Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jovani »

А сега да обясня защо са те нарекли "сър" в обаждането от аптеката, въпреки че тази история не ми звучи като правдоподобна ("И не забравяйте, сър, НИЕ работим за вас", надали някой ще се олигави чак дотам), ама хайде, приемам че всичко е чиста монета.

Това няма нищо общо с корупцията в политиката. Причината е, че служителите в аптеката са се озъбили на дебелият моргидж и за мястото им чакат една редица "нови мераклии", "излъгани камилчета от Слънчев бряг". Ако са казали каквото им е на ума ("абе скъсан цървул" например) и им е изстинало мястото. И ти това много добре го знаеш, че даже и преди известно време ги обясняваше тези неща във форума. Но явно си понатрупал годинки и си навел главата и сега пееш други песни по форума и наливаш акъл на слепците, със също толкова наивни мнения, колкото бяха и предишните, но си обърнал мирогледа на 180 градуса.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10073
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

Ха,ха.Ти да не си мислиш,че си мисля ,че ;специалното; отношение към мен е заради черните ми очи.
Всеки има моргидж и ауто лоан/аз нямам/ ,всеки си пази хляба и нещата се получават.Достатъчна причина да си вършат/вършем/ работата както аз и ти независимо дали ни харесва или не.
Контракта е такъв и.Ако не си разбрал заради това тук има някаква относителна справедливост и им се получава за разлика от много други места по света където Не в това число и България.
Според теб кое е по добре,да се отнасят с теб човешки макар и ;лицемерно; или да те псуват и да се отнасят с теб като боклук който не струва и 2 стотинки.
Не се прави на луд,много добре познаваш нещата.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10073
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

jovani написа: Чет Яну 19, 2023 1:12 pm А сега да обясня защо са те нарекли "сър" в обаждането от аптеката, въпреки че тази история не ми звучи като правдоподобна ("И не забравяйте, сър, НИЕ работим за вас", надали някой ще се олигави чак дотам), ама хайде, приемам че всичко е чиста монета.

Това няма нищо общо с корупцията в политиката. Причината е, че служителите в аптеката са се озъбили на дебелият моргидж и за мястото им чакат една редица "нови мераклии", "излъгани камилчета от Слънчев бряг". Ако са казали каквото им е на ума ("абе скъсан цървул" например) и им е изстинало мястото. И ти това много добре го знаеш, че даже и преди известно време ги обясняваше тези неща във форума. Но явно си понатрупал годинки и си навел главата и сега пееш други песни по форума и наливаш акъл на слепците, със също толкова наивни мнения, колкото бяха и предишните, но си обърнал мирогледа на 180 градуса.
нямам представа кое как е ,но фактите са следните:
-обаждам се на лекаря по тел. да ми поднови рецептата защото срока и изтече и той я изпраща в аптеката която съм посочил.след 20 мин от аптеката ми звънят да ме уведомят ,че рецептата ми е обновена и ме питат какво искам, да ми доставят лекарството в къщи или аз сам ще отида да си го взема.казвам ,че аз ще ги посетя и ми отговарят - благодарим ви ние работим за вас.
и да не ми се бяха обадили все тая и те го знаят.аз знам ,че рецептата е там и ще си взема каквото трябва.
приемам го като бизнес култура ,политика на бизнеса да се борят за клиентите си ,а не заради някакви зависимости от морггиджи и лоани с които да тормозят персонала си,а не толкова като мисъл за ближния.
Но за да го има това нещата не зависят само от политика на бизнеса/това не е сладкарница или бакалия/ поне в тоя случай когато нещата се отнасят за здравето на хората.Това е държавна политика като държавата налага като критерий на разпространителите които предлагат здравни услуги ясни правила за да могат да си извършват дейноста акцентирайки тая дейност да е в полза на гражданите и.И доставччицете са длъжни да се съобразяват с това.Иначе бизнес капут.Не моргиджи и лоани и някакви зависимости от тоя род са проблем на такспеърите наети в тая сфера да се обръщат към мен със СЪР.
На такспеъра го боли гъза ,че затрил 30 секунди да ми вдигне телефона,това е една стотна от работното му време и изобщо не му дреме за моргиджа,получава си заплатата и си върши работата.
Учтивата форма на обръщение е въпрос на наложена култура тук която е приета от всички и това се харесва.То ако не се харесваше нямаше да го има.

Ама се чудя и аз що ти ги обеснявам тия неща които сам ги знаеш.
И чети по малко сайтове които разпространяват конспиративни теории и се вгледай в реалния живот с всичките му неуредици и достатъчности.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10073
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

никой не ме е нарекъл сър в каквото и обаждане да е когато си търсил някаква услуга включително и в контактите в ежедневието за да се почувствм по различен от всички останали.
сър е както на български господине или на турски аби.само,че за разлика от българия когато в канада се обърнат към мен със сър или в турция с аби не ме псуват ,разбирай го буквално да ме пратят в трета глуха.
аз съм направил разликата,за теб не знам.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jovani »

Pavel M написа: Пет Яну 20, 2023 9:58 pm Ха,ха.Ти да не си мислиш,че си мисля ,че ;специалното; отношение към мен е заради черните ми очи.
Всеки има моргидж и ауто лоан/аз нямам/ ,всеки си пази хляба и нещата се получават.Достатъчна причина да си вършат/вършем/ работата както аз и ти независимо дали ни харесва или не.
Контракта е такъв и.Ако не си разбрал заради това тук има някаква относителна справедливост и им се получава за разлика от много други места по света където Не в това число и България.
Според теб кое е по добре,да се отнасят с теб човешки макар и ;лицемерно; или да те псуват и да се отнасят с теб като боклук който не струва и 2 стотинки.
Не се прави на луд,много добре познаваш нещата.
Не всеки има моргидж (аз отскоро нямам). И никога не съм имал ауто лоън.
Също така никога не са ме наричали с обидни имена в България и никога не съм имал някакви проблеми, хората са се отнасяли с мен вежливо където и да съм се намирал. Остава да се замислиш ти защо се държат така с теб, но не с мен, може би ако ги гледаш намусено и ги наричаш "цървули" и затова се получава така при теб?
А на мен даже и не ми пука как ме наричат. Случвало ми се е обаждат се по телефона и си говорим: "Как да ви наричаме господине, Айвън, Иван, Дмитри?". Аз им отговарям: "Наричайте ме както ви е най-удобно, ако искате ми викайте дог шит, важното е работата да върви" и те се смеят и всичко върви по план. С всякакви хора и националности, стига да разбират от шеги.

(аз поне имам някакво сравнително лесно за произнасяне име, представям си хората с по-сложни имена какво им се случва, и дали не се изприщват като трябва да го спелват отново и отново?)
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Павел »

jovani написа: Сря Яну 18, 2023 8:55 pm
Pavel M написа: Сря Яну 18, 2023 8:27 pm аз за нищо не се боря,ни за нечий стол ни за нечия служба.
както казах не ме блазнят,а не ми и трябват нито палати нито поршета нито дебели заплати.
стига ми сутрин като се събудя чайки да ми пеят ,а не булдозер.Хубав климат и добра храна и пиене.И да има здраве.
За това което ми е трябвало съм се преборил.
Само за пример да съм конкретен стига ми доживотен месечен доход минимум 2000 лева в България.
Е имам го и от ;баровците; на Слънчака не се комплексирам ,нито им завиждам.
Гледам си живота,не съм на състезание.Състезателите да се състезават,кофчега джобове няма.
Тогава какво те притесняват политиците?
И защо наричаш съфорумника ни "цървул", наместо "сър", както би искал хората да се обръщат към теб в България?

Моето мнение е, че политиците (както и всички останали хора) основно се занимават със собствените си проблеми. Както в Канада, така и в България има върхушка, която им дърпа конците, а те се опитват да поддържат някакво статукво, така че хем да си запазят мястото, хем да угаждат на върхушката. Няма как всички в едно общество да са напълно щастливи, ако един излезе по-напред, друг остава по-назад и т.н. Това е живота, а политиците няма как да решат проблемите на всички. А има и външни фактори (осезаеми в Канада и много по-значими в малка държава като България), които имат много по-голямо отражение в/у битието, отколкото действията на един политик. Ако разчиташ политиците да ти решават проблемите, значи си в много сериозна заблуда за това как работи системата.
Батката нарича Жорката цървул, защото му завижда, че живее в собствено жилище с гараж, та не му се налага всеки ден да влиза с лопата в неравна битка с булдозера. Завижда му, че Банско дори и да е в планината, температурите там не са минус 30-40, 5 месеца в годината.
Батката е бесен на самия себе си, защото след 20 години в Канада, все още няма собствено жилище и му се налага да паркира на улицата. Обаче най го е яд, че със събраните стотинки, ще се върне пак в кочината при Буци, който в момента се точи да прави правителство с БСП. Лафа, че от аптеката са му предложили доставка до вкъщи, е толкова истина, колкото е истинска снимката показваща пистолета, доларете и кюлчетата със злато, небрежно оставени до дълбоко хъркащият Буци. Само един изключителен тъпанар може да се хване на такива партенки. За сведение, когато Буци беше още кмет на София, ходехме често до Банкя в ресторанта Бялата къща, намиращ се 3 преки под къщата на Буци. Целия периметър от 2-км околко къщата на Буци беше охраняван от Ипон, така че и пиле не можеше да прехвръкне незабелязано. Обаче според идиоти като Батката, Буци като премиер, живеещ е резиденция Бояна, е бил оставен без всякаква охрана и алармена система, та "журналисти" успели да се вмъкнат в резиденцията, да стигнат дори до спалнята му и да снимат чекмеджетата му :rofl: :rofl:
Дори кретените като Кака, вярващи в излислицата за чичо Поли Пълоси и "тръмпанара" достигнал безпрепятствено до леглото му, се превиват от смях всеки път, когато чуят историята за Буци и кюлчетата със злато.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10073
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

те тия с къщите и гаражите са по зле и от мен

https://www.youtube.com/watch?v=67XKd1G12ew&t=611s

докато изринат драйвуея да си изкарат колите на улицата бая ринене пада.аз на улицата съм по лесен,няколко лопати да освободя пространство отпред и съм на пътя.

на Йоро му завиждам само за климата.тук си прав.за друго не.
къща в Канада не ми трябва,ако ми трябваше щях да си купя.
имам две жилища в България,едното за зимата другото за лятото.
-30-40 Ц тук такива температури няма.в момента е -3 ,утре 0 през деня.другата седмица захлаждане -5-10 през деня -15 през ноща за 1 седмица.то ако бяха такива темп. тук нямаше да има сняг.сняг вали при меко време.отрицателни темп. тук има 3 месеца в годината.

Йоро доколкото знам си търсеше квартира под наем в Пловдив.

Буци и Шайката са престъпници.Буци каза ,че Мата Хари е снимала ношното шкафче с еврата и кюлчетата докато спи на спаалнята,а не някой журналист когато го е нямало в реиденцията.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10073
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

Цървул това ми е аптеката

https://www.jeancoutu.com/en/health/pharmacy-services/

разгледай сайта,пусни се по надолу и стигни до фри хом деливъри.ограмоти се малко.

и понеже си куха лейка да ти обесня,че хоум деливъри не е достъпно само за кухи тръмпанарски идиоти като теб щото толкова ти е акъла.

за идиоти като мен е достатъчно да си направиш нужната регистрация и да ти доставят в рамките на 30 минути медикаментите които си поръчал с/у 10 долара такса от кварталната аптека.
за хора с хроник дийзис е фор фри.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Shoshana
Мнения: 1940
Регистриран на: Пон Май 02, 2022 11:37 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Shoshana »

Това с аптеките е абсолютно вярно. Не мога да не го потвърдя, макар че не харесвам батката. Простотията му е рядко агресивна. Може би само на моменти отстъпва пред тази на варненския Шрек. Ама като се има предвид, че нацията ни в Булгаристан е съставена от такива Шрековци и Черните им Златки с кюлотени нокти не е нужно да продължаваме да правим сравнителен анализ. :D
My name's Machurko Galkin Varnenchuk :D
Как ме мъчи всеки ден, тоз' въпрос трагичен: 'ем да бъда откровен, 'ем да бъда симпатичен?
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10073
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

колега кака ти така не раэбра,че мъжете харесват жени ,а не профилни снимки на мъже със странен поглед правещи се на жени.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Shoshana
Мнения: 1940
Регистриран на: Пон Май 02, 2022 11:37 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Shoshana »

Въпрос: Българите мъже ли са?
Отговор: Не. Инак държавата ни нямаше да е на този хал.
Така че какво харесват псевдо - мъжете и е на кака ти през шапката!
Кака ти не излиза с извънземни. :D
My name's Machurko Galkin Varnenchuk :D
Как ме мъчи всеки ден, тоз' въпрос трагичен: 'ем да бъда откровен, 'ем да бъда симпатичен?
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10073
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

къде видя да съм споменавал български мъже.
мъже от всякаква националност и раса не харесват профилни снимки на коне като твоята.
сега раэбра ли кой е иэвънэемната
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Shoshana
Мнения: 1940
Регистриран на: Пон Май 02, 2022 11:37 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Shoshana »

Ти можеш да се изказваш само за себе си и евентуално за колегата ти. Не си ми светил с кого излизам и кой ме харесва, нали? Ти си самотният бухал, който си говори сам в умрел форум. И като гледам, няма изгледи това да се промени. Ще спра да ти отговарям и пак ще се върнеш към старото си състояние да си цвилиш сам на празна ясла. |( Или да четеш скришом в мамата, че а си си отворил устата, а са те изгонили!
My name's Machurko Galkin Varnenchuk :D
Как ме мъчи всеки ден, тоз' въпрос трагичен: 'ем да бъда откровен, 'ем да бъда симпатичен?
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10073
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

много си нервна нещо.
помощ от приятел-смени си профилната снимка ,че на нея иэглеждаш като кон,или по точно на кобила
.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Shoshana
Мнения: 1940
Регистриран на: Пон Май 02, 2022 11:37 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Shoshana »

Нервна съм да. Цял ден се разправям с идиоти. Добре си ми е профилната снимка! Вдъхва респект като се има предвид, че по-голямата част от приятелите ми са родата на бившия. :rofl: Който ме познава знае, че мога и да се усмихвам и не съм толкова зла...само малко. :D Не харесваш моя гръцки профил? :P :rofl:
My name's Machurko Galkin Varnenchuk :D
Как ме мъчи всеки ден, тоз' въпрос трагичен: 'ем да бъда откровен, 'ем да бъда симпатичен?
Публикувай отговор