Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от agent Ozo »

Вярвам, че на хората наистина им се е случило това, за което разказват.
Не вярвам, че единствената причина за сполетялото ги е фактът, че не са кацнали директно в Монреал. Нищо не ги задължава да го направят, поне от сега действащите правни норми. Дори и въпросната декларация (Анекс 5) няма задължителен характер. Да не говорим, че с документа се декларира намерение за живеене, обитаване, пребиваване и т.н., а не за кацане.
На аdmissibility hearings не се пращат хора без основателни причини т.е. хора които примерно:
- are security threats;
- have violated human or international rights;
- received a sentence of at least two years for criminal activity;
- are or have been involved in organized crime; or
- have made a misrepresentation, except in cases where the person is the sponsor's spouse, common-law partner or child.

Рано е за каквито и да е изводи и обобщения по казуса. Нека видим какви са официалните мотиви на агента от граничната служба.
Ако потърпевшите решат да споделят, рабира се.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Iris
Мнения: 169
Регистриран на: Вто Сеп 14, 2010 5:04 am

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от Iris »

jijia написа:Здравейте, всички! Бих искала да ви предупредя, че кацането във федералната част за хората със сертификат за Квебек не е безпроблемно. Вие при вторите документи подписвате declaration solennelle , че ще живеете в Квебек.

.. Бих ви посъветвала също изключително много да учите френски по каквито и да е начини.
Френският е много важен и трябва да се знае изключително добре.
Иначе рискувате да се мотаете години с неговото учене там и само да си мечтаете за хубавите работи, които бихте могли да работите, ако знаехте добре езика.
Благодарим ти за информацията!
Това, което става е съвсем естествена мярка, като се има пред вид затегнатите условия, повишените изисквания към френския и предпочитането на определени професии.

Квебекарите анализират и планират имиграцията, затова е съвсем редно да искат да се спазват правилата. Новата "тържествена декларация" е ясен белег за това.
Това, че имиграционните преди не са правили проблеми не означава, че не са имали основание.

А тези хора сигурно имат и други паспорти (може би английски или американски), за да ги пуснат все пак....Иначе просто биха ги върнали.

Квебек прави икономии от всичко и затова е нормално да иска по-високо ниво на френски!
И човек като тръгне да си търси работа се конкурира с хора, които са франкофони или са положили много повече усилия да го научат.

Успех на всички!
The worst mistake people do is that they listen half, understand quarter and speak double...
Аватар
AsicsFan
Мнения: 229
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 11:50 am
Местоположение: Хасково, България

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от AsicsFan »

Хм. Хайде да се върнем пак към сериозния тон. Нямам никакво намерение да си правя майтап със точно такава кофти ситуация.

Първо - няколко факта:

1. Жана беше и наша учителка, вярвам и.
2. Не познавам хората за които става дума, както се представиха тук като dwars. Няма как да знам точно какво се е случило, а и те не желаят да споделят подробностите, от което само ни остава да гадаем.
3. Лято 2010 ние направихме точно това - процедура за Квебек, самолетни билети - София-Амстердам-Торонто. Ами 3 години и половина след това и още сме си тук. И не сме единствените - това всички го знаем.

Мнението на Оptics и примера с телевизорите, не го виждам много общо със ситуацията. Извинявай Оптикс, но не мисля че има нещо срамно че сме измамили системата. Това си е вид оцеляване. Който минал - споделил. Винаги има състезание и винаги някой е или последен, или както е в случая - DNF - прецакан. Макар че хората са си финиширали, само в момента ги мотаят за допинг. Няма как - всеки се оправя както може.

Това си е като на състезание. Бройте колко километра сме минали за да дойдем. На завоите, за зрителите всичко изглежда легално но ние си знаем че винаги има по някой друг лакът или поне просто избутване. Не виждам нищо лошо - или изпреварваш или те изпреварват. На този завой може първи да е Пешо или Питър или Пиер, на другия ако се справиш ще си ти. Обаче също е валидно че както някой е по-бърз и стига първи, така и друг е по-издържлив и стига по-далеч. Зависи от целта и тактиката.

Така че да завърша - вярвам на Жана, но хич не ми е ясно какво точно и защо се е случило с тези хора. Нещо се е оплело, но нямам представа какво. Мога само да пожелая успех на хората.
Winners train, losers complain.
Sofia=>Toronto 2010-07-28
Citizenship 2014-11-13
Toronto=>Sofia 2021-04-28 (Завърнал се)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от pumpy »

AsicsFan написа: 3. Лято 2010 ние направихме точно това - процедура за Квебек, самолетни билети - София-Амстердам-Торонто. Ами 3 години и половина след това и още сме си тук. И не сме единствените - това всички го знаем.
За съжаление подобни мнения са причината някои да се "оправдават" пред имиграционен съдия и да рискуват всичко. И за това не са виновни тези, споделящи мнението, а онези, които имат глава на раменете си и си взимат решенията сами.......успех и от мен (за системата или за кандидатите е въпроса)
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от Павел »

pumpy написа:
dwars написа:На летището обяснихме на имиграционния защо кацаме там и че нашето намерение е да заминем за Квебек възможно най-скоро, но той каза, че щом сме кацнали веднъж в Торонто не можем да го убедим по никакъв начин, че ще живеем в Монреал. .
Дано убедите съдията....
А вашия случай е МНОГО ДОБЪР пример за това, което се случва, когато си правим каквото си искаме, по навик от едно друго място. И в този форум има десетки разбирачи, които винаги са казвали "кацнете където си искате, визата е федерална и т.н. и т.н. защото така направиха едни мой приятели и нищо не им се случи"
Е ето, че веднъж на 100 000 се случва и това, че е рядно не прави ситуацията по лесна за преживяване от потършевшите.

Не искам да критикувам никого персонално, защото със сигурност си има причина и дано съдията я приеме за валидна.
Моето мнение е да си кацат хората за където за допуснати, пък после да си правят каквото си искат, но всеки сам си прави избора и си носи "кръста" след това. Успех.....


Аз точно това написах преди години и сума ти разбирачи ми скочиха. Къде е Хъски да го изрови :D
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от optics »

AsicsFan написа: Мнението на Оptics и примера с телевизорите, не го виждам много общо със ситуацията. Извинявай Оптикс, но не мисля че има нещо срамно че сме измамили системата. Това си е вид оцеляване.
Първо - "Срамно" е силна дума за случая.
Второ - няма човек и с двете гледни точки. Или си минал по Кебекарската или по друга, не може едновременно да имаш и двете гледни точки. Само може мислено да се поставяш на мястото на другите.
Като се опитвам да се поставя на ваше място си казвам - да, щях да съм с чиста съвест, че съм го направил за семейството, за оцеляване и т.н. и да щях да си говоря свободно с минали по същия път. Но нямаше да го навирам навсякъде примерно в компания където не съм сигурен, че всички са минали по тоя път и щях да го обсъждам с неудобство когато знам, че сред слушателите има и такива дето не се е налагало да лъжат. Това е общото с телевизорите - свършил си нещо дето не е съвсем редно и си говориш с такива дето не са.
Ще дам по-близък пример. Някои хора са лъгали че са цигани и че малтретирани в България за да вземат рефюджи статус в Канада. Други са лъгали че са хомо-
Абсолютно по същия начин бих разсъждавал както и по-горе, ако бях минал да речем като циганин. Щеше да ми е неудобно пред хора дето не са го правили.

Не ме разбирай пресилено - не казвам че във форума трябва да се извинявате, оправдавате, че е срамота или нещо такова. Това би било идиотско.

Говоря за едно вътрешно неудобство, което би могло да се усети индиректно в разговор на живо. От всички такива фалшиви кебекари с които съм говорил наживо, не съм усетил никакво, ама никакво неудобство.

Така го виждам аз. Ти го виждаш като състезание - всеки се бута както намери за добре. Различни гледни точки. Това не значи, че по други въпроси няма да сме на едно мение :handshake:
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Feel_free
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Юни 04, 2013 2:27 pm

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от Feel_free »

dwars написа:"Скъпи" borkoo, виждам че разбираш от всичко, но не смятам да ти давам отчет какво и как съм направил. Щом съм си наел, квартира, сключил договор за интернет без документи не значи, че трябва да има някаква шашма. Как съм си го постигнал си е лично мой проблем и не искам да занимавам никой във форума. Как и колко си плащам на адвоката - също си е мой проблем. И престани да се упражняваш на мой гръб без да знаеш подробности.
dwars, ти достатъчно занимава всички със себе си, а Borkoo просто зададе "неудобните" въпроси и беше "линчуван". Не намирам нищо злонамерено в поста му. Да, тона може и да не е бил най-дипломатичния, но когато някой се засяга, то обикновено казаното от другия съдържа някаква истина ...

Жана беше така добра да сподели една история, с която да предупреди хората, решили да предприемат кацане в английската част, а ти сам реши да се включиш.

В крайна сметка, скъпи dwars, вместо да се правиш на "голямата работа" и да всяваш смут, можеш да бъдеш Мъж на място и
1) да споделиш фактите от историята си (след като си готов на лични да даваш обяснения поединично). Със сигурност би могъл да сториш едно добро дело и настина да помогнеш на хора, решили да поемат по вашите стъпки.
2) спри да разводняваш темата с уклончиви информации, от които надали някой се интересува, още по-малко са в помощ

Въпреки, че вероятно и аз ще бъда "на мушка", най-искрено ти пожелавам да разрешите сегашната си ситуация успешно и разбира се във ваша полза!
Успех!
====
"Les faibles ont des problèmes. Les forts ont des solutions". Louis Pauwels
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от domino »

Feel_free написа:
... Borkoo просто зададе "неудобните" въпроси и беше "линчуван" ...
Както казваха едни закоравели гурбетчии „Единственото неудобно нещо е да си събуеш гащите през главата - всичко останало е удобно!” Какво неудобно има примерно във въпрос: „Как може да са ти взели всички документи на летището и да имаш договор за наем?” Аз не виждам нищо неудобно. Един примерен отговор може да бъде: „Ами може, защото съм си наел квартирата от България и съм сключил договора още докато съм бил там.” Много хора са го правили и аз го прявя в момента. На останалите „неудобни” въпроси също може да има съвсем удобни и логични отговори. Dwars не е длъжен да ни дава отчети какво прави и как го прави. Ако иска ще каже, ако иска – не. Да му пожелаем да се оправи по-бързо и това е.

Дори borkoo да е 100% прав а Жана 100% да греши, не са това думите, не е това тонът, не е това начинът по който да се отговори на учител (който е помогнал на десетки, ако не и на стотици, да заминат за Канада). Така поне смятам аз. Навремето така ни възпитаваха. Явно вече съм дЪрт! Сега възпитанието в България е съвсем различно. Естествено той има право да и отговори както намери за добре. Аз също съм му отговорил като съм намерил за добре. Мога и още доста неща да добавя! Между нас си можем да си говорим както си искаме.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
пухинка
Мнения: 255
Регистриран на: Сря Дек 19, 2007 3:52 pm
Местоположение: Montreal

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от пухинка »

Нещо немога да разбера - как са Ви пуснали емиграционните власти да влезнете в Канада без документи? :?: Щом са ви взели паспортите (което е много чудно, но да допуснем, че е така...), трябва поне да имате т.нар. confirmation de résidence permanente!??
Аватар
Feel_free
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Юни 04, 2013 2:27 pm

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от Feel_free »

domino написа:
Feel_free написа:
... Borkoo просто зададе "неудобните" въпроси и беше "линчуван" ...
Както казваха едни закоравели гурбетчии „Единственото неудобно нещо е да си събуеш гащите през главата - всичко останало е удобно!” Какво неудобно има примерно във въпрос: „Как може да са ти взели всички документи на летището и да имаш договор за наем?” Аз не виждам нищо неудобно. Един примерен отговор може да бъде: „Ами може, защото съм си наел квартирата от България и съм сключил договора още докато съм бил там.” Много хора са го правили и аз го прявя в момента. На останалите „неудобни” въпроси също може да има съвсем удобни и логични отговори. Dwars не е длъжен да ни дава отчети какво прави и как го прави. Ако иска ще каже, ако иска – не. Да му пожелаем да се оправи по-бързо и това е.

Дори borkoo да е 100% прав а Жана 100% да греши, не са това думите, не е това тонът, не е това начинът по който да се отговори на учител (който е помогнал на десетки, ако не и на стотици, да заминат за Канада). Така поне смятам аз. Навремето така ни възпитаваха. Явно вече съм дЪрт! Сега възпитанието в България е съвсем различно. Естествено той има право да и отговори както намери за добре. Аз също съм му отговорил като съм намерил за добре. Мога и още доста неща да добавя! Между нас си можем да си говорим както си искаме.
Скъпи domino,
не случайно съм сложила кавички на думата "неудобни". Да, тонът на Borkoo със сигурност може би не е най-правилният, но постовете - отговор на Dwars в са напълно излишни при положение, че не нямат никаква "добавена стойност" за четящите форума и търсещи помощ и/или полезна информация по темата.
Прав ви - никой не е длъжен да споделя, ако не иска.
И тук не е въпрос, кой е прав, кой е крив. Всеки има право да изразява себе си както сметне за добре, но е факт, че се хвърлиха "бомби" и темата се разводни излишно, което за мен е много жалко.
====
"Les faibles ont des problèmes. Les forts ont des solutions". Louis Pauwels
ivanpeychev
Мнения: 68
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2010 3:58 pm

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от ivanpeychev »

Някои хора май забравиха каква е целта на форум като този.
Ако сте забравили да припомня все пак ... Целта е взаимно да си помогнем кой с каквото може..
Това което Жана направи си е много благородно.... Предупреди всички да си имат едно наум.. Това какво ще направите си е "лично ваше извращение"
На някои хора не им се вярва че може без документи да се наеме квартира , интернет и т.н. Но това е факт.
Целта на тази информация е да предупреди тези които имат намерение да направят тази стъпка. Как и дали ще го направят си е техен проблем. Важното е да си имат едно наум.

За тези на които им предстои такова нещо само мога да кажа .. Да всичко казано от потърпевшите е вярно .. Пожелавам им успех аз лично ще им помогна с каквото мога.
Виена: 12.10.2010
Accuse: 07.02.2011
Интервю : 09.03.2012
Сертификати: 09.03.2012
Sydney NE: 02.04.2012
Медицински: 14.08.2012
Покани за визи: 13.11.2012
Визи: 23.11.2012
Montreal: 24.03.2013
pres
Мнения: 14
Регистриран на: Чет Мар 15, 2012 11:57 am

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от pres »

Здравейте! Ние кацнахме във федералната част-Албърта. Очаквах големи проблеми, но за мое учудване бяха доста любезни. От други хора тук чухме, че няма върнати тук, някои разказват че са ги държали по 1-2 часа имиграционните, други че са ги заплашвали с репорт, но и в двата случая не са имали проблеми след това. Надявам се да сме били полезни. Успех на всички без значение от дестинацията!
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от tonich »

pres написа:Здравейте! Ние кацнахме във федералната част-Албърта. Очаквах големи проблеми, но за мое учудване бяха доста любезни. От други хора тук чухме, че няма върнати тук, някои разказват че са ги държали по 1-2 часа имиграционните, други че са ги заплашвали с репорт, но и в двата случая не са имали проблеми след това. Надявам се да сме били полезни. Успех на всички без значение от дестинацията!
Нищо не помагаш с тази информация, защото това е писано МНОГО ПЪТИ. ;)
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от demococcus »

tonich написа:
pres написа:Здравейте! Ние кацнахме във федералната част-Албърта. Очаквах големи проблеми, но за мое учудване бяха доста любезни. От други хора тук чухме, че няма върнати тук, някои разказват че са ги държали по 1-2 часа имиграционните, други че са ги заплашвали с репорт, но и в двата случая не са имали проблеми след това. Надявам се да сме били полезни. Успех на всички без значение от дестинацията!
Нищо не помагаш с тази информация, защото това е писано МНОГО ПЪТИ. ;)
Не съм съгласен че не помага. Доколкото разбирам, няма еднозначен отговор "може" или "не може", така че какво друго полезно може да напише човек, освен да сподели дали е минал номерът в неговия контретен случай или не.
Светофарите също светват зелено МНОГО ПЪТИ на ден, но тази информация е необходима и помага да се ориентираме кога пресичането е по-безопасно.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от tonich »

demococcus написа: ...но тази информация е необходима и помага да се ориентираме кога пресичането е по-безопасно.
На светофара това му е работата. И е регламентирана в закона. ;)
Средностатистическо мнение на средностатистически потребител в средностатистически форум не дава представа какъв е регламента. Само прави вятър.
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Публикувай отговор