въпрос за TCF и TCFQ

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
kemy
Мнения: 59
Регистриран на: Сря Сеп 03, 2003 12:28 pm
Местоположение: Montreal

Re: въпрос за TCF и TCFQ

Мнение от kemy »

Здравейте, само в София ли може да се държи изпита TCF ?
09.08.2010- DCS

15.12.2011-Invitation visa
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: въпрос за TCF и TCFQ

Мнение от emili_vn »

azzura написа:Имаше предложение някъде тук да си упражняваме френския . Аз съм навита! :)
Да, така е - предложението е мое. Надявам се да не е в разрез с правилата на форума. Ще проверя и ще отворя една тема за упражнения на френския. Ако не - в скайпа няма да е проблем.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: въпрос за TCF и TCFQ

Мнение от demococcus »

Бройте ме и мен. Скайп: demococcus
Контра-аргументът е че така ще си предадем взаимно грешките, но аз мисля че ползата е по-голяма от вредите.
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: въпрос за TCF и TCFQ

Мнение от azzura »

Грешки ще има със сигурност, но все пак практиката си е практика. :)
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
celicata
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Фев 03, 2010 6:58 am
Местоположение: Gatineau / Ottawa

Re: въпрос за TCF и TCFQ

Мнение от celicata »

писали сме ниво B1\B2, ще се явяваме септември на TCFQ.
интересува ме ако не успеем да защитим тези нива да изпращаме ли резултатите или да се явяваме пак.
как да разбера дали ни стигат точките ако имаме по ниски нива и дали ще гледат добре на това че сме писали по високи а сме издържали по ниски нива на френски ?
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: въпрос за TCF и TCFQ

Мнение от loginn »

celicata написа:как да разбера дали ни стигат точките ако имаме по ниски нива и дали ще гледат добре на това че сме писали по високи а сме издържали по ниски нива на френски ?
Естествено че точките ги интересуват на първо място. Ама вие като сте си писали нивата не сте ли смятали колко са ви точките по останалите критерии (без да броим адаптивността)?
celicata
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Фев 03, 2010 6:58 am
Местоположение: Gatineau / Ottawa

Re: въпрос за TCF и TCFQ

Мнение от celicata »

въпроса ми е по скоро, ако им пратим по ниски нива от заявените как ще погледнат на това
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: въпрос за TCF и TCFQ

Мнение от loginn »

celicata написа:въпроса ми е по скоро, ако им пратим по ниски нива от заявените как ще погледнат на това
Важното е да събирате нужните точки. Това ще ви е достатъчно за да получите сертификат. А как ще погледнат не знам. Едва ли ще сте единствените които са си писали в повече. Ако сте заявили нива да съберете 70, а всъщност имате 63, това какво променя? Пак ви стигат. Виж, ако са 62 и надолу става сложно.
Така или иначе, ти си гони максимума, останалото не зависи от теб.
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: въпрос за TCF и TCFQ

Мнение от emili_vn »

celicata написа:писали сме ниво B1\B2, ще се явяваме септември на TCFQ.
интересува ме ако не успеем да защитим тези нива да изпращаме ли резултатите или да се явяваме пак.
как да разбера дали ни стигат точките ако имаме по ниски нива и дали ще гледат добре на това че сме писали по високи а сме издържали по ниски нива на френски ?
Ако не успеете да ги защитите - няма проблем стига да събирате минимум 57 т. с резултата, за да ви извикат на интервю, но там вече ще трябва да защитите заявеното ниво. Ако пък, както казва loginn, с по-ниските резултати събирате 63 т., може да си получите директно сертификата. Аз съм писала 7/7, а ще им изпратя Б1, което е 6/6, но с Б1 без точки за адаптивност и за търсена професия събираме 61 т., което е над прага за интервю, а и към момента на интервюто аз ще имам още една диплома, която ми носи 6 т. за търсена специалност / и сегашната я има в списъка с 12 точки, но не съм убедена дали ще ми ги дадат/. Отделно в акюзето пише, че ако придобиеш дипломи или сертификати, трябва да ги изпратиш в 30-дневен срок. И накрая - да ти кажа резултатите от ТСФК и без да ги пращаш стигат до тях, защото ги изпращат директно от Франция на имиграционните. Така че ако не сте убедени в знанията си и не сте получили писмо, в което изрично изискват да се явите на стандартизиран тест, не се явявайте. Аз рискувах и сега мисля да се явявам пак септември на ТСФ и да гоня Б2, за да имам сертификат преди интервюто.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
celicata
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Фев 03, 2010 6:58 am
Местоположение: Gatineau / Ottawa

Re: въпрос за TCF и TCFQ

Мнение от celicata »

проблема е че искат и на двама ни TCFQ, но не сме много сигурни че ще успеем да защитим нивата които сме посочили Б1
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: въпрос за TCF и TCFQ

Мнение от emili_vn »

А какъв срок са ви дали?
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
celicata
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Фев 03, 2010 6:58 am
Местоположение: Gatineau / Ottawa

Re: въпрос за TCF и TCFQ

Мнение от celicata »

няма срок, пише възможно в най кратък срок
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: въпрос за TCF и TCFQ

Мнение от emili_vn »

Ами в такъв случай, ако не сте сигурни, по-добре се явете октомври или ноември и се подгответе по-добре.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
ttto
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Фев 16, 2010 9:34 am

Re: въпрос за TCF и TCFQ

Мнение от ttto »

През октомври ще има TCFQ във Варна - 20.10.2010 г., както и курс за подготовка преди това.
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: въпрос за TCF и TCFQ

Мнение от azzura »

ttto написа:През октомври ще има TCFQ във Варна - 20.10.2010 г., както и курс за подготовка преди това.
Този изпит във Варна ще го признаят ли? На сайта на CIEP ако не се лъжа беше този/ са лицензирани само френския център и института за чуждестранни студенти към СУ. Нищо не пише за Варна.
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор