Визите за САЩ е възможно да отпаднат

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
danielle

Мнение от danielle »

valioiko написа:На мене ми казаха, че не се вписвам в тоя форум, щото съм още в БГ, ама кво ти дреме. То си има хора, дето да преценят.
Че кво му се иска за да се вместиш във форума? Сертификaт ли, лиценз ли? :shock:
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

danielle написа:
valioiko написа:На мене ми казаха, че не се вписвам в тоя форум, щото съм още в БГ, ама кво ти дреме. То си има хора, дето да преценят.
Че кво му се иска за да се вместиш във форума? Сертификaт ли, лиценз ли? :shock:
Ми де да знам! Сигурно Canadian experience, както се казва. :D
CFS 801

Мнение от CFS 801 »

ти пък кво к.а ми ще дървиш в канада ,че си тръгнал да си разваляш рахатлъка :o
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Не бе, аз не разбирам що ше отваряш лаф че щели да отпаднат визите във форума "Общ форум Канада" ???
Щото нема други по подходящи ли ???
Иначе пишете кадето искате кво ми дреме, само че така се получава недоразумение ...
:beer: :beer: :beer:
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

CFS 801 написа:ти пък кво к.а ми ще дървиш в канада ,че си тръгнал да си разваляш рахатлъка :o
Ти за моя рахатлък недей да мисиш, ами помисли за к*ра си, че щом си опрял до мене, начи имаш сериозен проблем. :twisted:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Аре стига сте се разправяли ...
Канада може да поеме още милиони имигранти, има място за сички, който иска да идва, който иска да си отива, за кво трябва да се юркате ???
:beer: :beer: :beer:
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

Marginal39 написа:Не бе, аз не разбирам що ше отваряш лаф че щели да отпаднат визите във форума "Общ форум Канада" ???
Щото нема други по подходящи ли ???
Иначе пишете кадето искате кво ми дреме, само че така се получава недоразумение ...
:beer: :beer: :beer:
И кой е подходящия форум според тебе? Така и не стана ясно ако темата беше пусната някъде другаде как щеше да се промени твоя отговор по нея.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Ми да речеме в "Приказки под шипковия храст".
Кво ше кажеш ???
:beer: :beer: :beer:
danielle

Мнение от danielle »

Marginal39 написа:Ми да речеме в "Приказки под шипковия храст".
Кво ше кажеш ???
:beer: :beer: :beer:
Там се вихрим с тaтенцето на интимни теми : за кожи и презервативи и етническо напрежение 200 волта, а не за визи...:lol:
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myhata II »

danielle написа:
Marginal39 написа:Ми да речеме в "Приказки под шипковия храст".
Кво ше кажеш ???
:beer: :beer: :beer:
Там се вихрим с тaтенцето на интимни теми : за кожи и презервативи и етническо напрежение 200 волта, а не за визи...:lol:
Тази котка след 200 волта ли е ? :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Mi6o76
Мнения: 294
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:45 am
Местоположение: Sofia

Мнение от Mi6o76 »

Може би не съм се изразил правилно!Съжалявам!Искам да кажа,че и сега на тази сесия ноември -декември от пишещите тук има около 20 шовека за интервю.Това е сериозен спад с предишни години.Нямаме идея за какво точно става въпрос,но има много хора,които се запътиха за Европа,други повярваха,че и БГ не е лошо място,а трети си признават,че им излиза скъпа тази процедура.Та както е тръгнало ако отпаднат визите за САЩ може би ще има по-сериозен отлив на емигранти.
Подадени документи 29.08.2008
Accuse de recеption 04.09.2008
Entervue de selection 12.06.2009 09:00-неуспешно
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

Ами българите може да са по-бедни от поляците, унгарците и чехите, но в никакъв случай не са по-глупави от тях. Аз за последно видях една унгарка в Канада през 2002-а. Като ходих на изпита за паспорти ми направи впечатление, че освен постоянното присъствие /китайци, индийци и пакистанци/ имаше дори едни холандци и едни германци, но поляк, чех, унгарец или словак не видях. Освен мен имаше още едни българи и двама румънци. Говоря за 2005-а, сега не знам как е, но не вярвам положението да се е променило и броят на белите кандидати да се е увеличил.
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Mi6o76
Мнения: 294
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:45 am
Местоположение: Sofia

Мнение от Mi6o76 »

Ето и тази сутрин дават посланника на САЩ в БГ.Тя е жена и я питаха точно за визите.Тя каза,че е възможно напълно това да се случи скоро.Имат желание българите да пътуват свободно в САЩ ,бизнесмените да сключват сделки,студентите да учат.Тя лично вярва,че ще стане скоро.
С риск да е досадна темата искам да кажа,че ме водят единствено оптимистичните подбуди и българите да имат самочувствие,че са част от значими събития.
Подадени документи 29.08.2008
Accuse de recеption 04.09.2008
Entervue de selection 12.06.2009 09:00-неуспешно
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

Pepon написа:Ами българите може да са по-бедни от поляците, унгарците и чехите, но в никакъв случай не са по-глупави от тях. Аз за последно видях една унгарка в Канада през 2002-а. Като ходих на изпита за паспорти ми направи впечатление, че освен постоянното присъствие /китайци, индийци и пакистанци/ имаше дори едни холандци и едни германци, но поляк, чех, унгарец или словак не видях. Освен мен имаше още едни българи и двама румънци. Говоря за 2005-а, сега не знам как е, но не вярвам положението да се е променило и броят на белите кандидати да се е увеличил.
Пълно е с поляци разбира се, както навсякъде по света. Унгарци, чехи и словаци традиционно се насочват към Германия и Австрия. Доста време са били в една или друга конфигурация сънародници с немци и австрийци и немския е по-популярен като втори език. Има унгарци дошли през 1956 година. Чехите бяха доста нашумели с техните цигани, заради коео преди време им отнеха безвизовия режим с Canada, и наскоро им го върнаха с този на всички други новоприети страни в EC bez poslednite две - България и Румъния
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

Аз имам предвид нови имигранти, не такива дошли преди 30-40 години. Наскоро гледах репортаж за Полша, заплатата на учител е 1000 Евро /1500С$/, а докторите им вземат по 3-4000 Евро /4500-6000С$/. Да оставим настрана, че могат да работят свободно навсякъде в Европа. През 2004-2005 поляците бяха наводнили Великобритания, споменаваха се цифри около 2000000. Само, че нещо далаверата умря и там. Ако надницата на общ работник в строителството беше 50 лири дневно, сега падна до 30. Бояджията правеше 100 паунда, сега се задоволява с 50 /1паунд ~ 2С$/. Казват, че 20% от поляците вече са се прибрали, а други стягат куфарите. Но не ми се вярва да се запътят точно към Канада.
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Публикувай отговор