НЕ, на втори кабинков лифт в Пирин !

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: НЕ, на втори кабинков лифт в Пирин !

Мнение от pumpy »

jovani написа: Не смятам, че един лифт в повече ще доведе до "унищожаване на природата"..
Ако беше само един лифт - СУПЕР, аз съм с две ръце за него.
Проблема е, че нов лиф що доведе до хиляди нови легла в Банско, нова експанзия на хотелите, хижите и туристите и след десетина години ще говорим за "нов лифт, щото сегашните не стигали". И как той лифта бил екологично чист, ама ползващите го НЕ СА .....
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: НЕ, на втори кабинков лифт в Пирин !

Мнение от jovani »

Между другото Мухата също е консистентен в мненията си.
По свой си, особен начин.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: НЕ, на втори кабинков лифт в Пирин !

Мнение от optics »

Pavel M написа: такива като оптис са най опасните
уж са начетени,образовани и интелигентни,а в същото време демагози до мозъка на костите
с такива дърти комунисти не влизай в спор
за тях моето си е мое,а чуждото общо
те не птизнават чуждата гледна точка водейки се единственно от частния си интерес
искат да серат на воля по планини и баири на фреш еър и да се въргалят в палатки,а другите които предпочитат бял чаршаф,джакузи и рум сървис за тях са врагове на народа
Внимавай какви характеристики ми пускаш - следващия път ще те банна.
Да поясня за който не знае как да чете твоите измишльотини -- че нямам никакъв частен интерес от нестроене на лифтове не само в България но където и да било.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: НЕ, на втори кабинков лифт в Пирин !

Мнение от jovani »

pumpy написа:
jovani написа: Не смятам, че един лифт в повече ще доведе до "унищожаване на природата"..
Ако беше само един лифт - СУПЕР, аз съм с две ръце за него.
Проблема е, че нов лиф що доведе до хиляди нови легла в Банско, нова експанзия на хотелите, хижите и туристите и след десетина години ще говорим за "нов лифт, щото сегашните не стигали". И как той лифта бил екологично чист, ама ползващите го НЕ СА .....
Ако има мераклии да ги ползват тези хотели и лифтове, няма нищо лошо.
В края на краищата само Банскалиите имат право да ги решават тези въпроси по един или друг начин.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: НЕ, на втори кабинков лифт в Пирин !

Мнение от roumensp »

jovani написа:... за един лифт или за една плюнка на улицата в България се намират винаги критикуващи с определени никове в този форум.
Критиките не са измислени на тоя форум, а в България: http://novanews.novatv.bg/news/view/201 ... %B5%D0%BE/"
Ясно е, че някои от пишещите тук ще ги подкрепят, други не, предполагам не очакваш всички да са на едно мнение.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: НЕ, на втори кабинков лифт в Пирин !

Мнение от jovani »

roumensp написа:
jovani написа:... за един лифт или за една плюнка на улицата в България се намират винаги критикуващи с определени никове в този форум.
Критиките не са измислени на тоя форум, а в България: http://novanews.novatv.bg/news/view/201 ... %B5%D0%BE/"
Ясно е, че някои от пишещите тук ще ги подкрепят, други не, предполагам не очакваш всички да са на едно мнение.
Съгласен съм с това, проблемът е че едни и същи хора винаги са "против", независимо от възможните плюсове и минуси.
И аз ги критикувам за това, че не се опитват да разглеждат проблема от различни ъгли, да претеглят плюсовете и минусите, независимо че при подобни обстоятелства не биха критикували подобно мероприятие, ако то се извършва в Канада.
Ако не бях прав щеше да гъмжи от теми критикуващи екологичната катастрофа в Албърта от същите тези хора, но не съм го забелязал до момента.

А най-куриозното е когато хора, които си вадят прехраната от петрола в Албърта започнат да критикуват лифтовете на Банско. Това е безочливост, не само демагогия (in my book).
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: НЕ, на втори кабинков лифт в Пирин !

Мнение от pumpy »

jovani написа:
pumpy написа:
jovani написа: Не смятам, че един лифт в повече ще доведе до "унищожаване на природата"..
Ако беше само един лифт - СУПЕР, аз съм с две ръце за него.
Проблема е, че нов лиф що доведе до хиляди нови легла в Банско, нова експанзия на хотелите, хижите и туристите и след десетина години ще говорим за "нов лифт, щото сегашните не стигали". И как той лифта бил екологично чист, ама ползващите го НЕ СА .....
Ако има мераклии да ги ползват тези хотели и лифтове, няма нищо лошо.
В края на краищата само Банскалиите имат право да ги решават тези въпроси по един или друг начин.
Е аз като потомствен банскалия имам мнение :) и видимо право да го изказвам.....
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: НЕ, на втори кабинков лифт в Пирин !

Мнение от jovani »

pumpy написа:
jovani написа:
pumpy написа:
jovani написа: Не смятам, че един лифт в повече ще доведе до "унищожаване на природата"..
Ако беше само един лифт - СУПЕР, аз съм с две ръце за него.
Проблема е, че нов лиф що доведе до хиляди нови легла в Банско, нова експанзия на хотелите, хижите и туристите и след десетина години ще говорим за "нов лифт, щото сегашните не стигали". И как той лифта бил екологично чист, ама ползващите го НЕ СА .....
Ако има мераклии да ги ползват тези хотели и лифтове, няма нищо лошо.
В края на краищата само Банскалиите имат право да ги решават тези въпроси по един или друг начин.
Е аз като потомствен банскалия имам мнение :) и видимо право да го изказвам.....
Но не живееш в момента там...
Аз също съм "Канадец", но както виждаш не критикувам екологичните проблеми в Албърта, защото не живея там и смятам, че има достатъчно умни хора, които да са претеглили плюсовете и минусите - не е моя работа да им навирам собственото си мнение, каквото и да е то.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: НЕ, на втори кабинков лифт в Пирин !

Мнение от pumpy »

jovani написа: Аз също съм "Канадец", но както виждаш не критикувам екологичните проблеми в Албърта, защото не живея там и смятам, че има достатъчно умни хора, които да са претеглили плюсовете и минусите - не е моя работа да им навирам собственото си мнение, каквото и да е то.
Ок, сега разбирам, никои от нас не е от "умните" хора дето ще решават проблемите на Банско или това погледнато никои проблем изобщо. Ерго форума е за закриване и повече коментари не са разрешени, освен ако не сме "умни хора" и коментираме САМО по темите ни на компетентност....аз повече тук няма да пиша.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: НЕ, на втори кабинков лифт в Пирин !

Мнение от jovani »

pumpy написа:
jovani написа: Аз също съм "Канадец", но както виждаш не критикувам екологичните проблеми в Албърта, защото не живея там и смятам, че има достатъчно умни хора, които да са претеглили плюсовете и минусите - не е моя работа да им навирам собственото си мнение, каквото и да е то.
Ок, сега разбирам, никои от нас не е от "умните" хора дето ще решават проблемите на Банско или това погледнато никои проблем изобщо. Ерго форума е за закриване и повече коментари не са разрешени, освен ако не сме "умни хора" и коментираме САМО по темите ни на компетентност....аз повече тук няма да пиша.
Това, което аз не мога да разбера е защо се прилагат различни мерки по подобни "проблеми" в Канада и България.
Когато е в Канада е супер, умни хора са го направили, браво; а в България - против, "манталитета", да опазим природата.
Според мен хората са еднакви навсякъде - има и умни, както и по-обикновенни.
Проблемите се решават горе-долу по идентичен начин и на двете места има "outliers" - например кмета Роб Форд, за който аз в този форум имах честта да пусна няколко мнения.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: НЕ, на втори кабинков лифт в Пирин !

Мнение от Ivan1007 »

The 530 sq.-km piece of land currently disturbed by the tarsands (which is smaller than the John F. Kennedy Space Center at Cape Canaveral, Florida at 570 sq. km) must be reclaimed by law and will return to Alberta’s 381,000 sq. km of boreal forest, a huge carbon sink. Quebec, of course, has clean hydro power, but more than 13,000 sq. km were drowned for the James Bay hydroelectric project, permanently removing that forest from acting as a carbon sink.

http://calgaryherald.com/opinion/column ... her-column"

За втори кабинков на Банско нямам мнение.
Бил съм само лятото и както споменах няма да повторя.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: НЕ, на втори кабинков лифт в Пирин !

Мнение от Ivan1007 »

jovani написа:
speedy написа:
jovani написа:Между другото забелязвате ли, как няколко известни потребителя винаги плюят, когато в България се направи нещо добро и посочват как в Канада не било така или иначе.

А иситната е, че увреждането на природата в няколкото планински курорта или по черноморието са нищо в сравнение с мащабните промишлените проекти, които се развиват на някои места в Канада.

Двоен стандарт?
Не е двоен стандарт, а е много точно. Сравняват Банско с Банф.
Ако някой иска да сравнява пясъците в Албърта, трябва да погледне Марица-Изток.
Защо не го сравят с Уистлър напримиер, там има много повече лифтове и съоръжения за ски спорт?
Между другото подобен въпрос - дали да се направи лифт или не в Канада никога не би стоял на дневен ред - щом е добре за бизнеса се прави и точка.
Дали се прави като в България?


Дават на концесия 100 хектара, концесионерът заграбва, изсича и унищожава още 65 хекктара?
https://ejatlas.org/conflict/pirin-nati ... t-bulgaria"
Понеже правеше сравнение с нефт и газ в Албърта - дали това може да стане със сондирането тук?
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: НЕ, на втори кабинков лифт в Пирин !

Мнение от jovani »

Ivan1007 написа:
jovani написа:
speedy написа:
jovani написа:Между другото забелязвате ли, как няколко известни потребителя винаги плюят, когато в България се направи нещо добро и посочват как в Канада не било така или иначе.

А иситната е, че увреждането на природата в няколкото планински курорта или по черноморието са нищо в сравнение с мащабните промишлените проекти, които се развиват на някои места в Канада.

Двоен стандарт?
Не е двоен стандарт, а е много точно. Сравняват Банско с Банф.
Ако някой иска да сравнява пясъците в Албърта, трябва да погледне Марица-Изток.
Защо не го сравят с Уистлър напримиер, там има много повече лифтове и съоръжения за ски спорт?
Между другото подобен въпрос - дали да се направи лифт или не в Канада никога не би стоял на дневен ред - щом е добре за бизнеса се прави и точка.
Дали се прави като в България?


Дават на концесия 100 хектара, концесионерът заграбва, изсича и унищожава още 65 хекктара?
https://ejatlas.org/conflict/pirin-nati ... t-bulgaria"
Понеже правеше сравнение с нефт и газ в Албърта - дали това може да стане със сондирането тук?
Абсолютно!
http://www.tarsandsblockade.org/first-t ... len-lands/
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: НЕ, на втори кабинков лифт в Пирин !

Мнение от Ivan1007 »

Хохохо. Аборигени бият тъпан в Оклахома. Тия ако ги питаш цяла Америка си е тяхна.
Оклахома е мъничко на север от Тексас за твое сведение и не е в Канада.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: НЕ, на втори кабинков лифт в Пирин !

Мнение от jovani »

Ivan1007 написа:Хохохо. Аборигени бият тъпан в Оклахома. Тия ако ги питаш цяла Америка си е тяхна.
Оклахома е мъничко на север от Тексас за твое сведение и не е в Канада.
Реших за кратко да вляза в твоите обувки, за да видя как се чувства човек, който може да напише толкова много глупости и да не се засрами поне за момент.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Публикувай отговор