викнат на интер. следващата сесия , че трудно ще им кажеш че нещо си се обаркал.А за теста от 10.2006 няма никаква промяна само списаците се измениат ама затова си требва четене и поне малко заинтересованост :idea: , затова допускам че некои те мотал само да ти земе левчетата
Значи нищо грешно не съм писал,каквото съм писал до началото на април,го пиша и сега без промяна на абсолютно нищо.Никаква промяна не може да има в моите документи за този период(става въпрос за дипломи,стаж и т.н)Аз просто исках ей така да видя какво става,и вече съжалявам тотално.Имам чувство че нещо се е бъгнал теста. :wink:
todor1974
Мнения: 39
Регистриран на: Съб Юли 22, 2006 1:21 pm
Местоположение: Перник,надявам се и в Канада
Обратна връзка:

Мнение от todor1974 »

IFF написа:Мисля,че сте в грешка!Много добре знам какво съм писал в теста преди 1 месец и какво сега.С абсолютно същите данни ме пускаше с ниво 4/4 на френски.Така или иначе езика ще се учи но ако обичате не говорете така високомерно от височината на дървото,от което може би сте забравили да слезете и не можете да чуете ясно какво ви пее радиото!Промени има и това не ме притеснява защото ме мързи да уча френски.Проблема е,че работя в чужбина а там наистина се работи здраво,свободното време е много малко.Но някой,който е в България и "се прави,че работи а пък те се правят,че му плащат",трудно ще ме разбере!
Благодаря за подкрепата младежо :wink:
Asicka
Мнения: 62
Регистриран на: Сря Фев 01, 2006 2:16 pm
Местоположение: София България

Мнение от Asicka »

Да нивото на изискванията за френски се повиши доста и от моите наблюдения и то още от миналата година.
Учете здраво че без него няма минаване!
Желая ви успех.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

.
Последно промяна от IFF на Чет Ное 25, 2010 3:22 am, променено общо 1 път.
todor1974
Мнения: 39
Регистриран на: Съб Юли 22, 2006 1:21 pm
Местоположение: Перник,надявам се и в Канада
Обратна връзка:

Мнение от todor1974 »

Linko написа:Каквото и да е записано в регламентиращите документи, все ще има хора които да отказват да го приемат и това си е. Просто защото не могат да погледнат по-далече от върха на собствения си нос или брега на собствената си локвичка. Или пък смятат че светът започва и свършва с тях.
Да, todor1974 и IFF, за хора с вашия профил, какъвто е и профила на болшинството потребители в настоящия форум, доброто владеене на френски е задължително. Но я направете теста от позицията на 34-годишен биохимик със средно добър английски, който е кандидат на науките, има втора специалност, родителите му живеят в Квебек и е живял там поне няколко седмици (до 3 месеца). Същия човек макар и с нивa "Aucun" по френски, си минава преспокойно теста. Ще мине спокойно и на интервюто и то ако въобще го поканят на такова. Може и директно сертификат за селекция да получи по пощата.
Разбирам те напълно,ама тия хора може би трябваше да предупредят за повишените изисквания за езика,защото сега чак като пиша9-12ниво за език тогава ме приема,а сам разбираш че да се защити такова ново е доста трудно.Трябва да уча поне още 1 година всеки ден,и пак няма да е сигурно.
todor1974
Мнения: 39
Регистриран на: Съб Юли 22, 2006 1:21 pm
Местоположение: Перник,надявам се и в Канада
Обратна връзка:

Мнение от todor1974 »

Asicka написа:Да нивото на изискванията за френски се повиши доста и от моите наблюдения и то още от миналата година.
Учете здраво че без него няма минаване!
Желая ви успех.
Не е от миналата година,можеш да бъдеш сигурен а от началото на април тази година.
arci
Мнения: 257
Регистриран на: Вто Яну 31, 2006 8:44 am
Местоположение: Notre Dame de ile Perrot

Мнение от arci »

Здравейте,преди да пуснете док. до Виена не сте ли си правили освен он лайн тест,и оценка по таблицата?За мен таблицата с точките е по меродавна от колкото он лайн теста,мое мнение де.Всяко ниво на френски посочено в формулярите носи определени точки,ако вие преди сте си изчислили точките по таблицата и смятате ,че минавате изискуемия минимум да ви поканят на интервю,не виждам за какво се притеснявате :shock: Дано само да сте се оценявали обективно :wink: Айде успех!
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

.
Последно промяна от IFF на Чет Ное 25, 2010 3:22 am, променено общо 1 път.
arci
Мнения: 257
Регистриран на: Вто Яну 31, 2006 8:44 am
Местоположение: Notre Dame de ile Perrot

Мнение от arci »

Според мен ако наистина си ги изчисляваш точките на 63-64 и то без език не би трябвало да се притесняваш,макар че ми се струва ,че не си си направил обективна оценка :wink: Колкото до това ,че може да ти пратят писмо с искане за доп. ниво на френски,аз поне доколкото съм чел тук в форума,това става когато с точките си на "кантар" или с 1-2над минимума за да те поканят на интервю,все пак е близо до ума ,че не можеш да хванеш максимума точки които се дават от интервюиращия на самото интервю.А пък ако получиш отказ(не ти го пожелавам ,разбира се)изпращат ти и фиш с точките които си получил ,така ,че е абсурд да имаш точките и те да ти пратят отказ.
Поздрави.
Публикувай отговор