kak moga da izdurpam priqtelq mi ot BG tuk, 4rez brak???

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
InCa
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:36 pm
Местоположение: Торонто
Обратна връзка:

kak moga da izdurpam priqtelq mi ot BG tuk, 4rez brak???

Мнение от InCa »

kakuv e procesa na brak, sled kato toi e v BG a az v canada? do kolko vreme toi moje da doide. Do kolkoto znam dosta hora praktikuvat taka... :briah:
Аватар
estoyanova
Мнения: 628
Регистриран на: Съб Авг 23, 2003 1:34 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от estoyanova »

Проблемът е че ти трябва да доидеш до БГ а не той до канада!Идваш в БГ сключвате брак и ти се връщаш в Канада.Изпращаш документите към Букурещ/не Виена!и се задейства процедура...официалната е между 6-9 месеца,но в момента знам че е над година и половина.Така че добре помисли дали си заслужава....на всичкото отгоре тече не от периода на брака а от периода на завеждане на досието.
КОЛКОТО ПОВЕЧЕ-ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

ne izkam da te obezokurajavam ama po lesno e da smenish priatelia.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
Stoynev
Мнения: 309
Регистриран на: Чет Авг 26, 2004 8:39 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Stoynev »

az mislia che tova koeto e napisala estoianova e neviarno (da ne kaja palna glupost)
▼

Мнение от ▼ »

KolioBalkanski написа:ne izkam da te obezokurajavam ama po lesno e da smenish priatelia.
:rotfl: Haha! Mestnia genofond sucks! Osven tozi v Alberta i Manitova podobren ot slavjanska kruv.
Inache seriozno, elito po gore ti e kazala previlno polojenieto. Po-dobre da si kandidastva sam i to za Kebek chasta. Jeneneto ima edno samo predimstvo - che "pochti" ne mogat da mu otkajat viza kato spouse.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: kak moga da izdurpam priqtelq mi ot BG tuk, 4rez brak???

Мнение от Koko »

InCa написа:kakuv e procesa na brak, sled kato toi e v BG a az v canada? do kolko vreme toi moje da doide. Do kolkoto znam dosta hora praktikuvat taka... :briah:

За спонсориране е ставало дума и преди, разрови се назад из старите теми или пробвай с търсене.
Указанията за това какво трябва да се направи за да спонсорираш брачен партньор можеш да видиш в този сайт:
http://www.cic.gc.ca/english/applications/fc.html
Аватар
No667
Мнения: 806
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 3:33 pm
Местоположение: Winnipeg,MANITOBA

Re: kak moga da izdurpam priqtelq mi ot BG tuk, 4rez brak???

Мнение от No667 »

InCa написа:kakuv e procesa na brak, sled kato toi e v BG a az v canada? do kolko vreme toi moje da doide. Do kolkoto znam dosta hora praktikuvat taka... :briah:
Neka da ne otchaivame taka horata.

Nai dobre idi v blizkia imigracionen ofis i pitai,te ste ti kajat,kakto i vinagi ima slujiteli deto s tova se zanimavat i ste mojesh da poluchish palna i podrobna informacia,a i ste ti pomognat mnogo
Snimki MANITOBA:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/

Snimki Toronto i Niagara:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/Canada/


-------------------------------------------------------
Аватар
estoyanova
Мнения: 628
Регистриран на: Съб Авг 23, 2003 1:34 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от estoyanova »

Stoynev би ли се обосновал къде бъркам и не е лошо да напишеш на момичето как да издърпа приятелят си ЧРЕЗ БРАК ОТ КАНАДА без да идва тя до БГ?????Знам какво пиша,но не виждам какво си написал ти????
КОЛКОТО ПОВЕЧЕ-ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

estoyanova е много права, точно това е процедурата.
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
dokidok
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Юли 31, 2003 5:27 am

Hi

Мнение от dokidok »

:D A moje li da ima takaw wariant. Drugiqt idwa do Canada kato na ekskurziq ili ezikow kurs, ostawa kato refugee(znam 4e na nqkoi hora tazi duma im zwu4i mnogo strashno), jenqt se i posle wzima grajdanstwo. Ne e li po-lesno, barzo i bez da se 4aka po4ti dwe godini ot zawejdaneto na fila, prez koito wsi4ko moje da se slu4i s partniorite :lol:, nai-malkoto smqna :D
BabaPena
Мнения: 976
Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 12:20 pm
Местоположение: Winnipeg, MB

Мнение от BabaPena »

I na kakva baza shte se obiavi za bejanets? Variantite sa mai samo dva...a i bejantsite chakat PR-a po godina sled kato (ako) si specheliat deloto...i mai (ne sam sigurna) ne mogat da si vkarat partniora v darjavata do poluchavaneto na PR-a...

Osven tova po zakon (ne znam kolko go spazvat) chlenove na semeistvo se obrabotvat za 6 mes max v Bukuresht. (sled kato moite docs gi obrabotiha za 9 do meditsinski, kato kandidatstvam na obshto osnovanie...znam li...moje i naistina da stava za 6 za semeinite)

Spored men obache istinata e v Kvebek - barzo, lesno i pochti sigurno! :-)
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Re: Hi

Мнение от KolioBalkanski »

dokidok написа::D A moje li da ima takaw wariant. Drugiqt idwa do Canada kato na ekskurziq ili ezikow kurs, ostawa kato refugee(znam 4e na nqkoi hora tazi duma im zwu4i mnogo strashno), jenqt se i posle wzima grajdanstwo. Ne e li po-lesno, barzo i bez da se 4aka po4ti dwe godini ot zawejdaneto na fila, prez koito wsi4ko moje da se slu4i s partniorite :lol:, nai-malkoto smqna :D
ne stava veche tozi variant - goniat gi da podavat pak v bukuresht.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
dokidok
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Юли 31, 2003 5:27 am

Мнение от dokidok »

OK, we4e mi e qsno!
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

estoyanova написа:Проблемът е че ти трябва да доидеш до БГ а не той до канада!Идваш в БГ сключвате брак и ти се връщаш в Канада.
Дотук си права.
estoyanova написа:Изпращаш документите към Букурещ/не Виена!и се задейства процедура...официалната е между 6-9 месеца,но в момента знам че е над година и половина.Така че добре помисли дали си заслужава....на всичкото отгоре тече не от периода на брака а от периода на завеждане на досието.
Тука грешиш. От началото на 2003 г. има нова улеснена процедура за спонсориране на съпруг/а:
http://www.cic.gc.ca/english/sponsor/medicals.html
Медецинския преглед се прави предварително и документите се подават в Канада.
Улеснената процедура наистина работи доста бързо - познавам човек който си отиде в БГ, ожени се, върна се в Канада и подаде документите за спонсорство през Юни. В средата на Септември съпругата му си получи паспорта с визата.
dokidok написа::D A moje li da ima takaw wariant. Drugiqt idwa do Canada kato na ekskurziq ili ezikow kurs, ostawa kato refugee(znam 4e na nqkoi hora tazi duma im zwu4i mnogo strashno), jenqt se i posle wzima grajdanstwo.
Ако може да дойде в Канада на екскурзия или с учебна виза, няма никаква нужда да се прави на refugee. Могат да се оженят в Канада и да подадат документи за спонсорство (даже не е задължително да се женят, достатъчно е да живеят заедно). Докато тече процедурата, този който е спонсориран, може да стои в Канада: http://www.cic.gc.ca/english/sponsor/in.html
Този вариант е по-добър, но вземането на туристическа или учебна виза е много трудно, затова общоприетият вариант е живеещият в Канада да си отиде в БГ, да се оженят и т.н.

:beer: :beer:
Аватар
estoyanova
Мнения: 628
Регистриран на: Съб Авг 23, 2003 1:34 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от estoyanova »

Взимането на туристическа виза е много,много трудно.Проблемът е да ги убедиш,че ще се върнеш в БГ.Е,аз 1997 не можах да ги убедя и се сдобих с отказ.Освен това говорех и перфектно английски,което явно им показа,че ще остана в Канада.Откази за туристическа виза имат и много други млади хора като мен.За съжаление с туристически визи успяват да влязат родителите ни.Мотивът е КАНАДА НЕ Е ТУРИСТИЧЕСКА ДЪРЖАВА.Но който не е се е пробвал не би могъл да знае че ще се сдобие с красив отказ.Колкото до курсовете.Този вариант работеше до няколко години,но статистикта от тази година е умопомрачаваща маса откази от Букурещ.
Наистина разумният вариант в момента е Квебек.Обаче и те са тарикати големи.Видяха,че това е още по-сериозен бизнес и от федералната и от 20.12 има нови такси 465USD е новата такса за Квебек.
Успех!
КОЛКОТО ПОВЕЧЕ-ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ
Заключено