Започна се. :) 1 на нула за нас.

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
jadi
Мнения: 213
Регистриран на: Сря Мар 15, 2006 4:37 am
Местоположение: Plovdiv

Мнение от jadi »

А на втория кандидат задават ли се много въпроси.....в смисъл дали е много измъчван от мадам? :roll: Знам че за всеки е различно но все пак .....
Аватар
rorcho
Мнения: 308
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 6:30 pm
Местоположение: BC, Vancouver
Обратна връзка:

4estito

Мнение от rorcho »

amigo написа:Изключително ми е приятно да напиша-УСПЯХМЕ!!!И двамата сме франкофони,Мадам Орнер се изказа доста ласкаво и много ни се радваше за познанията,които сме придобили след като Декември 2005,ни върна за френски.Ние влязохме в 14.55ч. и в 15.25ч.бяхме готови!Проведе разговор със съпруга ми,който е апликант,на различни теми-и професионални ,и ежедневни.Докато работеше на РС-то,разговорът продължаваше.Каза,че е много доволна и ни удвои точките за езикови познания.И тримата-удовлетворени!В какво се състои работата на съпруга ми?Защо работи като такъв?Колко струва билетът за автобус?Това скъпо ли е?Кебек ще направи много за нас,а ние какво ще направим за Кебек?Какво гледаме,слушаме и четем на френски?Коментирахме телесериали по TV5,кои гледам!Изключително добронамерена и всичко мина повече от добре!На всички пожелаваме успех и помнете,че ако Ние се харесваме и сме убедени защо сме там,улесняваме и тях и себе си!!!Ако има въпроси,сме на разположение!
4estito :D

Bihte li mi kazali , kakvi sa vashite profesii i kakav staj imate, na kakva vazrast i minalata godina samo vi otlojiha ili direktno vi skasa !?!

Pojelavam vi sledvashtata chast ot procedurata da e po-barza :)

Be happy :D
vanio
Мнения: 142
Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 10:34 am

Мнение от vanio »

Zdraweite,
Моето интервю беше вчера (петък 13ти) и мина успешно.
Дамата е повече от приятна, никак не се опита да се заяжда, даже напротив, беше много учтива и усмихната, въпреки, че беше станало обяд, тя беше позакъсняла с останалите кандидати и все пак беше края на седмицата. Въпросите бяха изключително по документите. Мямаше излишни. Аз бях декларирал познания по френски 8/7, по английски 9/8. Може би за това мадам не смяташе да ми говори бавно и разбираемо, а колкото може по - скоростно и тихо. Предполагам че това и беше подхода относно оценяване на нивото на френския. Аз не разбирах повече от 50% от това, което ми говори, но от откъслечните фрази все пак се сещах кои документ да и покажа и това явно я удовлетворяваше. Веднъж попитах преводачката за една дума, но мадам веднага ме сряза, че не съм отишъл там да си говоря с преводачката а с нея. Зададе ми стандартните въпроси за мотивацията ми да емигрирам точно в Квебек и какво зная съответно за провинцията. Аз и на двата отговорих много оскъдно, но все пак забелязах, че мадам не обича да и се разтягат локуми, а още повече да се говорят стандартните неща които можем да прочетем от интернет. За мотивацията ми обясних, че съм направил проучване сред страните, в които имам шансове за имиграция по света, защото съм решил, че трябва да емигрирам някъде, и се е оказало, че в квебек програмата им за тези неща е най- приемлива и нямат отрицателно отношение към такива като мен. Тя ме попита как съм го правил това проучване, а аз и казах, че съм ползвал интернет и всякакви материали, които са ми попаднали. Относно моите познания за провинцията, и дадох доста оскъдни сведения, но общо взето и казах това, което ми е направило впечатление лично на мен и е свързано с моите идеи - на пример, че имат 43 летища, 3 от които международни, и аз като един служител с 6 годишен стаж на летище, мога да се опитам да работя на 1 от всичките 43. Peut être... беше нейният коментар. Другата информация, която и дадох беше, че съм чел една реч на тяхната министърка на труда и социалните грижи (бивша - поправи ме тя) в което се казва, че програмата им е м/у 2005 и 2009 да осигурят 37000 нови работни места в Лавал, където съм делкарирал, че ще се установя и аз смятам да заема едно от тях (Peut être... - беше коментара и )
Общо взето това беше. На края каза, че едва съм събрал точките, но за сметка на това съм научил много добре френския ( за което бех показал бележка от алианс франсез, че съм минал 2 нива). Аз и казах, че сега смятам да карам и последното ниво в алианс. Дръпна ми една супер скоростна реч, в която разбрах криво ляво, че ме поздравява и ми дава няква книжка за Квебек, в която са описани моите права като емигрант и бъдещ гражданин и ....(тук спря и осъзнах, че трябва да добавя нещо, но не бях сигурен какво, защото си превеждах всичко с голям зор) Преводачката повтори последните и думи за правата доста по - бавно, за да ги разбера и аз добавих, че сигурно пише нещо и за заълженията ми, за което мадам остана изключително доволна и ми даде сертификата.
Всичко описано по - горе продължи не повече от 15 минути, в които аз останах много очарован от интервюиращата и също така от преводачката, защото винаги дискретно ми кимаше, когато съм на прав път или пък съм сколасал да кажа едно изречение без грешка...

Изводи:

Мадам не обича да и се разтягат локуми.
Мадам очаква да и се казват неща за Квебек и канада, които смятаме че касаят самите нас, а не статистически данни.
Не казваите "Канадските закони", а винаги "Квебекските закони" - това беше моя грешка, на която тя веднага ме поправи и наблегна.
Мадам обича хората, които са уверени в себе си. Въпреки, че винаги ми казваше Peut être... когато казвах, че "ще направя еди какво си", все пак и личеше, че одобрява това, което и казвам.
Винаги когато ви говори, давайте вид, че разбирате всичко и от време на време и отговаряйте учтиво, че това и вие сте го прочели в КВЕБЕКСКИТЕ имиграционни закони. Тя явно обича да говори с хора, които са опитали да се информират максимално по материята.


Ами .... това е от мен, надявам се да съм бил полезен на хората, на които им предстои интервю...
И най важното....не се спичайте, мадам е тука, за да пуска, а не да къса кандидатите.

Извинявам се за повторенията, но това го писах много забързан.
vanio
amigo
Мнения: 111
Регистриран на: Пон Ное 21, 2005 2:37 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от amigo »

Подкрепям с две ръце казаното!-не го пренебрегвайте,всички Вие,които ще се срещнете с Мадам Орнер тази сесия!Кебек на 1-во място,какво се случва там,как и като какъв Вие се виждате там и какво бихте направили за това общество,което наистина Ни дава големи възможности!Не говорете общо,а персонализирайте отговорите си.И "локумите"само ще Ви объркат и ще породят нови въпроси...а Мадам Орнер може да обърква...не давайте повод сами.Успех и напред!На ваше разположение сме,ако имате въпроси!
ninaLILA
Мнения: 93
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:48 am
Местоположение: BC

broite ni i nas

Мнение от ninaLILA »

i nie minahme ,ne ni zadava mnogo vaprosi i beshe mnogo dobronamerena,az se spravih s frenskia za koeto sam mnogo gorda,podkotvete si vsichki dokumenti,yspeh na vsichki :beer:
Lilyana
Мнения: 53
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 2:13 pm
Местоположение: Vancouver

Мнение от Lilyana »

Ние също минахме днес.од Утре рано сутринта ще пиша подробности
Заключено