За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от Pavel M »

ЖанПавлов написа: Вто Апр 04, 2023 2:44 pm
Shoshana написа: Вто Апр 04, 2023 7:38 am Е,и? Има ли пазар за имотите в демографски сриваща се България? Все си мисля, че с канадския паспорт и този занаят можехте да изкарвате повече в Канада, ама вие си държите на гайдите... :tmi:
ПО МНЕНИЕ НА ЧУЖДЕНЦИ, В БЪЛГАРИЯ СЕ КАРАТ ТОЛКОВА МНОГО НОВИ ЗАПАДНИ АВТОМОБИЛИ, КАКТО НЕ Е БИЛО НИКОГА 10Г НАЗАД И ИМАТОЛКОВА ЛУКСОЗНИ ЖИЛИЩА, КАКТО НИКОГА ДО СЕГА...
Моля те само не се въвличай да сравняваш автопарка и новите луксозни жилища в България като количество с автопарка и новите луксозни жилища в Канада за да не станеш смешен.Няма място за сравнение . Остави ги какви ги говорят чужденците.
Има такива в България с нови и скъпи автомобили висок клас и луксозни жилища и то предимно в София и още 3-4 големи града ,това е факт ,но съотношението с Канада е 1 към 10 000.
Ако искаш да си говорим за стандарт отново ще дам пример със себе си.
Аз съм обикновен бачкатор ,добре платен.Чистия ми доход на месец варира от 6 до 8К дол.Един среден клас автомобил от скъпи и престижни марки като Мерцедес,БМВ,Ауди,Лексус варира от 60 до 80 К с месечни вноски за изплащане от 800 до 1200 дол. в зависимост от срока 5,6,7 год.Т.е. осреднено 1/6 , 1/8 от чистия ми доход.Ако не купя такъв автомобил на изплащане ,а го платя кеш са ми необходими 2 год. работа за да спестя кеша.
Сега ти ми кажи може ли един добре платен бачкатор в България да купи такъв автомобил.
Според мен не може,Даже не може да купи и от най ниския клас и евтини марки като Дачия,Шкода,Рено и масово обикновените бачкатори си карат 20 годишни нафтови печки и тровят и без това отровния въздух.
Б.Т.В. Колегата роден в родопите и той е като мен обикновен добре платен бачкатор и няма и преди една година си купи нов трък/пикап за 100К долара и съвсем спокойно без никакво напрежение си го изплаща.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от Pavel M »

ЖанПавлов написа: Пон Апр 03, 2023 11:43 am Благодаря за коментара ! Всеки има своята истина и своята история! Моята - започна с нелегалното ми бягство към Канада, по времето на соца, в началота на 1990, със всичките "съпътстващи" проблеми.
Твоята явно е започнала просто със заминаване към Канада.
Бъди здрав !
М/у другото едноличната наследничка на бащата на Шошона също е започнал като теб 1990 год. с полетите до Куба и транзит през Гандер/НФ/ и след 33 год сега е пенсионер с две платени къщи едната Във Флорида другата в Канада и тлъста банкова сметка както тя сама се изразява.
А моята история започна през 1996-1997 год. до когато имах доста добре работещ бизнес ,годините на Жан Виденовата зима,сещаш се.И след като бизнеса заради ужасната инфлация и рязко обеднялото население от което преди това се хранех добре започна да се срива и хайде на самолетчето.Емигрирах по чисто икономически причини,защото бях посвикнал да имам добър стандарт на живот и переспективата да се задоволявам с малко не ме задоволяваше на тоя етап от живота ми.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4087
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от snakeplissken »

Понеже Жан и на мен ми изглежда евтин тарикат, ще задам един въпрос .
Жан, ти източи ли кредитни карти и кредитни линии преди да избягаш от лошата Канада?
My name's Plissken......
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от Pavel M »

гаранция ,че не ги е нулирал.той едва ли ги е имал.
мен друго ми е интересно защо след 27 год. е решил да си напише книгата.
за мен отговора е ,че е решил да изкара някой кьорав лев и сега си търси клиенти.
направих си труда да прослушам записа в радиото хр.ботев.
с водещата аха аха да се разреват.
тоя човек живее някъде в дълбокото минало и си няма и хал хабер от настоящето.
така решил ,така направил.ок ,достойно за уважение.не осъждам избора му.
ама чак да напишеш и книга която се чете на един дъх макар и с ирония да споделиш преживяванията си.
айде бе ,не на мен тия селски номера.
както каза твоята приятелка шошона колкото да разплаква възрастните ни родители за да изкара някой и друг кирлив лев.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Shoshana
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Май 02, 2022 11:37 pm

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от Shoshana »

Това са политически поръчки. Интересно ми е защо все се появяват след поредното неизбиране-преизбиране на Баце?
Те-родителите ни по друг начин ги разплакват, чрез неизплащане на великденската добавка към и без това най-мизерните пенсии в Европа.
Ама явно не е достатъчно. Трябват им завърнали се камилчета, от които да крадат за да има за поредното захранване на мургавия електорат.
Чужденците били казали, че българите карат западни нови автомобили и купуват "без пари" нови жилища. :lol:
My name's Machurko Galkin Varnenchuk :D
Как ме мъчи всеки ден, тоз' въпрос трагичен: 'ем да бъда откровен, 'ем да бъда симпатичен?
ЖанПавлов
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Мар 27, 2023 4:58 am

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от ЖанПавлов »

Shoshana написа: Вто Апр 04, 2023 4:55 pm Мен ме интересуват мненията не на чужденците, които идват, остават за кратко и си заминават. Интересуват ме мненията на българите, особено тези от по-малките населени места. Те карат ли нови автомобили и живеят ли в нови къщи? И ако не, то вашата книга, в която очевидно се оплаквате от живота си в Канада, не действа ли заблуждаващо и обезкуражаващо, ако някой от тях реши да потърси късмета си навън? Мерси!
П.П. Не е нужно да викате с главни букви. Ние тук просто си говорим.
"Аз, тази книга не съм я чел, но ще ви кажа, че нещо съдържанието не ми харесва..." :)
Аватар
Shoshana
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Май 02, 2022 11:37 pm

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от Shoshana »

Заглавието е твърде въвеждащо. Реализираните мечти изключват всякаква носталгия, респективно не ни е до гайди. Обратно, когато нещо куца в реализацията, изведнъж се присещаме, колко много ни липсва родината. Само че в задачата се пита: На управляващите трябват ли им хора, които една емиграция не могат да изведат до успешен край? Аз бих казала, не. Те на себе си не са били полезни, па камо ли на родината.
My name's Machurko Galkin Varnenchuk :D
Как ме мъчи всеки ден, тоз' въпрос трагичен: 'ем да бъда откровен, 'ем да бъда симпатичен?
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4087
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от snakeplissken »

Брей че мъдра Кака :D
My name's Plissken......
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от Pavel M »

кака ти е голяма работа.колкото две малки.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4087
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от snakeplissken »

[quote="Pavel M" post_id=731420 time=1680742245 user_id=30023]
кака ти е голяма работа.колкото две малки.
[/quote]

Голямата работа на Кака е “отзад” :lol:
А двете малки са отпред :lol:
Но важното е че тя се гордее и с трите :D :y:

Кака, не се сърдИ :D
Само те закачам да видя дали ще яхнеш метлата :D
Иначе знам че имаш чувство за хумор :*
My name's Plissken......
ЖанПавлов
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Мар 27, 2023 4:58 am

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от ЖанПавлов »

snakeplissken написа: Вто Апр 04, 2023 6:42 pm Понеже Жан и на мен ми изглежда евтин тарикат, ще задам един въпрос .
Жан, ти източи ли кредитни карти и кредитни линии преди да избягаш от лошата Канада?
Някакси пропуснах! :)
ЖанПавлов
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Мар 27, 2023 4:58 am

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от ЖанПавлов »

snakeplissken написа: Вто Апр 04, 2023 6:42 pm Понеже Жан и на мен ми изглежда евтин тарикат, ще задам един въпрос .
Жан, ти източи ли кредитни карти и кредитни линии преди да избягаш от лошата Канада?
И, Канада никога не е била лоша за мен...! Предположенията Ви са в грешна посока. :)
ЖанПавлов
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Мар 27, 2023 4:58 am

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от ЖанПавлов »

Pavel M написа: Вто Апр 04, 2023 11:25 pm гаранция ,че не ги е нулирал.той едва ли ги е имал.
мен друго ми е интересно защо след 27 год. е решил да си напише книгата.
за мен отговора е ,че е решил да изкара някой кьорав лев и сега си търси клиенти.
направих си труда да прослушам записа в радиото хр.ботев.
с водещата аха аха да се разреват.
тоя човек живее някъде в дълбокото минало и си няма и хал хабер от настоящето.
така решил ,така направил.ок ,достойно за уважение.не осъждам избора му.
ама чак да напишеш и книга която се чете на един дъх макар и с ирония да споделиш преживяванията си.
айде бе ,не на мен тия селски номера.
както каза твоята приятелка шошона колкото да разплаква възрастните ни родители за да изкара някой и друг кирлив лев.
Написах книгата за собствено удоволствие ! Но тя не е за хора като теб...! :)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от optics »

Бре, каква тема съм пропуснал!
Не знам защо скочихте на човека.
Аз нямам нищо против да я почна книгата, но ако ми е подарена.
Примерно ако ми я прати автора на пидиеф защитен с парола "BGCanada1".
Обещавам да не я качвам на никакви публични места.

Книга се купува ако е на Стивън Кинг, Рандал Мънро, айде да не изреждам, че даже и на Милен Русков.
Ама на непознато име не се вързвам.
Разбрахме, че е хумористична, това добре.

Ако някой реши да пише книга с препоръки, мисля че прозореца е доста тесен - трябва да я почне някъде на 4-тата година от идването си, като си е водил спомагателни бележки междувременно, да я завърши за 6 до 9 месеца и да стиска палци някоя българска Опра да я препоръча на населението. (примерно Цитиридис или Учиндолския му първообраз). Ако я напише по-рано - ще е твърде зелен и невлязъл във всички хави. Ако я напише по-късно (и особено ако няма бележки) - книгата няма да има полезна стойност за нови пришълци.

Хъ сетих се - имам приятелка българска поетеса. Има издадени над 12 книги, аз ги имам повечето, а за някои съм помагал с труд. Ами какво да ви кажа - всичко е на загуба, никаква печалба не е видяла. Но има необходимост да каже разни неща и ги написа.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: За "БГ Мечтата, Тъгата и Гайдата"

Мнение от tanyatais »

Напротив. Има и успешни българки пишещи от Канада.
Купувала съм книгите и от двете.

Невена от Монтреал:
https://www.youtube.com/watch?v=YGXLh29 ... =DarikPlus

https://bnt.bg/news/po-relsite-na-neven ... 2news.html

И Гергана от Торонто:
http://www.bgnow.eu/news.php?cat=2&cp=0&newsid=120941

https://www.facebook.com/gerganaegovadi ... cale=ru_RU
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Публикувай отговор