Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

optics написа:100 милиона евро!!!
https://dnes.dir.bg/ikonomika/po-100-mi ... -balgariya"

Жоро?
Батка?
Ще трябва ощв доста години да изпращат, да си изплатят образованието, което са получили от България и с което преуспяват в чужбина.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Ttorontoo
Мнения: 220
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 8:21 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ttorontoo »

Абе болен мозък си ти. БГ образованието не става за нищо. Завъръшил съм преди няколко години "великото" УНСС. Значи може да си присъствал 3 пъти в семестъра, но изкараш ли една кирлива презентация през 120 човека, получаваш 4-рка или 5-ца. На изпити се преписва като за Световно, а се правят на луди, че се учело.

НБУ е доста по-добре, но ако искаш да учиш и да се развиваш. Ако искаш да минаваш ей така, никой няма да ти прави проблеми и ще си минаваш.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

joro написа:
optics написа:100 милиона евро!!!
https://dnes.dir.bg/ikonomika/po-100-mi ... -balgariya"

Жоро?
Батка?
Ще трябва ощв доста години да изпращат, да си изплатят образованието, което са получили от България и с което преуспяват в чужбина.
Родителите им отдавна са го изплатили чрез данъците си. Образованието в България е толкова “безплатно”, колкото здравеопазването в Канада (и България). А навремето “плащахме” и с безплатен труд в родната казарма (2+ години) и бригади. Безплатен обяд няма ... ако някои иде да учи в Германия, сметката ще е на гърба на германския данъкоплатец.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Ttorontoo написа:Абе болен мозък си ти. БГ образованието не става за нищо. Завъръшил съм преди няколко години "великото" УНСС. Значи може да си присъствал 3 пъти в семестъра, но изкараш ли една кирлива презентация през 120 човека, получаваш 4-рка или 5-ца. На изпити се преписва като за Световно, а се правят на луди, че се учело.

НБУ е доста по-добре, но ако искаш да учиш и да се развиваш. Ако искаш да минаваш ей така, никой няма да ти прави проблеми и ще си минаваш.
Благодарение на българското образование си станал това, което си в момента.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

roumensp написа:
joro написа:
optics написа:100 милиона евро!!!
https://dnes.dir.bg/ikonomika/po-100-mi ... -balgariya"

Жоро?
Батка?
Ще трябва ощв доста години да изпращат, да си изплатят образованието, което са получили от България и с което преуспяват в чужбина.
Родителите им отдавна са го изплатили чрез данъците си. Образованието в България е толкова “безплатно”, колкото здравеопазването в Канада (и България). А навремето “плащахме” и с безплатен труд в родната казарма (2+ години) и бригади. Безплатен обяд няма ... ако някои иде да учи в Германия, сметката ще е на гърба на германския данъкоплатец.
Румънците, поляците, чехите, турците, китайците и т.н които работят в чужбина също пращат пари в техните държави. Има и канадци, които работят в София и пращат пари в Канада- това се нарича свободно движение на стоки, капитали и човешки ресурси и е нещо съвсем обичайно за свободния свят.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от ablood »

joro написа:Благодарение на българското образование си станал това, което си в момента.
"Благодарение"?!? Не въпреки?

Сега чакаме да ни светнеш за превъзходството (не продуктивността) на българското образование. Ще го сравняваме с африканското ли? На тази база бяхме супер.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10107
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

Ttorontoo написа:Абе болен мозък си ти. БГ образованието не става за нищо. Завъръшил съм преди няколко години "великото" УНСС. Значи може да си присъствал 3 пъти в семестъра, но изкараш ли една кирлива презентация през 120 човека, получаваш 4-рка или 5-ца. На изпити се преписва като за Световно, а се правят на луди, че се учело.

НБУ е доста по-добре, но ако искаш да учиш и да се развиваш. Ако искаш да минаваш ей така, никой няма да ти прави проблеми и ще си минаваш.
значи разбирам от твоите думи че българското образование не е негодно а негодници са ганьовците които търкат само студентските скамейки без да използват пребиваването си в университета по предназначение ,а именно да учат

т.е. не БГ образованието не става за нищо ,а калпавия матреал който се е записал за студент не става за нищо след като целта на мероприятието му е не да се научи на знания и умения ,а да се сдобие с някаква диплома
и после отиват с тая диплома в канада ,но без нужните знания и умения и после реват,че не ги бръснели за слива :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Какво се случва в България?

Мнение от myhata II »

Pavel M написа:
Ttorontoo написа:Абе болен мозък си ти. БГ образованието не става за нищо. Завъръшил съм преди няколко години "великото" УНСС. Значи може да си присъствал 3 пъти в семестъра, но изкараш ли една кирлива презентация през 120 човека, получаваш 4-рка или 5-ца. На изпити се преписва като за Световно, а се правят на луди, че се учело.

НБУ е доста по-добре, но ако искаш да учиш и да се развиваш. Ако искаш да минаваш ей така, никой няма да ти прави проблеми и ще си минаваш.
значи разбирам от твоите думи че българското образование не е негодно а негодници са ганьовците които търкат само студентските скамейки без да използват пребиваването си в университета по предназначение ,а именно да учат

т.е. не БГ образованието не става за нищо ,а калпавия матреал който се е записал за студент не става за нищо след като целта на мероприятието му е не да се научи на знания и умения ,а да се сдобие с някаква диплома
и после отиват с тая диплома в канада ,но без нужните знания и умения и после реват,че не ги бръснели за слива :lol:

това е защото нямат прословутия канадски опит

Ама срещу стотка, Мухата ще им отвори очите как да бъдат успешните в Канада ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от tonny »

myhata II написа:това е защото нямат прословутия канадски опит

Ама срещу стотка, Мухата ще им отвори очите как да бъдат успешните в Канада ;)
Само срещу една стотка ракия ли ще отвориш очите на хората :lol:
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Pavel M написа:... не става за нищо след като целта на мероприятието му е не да се научи на знания и умения ,а да се сдобие с някаква диплома и после отиват с тая диплома в канада ,но без нужните знания и умения и после реват,че не ги бръснели за слива :lol:
Кой реве бе батка. Кой? Кой? Кой? Дори и сливата дето не я бръснат и тя не реве.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Ttorontoo
Мнения: 220
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 8:21 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ttorontoo »

Имате ли поглед върху БГ Вишето образование? Мога да кажа, че точно най-добре платените университети са най-добрите в БГ. Визирам НБУ и Американския.

Мога да кажа с ръка на сърце, че УНСС, СУ и ТУ са едни от най-слабите университети в БГ.

На ТУ базата е изключително стара и се учат стари неща. СУ - базата също е много зле, няма студенти. УНСС - куцо и сакато влиза там. Специално учебната програма така малоумно е направена, че с една презентация се освобождаваш от изпит, без преди това да си бил на упражнения. АЗ лично мога да кажа, че имах колеги които нямаха заверка да се яват на редовната сесия, и въпреки всичко се явиха на редовната. Това е пълна пародия.

Хората завършили в УК или Холандия са в пъти по-подговени от нас завършилите в БГ. ЗА мен това беше голямата грешка. Че завърших в тая кочина. В Австрия един семестър е 18,90 евро!!!! А е в пъти по-добро от тая дупка тука.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Какво се случва в България?

Мнение от myhata II »

Ttorontoo написа:Имате ли поглед върху БГ Вишето образование? Мога да кажа, че точно най-добре платените университети са най-добрите в БГ. Визирам НБУ и Американския.

Мога да кажа с ръка на сърце, че УНСС, СУ и ТУ са едни от най-слабите университети в БГ.

На ТУ базата е изключително стара и се учат стари неща. СУ - базата също е много зле, няма студенти. УНСС - куцо и сакато влиза там. Специално учебната програма така малоумно е направена, че с една презентация се освобождаваш от изпит, без преди това да си бил на упражнения. АЗ лично мога да кажа, че имах колеги които нямаха заверка да се яват на редовната сесия, и въпреки всичко се явиха на редовната. Това е пълна пародия.

Хората завършили в УК или Холандия са в пъти по-подговени от нас завършилите в БГ. ЗА мен това беше голямата грешка. Че завърших в тая кочина. В Австрия един семестър е 18,90 евро!!!! А е в пъти по-добро от тая дупка тука.

не се хаби, приготви стотката, защото се заговори за инфлация, да не стане двестка, докато разтягаш локумите ! ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kan_Tangra »

Ttorontoo написа:Имате ли поглед върху БГ Вишето образование? Мога да кажа, че точно най-добре платените университети са най-добрите в БГ. Визирам НБУ и Американския.

Мога да кажа с ръка на сърце, че УНСС, СУ и ТУ са едни от най-слабите университети в БГ.

На ТУ базата е изключително стара и се учат стари неща. СУ - базата също е много зле, няма студенти. УНСС - куцо и сакато влиза там. Специално учебната програма така малоумно е направена, че с една презентация се освобождаваш от изпит, без преди това да си бил на упражнения. АЗ лично мога да кажа, че имах колеги които нямаха заверка да се яват на редовната сесия, и въпреки всичко се явиха на редовната. Това е пълна пародия.

Хората завършили в УК или Холандия са в пъти по-подговени от нас завършилите в БГ. ЗА мен това беше голямата грешка. Че завърших в тая кочина. В Австрия един семестър е 18,90 евро!!!! А е в пъти по-добро от тая дупка тука.
СУ бил най-слабия университет в БГ!
Хаха!
Всъщност, в Канада може би, наистина ще се чувстваш комфортно.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jet »

В Канада като покажеш БГ диплома и ти се смеят (особено социалистическа). А нашите уни-та дори ги нямат в списъците. Сега като сме евро членка може и да са ги накарали да платят някаква такса и да се впишат в световните списъци.
Ttorontoo
Мнения: 220
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 8:21 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ttorontoo »

За Европата същото. Имам познат, който е бил завършил право в Югозападния и странното е, че са му признали дипломата в Канада. Но след това нищо.

За СУ - последните 10 години нещата са доста. Няколко години след като аз бях кандидатствал, някъде 2012-2013 приемаха за разин специалности с 3.00, само и само, да не закрият специалността.
Публикувай отговор