Затваря ли се вратата за нови имигранти?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Sugarplum, то е ясно, че от всяко правило си има и изключения, но не тях визираме ние с батето. И аз съм точно против това - изключенията да се представят като правило. Той, батето, точно това се опитва да ни внуши - че всички български дипломи или са купени ментета, или обучението е било такова никакво, та всички наши специалисти са некадърници и не стават за нищо друго осен за пица-деливъри, миячи на еврейски задници и т.н. Ти съгласна ли си с това?

Ако случаят с Бил Гейтс беше правило, то нямаше да го има никъде изискването за образователен ценз. Ама го има. Защото не можеш да сравняваш училият с неукият човек, каквото и да си говорим. Дори и да приемем, че "интелект" е не на място използваната дума от мен.
И ако за човекът с образование работата като пица-деливъри може да е временна, то за необразованият е 1000% сигурно, че тя е единствената възможност. Или поне изборът е между сродни такива.
Сигурен съм, че точно ти я схващаш тази разлика.
Другото е желание да се заяждаме с някой та да ни минава по-бързо времето.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Sugarplum

Мнение от Sugarplum »

Linko написа:Sugarplum, то е ясно, че от всяко правило си има и изключения, но не тях визираме ние с батето. И аз съм точно против това - изключенията да се представят като правило. Той, батето, точно това се опитва да ни внуши - че всички български дипломи или са купени ментета, или обучението е било такова никакво, та всички наши специалисти са некадърници и не стават за нищо друго осен за пица-деливъри, миячи на еврейски задници и т.н. Ти съгласна ли си с това?

Ако случаят с Бил Гейтс беше правило, то нямаше да го има никъде изискването за образователен ценз. Ама го има. Защото не можеш да сравняваш училият с неукият човек, каквото и да си говорим. Дори и да приемем, че "интелект" е не на място използваната дума от мен.
И ако за човекът с образование работата като пица-деливъри може да е временна, то за необразованият е 1000% сигурно, че тя е единствената възможност. Или поне изборът е между сродни такива.
Сигурен съм, че точно ти я схващаш тази разлика.
Другото е желание да се заяждаме с някой та да ни минава по-бързо времето.

Виж сега Линката,те нещата са съвсем прости :D Аз разбирам,че вие с Батето си имате причина да си разменяте фуражките,ей тъй майтап да става.Нито Батето ще те образова,нито ти него.От самолет се вижда,че сте от две кози ярета :wink: Няма лошо.Трудно ми е да следвам логиката ти с процентите,ама можем да викнем ония с калкулаторите 8) ,то те сами си идват де,ама не за това става дума сега.
Аз мисля,че Интелекта ти е от Бога даден/моля дЪрвенистите,да се кискат в шепи/ОК.Та квото ти е дал,+малко да го разшириш с бумажките+мама и околната среда.Та това е, повече няма.Чувала съм брат ми да казва нещо от сорта"В склада няма и при Старшината няма и в Съюза няма"Горе долу същото излиза.Ти ги знаеш тия работи по добре.Сега тук по западните полукълбета са го решили тоя спорт с интелекта, като са го сложили в две категории.Ако не знаеш инглиша,щот някъде каза,че си Франкофон, тук ще наминат услужливци след малко :lol:

1 Street Smart
2 Book Smart

Тука да открехна скоба за новодошли/и запътили се/
Когато се явите на интервю за работа където плащат заплати с годишно изражение,/големичките цифри/единият от тези които седи срещу вас се опитва именно това да разбере т.е. Стреет или Боок смарт си,или какъв процент от това което си, надделява/Същото важи и за имигрантски интервюта,полицейски интервюта :roll: ако сте настъпали кота за опашката :wink: и всички интервюта където някой има нужда от вашия "Профил"/

Та по горната аналогия,ако приемеш казаното от мен за истина,Батето те убеждава,че не му трябват дипломите ви и двете,че и трите :wink:
да се чувства комфортно в живота.Батето ти казва,че е Стреет Смарт и се оправя ОК,а в негов стил пита ,аджеба вий с многото дипломи ,като как тъй сте все Аутсайдери по Немско,КанаТско и Българско :roll: :D ,че и Нюнавутско
Примерите в живота са навсякъде за провалени, или успели и в двете категории
Сега Батето да почерпи щот излезе ,че аз пък съм му "адвоката Батков" :beer: :lol: :lol:
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Мнение от troll »

Sugarplum написа:
Linko написа:Sugarplum, то е ясно, че от всяко правило си има и изключения, но не тях визираме ние с батето. И аз съм точно против това - изключенията да се представят като правило. Той, батето, точно това се опитва да ни внуши - че всички български дипломи или са купени ментета, или обучението е било такова никакво, та всички наши специалисти са некадърници и не стават за нищо друго осен за пица-деливъри, миячи на еврейски задници и т.н. Ти съгласна ли си с това?

Ако случаят с Бил Гейтс беше правило, то нямаше да го има никъде изискването за образователен ценз. Ама го има. Защото не можеш да сравняваш училият с неукият човек, каквото и да си говорим. Дори и да приемем, че "интелект" е не на място използваната дума от мен.
И ако за човекът с образование работата като пица-деливъри може да е временна, то за необразованият е 1000% сигурно, че тя е единствената възможност. Или поне изборът е между сродни такива.
Сигурен съм, че точно ти я схващаш тази разлика.
Другото е желание да се заяждаме с някой та да ни минава по-бързо времето.

Виж сега Линката,те нещата са съвсем прости :D Аз разбирам,че вие с Батето си имате причина да си разменяте фуражките,ей тъй майтап да става.Нито Батето ще те образова,нито ти него.От самолет се вижда,че сте от две кози ярета :wink: Няма лошо.Трудно ми е да следвам логиката ти с процентите,ама можем да викнем ония с калкулаторите 8) ,то те сами си идват де,ама не за това става дума сега.
Аз мисля,че Интелекта ти е от Бога даден/моля дЪрвенистите,да се кискат в шепи/ОК.Та квото ти е дал,+малко да го разшириш с бумажките+мама и околната среда.Та това е, повече няма.Чувала съм брат ми да казва нещо от сорта"В склада няма и при Старшината няма и в Съюза няма"Горе долу същото излиза.Ти ги знаеш тия работи по добре.Сега тук по западните полукълбета са го решили тоя спорт с интелекта, като са го сложили в две категории.Ако не знаеш инглиша,щот някъде каза,че си Франкофон, тук ще наминат услужливци след малко :lol:

1 Street Smart
2 Book Smart

Тука да открехна скоба за новодошли/и запътили се/
Когато се явите на интервю за работа където плащат заплати с годишно изражение,/големичките цифри/единият от тези които седи срещу вас се опитва именно това да разбере т.е. Стреет или Боок смарт си,или какъв процент от това което си, надделява/Същото важи и за имигрантски интервюта,полицейски интервюта :roll: ако сте настъпали кота за опашката :wink: и всички интервюта където някой има нужда от вашия "Профил"/

Та по горната аналогия,ако приемеш казаното от мен за истина,Батето те убеждава,че не му трябват дипломите ви и двете,че и трите :wink:
да се чувства комфортно в живота.Батето ти казва,че е Стреет Смарт и се оправя ОК,а в негов стил пита ,аджеба вий с многото дипломи ,като как тъй сте все Аутсайдери по Немско,КанаТско и Българско :roll: :D ,че и Нюнавутско
Примерите в живота са навсякъде за провалени, или успели и в двете категории
Сега Батето да почерпи щот излезе ,че аз пък съм му "адвоката Батков" :beer: :lol: :lol:

3. Forum Smart
4. Social Smart
5. Smart Dust
6. SmartPlum
...
:beer: :lol:
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
Sugarplum

Мнение от Sugarplum »

Както предполагах ,услуживците са тука.Ти Линко не им обръщай внимание.Някои са провокатори и пробутват подкатегории за заблуда на трудонаселението :D
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

е кажи всичко това заслужава ли си само заради прекрасния живот при 6 месеца зима.
Бате, не мога да се сдържа да ти отговоря. Високият стандарт е все в северните страни. На топлото, в Африка, дето е 12 месеца жега, е все мързел, мизерия и корупция без изгледи за оправяне, ти за там ли мечтаеш? :wink: България за мен е по-близко до този тип страни. За другото няма смисъл да споря с теб. Знам, че и това не ти влияе, ама да върви темата, с различни мнения.
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Мнение от troll »

7George не мога да се въздържа да не коментирам! :lol:
Изобщо не си прав!
Значи първо:
Анджелина Жоли да не си осинови инуитче? А?
Африканче си осинови жената! И там роди!А Мадона да не си осинови чукчи? А? И тя Африканче си осинови!
Това са умни жени все с нюх и с правилни решения!
Глей от тях и се учи! (Не ти казвам да се събираш с Брад Пит или Гай Ричи, а в по философски смисъл)
А и тия всичките са Street Smart !
Абе които си го може си го може!
Представяш ли си, батето да имаше даденостите на тия двете, кво чудо щеше да е!
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
ninka83
Мнения: 920
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 11:22 pm

Мнение от ninka83 »

да, ама преди да бъдеш какъвто и да бил Smart, number 1 ili number 2 ili Мambo number 5, требе да си SMART , нали така :lol: как се става Смарт и що е то? това Ентелект ли е :?:
А дали е такааа, кой , кой ще ми каже ..аз вървя по светааа и посвирквам си даже ...
а новите мераклии чакат ли, чакат :lol: и се питат много ли са хИпитата в канаТа :lol: и четат за щастието и се чудят ше остане ли парченце и за тях :lol: и кой ще им каже :wink:

та захарчето открехн аскобата :lol: аз ще я допълня . за новите мералкии и що е туй да си Smart :shock:

The acronym SMART has a number of slightly different variations, which can be used to provide a more comprehensive definition for goal setting:

S - specific
M - measurable
A - achievable
R - realistic
T - time

This provides a broader definition that will help you to be successful in both your business and personal life :lol:

такаааааа. а ако евентуално целите ви са недостатъчно ясни, или пък ви се струват доста сюрреалистични :lol: или пък нямате нужната мотивация, или пък тайма (н на брой години ви се виждат множко :roll: ), питайте :lol:

тук ще получите оКуражителен отговор :lol: :beer:
Sugarplum

Мнение от Sugarplum »

Баси.Блондинката изби рибата с куражаваща акуратност :shock:
ninka83
Мнения: 920
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 11:22 pm

Мнение от ninka83 »

Sugarplum написа:Баси.Блондинката изби рибата с куражаваща акуратност :shock:
апълката не чакаше дълъг Окуражителен отговор питам аз :lol:

за Щастието :beer:
kokoscho
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Ное 20, 2006 5:08 pm

и...

Мнение от kokoscho »

както каза тука един пич, градът с най-малко престъпност е...ТОРОНТО (у канадско разбира се, и става дума за градове, в които си струва да се работи :)). А причината е.....ДЪЛГАТА ЗИМАААА. Правилно, даже и просяците са по малко, не че имам нещо против тях, но като че ли е трудно да се правиш на недъг, когато обявяват за пореден път извънредно положение :lol:
ninka83
Мнения: 920
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 11:22 pm

Re: и...

Мнение от ninka83 »

kokoscho написа:както каза тука един пич, градът с най-малко престъпност е...ТОРОНТО (у канадско разбира се, и става дума за градове, в които си струва да се работи :)). А причината е.....ДЪЛГАТА ЗИМАААА. Правилно, даже и просяците са по малко, не че имам нещо против тях, но като че ли е трудно да се правиш на недъг, когато обявяват за пореден път извънредно положение :lol:
кокосчо, в даунтаън отдавна няма авейлабал спотс за просяци :lol: всичко отдавна е окюпе. не подлъгвай новите мераклии :lol:
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: и...

Мнение от 7George »

ninka83 написа:
kokoscho написа:както каза тука един пич, градът с най-малко престъпност е...ТОРОНТО (у канадско разбира се, и става дума за градове, в които си струва да се работи :)). А причината е.....ДЪЛГАТА ЗИМАААА. Правилно, даже и просяците са по малко, не че имам нещо против тях, но като че ли е трудно да се правиш на недъг, когато обявяват за пореден път извънредно положение :lol:
кокосчо, в даунтаън отдавна няма авейлабал спотс за просяци :lol: всичко отдавна е окюпе. не подлъгвай новите мераклии :lol:
За новите мераклии от БГ определените за целта в Торонто места (спотс) са направо мечта на живота, събират там малко канадски опит - и хайде по-назапад някъде... Нинке, ти недей да гледаш само от свойта камбанария, щото аз ти разгадах и ника: тва 83 е 83К/Y, нали? :wink: :D
ninka83
Мнения: 920
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 11:22 pm

Re: и...

Мнение от ninka83 »

7George написа:
ninka83 написа:
kokoscho написа:както каза тука един пич, градът с най-малко престъпност е...ТОРОНТО (у канадско разбира се, и става дума за градове, в които си струва да се работи :)). А причината е.....ДЪЛГАТА ЗИМАААА. Правилно, даже и просяците са по малко, не че имам нещо против тях, но като че ли е трудно да се правиш на недъг, когато обявяват за пореден път извънредно положение :lol:
кокосчо, в даунтаън отдавна няма авейлабал спотс за просяци :lol: всичко отдавна е окюпе. не подлъгвай новите мераклии :lol:
За новите мераклии от БГ определените за целта в Торонто места (спотс) са направо мечта на живота, събират там малко канадски опит - и хайде по-назапад някъде... Нинке, ти недей да гледаш само от свойта камбанария, щото аз ти разгадах и ника: тва 83 е 83К/Y, нали? :wink: :D
Джорджи7, ти за гадателски , ясновидски и тем подобни услуги не ставаш. нищо не си разгадал :lol:
тва дето го 'предлагаш' или предполагаш некаква средна стойност ли да е или константа :lol:
пробай пак :lol:

пускам ти едно Mambo No.5. може пък доде го слушаш да ти се ускори мисълта ииии да вземеш да познаеш :beer:

http://www.youtube.com/watch?v=WsjevQ7ZtCc
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

пускам ти едно Mambo No.5. може пък доде го слушаш да ти се ускори мисълта ииии да вземеш да познаеш Beer
Мерси за поздрава! Взех да се сещам, гръдна обиколка ще да е, дано да си я мерила при изпуснат всичкия въздух... :D Няма страшно, в Канада и тая цифра няма да ти е константа, ще нараства. :lol: И вратата за емигрантки с такива данни ще е широко отворена... :beer:
ninka83
Мнения: 920
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 11:22 pm

Мнение от ninka83 »

7George написа:
пускам ти едно Mambo No.5. може пък доде го слушаш да ти се ускори мисълта ииии да вземеш да познаеш Beer
Мерси за поздрава! Взех да се сещам, гръдна обиколка ще да е, дано да си я мерила при изпуснат всичкия въздух... :D Няма страшно, в Канада и тая цифра няма да ти е константа, ще нараства. :lol: И вратата за емигрантки с такива данни ще е широко отворена... :beer:
Бреххх, разби ме, разкри ме :lol: скромна гръдна обиколка преди каквато и да било външна намеса :lol:
От днес си преименуван на Джордж VII :beer: ей това мамбото ще да е голема работа :beer:
значи викаш цифричката ше нараства : :lol: в каква прогресия :lol: дано да не е пропорционално на заплатата :roll: :wink:
Публикувай отговор