Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
MermaidBG
Мнения: 232
Регистриран на: Нед Дек 27, 2009 11:50 am
Местоположение: Varna, BG вече Vancouver, BC, Canada

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от MermaidBG »

Чакайте малко, ние да не сме престъпници? С какво им "клатим" системата не ми е ясно :o Първо - процедурата е достаъчно дълга, че на човек да му се променят желанията къде да живее. Първоначално може да искам да живея в Монреал и да кандидатствам по програма Квебек. После може да реша, че искам другаде, поради най-различни причини. Трудно ще накарат хората насила да се установяват някъде. А ако успеят, ще е в техен ущърб, защото повечето ще останат на социал 1 година в Квебек и после ще забегнат другаде. Не знам къде отиват таксите, които ние плащаме за цялата процедура, но ако е в бюджета на квебекчани, даже имат и полза.
18.09.2009=>Vienne
13.10.2009=>Accusé
18.05.2010=>Entrevue

31.05.2010=>Bucarest
15.06.2010=>Étiquettes
13.07.2010=>Formulaires
03.08.2010=>MC "Vita"
30.08.2010=>OK
10.01.2011=>Invitation pour visas
04.02.2011=>Visas
1 an 4 mois et 17 jours=>Durée de la procédure
01.03.2011=>Nous quittons la Bulgarie
thriller
Изгонен от форума
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Фев 28, 2010 4:42 pm

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от thriller »

thunderbolt

Аз само едно въпросче да ти задам.Гледам регистрациятата ти е от 2008г???Е кво праиш още в Пловдив бе мен?Ако ме осветлиш по този може би личен за тебе въпрос ще съм ти много благодарен.
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от John Smith »

MermaidBG написа:Първо - процедурата е достаъчно дълга, че на човек да му се променят желанията къде да живее. Първоначално може да искам да живея в Монреал и да кандидатствам по програма Квебек. После може да реша, че искам другаде, поради най-различни причини.
Всичко е възможно. Бъди готов да обясниш причините за смяна на желанието. Има вероятност да те питат. Ако не си достатъчно убедителен, има вероятност да загубиш време, пари и въобще шансове за последващ опит за имиграция в Канада. Всеки сам решава какво да прави и какви рискове да поема, нали така? Успех!
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от ivanko13 »

На мен офицера ми зададе следният въпрос - No more Montreal?, и моят отговор беше - No more... Не са ме питали нищо повече и обяснения не са търсили...Бях се подготвил да усуквам за приятели ,роднини ,да разгледам тука Торонто, СН Тауър и Каза Лома и други такива глупости ама реших ,че е излишно да се обяснявам... Да не говорим пък ,че сумата която декларирахме на влизане беше даже под половината на искания минимум...

Да кажа само ,че двамата офицери бяха много готини пичове, здрави сто килограмови момчета, и смяната им почти свършваше а и бяха гладни като хрътки щото през цялото време си подвикваха какво щели да си вземата за ядене ,като свършат... :D

Това е моята история ама не мога да я гарантирам на всеки, въпреки ,че за върнати не съм чул...
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
thunderbolt
Мнения: 106
Регистриран на: Чет Окт 02, 2008 5:44 am

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от thunderbolt »

thriller какво да ти кажа.Тогава тъкмо завършвах и тепърва записвах магистратура.Обичам си професията и се специализирам.Изпипвам си нещата.Ние сме младо семейство и нямаме деца и огромен стаж на който да разчитаме а точките са си точки.Просто искаме да заминем както много хора тук и се опитваме да го направим възможно най-лесно начин за нас.Изкарахме TCFK предварително и така нататък.

Не ме погвайте защото всички знаете,че съм прав.Иска се малко повече дискретност на писане и малко повече четене.Тук всеки втори иска всичко да му се даде наготово,на тепсия без усилия.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от pumpy »

mishka77 написа:Визата е за Канада :) Нямат право на такива действия до момента!
:rofl: :rofl: :rofl:

Визата е за Канада, но тя ти дава право единствено да се качиш на самолет и да се явиш пред имигрционен служител на летището и той ПРЕЦЕНЯВА дали да те пусне или не....и ако те върне, това че е пуснал десетки и стотици други, теб изобщо не те грее. Но всеки сам си решава как да се прави на терикат по български в Канада....
Аватар
mishka77
Мнения: 133
Регистриран на: Съб Фев 13, 2010 5:20 am
Местоположение: canada

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от mishka77 »

pumpy,никой не се прави на тарикат по български! Аз лично съм се запътила към Квебек,няма да имам проблем но знаем,че повечето хващат самолета за английската част и нямат проблеми до момента! Всеки отива там където иска!
MermaidBG,хващай самолета за Ванкувър-желая ти много щастие! :y:
thriller
Изгонен от форума
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Фев 28, 2010 4:42 pm

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от thriller »

thunderbolt

Ясно значи още си в идейна фаза,но пък тва,че учиш френския е много добре.
Успех :y: в бъдещата процедура!
thriller
Изгонен от форума
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Фев 28, 2010 4:42 pm

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от thriller »

mishka77

Ти направо ги навърша типично по полицейски бе :D браво много добре.Ма не ги амбицирай много за английската част да не изгърми некой.Аз лично не познавам такъв случай,но :^) не се знае знаели се.Тая работа е като нощния труд в МВР.Полагати се обаче никога не ти го плащат.
Аватар
mishka77
Мнения: 133
Регистриран на: Съб Фев 13, 2010 5:20 am
Местоположение: canada

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от mishka77 »

thriller,не амбицирам никого-всеки си решава сам.Споделих мнение къде отиват повечето. Ти да не си в системата на МВР...добре си запознат :)
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от John Smith »

ivanko13 написа:На мен офицера ми зададе следният въпрос - No more Montreal?, и моят отговор беше - No more... Не са ме питали нищо повече и обяснения не са търсили...
Това след Dec 2010 ли става или преди това? Видя ли каква е датата на документа от Immigration Canada?
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от pumpy »

Аз не разбирам какъв е проблема да кацнете в Монреал. Взамети си СИН-а и след това продължавате на където си искате. Няма нужда от обяснения и притеснения по летищата, но всеки сам си решава....
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от Linko »

Пумпи, при положение че няма никакъв риск и човек няма основания за притеснения, е просто глупаво да влизаш в по-големи разходи и да си създаваш излишни усложнения само заради хорски приказки. Да не говорим, че някой може и да има вече закупени самолетни билети.
Който пък го е страх, може ако иска и 1г да изкара в Квебек за по-сигурно. Или пък 3 г. докато вземе и канадско гражданство, което си е най-сигурно. ;)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от John Smith »

Linko написа:няма никакъв риск... само заради хорски приказки...
Избягна въпроса дали гарантираш, че това няма да се случи. Съвсем ясно е написано на официален сайт какво може да се случи. Хорските приказки в случая са твоята позиция, защото нещата са се променили. Опитът на пристигналите преди 2-5-10 години няма никакво значение в случая. Аз също съм отговарял многократно на подобни въпроси с "визата е за Канада, не за Квебек", но прочитайки последните документи разбирам, че условията на играта са други, съответно който рискува и опитът му е неуспешен, може да загуби правото на PR още в първия си ден в Канада. Това по-евтино и по-умно ли е от да канцеш в Монреал и да си изкараш първите документи там? Знам, че да се раздават безплатни съвети с ефект единствено на чужд груб е лесно, но не е правилно.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от Linko »

John Smith, а ти готов ли си да гарантираш, че точно това ще им се случи? Че ще бъдат върнати или ще им бъде променен статутът на 100 % ако кацнат извън Квебек.

Аз казвам, че вероятността да им се случи нещо такова - на притежателите на сертификати за селекция от Квебек, днес е абсолютно същата, каквато е била и вчера или онзи ден. И аз гарантирам, че ако някой новопристигнал и селекциониран от Квебек имигрант има проблеми при влизането, то причината за тях няма да са изискванията на Бюлетин 251 и спрямо него няма да бъде приложена нито една от процедурите, посочени в този бюлетин.
Защото бюлетинът не касае, повтарям - не касае кандидатите по програмата за селектиране от Квебек, а само номинираните от някоя от провинциите по федералната програма за избор на кандидат-имигранти. И ти и останалите, които казвате "нещата се промениха" просто механично прехвърляте нещата и върху кандидатите селектирани от Квебек. На основание елементарната логика, че и Квебек е провинция на Канада, и тази провинция също си избира кандидат-имигранти. Но забравяте или пък просто не сте наясно, че това си е съвсем отделна програма, основана на отделен договор между Канада и Квебек, какъвто няма сключен между никоя друга провинция от останалите и федералното правителство. И че само Квебек наистина избира, а останалите само номинират. ЍС други думи никоя от останалите провинции няма цялостна програма за селекция (избор), със съответните фактори и критерии за селекция, точкова система за тяхната оценка и т.н.. Програмата за всички останали провинции си една обща, само дето е включена възможността някои кандидати да са "номинирани" от определена провинция (без Квебек). И именно за тях се отнасят изискванията и процедурите на Бюлетин 251

Погледнал ли е изобщо някой поне една от тези програми, примерно първата - Alberta Immigrant Nominee Program за да разбере каво ще рече "the Provincial Nominee (PN) class seeking permanent resident status"? Сигурен съм, че не е.

Ако става въпрос за личното ми мнение. То е, че това трябва да се случи и за кандидатите за Квебек. Да се вземат мерки за прекратяване на порочната практика процедурата за селекция на тази провинция да е вратичка за влизане в Канада на нежелаещи да се заселят и живеят в нея.
Но докато стане това има още доста вода да изтече и да се променят не един и два нормативни документа. Само един оперативен бюлетин с инструкции в този случай няма да е достатъчен.
Но убеждението ми е, че този момент ще дойде неминуемо. Тенденцията за вземане на мерки срещу нарушаването на декларациите за намерения за установяване вече е налице.

Та който си е купил вече билети или пък е започнал процедурата за селекция от Квебек без намерение да се установява там няма все още от какво да се притеснява, но за бъдещите кандидати вече може и да не е така.
Ето това казвам аз.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Публикувай отговор