Предложете банка!!!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Re: Предложете банка!!!

Мнение от army »

И ти по своему се опитваш да 'надхитриш' системата...
....получаваш безплатно заем от 2000 долара на година...
Какво имаш в предвид? Че това са ми кафетата на година :?

Има ли други идеи?
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
kapitan
Мнения: 380
Регистриран на: Пон Окт 27, 2008 2:10 am
Местоположение: Монреал

Re: Предложете банка!!!

Мнение от kapitan »

ТД банка
niki477
Мнения: 99
Регистриран на: Нед Дек 23, 2007 7:36 pm

Re: Предложете банка!!!

Мнение от niki477 »

Много съм доволна от RBC.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Предложете банка!!!

Мнение от krimon »

BMO 8)

мерси, пумпи :beer: :beer:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
breakcure
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Яну 29, 2009 10:55 pm
Местоположение: British Columbia

Re: Предложете банка!!!

Мнение от breakcure »

сметката ми е в CIBC, засега всичко е ОК. Честно казано (говорейки за горепосочните 5-6 най-големи банки) имам чувството, че са абсолютно еднакви - почти еднакви условия, еднакво изкуствено усмихнати служители, еднакво хладнокръвни когато трябва да си "вземат своето", еднакво ме дразнят тъпите им автоматизирани телефони и т.н и т.н.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Предложете банка!!!

Мнение от optics »

mborodin написа:
optics написа:
teomat.com написа:5$ е обслужването на сметката на месец без значение колко пари имаш вътре (може и 0$) като имаш 17 операции (плащания) безплатно.
Пет долара може и да са нищо, но защо да ги даваш като може и да не ги даваш.
А впрочем ако човек си ползва кредитната карта (по възможност с екстри) операциите с дебитна/теглене кеш могат да паднат до 1-2 на месец а понякога и нула.
Ток, телефон, самата кредитна карта ако е една (което рядко се случва), интернет, минимум една застраховака (автомобилна, жилищна и т.н.). Трудно се бяга от тези транзакции. :) Ако ми кажеш как да ги направя по-малко от 4-5 си супер. :D
Тока да - плащам го от сайта на банката, интернета също (защото не ща да им давам номер на кредитна - и може би съвсем необосновано). За телефона обаче съм им дал и те ми пращат щастливи писма всеки месец колко са си изтеглили. Застраховката я плащам веднъж годишно от кредитна карта. Дотук две транзакции на месец. Кеш почти никога не тегля.

От всичко това въобще не следва че съм на най-добрия план, защото имам неограничени транзакции, а не ги ползвам. Обаче ми искат да държа минимум $1500 в чекинг акаунта.
Смятам, че шестте големи въобще не могат да съперничат на "Credit Union" и подобни като да речем ING Direct, Cici Bank, където дават по-големи лихви, не вземат месечни такси и не искат да поддържаш минимални суми. Единствената причина да не съм се прехвърлил при тях е мързел. Моя позната канадка с 20 годишен "опит" със CIBC наскоро ги изостави и отиде в Credit Union поради очевидно по-добрите условия.
По повод на последното изказване - че нямало разлики. Има разлики! Наскоро размених няколко емайла със "старши агент" на RBC. Викам му - можете ли да ми предложите по-добри условия от тия които имам сега в CIBC. Той въртя, усуква - ама ние предлагаме комплексно... тоест трябва да имаш от нас и моргидж и кредитна карта и тогава ела да видиш другото.... Аз му викам - нито моргиджа ви е най-добрия, нито кредитната карта ми дай да сравняваме едно към едно - имам това и това в CIBC - можеш ли да предложиш по-добри условия без да ми вкарваш неща които не ми трябват. Той рече - не, не мога. Стой си при тях.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
pepiliverpool
Мнения: 179
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 10:24 am
Местоположение: Ottawa

Re: Предложете банка!!!

Мнение от pepiliverpool »

Аз съм доволен от RBC. Имам 17 безплатни транзакции на месец. по 1 транзакция за превод на заплатата ми и 15 безплатни понеже имам 4 сметки при тях - чекова сметка, кредитна карта, кредитна линия и RESP. няма изискване за минимална сума по чековата сметка, но ипотеката ми е в ING понеже лихвите са по-ниски. успех
TaniaTz
Мнения: 27
Регистриран на: Чет Май 03, 2007 1:36 am
Местоположение: Calgary,AB
Обратна връзка:

Re: Предложете банка!!!

Мнение от TaniaTz »

RBC - единствената банка с която можеш да си прехвърлиш кредитна история в САЩ. Останах очарована от работата на клоновете в Канада (задействах и тези в САЩ).
CIBC са на свтлинни години от тях по обслужване - що време изкарах да вися по телефоните.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Предложете банка!!!

Мнение от optics »

Да, много са любезни. Въртя, сука, чак на 4-тото писмо, когато го притиснах да каже ясно "да" или "не", агентът на RBC написа следното:
I am not able to beat the CIBC offer. If you have free banking and are comfortable with the minimum balance held in your account at this time it is the best offer for you.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Re: Предложете банка!!!

Мнение от iliana »

Абе какво толкова ги въртите и сучете тия банки? Ми те всички са еднакви. Има всичко на всичко 8 големи банки и няколко по-малки. Шанса някоя от тях да фалира е близо до нула. А дори и да се случи невъзможното - депозитите до 100,000 долара са застраховани, така че няма да загубите парите си
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Предложете банка!!!

Мнение от prace »

Ами не са всички толкова еднакви. Отначало всичките ни пари бяха в TD trust. Сумата не беше малка.
От там с много зор ни издадоха кредитна карта с секюрити депозит 1000$, отказаха ни моргидж и ми отказаха студентски заем.

В Scotia банк ни дадоха моргидж само с 6 месеца кредит истори, дадоха ни кредитна карта без секюрити депозит и ни откриха кредитна линия.

Така, че за мен има разлика в банките. Сега ставам само клиент на Scotia.
Публикувай отговор