Помислете добре

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Помислете добре

Мнение от ablood »

Хайде сега да ме светнеш как купуването на жилище в Монреал може да се сравни с руска рулетка.

На базата на какъв световен катаклизъм или катастрофа могат да паднат цените драстично + дългосрочно? Потъване на острова? Чума?

Временни спадове не ни вълнуват, докато продължават да осигуряват дом на свемействата.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
arci
Мнения: 257
Регистриран на: Вто Яну 31, 2006 8:44 am
Местоположение: Notre Dame de ile Perrot

Re: Помислете добре

Мнение от arci »

Балби здрасти :hai: ,всичко пак е някъде там.. :D Все си мисля ,че ако едно с-тво с две деца има възможност да заделя 35% от дохода си да покрива моргидж,според мен би било по добре да живее в къща или апартамент,почти същите пари ще плаща за жилище под наем.На другия полюс слагам тези на които 60-70% от дохода отива да плащат моргидж,такси,отопление и т.н,когато треперят да не ги махнат от работа ,че замина къщето :) и така всичко е много индивидуално.Поздрави!
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Помислете добре

Мнение от balbi »

ablood написа:Хайде сега да ме светнеш как купуването на жилище в Монреал може да се сравни с руска рулетка.

На базата на какъв световен катаклизъм или катастрофа могат да паднат цените драстично + дългосрочно? Потъване на острова? Чума?

Временни спадове не ни вълнуват, докато продължават да осигуряват дом на свемействата.
Зависи какво ти е в главата блъд :)
Моите асоциации са свързани с руска рулетка :) Определено не го свързвам с инвестиция, но пак казвам зависи какво е в мислите на всеки един от нас. Определено не можеш да се поставиш на мое място като мислене нито аз на твоето - така че колкото хора толкова и мнения! ;)

Поздрави!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Помислете добре

Мнение от ablood »

Това, последното уклончиво изказване с нищо не обясни предишното:
balbi написа:arci в едно време на рецесия и криза каквото е времето в момента покупката на къщя не е нито инвестиция, нито дълг...по-скоро е малко руска рулетка ;) ама от онази с бренекето ;)
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Помислете добре

Мнение от pumpy »

ми блъди не го ли виждаш:
купуваш си къща в период на криза:
- не знаеш дали цената ще падне още или ще се вдигне;
- не знаеш дали ще имаш работа или не;

Ако тези двете не са руска рулетка, не знам кое е.
Разбира се ти трябва да живееш някъде, но да кажем че си загубиш работата и си под наем, можеш първо да си смениш жилището, второ да си смениш местоживеенето, в зависимост от новата си работа изобщо много неизвестни, за да се вържеш в изплащане за 25-30 години.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Помислете добре

Мнение от ablood »

pumpy написа:...но да кажем че си загубиш работата и си под наем, можеш първо да си смениш жилището, второ да си смениш местоживеенето, в зависимост от новата си работа изобщо много неизвестни, за да се вържеш в изплащане за 25-30 години.
1. Цените в Монреал не са толкова високи, че да има възможност за драстично падане в дългосрочен план.
2. Даже и да си загубиш работата, това не значи, че няма да си намериш друга след няколко седмици, или месеци.
3. Даже и да бъдеш тотално изхвърлен от трудовия пазар по някакви причини, винаги остава възможността да смениш жилището с по-достъпно. Няма договор за 30 години, а заем, изчислен да бъде изплатен за 30 години при настоящите вноски. Ако решиш можеш да смениш жилището, или да предоговориш/прекратиш договора. Все някъде трябва да живееш, нали?

Къде тук видя драматичен риск?

Едит:
Пример - нашият 21 годишен моргидж беше предоговорен на 10 годишен, който по всичко личи, че ще бъде затворен на 7-мата година.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Помислете добре

Мнение от pumpy »

Няма да ме разбереш, защото ти намаляваш договора си....

Когато предоговаряш, продаваш, не винаги си на ПЛЮС...Какво точно предоговаряш и колко си загубил ако се наложи предоговаряне, да речем на третата година, когато реално си плащал предимно и само лихви. Тоест на 3-тата година трябва да си смениш жилището; продаваш старото, доплащаш на банката разликата, която й дължиш и се местиш в по-малко и по-евтино....
И ти не виждаш набутването тук ???
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Помислете добре

Мнение от ablood »

Набутване при пректаряване/орязване на договора понякога има, но това нито е фатално, нито е за пренебрегване, че през това време си ползвал жилището, вместо да изплащаш моргиджа на наемодател.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Помислете добре

Мнение от pumpy »

ОК, радвам се че видя от къде идва набутването. Дали е много или е малко не ми се спори. А дали си плащал наем или моргидж също не ми се спори.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Помислете добре

Мнение от ablood »

:handshake:
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Помислете добре

Мнение от MrGeek »

ablood написа:Къде тук видя драматичен риск?
Така е, драматичен риск няма. Тази световна криза, започна преди 5 години от проблемите при препиване с алкохол, а термина foreclosure е от sci-fi филмите и означава нападение на извънземни. Или пък ако искаш по-мекия вариант - такова чудо в Канада не може да се случи.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Помислете добре

Мнение от ablood »

Монреал не е Канада. Забележи, че в предишната страница разговорът се завърза между няколко монреалци и няколко пъти напомних, че става дума конкретно за Монреалските рискове.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Помислете добре

Мнение от pumpy »

Дабе, Монреал е Кебек и да се изкажт тези, които са си напазарували на килограм при последните два референдума.....
Защо ли ми се чу нещо напоследък, че се задава нов такъв ;)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Помислете добре

Мнение от ablood »

Пумпи, имаш ли данни за драстично + дългосрочно падане на цените при тези референдуми?

Имало е спад (къде ли няма), после покачване и няколкото изключения са дали храна за легенди за къщи по $5000.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Помислете добре

Мнение от apple »

ablood написа:Хайде сега да ме светнеш как купуването на жилище в Монреал може да се сравни с руска рулетка.

На базата на какъв световен катаклизъм или катастрофа могат да паднат цените драстично + дългосрочно? Потъване на острова? Чума?

Временни спадове не ни вълнуват, докато продължават да осигуряват дом на свемействата.
Питай американските си комшии по този въпрос! /И испанците го поеха същия.../ И те така са разсъждавали до скоро, ама на случи им се... Както те попитаха преди малко що си мислиш, "че такова чудо в Канада не може да се случи?" :?: Да бе забравих...
Монреал не е Канада. Забележи, че в предишната страница разговорът се завърза между няколко монреалци и няколко пъти напомних, че става дума конкретно за Монреалските рискове.
:lol: Кога се отцепихте? Явно съм го проспала този момент. Ами, а честита ви независимост тогава! Да не забравиш да почерпиш... ;)
Заключено