Средната заплата достигна 1205 лева

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от joro »

Pavel M написа: Пет Апр 14, 2023 1:13 pm А забравих да те питам инвалид п. кой ти каза тая глупост,че не мога да получавам извън канада.Явно източника ти не е много надежден.
Дано никога да не ми се налага да получавам инвалидна пенсия.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pavel M »

тя така се казва инвалид пеншън.не е нужно да си инвлид.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от joro »

Жена инженер от Швейцария дошла да работи в България за по-висока заплата
https://www.mediapool.bg/zhena-inzhener ... 44497.html
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Ivan1007 »

joro написа: Пет Апр 14, 2023 2:02 pm
Ivan1007 написа: Ин значение, Йорко.
Това са чужди инвестиции в минната индустрия, които дават по-големи заплати
А условията да има минна индустрия са предимно геоложки.
За да дават големи заплати в индустрии дето не зависят изключително от природните дадености са необходими хора - с квалификация, знаещи и можещи, а такива са рядкост в България - отиват извън България
И докато гласувате за Тиквата и компания това няма да се промени
И в България има хора знаещи и можещи много повече от шофьорите на камиони в Канада. Затова и заплатите растат с по над 15% зя година и на всеки 7 години се удвояват. А мен ме пуснаха в Германия, където теб няма никога да те пуснат, защото не знаеш немски. Теб и в Квебек нямаше да те пуснат, защото и от френски си нямаш понятие. Затова се бъхтиш в канадската тундра. Като оня шофьор, дето ще се връща като инвалид в България с инвалидна пенсия.
Това, че мразиш Боко Тиквата не означава, че трябва да мразиш и всичко българско. И да се чувстваш като някакъв ариец понеже са те пуснали в бедняшкия квартал с емигранти в Канада. Сигурно бял канадец не стъпва в бедняшкия ви квартал, ама ти се фуклявиш и не се усещаш колко си жалък. И няма значение колко ти плащат, животът не е само някакви пари.
Йорко,
Вече ти писах, че увеличението на средната заплата в България е горе-долу равно на инфлацията.
За мен не се грижи - бил съм командировка и в Германия, без да знам немски. Не ми е необходим - в търсене, проучване и добив на нефт и газ английският език е универсален.
Летях първа класа, свърших работа, отскочих за една седмица до България и обратно с първа класа в Канада. Не съм плащал аз естествено :)
При нас също идват германци в командировка - говорят английски.
Кварталът, в който живея повече от 20 години, последните две години последователно е обявен за най-добрия в Калгари, а Калгари миналата година е на четвърто място в света след Виена, Копенхаген и Цюрих.
В България е рай за мошеници като Боко Тиквата и за дребни тарикати като Киро, не за знаещи и можещи, затова е най-бедната в ЕС, без никакви изгледи за промяна в обозримо бъдеще.
Последно промяна от Ivan1007 на Съб Апр 15, 2023 12:27 am, променено общо 1 път.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Ivan1007 »

joro написа: Пет Апр 14, 2023 2:15 pm Жена инженер от Швейцария дошла да работи в България за по-висока заплата
https://www.mediapool.bg/zhena-inzhener ... 44497.html
Йорко,
Аз съм работил три години в Албания на ротация 31 дена работа включително пътя и 25 почивка.
Естествено за по-голяма заплата отколкото в Канада - никой не отива в страни от третия свят като България и Албания за по-ниска заплата.
Трябва да ти в ясно, че заплатата на такива като нея и мен, обикновено е няколко пъти по-висока от тази на местните.
Когато сред аборигените няма специалисти фирмите плащат на някой expat, плащат командировка, самолетни билети и т.н.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pavel M »

joro написа: Пет Апр 14, 2023 2:02 pm
Ivan1007 написа: Ин значение, Йорко.
Това са чужди инвестиции в минната индустрия, които дават по-големи заплати
А условията да има минна индустрия са предимно геоложки.
За да дават големи заплати в индустрии дето не зависят изключително от природните дадености са необходими хора - с квалификация, знаещи и можещи, а такива са рядкост в България - отиват извън България
И докато гласувате за Тиквата и компания това няма да се промени
И в България има хора знаещи и можещи много повече от шофьорите на камиони в Канада. Затова и заплатите растат с по над 15% зя година и на всеки 7 години се удвояват. А мен ме пуснаха в Германия, където теб няма никога да те пуснат, защото не знаеш немски. Теб и в Квебек нямаше да те пуснат, защото и от френски си нямаш понятие. Затова се бъхтиш в канадската тундра. Като оня шофьор, дето ще се връща като инвалид в България с инвалидна пенсия.
Това, че мразиш Боко Тиквата не означава, че трябва да мразиш и всичко българско. И да се чувстваш като някакъв ариец понеже са те пуснали в бедняшкия квартал с емигранти в Канада. Сигурно бял канадец не стъпва в бедняшкия ви квартал, ама ти се фуклявиш и не се усещаш колко си жалък. И няма значение колко ти плащат, животът не е само някакви пари.
Йоро за пореден път ми се затвърдява мнението ,че си голям олигофрен дето не знаеш на кой свят се намираш.Тук никой никъде никого не пуска.
Ако знаеше френски или английски и ти щеше да си пуснат в Канада ,но знаеш немски дотолкова достатъчно да те изгонят от Германия.
Квебек е Канада двуезична провинция и не е задължително освен ако няма да работиш в сървиса-продавачка,телефонистка ,сервитьорка,учителка и ред други заниятия обслужващи клиенти да знаеш френски език за да си вършиш работата.
Например за колегата от Калгари в неговия бизнес тук в кебек работния език както и в много други сфери е английски защото тия фирми си движат бизнеса с останалата част на канада и щатите и света на английски.Френския е за местна консумация и изобщо не е нужен в бита свързано с банки,институции ако щеш и в кварталния магазини да се оправяш ,ако не го знаеш.Всеки средно интелигентен човек тук ползва и двата езика.При местните фермери в околните села е друга работа ,ама те не са в таргета на колегата.
Освен това си нямаш и на представа от география и геология.
Калгари не е град в тундрата ,а е в прерията разбирай най плодородната равнина на Канада която е четвърти износител в света на пшеница,ечемик ,царевица и телешко месо.Там са и нефтените и газовите находища които са по специалноста на колегата.На него там му е местото.В Кебек няма работа.
Кебек е най големия производител на ел енергия предимно от водни електроцентали /тук няма кюмюр/ и на мляко.свинско и пилешко месо.
А това за Калгари и квартала на колегата няма да го коментирам.За гетото дето бял канадец не стъпвал в бедняшкия ни квартал и ние само сме се фуклярили.
Абе момко ти у ред ли си.Аз мисля,че не.Жалкия си ти и се чудя на акъла ти как така ги разказваш нещата на ангро без да си ги видял.То поне да беше някакъв преразказ по картинка ,а то при теб е от някакви въображения които са ти оформили представата.
Нямаш си и на представа какво блато е България сравнимо с Канада с всичките и косури и недостатъци.То това сравнение да се обсъжда е напълно загубено време,но ти това няма от къде да го знаеш.
И поне Аз не мразя България ,даже напротив обичам я .Самия факт ,че съм решил да си изкарам останалата си част от живота там е факт.
Само влизам в спор с теб когато започваш да разказваш небивалици как България се развивала с бързи темпове.
Не не се развива с бързи темпове ,бих казал,че изостава с бързи темпове от нормалния свят и причината за това е шайката около Баце която от 15 години заради собствените си интереси е загърбила интересите на населението което населява тази територия.Факт.
На последно место по всички класации в ЕС и на първо место само в една -тази по бедност.
Не мразя Баце ,но е крайно време тоя дребен мушеник и глутницата около него да бъдат отсвирени и нещата малко по малко да започнат да се нормализират и да тръгнем по правилния път който да ни води към по богатите от нас .
Не може българския народ да става заложник на осрания *** на Буцефал.Но уей.Иначе пак от същото.

А оня шофьор го заеби,дето има един изкривен лаф той си гради комунизъма и социализъма.Инвалидната му пенсия е само бонус,той може да мине и без нея.
Ти кажи за кой вятър гониш михаля,за какво точно се бъхтиш.

Шматарок.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от joro »

Увеличиха учителските заплати с 15%.
https://news.bg/education/uvelichenieto ... -fakt.html
:clap: :clap: :clap:
Последно промяна от joro на Пет Авг 11, 2023 8:06 am, променено общо 1 път.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от joro »

Средната заплата за второто тримесечие достигна 1957 лева.
https://bnr.bg/horizont/post/101863612/ ... -1957-leva
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pavel M »

'средна заплата' 1000 ЕУ.Ово е стандар ама ъ софето.В прованса 600-700.

Сестра ми живее в Белгия от 17 год. и миналата седмица си купила една бутилка веро/препарат за миене на чинии/ в България за 8.80 лева кето си го купува за 1,99 ЕУ в Белгия.
В България по улиците на големите градове трябва да ходиш с противогаз щото 20-25 годишните дизелови таралясници които разкарват българите със средни заплати масово не дават друг шанс на белите ти дробове,ако искат те да оцелеят.
Развития свят с всичките му кусури въпреки,че се придвижва бавно,но го прави с крачка напред и върви в правилната посока докато ние българите които имаме самочувствието да се припознаваме към него пълзим с няколко сантиметра и то не винаги в правилната посока.По скоро бих казал в грешната.
йоро критичното мислене в някои случаи би ти свършила по добра работа от колкото хвалипръцкото замайване.приятелски съвет. :y:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от joro »

Pavel M написа: Пет Авг 11, 2023 9:58 pm 'средна заплата' 1000 ЕУ.Ово е стандар ама ъ софето.В прованса 600-700.

Сестра ми живее в Белгия от 17 год. и миналата седмица си купила една бутилка веро/препарат за миене на чинии/ в България за 8.80 лева кето си го купува за 1,99 ЕУ в Белгия.
В България по улиците на големите градове трябва да ходиш с противогаз щото 20-25 годишните дизелови таралясници които разкарват българите със средни заплати масово не дават друг шанс на белите ти дробове,ако искат те да оцелеят.
Развития свят с всичките му кусури въпреки,че се придвижва бавно,но го прави с крачка напред и върви в правилната посока докато ние българите които имаме самочувствието да се припознаваме към него пълзим с няколко сантиметра и то не винаги в правилната посока.По скоро бих казал в грешната.
йоро критичното мислене в някои случаи би ти свършила по добра работа от колкото хвалипръцкото замайване.приятелски съвет. :y:
Там, където хората са хвалипръцковци има много по-голям прогрес от местата, където живеят черногледи хейтъри. Виж каква разлика има между Пловдив и Видин, между Варна и Бургас, въобще между Северна и Южна България. А най- големите хвалипръцковци в България са в Банско. Тук вече не е България.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Ivan1007 »

joro написа: Съб Авг 12, 2023 1:42 am
Pavel M написа: Пет Авг 11, 2023 9:58 pm 'средна заплата' 1000 ЕУ.Ово е стандар ама ъ софето.В прованса 600-700.

Сестра ми живее в Белгия от 17 год. и миналата седмица си купила една бутилка веро/препарат за миене на чинии/ в България за 8.80 лева кето си го купува за 1,99 ЕУ в Белгия.
В България по улиците на големите градове трябва да ходиш с противогаз щото 20-25 годишните дизелови таралясници които разкарват българите със средни заплати масово не дават друг шанс на белите ти дробове,ако искат те да оцелеят.
Развития свят с всичките му кусури въпреки,че се придвижва бавно,но го прави с крачка напред и върви в правилната посока докато ние българите които имаме самочувствието да се припознаваме към него пълзим с няколко сантиметра и то не винаги в правилната посока.По скоро бих казал в грешната.
йоро критичното мислене в някои случаи би ти свършила по добра работа от колкото хвалипръцкото замайване.приятелски съвет. :y:
Там, където хората са хвалипръцковци има много по-голям прогрес от местата, където живеят черногледи хейтъри. Виж каква разлика има между Пловдив и Видин, между Варна и Бургас, въобще между Северна и Южна България. А най- големите хвалипръцковци в България са в Банско. Тук вече не е България.
Разликата между Видин и Благоевград, който е в Южна България е никаква, а по-големи хвалипръцковци от макетата нема. Банско си е като в Благоевград.
Най-големите заплати са в Челопеч, не щото е в Южна България, а щото има канадска фирма.
След това е Козлодуй, а той е доста на север в България.
Малко по-добре от Банско, ама не много са Кюстендил, Хасково и Смолян, които са в Южна България.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pavel M »

joro написа: Съб Авг 12, 2023 1:42 am
Pavel M написа: Пет Авг 11, 2023 9:58 pm 'средна заплата' 1000 ЕУ.Ово е стандар ама ъ софето.В прованса 600-700.

Сестра ми живее в Белгия от 17 год. и миналата седмица си купила една бутилка веро/препарат за миене на чинии/ в България за 8.80 лева кето си го купува за 1,99 ЕУ в Белгия.
В България по улиците на големите градове трябва да ходиш с противогаз щото 20-25 годишните дизелови таралясници които разкарват българите със средни заплати масово не дават друг шанс на белите ти дробове,ако искат те да оцелеят.
Развития свят с всичките му кусури въпреки,че се придвижва бавно,но го прави с крачка напред и върви в правилната посока докато ние българите които имаме самочувствието да се припознаваме към него пълзим с няколко сантиметра и то не винаги в правилната посока.По скоро бих казал в грешната.
йоро критичното мислене в някои случаи би ти свършила по добра работа от колкото хвалипръцкото замайване.приятелски съвет. :y:
Там, където хората са хвалипръцковци има много по-голям прогрес от местата, където живеят черногледи хейтъри. Виж каква разлика има между Пловдив и Видин, между Варна и Бургас, въобще между Северна и Южна България. А най- големите хвалипръцковци в България са в Банско. Тук вече не е България.
Разбирам,мирогледа ти е мноо стеснен и нямам намерение на кьоравия да сипвам акъл в простата му кратуна.
това си е твой проблем ,а не мой.
Но ми се иска да питам можеш ли да споделиш как ;прогреса; ти се отразява лично на теб,кариерно,финансово,битово .Имаш ли усещането,че вървиш напред,усигурявш си някаква финансова независимост,имаш стабилност в переспективата ,че с това което се занимаваш ще те храни и утре и няма да си под вода.
Аз банскеские номера ги знам,важно днес да е ок утре като се развали ще видим.
А уж си в зряла възрст.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от joro »

Pavel M написа: Съб Авг 12, 2023 11:29 pm Разбирам,мирогледа ти е мноо стеснен и нямам намерение на кьоравия да сипвам акъл в простата му кратуна.
това си е твой проблем ,а не мой.
Но ми се иска да питам можеш ли да споделиш как ;прогреса; ти се отразява лично на теб,кариерно,финансово,битово .Имаш ли усещането,че вървиш напред,усигурявш си някаква финансова независимост,имаш стабилност в переспективата ,че с това което се занимаваш ще те храни и утре и няма да си под вода.
Аз банскеские номера ги знам,важно днес да е ок утре като се развали ще видим.
А уж си в зряла възрст.
Явно да си изтрещял хейтър е велечимо заболяване. Да плюеш и очерняш своята държава и всичко хубаво в нея говори за разклатено психика и проблеми с мирогледа. Явно в голяма част от българския народ има объркване на ценностите. Не съм чул сърби, турци, румънци да си оплюват държавите. Даже украинците са много нива над нас в това отношение.
А мен лично не ме познавате и аз не ви познавам. Какъв съм и как си живея собствения живот не е работа на другите в тоя форум. Още повече на хора, които са цял живот шофьори. Ако сте били толкова умни нямаше да се друсате цял живот на камионите.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от Pavel M »

joro написа: Нед Авг 13, 2023 2:33 am
Pavel M написа: Съб Авг 12, 2023 11:29 pm Разбирам,мирогледа ти е мноо стеснен и нямам намерение на кьоравия да сипвам акъл в простата му кратуна.
това си е твой проблем ,а не мой.
Но ми се иска да питам можеш ли да споделиш как ;прогреса; ти се отразява лично на теб,кариерно,финансово,битово .Имаш ли усещането,че вървиш напред,усигурявш си някаква финансова независимост,имаш стабилност в переспективата ,че с това което се занимаваш ще те храни и утре и няма да си под вода.
Аз банскеские номера ги знам,важно днес да е ок утре като се развали ще видим.
А уж си в зряла възрст.
Явно да си изтрещял хейтър е велечимо заболяване. Да плюеш и очерняш своята държава и всичко хубаво в нея говори за разклатено психика и проблеми с мирогледа. Явно в голяма част от българския народ има объркване на ценностите. Не съм чул сърби, турци, румънци да си оплюват държавите. Даже украинците са много нива над нас в това отношение.
А мен лично не ме познавате и аз не ви познавам. Какъв съм и как си живея собствения живот не е работа на другите в тоя форум. Още повече на хора, които са цял живот шофьори. Ако сте били толкова умни нямаше да се друсате цял живот на камионите.
Е пък тая държава да я величая щото тя те нарежда като боклук и който има власт е Аз .Айде няма смисъл.
В държава в която няма власта ба Бай Иван с Каскета който със собствения си труд не я гради и с него не постига просперитет за себе си и за семейството си не ми я хвали.
Ей тука поне такива селски банскенски тарикати не виреят.Бачкаш имаш.Това ти е трудно да го разбереш.Знам.И нямам никакво намерение да ти го набивам в кухата кратуна.
Дето там сте научени на далаверата ,не в чатност измама ,а далавера да гепим една работа за добри пари И кой си ти бе бай буй ,днес те има утре те няма.
Ей това е бай ганьощината.Днес те има утре те няма ама ти си мислиш,че си вечен.Пърдиш от глад и сипеш акъли.
Олигофрен.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Средната заплата достигна 1205 лева

Мнение от joro »

Pavel M написа: Нед Авг 13, 2023 11:49 pm Ей тука поне такива селски банскенски тарикати не виреят.Бачкаш имаш.Това ти е трудно да го разбереш.Знам.И нямам никакво намерение да ти го набивам в кухата кратуна.
Дето там сте научени на далаверата ,не в чатност измама ,а далавера да гепим една работа за добри пари И кой си ти бе бай буй ,днес те има утре те няма.
Ей това е бай ганьощината.Днес те има утре те няма ама ти си мислиш,че си вечен.Пърдиш от глад и сипеш акъли.
Олигофрен.
Аз бачкам с акъл, а не като теб, дето цял живот въртиш геврека на камиона. Понеже толкова ти е капацитета. Аз имам дипломи за инженер и за икономист, каквито ти никога няма да имаш. За тях се иска сиво вещество, което е дефицит за такива като теб. Живей си в утайката на канадското общество и се радвай, че минималната ти заплата там е 3 пъти по-висока от минималната заплата в България.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Публикувай отговор