Туристическа виза

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
yaiuat
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 6:29 am
Местоположение: Wall street
Обратна връзка:

Туристическа виза

Мнение от yaiuat »

Здравейте
някой от вас ми познават мъките други не но това няма значение. Спешно имам нужда от максимално подробна информация за туристическа виза за Канада. Мисля някой които е минал през това и е наясно ако желае да се свърже с мен

googlerh@yahoo.com.au

Според вас ще ми дадат ли такава визиторска виза при положениече имам вече отказ по молбата ми за сертификат за селекция?

Има ли разлика в турист визата за федералната част и за Куебек или е едно и също нещо?

Банковата гаранция нали няма проблем да е в българска банка и също каква сума е нормално да се пише?
Въобще имам куп въпроси по тази APPLICATION FOR A TEMPORARY RESIDENT VISA, някои попълвал ли го е и до кого се праща и каква е таксата и къде се превежда тази такса?

Нека някои поне се обади и каже че е наясно с това? Please
Аватар
yaiuat
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 6:29 am
Местоположение: Wall street
Обратна връзка:

Re: Туристическа виза

Мнение от yaiuat »

Za kakuv Hui mi beshe da si gubq vremeto s Quebec.

Resident (Visitor) Visa

Is an Interview always necessary?
Not all applicants require an interview. It has been our experience that many applications that meet one or more of the following criteria can be decided without interview:

1. a history of prior travel without immigration problems ( provide proof).

Sega nito imigrantska nito visotorska

$75 edinstvenata taksa li e za tazi visa i nishto drugo ne se plashta? Tova che ne se vrushta go znam.
Plamen

Re: Туристическа виза

Мнение от Plamen »

yaiuat написа:Za kakuv Hui mi beshe da si gubq vremeto s Quebec.

Resident (Visitor) Visa

Is an Interview always necessary?
Not all applicants require an interview. It has been our experience that many applications that meet one or more of the following criteria can be decided without interview:

1. a history of prior travel without immigration problems ( provide proof).

Sega nito imigrantska nito visotorska

$75 edinstvenata taksa li e za tazi visa i nishto drugo ne se plashta? Tova che ne se vrushta go znam.
Единствената такса е. Няма други като за имиграция...обяче ти явно вече си разбрал жестоката истина- надали ще ти дадът визиторска виза...ти си вече черна овца...жив нелегален имигрант...виж ако някой те покани еможе и да се смилят...обаче това пък означава че трябва да се върнеш... :oops:
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Re: Туристическа виза

Мнение от Mark »

yaiuat написа:Za kakuv .... mi beshe da si gubq vremeto s Quebec"
Ima edna prikazka za edin , deto mu goriala ka6tata, pojarnikarite gasili, a toi izwednaj huknal kam ka6tata otnowo. Togawa edin ot pojarnikarite izwikal :" Za kakaw .... biaga6 kam ka6tata, be idiot ?" , a 4oweka, prodaljil da biaga ustremeno, wikajki: "Za darwenia,..., za darwenia".

A da ti kaja - s turisti4eska wiza 6te ti e dosta po-trudno, ako waob6te ti ja izdadat.
No ima edno prawilo : AKo iska6 dostata4no silno edno ne6to - to stawa, ako ne stane - zna4i ne si go iskal dostata4no silno.

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Аватар
yaiuat
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 6:29 am
Местоположение: Wall street
Обратна връзка:

GOOD BYE CANADA.

Мнение от yaiuat »

Относно туристич. виза така е прав си човече напрво бетон при това по доста параграфи :cry:

-----------------------------
“APPLICATION FOR A TEMPORARY RESIDENT VISA

12. Have you or any member of your family ever:

c) Been refused admission to, or ordered to leave Canada?

d) Applied for any Canadian Immigration visas
(e.g. Permanent Resident, Student, Worker, Temporary Resident (visitor), Temporary Resident Permit)?

e)Been refused a visa to travel to Canada?”
-------------
No comment



А ето го и новото решение на Виена :? :cry:
------------------------------
“…Nous avons réexamine votre dossier à la lumière des renseignements que vous nous communiquez dans votre courrier……..Votre demande de &&&&& n’apporte aucun élément nouveau qui nous permette de renverser notre décision. Veuillez donc considérer la décision rendue comme étant une décision final...” -----------------------------
No comment

Така че вече не виждам смисъл повече нито да влизам нито да пиша тука. Щеше ми да съм един от вас, но явно съдбата ми не такава. Последната година и половина съм свидетел как всички врати за емиграция се затварят пред мене с трясък. Каквото и да предприема все в стени се блъскам и при това последователно...Не искам да емигрирвам на 35 години а СЕГА. Не утре, не вдруги ден или следващата година а сега. Нито имам намерение да играя ролята на спонсор на някоя кака, която я дойде на интервю я не. А и нямам намерие нито 2 нито 1 нито 0,5 години да чакам в 21 век някои бюрократ да ми разреши да отида на друго кътче на планетата да живея и работя.
Благодаря на всички които са ми помагали с нещо. Готини сте ама ще трябва да тръгна по друга път, досегашния явно не е за мен.

Сбогом.

Plamen написа:
yaiuat написа:Za kakuv Hui mi beshe da si gubq vremeto s Quebec.

Resident (Visitor) Visa

Is an Interview always necessary?
Not all applicants require an interview. It has been our experience that many applications that meet one or more of the following criteria can be decided without interview:

1. a history of prior travel without immigration problems ( provide proof).

Sega nito imigrantska nito visotorska

$75 edinstvenata taksa li e za tazi visa i nishto drugo ne se plashta? Tova che ne se vrushta go znam.
Единствената такса е. Няма други като за имиграция...обяче ти явно вече си разбрал жестоката истина- надали ще ти дадът визиторска виза...ти си вече черна овца...жив нелегален имигрант...виж ако някой те покани еможе и да се смилят...обаче това пък означава че трябва да се върнеш... :oops:
Riba
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:50 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Riba »

Abe ne e nevazmojno da ti dadat turisticheska viza sled otkaz ama zavisi ot sluchaya.Primer za tova e moyata priyatelka,na koyato otkazaha na interviuto po federalnata procedura(zaradi ne mnogo dobriya angliiski...ne i dostignaha 2 tochki).No poneje tya imashe nasledstven imot v Canada ot dyado si,poiska viza,za da otide i da si uredi neshtata s imota.Dadoha i viza ,spored neya "mnogo lesno".Doide,svarshi rabotata,i se varna obratno v Bg(zaradi semeistvoto si,inache tya e idvala tuk veche nyakolko pati i mnogo i haresva).
Probvai vsichko,ne se otkazvai,shtom silno go jelaesh.
Uspehi :)
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Какво да ти кажа, брат...
Преебали са те...
И то не миличките и любими българи, а демократичните канадци...
Кофти ми е заради теб...наистина...
Не знам какво да кажа...
Обещавам ти, като си стъпим на краката в Канада (дано да стане), ще ти пратим покана за гостуване...да видим дали нея ще я откажат...
А иначе...не спирай да пишеш тук...нещата се променят...а пък ние, малко или много, се сприятелихме...не си струва да се разделяме заради шибаните бюрократи, било то BG или CA...
Аз съм с теб!
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Re: GOOD BYE CANADA.

Мнение от Godis »

yaiuat написа: 12. Have you or any member of your family ever:
c) Been refused admission to, or ordered to leave Canada?
d) Applied for any Canadian Immigration visas
(e.g. Permanent Resident, Student, Worker, Temporary Resident (visitor), Temporary Resident Permit)?
e)Been refused a visa to travel to Canada?”
----
…Nous avons réexamine votre dossier à la lumière des renseignements que vous nous communiquez dans votre courrier……..Votre demande n’apporte aucun élément nouveau qui nous permette de renverser notre décision. Veuillez donc considérer la décision rendue comme étant une décision final...”
---
Здрасти yaiuat,
Според мен положението не е толкова отчайващо за теб - практически на теб не ти е отказана виза, защото не си стигнал до този етап...теб са те върнали от интервю за селекция за емигрант, но никога не си подавал все още молба за виза. Сам знаеш че визи не се дават след интервюто. Ако може и е възможно, оправи си малко точките и догодина опитай пак....пак ти повтарям - ВИЗА НЕ СА ТИ ОТКАЗВАЛИ НИКОГА - защото не си стигал до този етап.
Аватар
yaiuat
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 6:29 am
Местоположение: Wall street
Обратна връзка:

Мнение от yaiuat »

Ами незнам просто не виждам как да се преборя с тази адска машина. Кандидатстването ми за имигрантска виза напрактика ми намалява шансовете почти до никакви да взема визиторска. Като прибавим и липсата на връзки с бг които да ме накарат да се върна после нещата лъсват от километри. Единствено банкова сметка едва ли ще е достатъчно. Рових в интернет по тия въпроси и има немалко откази вкл. и на хора с покани.
Просто не ми остава нищо друго освен да търся други начини. Но за Канада предвид досието ми ми се струва все по невъзможно да аплайвам за неимигрантска. Защото дори и 10-11 езици да защитя пак могат като нищо да ми откажат.Не ми е за парите но не мога да понеса отново загубеното време било за визиторска било отново за сертификат. :cry:
За 6-7 месеца по разумно би било или студентска за САЩ или брак с чужда гражданка. Някак си по реални ми се струват тези неща.


IvHaydu написа:Какво да ти кажа, брат...
Преебали са те...
И то не миличките и любими българи, а демократичните канадци...
Кофти ми е заради теб...наистина...
Не знам какво да кажа...
Обещавам ти, като си стъпим на краката в Канада (дано да стане), ще ти пратим покана за гостуване...да видим дали нея ще я откажат...
А иначе...не спирай да пишеш тук...нещата се променят...а пък ние, малко или много, се сприятелихме...не си струва да се разделяме заради шибаните бюрократи, било то BG или CA...
Аз съм с теб!
Аватар
α & &#84
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:10 am
Местоположение: Canada

Мнение от α & &#84 »

[quote="yaiuat"]За 6-7 месеца по разумно би било или студентска за САЩ или брак с чужда гражданка. Някак си по реални ми се струват тези неща.[quote="IvHaydu"]

Tova s 4ujdata grajdanka napravo si e nomer, ako iskash davai da se probvame zashtoto ve4e mi omrazna samo s nashi grajdanki, a i po niakoia selianka 4at-pat :lol:
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Hi i ot men!

Vij, az dokato chakah za interview v Bukuresht pred men na 5 bulgari otkazaha turisticheski vizi, ne gi davat lesno, no ne se otchayvay, tochno taka prodaljavay s brainstorm-a i akumuliray yaki idei. Tova za studentska viza za USA e wonderful idea!!! Pone az taka smyatam. Ela na studentska brigada lyatoto, a ottuk si mislya che po-lesno shte vzemesh kanadska viza s cel razglejdane na Niagara, :) Abe edin pat stapi li ti kraka na North American territory shte se doberesh i do Canada. No, kakto te savetva i Mark, samo ne se predavay! Iskash li go neshto mnogo silno to stava, po edin ili drug nachin.
Pojelavam ti samo good luck i vyarvay v uspeha si!
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Аватар
yaiuat
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 6:29 am
Местоположение: Wall street
Обратна връзка:

Мнение от yaiuat »

Не Canuck аз не мога да се откажа могат само да ме забавят, което ме дразни
И аз отдавна съм го разбрал това че искаш ли нещо силно то намираш начин да го направиш. И със тези думи съм прекратявал доста отношения и връзки в живота си които съм ги намерел за унизителни и ненужни за мен. За съжаление обаче ми омръзна да чакам нагли охлюви да ми обработват документи и да вземат решения във връзка с бъдещето ми.

Чувствам че имам потенциал и разбира се ще го използвам. Всъщност не вярвам в съдбата нито някакви писания някъде там. Вярвам в способността на човек да променя и да създава сам вкл. и всичко в живота си.

Няма невъзможни неща. Само всеки трябва да се премине границата първо в главата си та после другата.
Canuck написа:Hi i ot men!
Vij, az dokato chakah za interview v Bukuresht pred men na 5 bulgari otkazaha turisticheski vizi,
Кажи повече информация за тия хора ако знаеш?
Аватар
billybg
Мнения: 222
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:41 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

viza za Canada

Мнение от billybg »

Zdrasti,bih iskal da te naso4a kym edna agenciq za pove4e informaciq.
Obadi se na 0887269353/029522312.Vasko
Imam problem s adresa v Quebec,moje6 li da mi pomogne6?
Аватар
yaiuat
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 6:29 am
Местоположение: Wall street
Обратна връзка:

Re: viza za Canada

Мнение от yaiuat »

Billybg izvinqvai no kum kogo se obrushtash? Az li da se obadq ili nqkoi drug? Koi e toq Vasko? Znash li che samo taka da se obajdam na nqkogo za predniq mecec iam 300lv telefon. Ne mi se vqrva da mi kaje neshto koeto neznam. Kogato iskam neshto to e ot gledna tochka da spestq vreme a ne che ne moga da go razbera i sam i da naucha. Interenet e pulen s podobni neshta samo vreme da ima choiek

Meila mi se znae koito iska da mi pishe. Zashtoto posledno vreme nqkoi se gavrqt s mene i mi se pravqt na tarikati $1500 za tova, 800 za onova. ili onaq vajnata ochakvashe zvezdi da i svalqm za nqkolko lista toefl. E nqma da stane omryzna mi ot hora s bolno suznanie i pechalbari. Koito ne gleda na otnosheniqta s men kato na ravni partniori mnogo mu zdrave..!
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Hi, yaiuat!

Mnogo mi haresva kolko entusiazirano zvuchish! I malko anger ne e losho da imash, prsoto go kanaliziray za da si postignesh celta! :lol:
Inache teya bulgari pred men, ami ne mi dadoha mnogo info za sebe si, shtoto byaha napregnati, no dokolkoto razbrar dve ot momichetata imaha pokani za Canada, tretoto may beshe za nyakakv kurs po angliyski, a majete za ediniyat ne znam, drugiyat uj otivashe kratak staj-obuchenie v nyakakv hotel ili neshto takova, abe vsichki gi otryazaha mnogo brutalno sled minutka na gisheto i az mnogo se shashnah, vapreki che moeto intervyu ne beshe za turisticheska viza. Sled mene mina edin dyado, predstavi si s cel da prisastva na krshtane na nyakakvo bg bebe v Canada i mu dadoha turisticheska viza bez problemi. Napravi mi vpechatlenie, che na vazrastni hora razdadoha dosta turisticheski vizi, no inache dosta mladi hora si trgnaha razplakani i rumanci i moldovci.
Znam, che e gadno v taya... ayde da ne kazvam kakva strana, che pak shte stane skandal vav foruma, znam kolko e gadno da stoish tam i da ti pilyat nervite, zashtoto da stoish v bg si e gubene na vreme, no vapreki vsichko prosto izpolzvay nay-razmuniyat variant da se dobresh do Canada!
Az sam siguren, che shte uspeesh! Good luck! :lol:
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Заключено