Коя провинция е най-нормалната за нормален живот?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Re: Коя провинция е най-нормалната за нормален живот?

Мнение от haimana »

Californian написа:...Харесва ми - че там е по-топло от тук - тук зимата е 15тина градуса общо взето и ми се вижда доста студено
Не се притеснявай, 15инa не е студено по канадските стандарти :D
Студено е под -15, а за някой и под -20
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Коя провинция е най-нормалната за нормален живот?

Мнение от anxeli »

Така е, под -15 вече става неприятно и слагам шапка и ръкавици.
Циганите - на Сатурн !
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Коя провинция е най-нормалната за нормален живот?

Мнение от ivandaman »

Това което Калифорниеца споделя има нещо вярно..
И от моят опит в Калифорния.. 10 Градуса изглеждат като зверски студ докато 7 градуса във Ванкувър са като пролет..

Не съм сигурен защо е така. Може би защото е пустинен климът и в момента в който се скрие слънцето почват да ти тракат зъбите..

Между другото един от най-бруталните медийни митове е Калифорнийското 'Вечно Лято' .. Да слънчево е, но не е лято..Още по-малко пък вечно. А температурата на водата в океана дори и през август почти не става за плуване.. На пример океанската температура във Ванкувър е по-топла от колкото тази в района на Сан Франциско..

Не случайно сърфистите винаги ползват специални костюми..

Не ме разбирайте по грешно.. Кали е супер.. Много е гот.. ,но не е това което филмите и медийте се опитват да ни убедят..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Коя провинция е най-нормалната за нормален живот?

Мнение от Californian »

ivandaman написа:Това което Калифорниеца споделя има нещо вярно..
И от моят опит в Калифорния.. 10 Градуса изглеждат като зверски студ докато 7 градуса във Ванкувър са като пролет..

Не съм сигурен защо е така. Може би защото е пустинен климът и в момента в който се скрие слънцето почват да ти тракат зъбите..

Между другото един от най-бруталните медийни митове е Калифорнийското 'Вечно Лято' .. Да слънчево е, но не е лято..Още по-малко пък вечно. А температурата на водата в океана дори и през август почти не става за плуване.. На пример океанската температура във Ванкувър е по-топла от колкото тази в района на Сан Франциско..

Не случайно сърфистите винаги ползват специални костюми..

Не ме разбирайте по грешно.. Кали е супер.. Много е гот.. ,но не е това което филмите и медийте се опитват да ни убедят..
И си прав и не си!
Това за което ти говориш важи за северна калифорния - която определено няма нищо общо с тази калифорния дето по филмите я дават
Така мислиш защото най-вероятно не си живял към Ориндж Каунти и Сан Диего
Там вече си е истинската Калифорния и е точно такава каквато по медиите я дават
Аз лично съм се къпал декември месец в Сан Диего без костюм в океана

А това за Ванкувър не мога да кажа - че било по-топло от Сан Хосе ареата
аз редовно си ходя зимата по къси гащи навън в по-топлите дни - а едно половината дни от зимата са към 20-25градусар но разликата е че има и студени дни около 10тина градуса
Все си мисляр че във Ванкувър какъвто и да е деня зимата - по къси гащи човек ще замръзне :rofl:
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Коя провинция е най-нормалната за нормален живот?

Мнение от ivandaman »

@Калифорниеца

Аз бях в Санта Барбара и то само една година. Може пък да съм случил на най-студената година.. знам ли..

Иначе редовно се подвизавах и по Ел-Ей и до Сан Диего ходих няколко пъти (Да наистина е много приятно). Но навсякъде вечер замръзвах. Може би защото амплитудата между дневните и нощните температури е доста голяма .. кой знае??

Както и да е де.. Няма значение.

Както споменах и по-горе не искам да омаловажавам предимствата на Калифорния, която като цяло е едно чудесно място. Който може да се уреди там си е супер..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Коя провинция е най-нормалната за нормален живот?

Мнение от roumensp »

Californian написа:
ivandaman написа:Това което Калифорниеца споделя има нещо вярно..
И от моят опит в Калифорния.. 10 Градуса изглеждат като зверски студ докато 7 градуса във Ванкувър са като пролет..

Не съм сигурен защо е така. Може би защото е пустинен климът и в момента в който се скрие слънцето почват да ти тракат зъбите..

Между другото един от най-бруталните медийни митове е Калифорнийското 'Вечно Лято' .. Да слънчево е, но не е лято..Още по-малко пък вечно. А температурата на водата в океана дори и през август почти не става за плуване.. На пример океанската температура във Ванкувър е по-топла от колкото тази в района на Сан Франциско..

Не случайно сърфистите винаги ползват специални костюми..

Не ме разбирайте по грешно.. Кали е супер.. Много е гот.. ,но не е това което филмите и медийте се опитват да ни убедят..
И си прав и не си!
Това за което ти говориш важи за северна калифорния - която определено няма нищо общо с тази калифорния дето по филмите я дават
Така мислиш защото най-вероятно не си живял към Ориндж Каунти и Сан Диего
Там вече си е истинската Калифорния и е точно такава каквато по медиите я дават
Аз лично съм се къпал декември месец в Сан Диего без костюм в океана

А това за Ванкувър не мога да кажа - че било по-топло от Сан Хосе ареата
аз редовно си ходя зимата по къси гащи навън в по-топлите дни - а едно половината дни от зимата са към 20-25градусар но разликата е че има и студени дни около 10тина градуса
Все си мисляр че във Ванкувър какъвто и да е деня зимата - по къси гащи човек ще замръзне :rofl:
Преди 2 години и 2 месеца бях в Лос Анджелис точно за Коледа и се намръзнах - цяла седмица беше около 6-7 градуса (за живеещ във Ванкувър това НЕ е особено топло). Според статистиките би трябвало да е около 15-16 градуса, ама за мой късмет не беше. А ти че си се е къпал през декември си е твоя работа, за мен океана си е хладен дори и през лятото, топъл става чак в Мексико. То и при нас има дето се къпят в океана през зимата, ама това са моржове, не хора.

А в Сан Франциско ходих през август 2002 и си спомням, че температурата не се качи над 20-22 градуса, а Голдън Гейт беше в мъгла почти постоянно.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Коя провинция е най-нормалната за нормален живот?

Мнение от miteto »

Е вие убихте всички детско в мен, ВС имала по-хубав климат от Калифорния, така ли излиза в крайна сметка :o
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Коя провинция е най-нормалната за нормален живот?

Мнение от yahoo »

За BC незнам, но колкото и пъти да съм бил в Сан Франциско и Сан Хосе дори и юли рядко е имало повече от 25 гр. В Сан Диего е малко по-топло, но наистина далеч не е вечното лято което се опитват да рекламират. И вече се чудя защо толкова харесвам калифорнийското вино като климата не е чак толкова благоприятен за добро зреене на гроздето колкото съм си мислел.
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Коя провинция е най-нормалната за нормален живот?

Мнение от cocose »

А за канадското вино какво ще кажеш ;)
Иначе, за мене има само едно истинско вино, и то е от Южна Америка.
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Коя провинция е най-нормалната за нормален живот?

Мнение от 7George »

yahoo написа:
Californian написа:А ако трябва да избирам от цялата северна америка - може би ще избера Сан Диего
Странно, срещнах там една българка работеща в един от малкото стриптийз барове и беше много учудена че среща българин - явно не са много българите в Сан Диего. Ти да не си втория освен нея там ;)
Има и други, ама облечени не си личат.... :lol: :party:
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Коя провинция е най-нормалната за нормален живот?

Мнение от 7George »

Californian написа: А това за Ванкувър не мога да кажа - че било по-топло от Сан Хосе ареата
аз редовно си ходя зимата по къси гащи навън в по-топлите дни - а едно половината дни от зимата са към 20-25градусар но разликата е че има и студени дни около 10тина градуса
Все си мисляр че във Ванкувър какъвто и да е деня зимата - по къси гащи човек ще замръзне :rofl:
Много е относително тва, нормалното. При нас като е над 0, има много хора по къси гащи и със свалени гюруци на колите.... А над 20 гр. (Целзий) вече се коментира като "хот" - слънцето е много силно наистина.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Коя провинция е най-нормалната за нормален живот?

Мнение от ivandaman »

miteto написа:Е вие убихте всички детско в мен, ВС имала по-хубав климат от Калифорния, така ли излиза в крайна сметка :o
Температурата в момента:
Ванкувър -8
Лос Анджелис 11

Сам си прави изводите кой климът е по-благоприятен :)
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Коя провинция е най-нормалната за нормален живот?

Мнение от miteto »

ivandaman написа:
miteto написа:Е вие убихте всички детско в мен, ВС имала по-хубав климат от Калифорния, така ли излиза в крайна сметка :o
Температурата в момента:
Ванкувър -8
Лос Анджелис 11

Сам си прави изводите кой климът е по-благоприятен :)
Абе аз питах, щото имам един колега от Халифакс и той ми каза, че дори там се къпят август месец в океана, а от мненията тук излиза, че едва ли не в Калифорния океана не става за къпане освен ако не си морж или нямаш неопрен отгоре :o
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Коя провинция е най-нормалната за нормален живот?

Мнение от Californian »

miteto написа:
ivandaman написа:
miteto написа:Е вие убихте всички детско в мен, ВС имала по-хубав климат от Калифорния, така ли излиза в крайна сметка :o
Температурата в момента:
Ванкувър -8
Лос Анджелис 11

Сам си прави изводите кой климът е по-благоприятен :)
Абе аз питах, щото имам един колега от Халифакс и той ми каза, че дори там се къпят август месец в океана, а от мненията тук излиза, че едва ли не в Калифорния океана не става за къпане освен ако не си морж или нямаш неопрен отгоре :o

Нали знаеш истината е относително понятие различна за всеки :)

А да се сравнява Ванкувър като време с Лос Анджелис или Сан Диего - какво да кажа - ще си замълча аз

То дори Северна Калифорния е в пъти по-топло от която и да било точка в Канада включая Ванкувър

Стандартно каквото е в Торонто - плюс 15-20градуса и става в Калифорния

А за Ванкувър някъде 10тина е средата - естествено че има дни с близки температури
и има дни с 20 плюс градуса разлика в сравнение с южна Калифорния

:)
Но не това е най-хубавото - хубавото е че живееш сред щастливи усмихнати хора и в хубаво сесайъти
за разлика от Канада - когато съм отишъл там - все нещастни хора съм видял и изкуствено усмихващи се - за разлика от тук :)

А бай ду уей 2009 та и 2010 та имаше по 10 хубави месеца в годината и заваля 1-2 пъти за тези 10 месецар ей това също във Ванкувър няма как да се случи
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Коя провинция е най-нормалната за нормален живот?

Мнение от Californian »

ivandaman написа:
miteto написа:Е вие убихте всички детско в мен, ВС имала по-хубав климат от Калифорния, така ли излиза в крайна сметка :o
Температурата в момента:
Ванкувър -8
Лос Анджелис 11

Сам си прави изводите кой климът е по-благоприятен :)

Студен уикенд идва за съжалние
Минали и по-миналия - 2-3 седмици имахе 20-25градуса хубаво слънчево време и ходихме на плажа
но този уикенд някой донесе кофтито време
Публикувай отговор