Nova Scotia-Halifax

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Patrick
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 1:29 pm

Nova Scotia-Halifax

Мнение от Patrick »

Privet na vsichki,
Tazi sedmica biah v Halifax, Nova Scotia. Krasivo i spokojno miasto. Interesuva me ima li syforumci giveesti tam i ako ima neka da spodeliat vpechetleniiata si za givota v Halifax.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Мнение от Marto »

Ако питаш съфорумците, ще ти кажат че там живеят само ескимоси и няма никаква работа за великите български специалисти.

Може и да е вярно, че в големите градове (Торонто, Монтреал, Ню Йорк) има повече възможности, но пък има и повече народ дето ги търси тези възможности. Пропорционално погледнато - все едно е дали си в оргомен мегаполис или в някое градче с 100-200 хил. население.

За Халифакс специално, безработицата е ниска (6%), има евтини (полу/)преки полети до Лондон, над 90% от населението е бяло, но е достатъчно космополитен град за да намериш автентична китайска манджа. Ако си женен за българка, тогава предполагам имаш 60-70% шанс да намериш и автентична бългаска манджа :D

Аз лично съм решил да се установя в атлантическата част на Канада, защото много ми харесаха хората и природата при едно наскорошно посещение. А северният Атлантически океан е нещо приказно! Е, и това че поне в моя случай ще имам доста добри професионални възможности.

Фактът, че ще има много малко "добронамерени" сънародници наоколо също помогна на решението.
Заключено