Възможно ли е българин да стане полицай в провинция Квебек

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Bubi »

Без да учиш тук не можеш да станеш полицай. Ето линкове за програмата. Освен, че трябва да си канадски гражданин, трябва да покриеш физическите тестове и да говориш много добре френски и английски. Когато ние се интересувахме, понеже съпругът ми е също бивш офицер от МВР ни казаха, че има изискване за възрастта 35 години, но не съм сигурна, защото никъде не съм го прочела.

Успех.


http://www.cmaisonneuve.qc.ca/programmes/tpo/tpo_1.html

http://www.cmaisonneuve.qc.ca/programmes/tpo/tpo_3.html
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Мнение от analgin »

На въпроса ти конкретно, ДА има полицаи българи. Аз познавам двама - единият е в Сент Юбер, а другия е наше село и двамата са израснали тук.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

А, то па оставаше и да не може и табарнашкото правителство ше земе веднага дело за дискриминация по националност ...
:beer: :beer: :beer:
Аватар
Valdi
Мнения: 569
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 7:48 am
Местоположение: Montreal - Laval

Мнение от Valdi »

Да! Аз познавам едно момче - българче, което учу в момента в академията! Значи е възможно! Успех! :thumbsup:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Па аз лично не виждам що да не може, да не сме българите гърбави ???
:beer: :beer: :beer:
bat genko
Мнения: 30
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 2:02 pm
Местоположение: montreal

Мнение от bat genko »

Аз се интересувах за сина ми.Ето някои подробности:
1.Френски език-ниво университет
2.Английски език-полагаш изпит
3.Друг език -предимство
4.Психо тест
5.Канадски паспорт
За тукашни граждани трябва да си завършил училището за полицаи,
но като го завършиш,трябва да си намериш полицейско управление,
което да има свободни места.Вярно в момента имат предимство емигрантите- в всяко управление трябва да има до 20% емигранти.Но емигранти които говорят и пишат т. е. комуникират свободно на двата официални в Кебек езика.
Лично по мое мнение първо поколение емигрант полицай в Кебек не
може да стане.Това че имаш опит в БГ го забрави.Тук всичко е по-
подруг начин отколкото в другите страни.Тук е Канада,забравих,
провинция Кебек.
Успех на процедурата.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Мнение от Marto »

Защо всичко трябва да е толкова трудно в Квебек... баси.

В моята провинция трябва да си или гражданин или постоянен жител. Не че много народ се е забързал за тука, ама няма да се учудя, ако в Онтарио положението е подобно.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Мнение от Marto »

Ontario:

Police Services Act, R.S.O. 1990, c. P.15
43. (1) No person shall be appointed as a police officer unless he or she,
(a) is a Canadian citizen or a permanent resident of Canada;

Alberta

Police Act, R.S.A. 2000, c. P-17
34. To be eligible to be appointed as a police officer, other than a chief of police, a person must be a Canadian citizen or lawfully admitted to Canada for permanent residence and meet the other qualifications specified by the regulations and the commission.

Квебек наистина е страната на чудесата. Като чета кво става при вас, понякога си мисля че човек трябва да е мазохист за да живее там, ама нейсе....
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

bat genko написа: Лично по мое мнение първо поколение емигрант полицай в Кебек не може да стане.
Опаааааааааа, тва па от каде си го измисли ???
:beer: :beer: :beer:
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

bat genko написа:Аз се интересувах за сина ми.Ето някои Но емигранти които говорят и пишат т. е. комуникират свободно на двата официални в Кебек езика.
Лично по мое мнение първо поколение емигрант полицай в Кебек не
може да стане.
Напълно е реалистично имигрантско дете да научи добре и двата езика. Проблемът е че много хора се натискат да стават полицаи и изискванията за да влезеш в програмата (в колеж) са много високи - т.е. оценките от дипломата трябва да са много високи.
bat genko
Мнения: 30
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 2:02 pm
Местоположение: montreal

Мнение от bat genko »

Само да отговоря на Марджинал, аз сам тук от 2.... години и не виждам как ще ходя да уча за полицай.Освен ако нашенския полицай преди това не е завършил английска и френска филология,заедно и полицеийското училище в София.
bat genko
Мнения: 30
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 2:02 pm
Местоположение: montreal

Мнение от bat genko »

На въпроса ти конкретно, ДА има полицаи българи. Аз познавам двама - единият е в Сент Юбер, а другия е наше село и двамата са израснали тук.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

bat genko написа:Само да отговоря на Марджинал, аз сам тук от 2.... години и не виждам как ще ходя да уча за полицай.Освен ако нашенския полицай преди това не е завършил английска и френска филология,заедно и полицеийското училище в София.
Никви филологии не му трябва да е завършил на никой за да почне квато и да било работа в Табарнашко, ако някой ти е казал обратното, отиди да си земеш парите обратно.
За да стане някой полицай тука (както и много други работи) по-гот да не е учил в България (или кадето и да било другаде) иначе наистина може и да не го земат.
Аз тука работих като авио-механик и това което най много пъти ме пита, препитваха и изпитваха е дали съм учил или работил катот такъв в България, аз се им отговарях НЕ, ако бях им отговорил поне веднъж ДА нямаше да ме земат на работа ...
:beer: :beer: :beer:
tahumba
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Дек 04, 2008 5:58 am
Местоположение: Перник, България
Обратна връзка:

Възможно ли е българин да стане полицай в провинция Квебек

Мнение от tahumba »

Благодаря за отговорите и коментарите. Лично аз се надявам на успех на цялата процедура по емиграция в Кебек или Квебек, защото то е важно за семейството ми и за мен. Вярно е, че е трудно едновременно да работиш, да учиш и издържаш семейство особенно ако си емигрант, но не е невъзможно. Със съпругата ми често се шегуваме на фона на процесите които стават в България, че по добре е да си емигрант в друга държава отколкото в България. Брат ми като се прибере за малко в БГ едвам чака момента в който трябва да хваща самолета за Colorado Springs. Ако ми е писано да стана полицай в Канада, ще стана.
Аз и семейството ми искаме да емигрираме за Квебек, Канада. Аз съм на 40г., имам 22г. трудов стаж до момента. Интересно какви са ни шансовете за емиграция, и мога ли да започна работа като полицай в Канада.
dakel1
Мнения: 177
Регистриран на: Съб Май 29, 2004 11:21 pm
Местоположение: Ve4e dale4 ot Qc.!

Мнение от dakel1 »

Не разбирам, защо ще ставаш полицай, точно в Кебека льо :lol: Канада има и други провинции, където процедурата е по-лесна и искат само ЕДИН ЕЗИК или ти си нещо мазухист?! :roll:
Публикувай отговор