PASSPORT CHANGE

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

PASSPORT CHANGE

Мнение от balbi »

Kogato pri brak jena mi si smeni passporta, a procedurata i vyrvi sys stariya nomer na passporta kakvo se pravi?
Ima li nqkoj ideya?
Аватар
nasa
Мнения: 115
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:43 am
Местоположение: Canada

Мнение от nasa »

Задължително трябва да се уведомят канадците за такава промяна.
В писмен вид и възможно най-бързо, за да не се бави процедурата.
Аватар
titi
Мнения: 467
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 2:15 pm
Обратна връзка:

re

Мнение от titi »

Доколкото ни е известно, трябва да се уведомят имиграционните власти във Виена или в Букурещ, според това на какъв етап от процедурата сте. Не случайно при изпращане на документите в Букурещ, Ви изпращат бар кодове, които се лепят от вас на вашата кореспонденция с тях, ако евентуално има някаква промяна на адрес, на име, на месторабота, на номера на паспорт или на лична карта. Това изрично го пише в инструкциите. Това ни беше разяснено и от нашия изпитващ в деня на интервюто.
Ако има някаква промяна в тези изисквания, нека някои от съфорумците да сподели своя опит с вас.

Успех!!!!!!! :lol: :lol: :roll:
Аватар
dobri4uk
Мнения: 224
Регистриран на: Вто Авг 05, 2003 10:09 am
Местоположение: Montreal.Qc

niama smisul

Мнение от dobri4uk »

A za6to durji6 jena ti da si smenia pasporta- samo za da vzeme tvoiata familia :? Nie s jena mi se ojenihme 3 sedmizi predi intervioto!!!! Ostana si s su6tata familia za de zabaviame ne6tat dopulnitelno + tova jiveem predi svatbata si ve4e 5 godini zaedno ! Tova s familiata sa podrobnosti pi4- ne si zabaviai prozedurata zaradi gluposti
DOBRI4UK( ne go durpaite za op6kata)
Аватар
dobri4uk
Мнения: 224
Регистриран на: Вто Авг 05, 2003 10:09 am
Местоположение: Montreal.Qc

niama smisul

Мнение от dobri4uk »

A za6to durji6 jena ti da si smenia pasporta- samo za da vzeme tvoiata familia :? Nie s jena mi se ojenihme 3 sedmizi predi intervioto!!!! Ostana si s su6tata familia za de zabaviame ne6tat dopulnitelno + tova jiveem predi svatbata si ve4e 5 godini zaedno ! Tova s familiata sa podrobnosti pi4- ne si zabaviai prozedurata zaradi gluposti
DOBRI4UK( ne go durpaite za op6kata)
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

А възможно ли е тук, в БГ, да се поднови срока на валидност на международния паспорт? Моя "изтича" през май 2005, а ще отидем в Канада до май 2004, т.е. ще има само 1 година валидност. Може ли оттук предварително да се удължи срока му? :?:
:beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

;-)

Мнение от balbi »

Mojesh da si promenyash sroka i validnostta na passporta - sled tova sledva smyana. idi pri 4engetata i sreshtu nqkakva taksa na edna ot stranicite ti promenyat datata na validnost.
Аватар
p4eli4ka
Мнения: 680
Регистриран на: Сря Окт 01, 2003 7:34 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от p4eli4ka »

Здравей IvHaydu :wink:
Аз вече ходих в паспортна служба във Варна и питах дали може да се удължи срока на валидност на паспорта, или при изтичане трябва да се сменя. Отговориха ми, че първите паспорти, чийто срок ще изтече, са тези, който са подменени 2000г. (т.е. изтичат през 2005г.) и още нямали нареждане как ще се процедира :nenam: , защото дотогава имало много време. Паспорта на съпруга ми също ще изтече 2005г., но се надявам дотогава нещата да се изяснят. Ако искаш пак може да провериш, но се съмнявам да ти кажат нещо по-различно, от това което казаха на мен. Айде късмет :thumbsup:
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Мила Пчеличке :D ,
благодаря ти за инфото. Ще ги питам аз и тукашните ченгета и ще пиша.
:beer2:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
vesi i stamen
Мнения: 21
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 8:55 am
Местоположение: Varna - USA
Обратна връзка:

Мнение от vesi i stamen »

Zdraveite! Moiat pasport izticha dogodina noemvri mesec i poradi tazi prichina napravih slednoto. Presneh sertifikata za selekcia, vzeh ot edni poznati pismoto, s koeto im kazvat da si izpratiat pasportite za vizi(mersi Sisi) i kadeto pishe, che pasportite triabva da sa validni edna godina ot datata na postaviane na vizite, prevedoh gi na balgarski i otidoh pri shevkata na zadgranichni pasporti. Napisah i edna molba da mi se izdade nov pasport poradi takava i takava prichina vidno ot prilogenite prevodi i tia mi slogi rezolucia na molbata. Sled tova si platih 33 leva, edna snimka i si podadoh dokumentite za podmiana na pasporta - obiknovenna porachka za edin mesec. Ami tova e. Nadiavam se, che sam pomognal.
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Това е добре, обаче при издаването на нов паспорт нали сменят номеата му? А навсякъде в документите е попълнен номера на стария паспорт?
В паспорта има място, където се пише, че срокът му на действие се продължава за още 5 години, бие се печат и - готово!
Ама дали ще го направят...
:beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
anicata
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 4:43 pm
Местоположение: oakville

Мнение от anicata »

IvHaidu , zshto ne napravish slednoto/az sam go pravila veche 2 pati,1 put s novia pasport po podrugi prichini/,znachi- otivash v pasportna slujba i kazvash 'zaliah go s kafe ili zagubih go.' Nomerat vinagi minava.I taka vi izdavat nov pasport.

Za maja ,koito pitashe za jena si/zabravih mu name-to/ zashto naistina triabva da si smenia jena ti pasporta? Sled kto minete intervuto ,togava da si go smeni. Az moite dok gi smenih sled poveche ot 2 godini brak,daje driver knijkata mi e oshte starata.

uspeh!
Изображение
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

;-)

Мнение от balbi »

Anicata,

Iskahme da smenim passporta zashtoto rekoha 4e imalo nqkakvi globi, no az gore dolu im kazah da si gledat rabotata:)
Shte go smeni kato reshim , a ne kato reshat te:)
Moje da si go smeni kato si vzeme PR cartata.
Tya nqma da e na interview - ne e po procedurata za independent immigrant, a az ya sponsoriram kato moq sypruga.
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

anicata написа:IvHaidu , zshto ne napravish slednoto/az sam go pravila veche 2 pati,1 put s novia pasport po podrugi prichini/,znachi- otivash v pasportna slujba i kazvash 'zaliah go s kafe ili zagubih go.' Nomerat vinagi minava.I taka vi izdavat nov pasport.

Za maja ,koito pitashe za jena si/zabravih mu name-to/ zashto naistina triabva da si smenia jena ti pasporta? Sled kto minete intervuto ,togava da si go smeni. Az moite dok gi smenih sled poveche ot 2 godini brak,daje driver knijkata mi e oshte starata.

uspeh!
Ами, Аницата, и аз си мислех за нещо подобно, но :
- трябва да платя глоба (май беше 50 лв.);
- ще се промени номера на паспорта, а той е вписан в сертификата за селекция за Квебек и в докс за Букурещ...
:wink: :beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Заключено