Покани за ВИЗИ

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от tonich »

BibitaN написа:Не знам какво им е на МЦ Грийнберг, ама аз знам за 4 случая общо на семейства, които си правиха медиц. там. Рентгеновите им снимки уж са били ОК - 'чисти', 'кристални' /така са им казали/, но после от Букурещ са им искали повторни...
Може в Грийнберг да имат някакъв проблем с апаратурата, щом само от тяхната клиника идват тези проблеми. Може самите снимки да са "трудни за четене", знам ли...
Не съм чувал за проблеми със снимки във Вита, да речем. :?:


misirosi, от 30.08.2012 до днес не са 7 месеца, имаш някаква грешка. ;)
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
BibitaN
Мнения: 233
Регистриран на: Пет Сеп 18, 2009 3:44 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от BibitaN »

И аз не съм чувала от МЦ Вита да има оплаквания. Ако съм на вас, бих си направила повторната снимка във Вита, misirosi.
Док. Виена - 6.8.2010
Интервю - 10.3.2011
Док. Букурещ - 5.2011
Баркодове - 6.2011
Мед. форм. - 28.11.2011
Мед. изсл. - 9.12.2011
OK мед. - 29.12.2011
ВИЗИ - 11.10.2012
Аватар
pgambit
Мнения: 59
Регистриран на: Чет Юни 24, 2010 6:53 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от pgambit »

Здравейте, успех на всички. Да се похваля, вече съм тук и като дойдете ще видете що е Монреал и има ли живот в него :)
Индивидуализма винаги излиза скъпо
YUNACOVA
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Яну 07, 2011 5:08 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от YUNACOVA »

Здравейте, имам въпрос по подготвянето на документите. Четох много, но информацията е различна, може би нещата са се променили във времето и за това реших да ви питам. Моля да ми потвърдите дали е вярно:
1. за международна шофьорска книжка - отивам в кат по местоживеене и подавам заявление ?
2. също така от кат си вадя документ за чисто шофьорско досие?
3. документ от застрахователя за чисто досие - това пък въобще не ми е ясно, как ще си извадя например за 5 г назад, след като и 5-те години съм била при различен застраховател и не ги помня? Винаги си ги правя през SDI и не помня преди 5 г кой съм ползвала. някакви идеи за тази точка?

Благодаря ви предварително.
liyssito
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Окт 13, 2012 9:48 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от liyssito »

Здравйте! Честито! Ще се радвам, ако можете да дадете повече инфо за процедурите за получаване на визи и вариантите за намиране на работа в Канада. Аз съм учител, но със семейството ми решихме да емирираме, поради всеобщо разочарование от сиситемата в БГ. Успех от нас и Ви благодаря предварително!
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от balbi »

liyssito написа:Здравйте! Честито! Ще се радвам, ако можете да дадете повече инфо за процедурите за получаване на визи и вариантите за намиране на работа в Канада. Аз съм учител, но със семейството ми решихме да емирираме, поради всеобщо разочарование от сиситемата в БГ. Успех от нас и Ви благодаря предварително!

liyssito има доста информация във форума. Разгледайте я и ако имате въпроси задавайте смело, но първо прочетете, защото нещата са много и няма как да се обясни с две думи.

Поздрави и късмет в бъдещите начинания!
dimman
Мнения: 72
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 4:40 pm
Местоположение: alberta,canada

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от dimman »

YUNACOVA застрахователят ти вади такъв документ , използвайки номерата на автомобилите , с които е била сключвана застраховка/ стига да се водят на твое име/, т.е могат да те върнат наистина доста време назад. Просто отиваш в компанията и им обясняваш какъв документ ти трябва.
документи до Виена 12,11,2010г
акюзе 21,02,2011г
интервю 08,03,2012г
баркодове 11,07,2012г
мед.формуляри 17,09,2012г
направени мед. 24,09,2012г
визи 10.04.2013г
BibitaN
Мнения: 233
Регистриран на: Пет Сеп 18, 2009 3:44 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от BibitaN »

Моята информация е, че този документ се вади в КАТ.

Застрахователите ми казаха, че те не могат и нямат право да издадат подобен документ. Било е преди години.
А може да зависи и кой е застрахователя, знам ли... Сигурно зависи и на колко компетентен служител си попаднал... :?:

Аз например карам кола, която не се води на мое име, карам с пълномощно, т. е., само в КАТ имат информация дали съм спазвала Закона или не, при застрахователите не знам дали фигурира някъде моето име, защото застраховката е на колата, а не на шофьора - както е в Канада. Единствено ако колата има каско и се завежда щета, се посочва кой е управлявал автомобила. Може и да не съм права, ама това си мисля в момента.

Бях преди няколко дни в КАТ и сега си чакам документа от тях.
Док. Виена - 6.8.2010
Интервю - 10.3.2011
Док. Букурещ - 5.2011
Баркодове - 6.2011
Мед. форм. - 28.11.2011
Мед. изсл. - 9.12.2011
OK мед. - 29.12.2011
ВИЗИ - 11.10.2012
Аватар
misirosi
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Сеп 07, 2008 12:25 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от misirosi »

здравейте, започнах да действам по задачите, няма как. Днес като отидох до ТУБ диспансера, лекарката ми каза, че вчера след мен е минал още някой със същия проблем, може би не пише във форума. Като се замисля няма да мога да сменя клиниката без сама да си платя отделно за новата снимка, затова че ще мина пак в Грийберг, дано няма проблем.
mmp
Мнения: 84
Регистриран на: Чет Фев 11, 2010 1:59 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от mmp »

Имаме поканииииииииии за визиииииии :party: :party: :party: :D :D :D :D :D
11.2009 - Виена
05.2010 - интервю-Неуспешно
10.2010 - Виена-ІІ път
03.2012 - интервю-УСПЕШНО!!!
04.2012 - док. Сидни, Нова Скотия
05.2012 - баркодове
07.2012 - мед.формуляри (получени 06.08 )
09.2012 - ОК на мед.
10.2012 - покана за визи
11.2012 - визи
plamen
Мнения: 62
Регистриран на: Чет Юни 30, 2011 9:31 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от plamen »

Е това ако не е добра новина :) Честито :party: и успех в Канада :y:
BibitaN
Мнения: 233
Регистриран на: Пет Сеп 18, 2009 3:44 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от BibitaN »

С кои куриери пращате паспортите си до посолството в Букурещ?
Зная, че се попълват пълномощни в сътв. куриерска служба, но току-що звънях в Спиди и от там ми казаха, че това не е нужно, да не се притеснявам.

mmp, Честитоооо! :party:
Док. Виена - 6.8.2010
Интервю - 10.3.2011
Док. Букурещ - 5.2011
Баркодове - 6.2011
Мед. форм. - 28.11.2011
Мед. изсл. - 9.12.2011
OK мед. - 29.12.2011
ВИЗИ - 11.10.2012
popoto
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Мар 11, 2011 5:11 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от popoto »

BibitaN написа:С кои куриери пращате паспортите си до посолството в Букурещ?
Зная, че се попълват пълномощни в сътв. куриерска служба, но току-що звънях в Спиди и от там ми казаха, че това не е нужно, да не се притеснявам.

mmp, Честитоооо! :party:
Ние ги изпращахме с Еконт. Те имат готови бланки - вие само попълвате имената и пълномощните са готови :y: В двете посоки платихме 32 лв (март месец - сега може и да е малко повече)
BibitaN
Мнения: 233
Регистриран на: Пет Сеп 18, 2009 3:44 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от BibitaN »

Със Спиди може би ще ми е по-удобно. Ще го мисля още.
Но ще чакам някой от вас, който ги е ползвал по този повод, да сподели наистина ли връщат паспортите без проблем от посолството след като казват, че не се попълват пълномощни за куриерите им.
Док. Виена - 6.8.2010
Интервю - 10.3.2011
Док. Букурещ - 5.2011
Баркодове - 6.2011
Мед. форм. - 28.11.2011
Мед. изсл. - 9.12.2011
OK мед. - 29.12.2011
ВИЗИ - 11.10.2012
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от ivalin »

YUNACOVA написа:Здравейте, имам въпрос по подготвянето на документите. Четох много, но информацията е различна, може би нещата са се променили във времето и за това реших да ви питам. Моля да ми потвърдите дали е вярно:
1. за международна шофьорска книжка - отивам в кат по местоживеене и подавам заявление ?
2. също така от кат си вадя документ за чисто шофьорско досие?
3. документ от застрахователя за чисто досие - това пък въобще не ми е ясно, как ще си извадя например за 5 г назад, след като и 5-те години съм била при различен застраховател и не ги помня? Винаги си ги правя през SDI и не помня преди 5 г кой съм ползвала. някакви идеи за тази точка?

Благодаря ви предварително.
И трите неща въобще не са ти необходими тука... не ти трябват за нищо... само ще си дадеш парите за излишни хартийки дето не вършат работа за нищо и никой не ти ги признава... Единствено ти трябва превод на книжката, но и да не е направен в България и тука можеш да си платиш и ще ти го направят далаверата не е много голяма.
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Публикувай отговор