въпрос за TCF и TCFQ

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: въпрос за TCF и TCFQ

Мнение от Ninushevi »

Разбира се! До този момент основния вариант за преминаване на процедурата е Интервю. Хората с изпити сме доста по-малко. И то основно е по желание на Емиграционните. Другият вариант е да се издържи изпит и да се прати резултата заедно с основния пакет документи за Виена. Което ЕВЕНТУАЛНО би ви спестило инервюто, но не със сигурност. Всичко зависи от това какви точки събирате по другите параметри без езика :))
Успех!
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
Аватар
tototo
Мнения: 60
Регистриран на: Пон Апр 28, 2008 11:46 am

Re: въпрос за TCF и TCFQ

Мнение от tototo »

Здравейте,
Къде се държи изпита за TCF и колко струва?
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Re: въпрос за TCF и TCFQ

Мнение от bttm »

tototo написа:Здравейте,
Къде се държи изпита за TCF и колко струва?
Ако е за Квебек ти е необходим TCFQ.

http://www.deo.uni-sofia.bg/html_bg/lic_fr.html
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
Di_82
Мнения: 93
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 2:52 am

Re: въпрос за TCF и TCFQ

Мнение от Di_82 »

tototo написа:Здравейте,
Къде се държи изпита за TCF и колко струва?
Привет,
Ако държиш да се явяваш на TCF в София можеш да го направиш в ИЧС или във френския институт. Доколкото си спомням аз платих към 150лв. Ето и един линк...
http://www.deo.uni-sofia.bg/html_bg/TCF.pdf
Аватар
nedelcheva_n
Мнения: 189
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 8:48 am

Re: въпрос за TCF и TCFQ

Мнение от nedelcheva_n »

Искам да питам текста слушане и разбиране веднъж ли го четат само или как изобщо протича тази част, защото ако е пред теб текста ще може да си го прочетеш отново и отново ако е нужно.
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: въпрос за TCF и TCFQ

Мнение от Ninushevi »

nedelcheva_n написа:Искам да питам текста слушане и разбиране веднъж ли го четат само или как изобщо протича тази част, защото ако е пред теб текста ще може да си го прочетеш отново и отново ако е нужно.
Нямаш текст пред себе си,всичко го слушаш и разбираш ,то ако беше с текст пред теб щеше да е много лесно :) Пред теб седят само отговорите на въпросите който ти задават в края на всяка ситуация и ти трябва да избереш най-верния.Всичко го слушаш по веднъж и имаш около 5 до 10 сек. ,за да прочетеш отговорите и да отговориш.
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
Аватар
nedelcheva_n
Мнения: 189
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 8:48 am

Re: въпрос за TCF и TCFQ

Мнение от nedelcheva_n »

Аха, аз си мислех че слушането е някой дълаг текст на който му забравяш началото и за това питах колко пъти го четат, то като е слушане с разбиране е ясно , че няма текс пред теб. Зна4и са крадки ситуациики и въпроси към тях.
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: въпрос за TCF и TCFQ

Мнение от emili_vn »

Има една друга тема, в която е описано как протича изпита: http://bgcanada.com/pforum/viewtopic.ph ... D0%B5+TCFQ
Накратко: имате 30 текста за слушане за около 30 минути, заедно с въведението - какво трябва да правите, което също е на френски. В една книжка са отговорите, на друг лист отбелязвате верния отговор. Имате около 5 секунди между отделните текстове. Желателно е да ги ползвате не за да четете отговорите на текста, който току що сте чули и да отговаряте, а обратно - трябва да ги използвате, за да прочетете отговорите на следващия за слушане текст. Докато го слушате или веднага в края, трябва да сте отбележили верния според вас отговор и да продължите с четенето на отговорите на следващия текст. Така няма да се оплетете. Ако не сте сигурни кой е верния отговор просто отбелязвате един и продължавате напред (нямате време да мислите - ако не сте разбрали текста, така или иначе няма да го измислите), за да не ви се слеят текстовете и да се чудите къде сте. Текстовете са от различно ниво (от А1 до С2) и са разбъркани. Не се отчайвайте, ако не разберете първите текстове, по-лесните ще са по нататък. Най-важно е да знаете как протича изпита и как да използвате времето.
За устния : 15 минути, 6 основни въпроса от 6-те нива и допълнителни покрай тях, с които ви помагат и насочват, ако не сте разбрали добре въпроса. Ако мълчите или сте отговорили кратко на даден въпрос, започват да ви задават допълнителни с цел да кажете нещо, за да могат да ви оценят. Отговора трябва да е поне 3-4 изречения. Въпросите, които се задават са описани в горната тема и или са същите или са около тези.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
vania1
Мнения: 99
Регистриран на: Пон Окт 16, 2006 8:03 am
Местоположение: Montreal

Re: въпрос за TCF и TCFQ

Мнение от vania1 »

Здравейте,
Ако искате да учите в университети тогава ви трябва само ТСF. ТCFQ не се признава никаде в QUEBEC освен зa процедурата.
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: въпрос за TCF и TCFQ

Мнение от emili_vn »

Благодаря ти, vania1 за уточнението. Аз знам, че за там ще трябва документ или изпит и реших да заложа на ДЕЛФ-а. Миналия месец покрих В1, а дай боже всичко да е наред - преди да замина ще мина и В2. Какво ниво искат в университетите там?
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: въпрос за TCF и TCFQ

Мнение от azzura »

emili_vn, много ми е интересно това за твоята приятелка, която е защитила 7/7 и после е записала второ ниво. Това по груби сметки трябва да е В2 нали така? И тя само с един курс за първо ниво ли го е защитила?
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
borqna78
Мнения: 39
Регистриран на: Пет Юли 17, 2009 3:50 am

Re: въпрос за TCF и TCFQ

Мнение от borqna78 »

Браво emili_vn!Честито!радвам се за твоя успех на тестовете..Успен напред в процедурата!!
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: въпрос за TCF и TCFQ

Мнение от emili_vn »

azzura написа:emili_vn, много ми е интересно това за твоята приятелка, която е защитила 7/7 и после е записала второ ниво. Това по груби сметки трябва да е В2 нали така? И тя само с един курс за първо ниво ли го е защитила?
Да - В2 е 7/7. Не я познавам, но съм чела нейни постове, а за това как е защитила нивото можеш да прочетеш тук: http://bgcanada.com/pforum/viewtopic.ph ... ilit=desiR

Имам позната, която в началото на курса на В1, защити на интервюто 7/7. Ако си достатъчно подготвен за нещата около теб самия и можеш да ги изразиш на френски, няма проблем да защитиш по-високо ниво. Същото е и на TCF.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: въпрос за TCF и TCFQ

Мнение от emili_vn »

borqna78 написа:Браво emili_vn!Честито!радвам се за твоя успех на тестовете..Успен напред в процедурата!!
Мерси, и на теб. :) Борбата продължава.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: въпрос за TCF и TCFQ

Мнение от azzura »

Имаше предложение някъде тук да си упражняваме френския . Аз съм навита! :)
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор