prenasiane na pari i vid na valutata v Canada ???

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Stanislav
Мнения: 41
Регистриран на: Чет Дек 09, 2004 4:49 am

prenasiane na pari i vid na valutata v Canada ???

Мнение от Stanislav »

Zdraveite priateli,
predstoi mi skoro6no zaminavate za Canada, no tai kato parite mi koito sam deklariral na intervuto sa v USD, bih li mogam da vlezna v Canada s amerikanska valuta ? za6toto msila 4e 6te mi e po izgodno v BG za da obmenia USD za CAD minavam prez leva , prodavam USA po kurs kupuva na bankite i kupuvam CAD po kurs prodava na bankite, ne e ot nai izgodnite sdelki, a v Canada bih mogal da izbegna namesata na leva, no niama li da imam problem na mitnicata v Canada ???
i da vi popitam o6te, kakav e na4ina na prenasiane na parite ot BG v Canada, djob - para, 4ek, debitna karta ?
mersi za otgovorite :)
ilian79
mutd
Мнения: 702
Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 1:44 pm

Мнение от ilian79 »

nqkoi nossili li e pari s mejdunarodna debitna karta i na koq banka?kato 4e li e udbno za na4alo,pla6taniq v magazini,zavedeniq,nai-vajnoto-inet i....
venzi-canadeza
Мнения: 54
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 12:31 pm

Мнение от venzi-canadeza »

Tazi tema nadalgo i nashiroko ve4e e diskutirana vav foruma mislia 4e beshe noemvri mesez -porovi malko pove4e,neshtata biaha dosta iz4erpatelni.
A SEGA NAKADE
Stanislav
Мнения: 41
Регистриран на: Чет Дек 09, 2004 4:49 am

Мнение от Stanislav »

dosta se rovih iz foruma, no ne namerih ni6to po kankretnia vapros, ako niakoi znae ne6to po varosa da dade savet :lol: ? 6te sam mnogo blagodaren
buddy
Мнения: 85
Регистриран на: Пон Май 03, 2004 4:52 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от buddy »

Ñòàíèñëàâ, íå ñå íàåìàì äà äàâàì ñúâåòè ïî âúïðîñà çà ïðåíàñÿíå íà ïàðè, çàùîòî íÿìàì îïèò, íî ñ "chekove" èçëÿçîõà 21 ðåçóëòàòà ïî òåìàòà. Èìà âñÿêàêâè ìíåíèÿ, òàêà ÷å ñàì ðåøàâàé. Ñìåòíàõ, ÷å íå ñè ñòðóâà äà òè ãè êîïèðàì. Ïðîñòî òúðñè ñ "chekove" èëè íåùî ïîäîáíî.
Óñïåõ
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

Zdravei,
Razbira se 4e na mitnicata NIAMA da ti napraviat problem ako parite ti sa v US.
Moje6da gi obarne6 navsiakade, bilo v banka, bilo v Change buro (na burata kursa e po-izgoden) V momenta v Ottawa kupuvame US dolara za 1.226 - hva6tai elkata i smiatai kak 6te ti e po izgodno - v Bulgaria prez leva ili tuk.
Ina4e za prenasianeto ima niakolko varianta, za men nai-izgoden e malka suma v cash v canadski dolari i travel chekove v US. Travel chekove ima v bulbanak, ne sam sigurna za komisionnata. Tuk bankata niama da ti vzeme komisiaonna ako depozira6 4ekovete v smetka. Moje6 da si otvori6 smetka v US vav vsiaka banka i da si tegli6 i smenia6 kogato ima6 nijda
Uspeh.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Митницата няма да ти направи проблем ако ще и с турски лири да влизаш :wink: Нещо имаше там при имиграционните, че валутата с която влизаш в Канада трябва да е една от следните: CAD, USD, EURO или английски лири. Иначе в момента тука канадския долар е силен спрямо американския, т.е. направи сметката хубаво (и точно :wink: ) къде ще ти е по-изгодно.
Аватар
Stoynev
Мнения: 309
Регистриран на: Чет Авг 26, 2004 8:39 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Stoynev »

Na mene skoro mi se naloji da obrashtam EUR v CAD, i USD v CAD,
i shte ti spodelia moia opit. Az naivnika si misleh che v Montreal shte mi bade po izgodni da gi obmenia i doidoh ot BG s EUR i USD. Zdravo se opulih kato vidiah che kursovtata razlika mejdu kupuva i prodava e nad dva pati po goliamam ot tazi v BG. Az veche ako nekoga mi se nalaga bih obmenil parite v Bulbank . A i oshte neshto. Obmennite kursovete deto gi gledash po kanadskite banki v internet vaobshte ne sa tekiva v bankata - zashto neznam, kato gi pitash ti nagovariat red gluposti. Tova e moiat opit
Заключено