Family sponsorship

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Stanislaw
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 5:08 am

Family sponsorship

Мнение от Stanislaw »

Zdraweite v momenta mi warwi family sponsorship procedura, sponsoriran sam ot moita sapruga koita jiwee, w Toronto, kraia na February polu4ixme pismo sus "client number" ot CIC Missisagua, molbata ni we4e se razglejda i she dadt reshenie ot 4 do 8 sedmici.

-Waprosat mi e ima li nikoi predstawa kolko wreme oste shte otneme do okon4atelnot izadwane na moita visa. Nie se nadiwame 4e do 2-3 messeca shte moga da zamina pri neia no ne sme sigurni, molia nikoi koito we4e e prawil podobna procedura da ni kaje kolko wreme shte otneme ot izdawane na "client number" do polu4awane na Visa.

Drugia probelme e 4e jena mi sega e pri men w bulgaria we4e ot okolo messec ima li nikaoi predstawa dali towa moje da powliae na reshenieto ot Missisagua.

Mersi
Аватар
nasa
Мнения: 115
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:43 am
Местоположение: Canada

Мнение от nasa »

Zdrasti!
Procedurata trae okolo 2 meseca. Sled tova tribva da podadesh dokumenti do Bucharest, koeto puk otnema okolo 5-6 meseca. Tova za 2-3 meseca o4akvane do zaminavane mi se vijda mnogo smela prognoza. Pregledai nazad foruma, ima informacia. Tova, 4e jena ti e pri teb v BG edva li ste e problem.
Za vizata ot Bucharest vij tuk:
http://www.cic.gc.ca/english/department ... tml#europe

Pozdravi!!!
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Family sponsorship

Мнение от VanBC »

nasa написа: ... Procedurata trae okolo 2 meseca. Sled tova tribva da podadesh dokumenti do Bucharest, koeto puk otnema okolo 5-6 meseca. Tova za 2-3 meseca o4akvane do zaminavane mi se vijda mnogo smela prognoza...
nasa, тази информацията е остаряла и не е актуална. В момента има специална ускорена програма за спонсориране на съпрузи и деца - медецинските се правят предварително, всички документи се изпращат в Мисисага, оттам движат всичко по служебен път и от Букурещ направо се обаждат на спонсорираният кандидат да си изпрати паспорта да му сложат визата. По тази процедура наистина става много бързо - от изпращането на документите в Мисисага, до издаването на визата обикновенно отнема 2-3 месеца. Това последното е и отговор на въпроса на Stanislaw колко ще трябва да чака.
Stanislaw написа:... Waprosat mi e ima li nikoi predstawa kolko wreme oste shte otneme do okon4atelnot izadwane na moita visa. Nie se nadiwame 4e do 2-3 messeca shte moga da zamina pri neia no ne sme sigurni, molia nikoi koito we4e e prawil podobna procedura da ni kaje kolko wreme shte otneme ot izdawane na "client number" do polu4awane na Visa...
А ти мина ли медицинския преглед преди да подадете документите?


Ето и няколко стари теми по въпроса:
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... sc&start=0
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... ght=#56057
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... ght=#80512
Obey gravity ... It's the law!
Аватар
nasa
Мнения: 115
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:43 am
Местоположение: Canada

Мнение от nasa »

Sorry, my bad!
Prosto tova mi biaha kazali priateli, koito skoro deistvaha po tozi na4in.
Uspeh, Stanislaw!!
Stanislaw
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 5:08 am

Мнение от Stanislaw »

Mersi mnog i na dwamata za otogworite. Na VanBC specialno shtoto i me zardwa :)))

VanBC otnosno waprosa , napriwix medicinskite predi 10 dena niakde i we4e pratix moito kopie kam Canada. sega 4akame i ne se znae kolko dano e po-burzo, ne bi tirbawalo da e probelm, shtoto molbata ni e dosta straightforward sus snimki i sus sujitelstvo iasno se dokazwa 4e imame wruzka ot 8 godini niakade.
Malko, obrkax na medicinskite oba4e shtoto si populnix adressa v BG, a ne toia w 4ujbina, ( az u4a sega v germania) pisax posolstwo Berlin a pak adress v BG. dali towa she e problem, az dokolkoto razbrax ot doktorakta tam toia adress na medicinskoto, e samo za da te informirat ako iskat da prawish dopulnitelni pregeldi i sled kato sega sam v Bg a pak niamam kwartira v Germania, i she se wurna tam 4ak sled 2 messeca napisax Bg adressa si dali shte e problem.

Mersi
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

Stanislaw написа:VanBC otnosno waprosa , napriwix medicinskite predi 10 dena niakde i we4e pratix moito kopie kam Canada. sega 4akame i ne se znae kolko dano e po-burzo, ne bi tirbawalo da e probelm, shtoto molbata ni e dosta straightforward sus snimki i sus sujitelstvo iasno se dokazwa 4e imame wruzka ot 8 godini niakade.
Malko, obrkax na medicinskite oba4e shtoto si populnix adressa v BG, a ne toia w 4ujbina, ( az u4a sega v germania) pisax posolstwo Berlin a pak adress v BG. dali towa she e problem, az dokolkoto razbrax ot doktorakta tam toia adress na medicinskoto, e samo za da te informirat ako iskat da prawish dopulnitelni pregeldi i sled kato sega sam v Bg a pak niamam kwartira v Germania, i she se wurna tam 4ak sled 2 messeca napisax Bg adressa si dali shte e problem.

Mersi
Според мен докторкаата е права - това какъв адрес си писал на медицинските няма значение, важното е какъв адрес си писал в документите които сте пратили в Мисисага. Ако всичко е наред, следващото писмо което ще получиш от канадското посолство трябва да е да си изпратиш паспорта да ти сложат визата. Успех! :beer:
Obey gravity ... It's the law!
Заключено