Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
5kov
Мнения: 122
Регистриран на: Вто Юни 08, 2010 8:55 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от 5kov »

Leda, за магистратура могат да дадат 10 или 12т. Не винаги са 12. Относно точките за стаж, взимаш последните 5 години, вадиш безработица и майчинство, ако имаш такива и каквото остане, това ти е трудовия стаж и за него виждаш колко точки дават.
„Вроденият порок на капитализма е неравното разпределение на благата. Вродената добродетел на социализма е равното разпределение на лишенията.” Уинстън Чърчил
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от Leda78 »

Благодаря!

Относно френския на половинката - той няма шанс в момента да го учи за съжаление, затова ... радвам се, че не е задължително условие. Feel_free, дерзайте, езикът е богатство, така че успех от мен!

Относно дипломата - знам, че могат и 10 точки да дадат, но дори да е така - падаме от 63 на 61 и пак сме над 57.

А за стажа - 48 месеца ти трябват за 8 точки - аз само последната година съм майчинство, иначе плътно съм работила последните 5 години (просто никога не съм работила по ученото в магистратурата ми в СУ), значи получавам 8те точки...

С две думи - отново почвам ученето по френски за да си вдигна нивото от В1, което имам вече, на В2 - под В2 не дават точки, нали така? И отново се явявам на английски за най-високите нива на IELTS... Някой може ли да даде линк, къде го пише това за кое ниво колко точки се присъждат при езиците... че това също са ми го казали приятели, а не го намерих черно на бяло...

Благодаря!
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Dahila
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Дек 11, 2011 11:22 am
Местоположение: Ottawa

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от Dahila »

Тук можеш да видиш за всичко какви точки дават: http://www2.publicationsduquebec.gouv.q ... PI-3-1.pdf"
Успех!
DCS Montréal - 29.10.2012
AR 5.3.2013
Доп. докс - 1.10.2014
сертификати - 10.1.2015
Sydney,NS - 5.2.2015
Баркод - 12.6.2015
Мед. изследвания 14.8.2015
Покана за визи 19.8.2015
Визи 24.9.2015
Аватар
Feel_free
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Юни 04, 2013 2:27 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от Feel_free »

За мен смятането тук е най-синтезирано и ясно => http://www2.publicationsduquebec.gouv.q ... I0_2R2.htm"
Виждаш и колко точки получаваш за езиците.

П.С. - знам, че са богатство, уча и ги от как се помня, че и езици завърших, ама половинката малко се дърпа :-)) макар, че вече има сериозен напредък с франсето
Leda78 написа:Благодаря!

Относно френския на половинката - той няма шанс в момента да го учи за съжаление, затова ... радвам се, че не е задължително условие. Feel_free, дерзайте, езикът е богатство, така че успех от мен!

Относно дипломата - знам, че могат и 10 точки да дадат, но дори да е така - падаме от 63 на 61 и пак сме над 57.

А за стажа - 48 месеца ти трябват за 8 точки - аз само последната година съм майчинство, иначе плътно съм работила последните 5 години (просто никога не съм работила по ученото в магистратурата ми в СУ), значи получавам 8те точки...

С две думи - отново почвам ученето по френски за да си вдигна нивото от В1, което имам вече, на В2 - под В2 не дават точки, нали така? И отново се явявам на английски за най-високите нива на IELTS... Някой може ли да даде линк, къде го пише това за кое ниво колко точки се присъждат при езиците... че това също са ми го казали приятели, а не го намерих черно на бяло...

Благодаря!
====
"Les faibles ont des problèmes. Les forts ont des solutions". Louis Pauwels
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от Leda78 »

Благодаря отново! Точно както бях разбрала се оказа - трябват ми В2 и IELTS над 8...

Feel free, идентичен случай сме - аз съм учила 4 езика, но при него вървят тегаво - за английския за IELTS се нави, тъй като така или иначе английски му трябва и за тук, и за Федералната, и за навсякъде, където отидем, но за френския мисля, че докато не опре ножа у кокал... :^) Така че браво на твоята половинка - френския е красив, но гаден за учене език... поне според мен. Нооо В2 няма да ми е излишен, така че ще се стягам пак за изпит, та да имаме бекъп вариант, ако Федералната за пореден път ни прецака...

Успех на всички, които са поели към Канада - била тя френска или английска :)
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Аватар
martin_1
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Яну 15, 2013 2:19 am
Местоположение: Montréal

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от martin_1 »

Leda78 вие от кога сте кандидаствали и от къде сте? :)
Аватар
Feel_free
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Юни 04, 2013 2:27 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от Feel_free »

Leda78 написа:Благодаря отново! Точно както бях разбрала се оказа - трябват ми В2 и IELTS над 8...

Feel free, идентичен случай сме - аз съм учила 4 езика, но при него вървят тегаво - за английския за IELTS се нави, тъй като така или иначе английски му трябва и за тук, и за Федералната, и за навсякъде, където отидем, но за френския мисля, че докато не опре ножа у кокал... :^) Така че браво на твоята половинка - френския е красив, но гаден за учене език... поне според мен. Нооо В2 няма да ми е излишен, така че ще се стягам пак за изпит, та да имаме бекъп вариант, ако Федералната за пореден път ни прецака...

Успех на всички, които са поели към Канада - била тя френска или английска :)
Успехи и на Вас по която и процедура да решите да поемете! :)
====
"Les faibles ont des problèmes. Les forts ont des solutions". Louis Pauwels
Alessa
Мнения: 60
Регистриран на: Съб Фев 09, 2013 5:40 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от Alessa »

Leda, нашият случай е 99% идентичен с Вашият- и за точки, и езици, и съпружески знания и незнания :lol: , както и последната година майчинство...
КОга мислите да подадете за Квебек? И кога мислите да се явите на IELTS и TCFQ?

Аз имам следният въпрос към всички, сигурна съм,че някъде го бях гледала и чела,но не съм го буукмаркнала... къде е най-актуалният списък с всички нужни документи и заверки?
Благодаря!
Аватар
Feel_free
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Юни 04, 2013 2:27 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от Feel_free »

Alessa написа: Аз имам следният въпрос към всички, сигурна съм,че някъде го бях гледала и чела,но не съм го буукмаркнала... къде е най-актуалният списък с всички нужни документи и заверки?
Благодаря!
според мен най-актуално и полесно е да следиш в Documents soumis à l’appui de la Demande de certificat de sélection (A-1520-AF) http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... fr-dyn.pdf" където всичко, което е необходимо като документи, е подробно обясно.
====
"Les faibles ont des problèmes. Les forts ont des solutions". Louis Pauwels
Alessa
Мнения: 60
Регистриран на: Съб Фев 09, 2013 5:40 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от Alessa »

Благодаря :y:
IvBo
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Ное 04, 2013 1:59 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от IvBo »

Благодаря ви за отговорите, май ще трябва сериозно да наблягам на френския.
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от Leda78 »

Извинявам се, че чак сега отговарям, но не бях влизала скоро в темата...

ние кандидатствахме 2011 по Федералната като основен кандидат бях аз, но изпуснахме квотата. След това 2012 подготвихме всичко и даже го пратихме на приятели в Канада, за да сме сигурни, че във времето и няма да има фактор куриери от бг, но ... паузираха Федералната, след което смениха условията и сега за Федералната е подходящ мъжът ми, а не аз... затова сега той се готви за IELTS.

Междувременно още 2011 аз записах да уча френски и досега съм докарала до В1 на TCFQ.

Имаме приятели и във френската и в английската част, така че за английската ни дърпа предимно езика, че ни е по-силен. Но френската си има предимства - нивото на престъпност, образованието като качество и достъпност (поне така съм чела). Така че може да се каже, че работим и по двата варианта...

Относно изпитите - за IELTS нямаше обявени дати за 2014 като гледах. .. трябва пак да проверя. А относно TCFQ, ще гледам да е преди март, но кога точно... може би февруари евентуално, че преди това не виждам как ще се подготвя...

Да попитам - има ли поствани материали за TCFQ - сканирани учебници или нещо подобно, както има за IELTS из нета ... нещо не успявам да намеря. Купила съм си единствения учебник, който намерих в ИЧС, но там има само 4-5теста а от опит знам, че правенето на тестове е най-добрата подготовка. Благодаря предварително!
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
vlaleva
Мнения: 123
Регистриран на: Сря Окт 19, 2011 8:06 am
Местоположение: Бургас

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от vlaleva »

http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... &start=300"

ето в тази тема можеш да намериш нещо
В общи линии,няма много специализирани учебници само за този изпит.Това,което можеш да правиш,според мен, е да слушаш колкото се може повече френска реч.Ето на този линк има упражнения за слушане:
http://www.rfi.fr/lffr/pages/001/accuei ... ecoute.asp"

Другото е много говорене,което трябва да става с учител по принцип,макар че в някои случаи може и без него ...
IELTS-01.12.2012-5/4,5/5/5,5
TCFQ-31.01.2013- B1/A1;B1/B1
DCS Montreal-22.03.2013 - върнати документи
DCS MontreaL - 28.06.2013(повторно изпращане)
март 2014-искане за подновяване на чека
акюзе-04 април 2014(по имейл)
Alessa
Мнения: 60
Регистриран на: Съб Фев 09, 2013 5:40 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от Alessa »

Здравейте,
на 7ми бях на IELTS,мина добре,чакам резултати на 20ти. Другия месец или февруари съм на TCFQ.
Искам да Ви попитам- за доказване на стаж последно кои документи изискват? Трудова книжка,бележка от НАП,атестации?
Благодаря
Аватар
Feel_free
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Юни 04, 2013 2:27 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от Feel_free »

Alessa написа:Здравейте,
на 7ми бях на IELTS,мина добре,чакам резултати на 20ти. Другия месец или февруари съм на TCFQ.
Искам да Ви попитам- за доказване на стаж последно кои документи изискват? Трудова книжка,бележка от НАП,атестации?
Благодаря
За трудовата книжка на една сесия преди месец даже казаха, че няма голяма тежест и е най-добре да се докаже трудов стаж с бележки от НАП, атестации + фишове за заплата/служебни бележки.
====
"Les faibles ont des problèmes. Les forts ont des solutions". Louis Pauwels
Публикувай отговор