Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10072
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

joro написа: Вто Сеп 27, 2022 2:09 am
snakeplissken написа: Вто Сеп 27, 2022 1:01 am Йоро……
22000 мили ги правят двама души за около 20 работни дни.
Аз като соло драйвър за 20 работни дни правя около 13000 мили.
То и нашите шофьори дето карат камиони до Германия взимат по толкова. Ама няма много кандидати. Едно е да си работиш в офиса 8 часа и после да си пиеш ракията в къщи, друго е да се друсаш цял месец да спиш в кабината и да пикаеш в храстите край пътя. Ти като соло драйвър си пак по-добре, спираш си камиона и си почиваш като бял човек. А да спиш докато другия кара си е мъка, на мен такъв живот не ми харесва.
вашите шофьори взимат толкова колкото мен ама на куков ден.
работата на вашите шоф. няма нищо общо с моята работа.
аз 5 дни се тръскам в кабината и после 5 дни съм си в къщи и вземам за тия 5 дни колкото вземат шоф. от българия до германия за 1 месец.
ти си стой до пенсия ,а и след навършване на пенсионна възраст в офиса щото с българската си пенсия ще си точно на кучето в гъза
аз имам още година две в подвижния си офис да се друсам за да изляза на безработица 10 год.преди навършване на пенсионната ми възраст с 500К/половин милион/ български лева в банковата си сметка дето няма да мога да изхарча до края на живота си,но поне следващите 15 -20 год от живота си възнамерявам да ги изкарам на кея да си ловя рибка по цял ден в морето или по градските кафенета дето да си клатя краката докато ти до гроб ще си останеш безпаричен офисен плъх,беден,гладен и мизерен.
на всичко отгоре след 10 год. ще имам и минимум 1500 лв. българо-канадска пенция.
само здраве да има.

и това Йоро само за 5-7 години друсане.

тръгнал да ми разправя как били цъфнали и вързали с 2000 лв софийска заплата .навместо да ме занимаваш с тия си глупости събудете се и ги изметете всичките тия боклуци начело с Буцо Тиквата дето ви крадат ежеминутно и ви съсипват животите.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Pavel M написа: Вто Сеп 27, 2022 8:32 pm
joro написа: Вто Сеп 27, 2022 2:09 am
snakeplissken написа: Вто Сеп 27, 2022 1:01 am Йоро……
22000 мили ги правят двама души за около 20 работни дни.
Аз като соло драйвър за 20 работни дни правя около 13000 мили.
То и нашите шофьори дето карат камиони до Германия взимат по толкова. Ама няма много кандидати. Едно е да си работиш в офиса 8 часа и после да си пиеш ракията в къщи, друго е да се друсаш цял месец да спиш в кабината и да пикаеш в храстите край пътя. Ти като соло драйвър си пак по-добре, спираш си камиона и си почиваш като бял човек. А да спиш докато другия кара си е мъка, на мен такъв живот не ми харесва.
вашите шофьори взимат толкова колкото мен ама на куков ден.
работата на вашите шоф. няма нищо общо с моята работа.
аз 5 дни се тръскам в кабината и после 5 дни съм си в къщи и вземам за тия 5 дни колкото вземат шоф. от българия до германия за 1 месец.
ти си стой до пенсия ,а и след навършване на пенсионна възраст в офиса щото с българската си пенсия ще си точно на кучето в гъза
аз имам още година две в подвижния си офис да се друсам за да изляза на безработица 10 год.преди навършване на пенсионната ми възраст с 500К/половин милион/ български лева в банковата си сметка дето няма да мога да изхарча до края на живота си,но поне следващите 15 -20 год от живота си възнамерявам да ги изкарам на кея да си ловя рибка по цял ден в морето или по градските кафенета дето да си клатя краката докато ти до гроб ще си останеш безпаричен офисен плъх,беден,гладен и мизерен.
на всичко отгоре след 10 год. ще имам и минимум 1500 лв. българо-канадска пенция.
само здраве да има.

и това Йоро само за 5-7 години друсане.

тръгнал да ми разправя как били цъфнали и вързали с 2000 лв софийска заплата .навместо да ме занимаваш с тия си глупости събудете се и ги изметете всичките тия боклуци начело с Буцо Тиквата дето ви крадат ежеминутно и ви съсипват животите.
Абе много се хвалите българите в чужбина, пък като се върнете се стискате повече от тукашните пенсионери.
Буци отдавна го махнахме, ама заплатите още не са станали по 10 000 долара. И няма как да станат. И в Канада не са станали.
Българските шофьори, дето правят курсове до Западна Европа изкарват по 5000 евро и повече. Ама работата е тежка и няма желаещи.
2000 лева в София са като 4000 долара в Канада по покупателна способност.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10072
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

е да де ама 2000 лв в българия вземат само вишисти,връзкари,гъзолизци и мнозинството могат само да си мечтаят за такива заплати,а в канада последния неграмотен простак който не го мързи съвсем спокойно може да си заработи 4000 долара.умишлено използвам думата ;заработи; ,а не да вземе .
Йоро разликата м/у БГ и Ка е от земята до небето бе пич.
който има малко твърд матрел в междуушното си пространство не прави прости сметки както ти ги правиш колко били 2000 колко 4000
и друго да питам 2000 лв и 4000 д чисти или преди данъци ги смяташ

момко тук ако си наредиш нещата и в зависимост от целите си претенциите си винаги можеш така да наредиш пъзела си за да си финансово независим.не да трепериш от заплата до заплата утре кво ще стане.
пример с мен.напъвам се и бачкам 4 месеца/четири месеца/ и с изкараните пари следващите 8 месеца си плащам всички сметки,ям,пия и се веселя.кеф ми куба ,кеф ми доменика,кеф ми мехико.дреме ми на патката.
ти 11 месеца трябва да гърбиш в офиса/ха,ха,ха/ да си сложиш една снимка във фейса от халкидики от 3 дневната си почивка на хляб,кашкавал и домати в гърция.

е виж го колегата от Ванкувър тия дни си купи пикап за 100 К да си начеше крастата щото му е кеф и най важното щото може да си го плати без това да се отразява на бюджета му.

кътайте там в Боковистан и ако искате се събуждайте ,ако не искате не.
мен ми дреме на шмайзера,вашите кожи дерат не моята.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Pavel M написа: Вто Сеп 27, 2022 10:07 pm е да де ама 2000 лв в българия вземат само вишисти,връзкари,гъзолизци и мнозинството могат само да си мечтаят за такива заплати,а в канада последния неграмотен простак който не го мързи съвсем спокойно може да си заработи 4000 долара.умишлено използвам думата ;заработи; ,а не да вземе .
Йоро разликата м/у БГ и Ка е от земята до небето бе пич.
който има малко твърд матрел в междуушното си пространство не прави прости сметки както ти ги правиш колко били 2000 колко 4000
и друго да питам 2000 лв и 4000 д чисти или преди данъци ги смяташ

момко тук ако си наредиш нещата и в зависимост от целите си претенциите си винаги можеш така да наредиш пъзела си за да си финансово независим.не да трепериш от заплата до заплата утре кво ще стане.
пример с мен.напъвам се и бачкам 4 месеца/четири месеца/ и с изкараните пари следващите 8 месеца си плащам всички сметки,ям,пия и се веселя.кеф ми куба ,кеф ми доменика,кеф ми мехико.дреме ми на патката.
ти 11 месеца трябва да гърбиш в офиса/ха,ха,ха/ да си сложиш една снимка във фейса от халкидики от 3 дневната си почивка на хляб,кашкавал и домати в гърция.

е виж го колегата от Ванкувър тия дни си купи пикап за 100 К да си начеше крастата щото му е кеф и най важното щото може да си го плати без това да се отразява на бюджета му.

кътайте там в Боковистан и ако искате се събуждайте ,ако не искате не.
мен ми дреме на шмайзера,вашите кожи дерат не моята.
В Кнада средната заплата е 4500 долара бруто, към 3000 долара чисто. При това става въпрос за средна заплата, т.е. над 50% от хората не взимат и толкова. България вече 15 години е в ЕС, хората тук си избират управляващите както в другите демократични държави. Заплатите се вдигат с около 15 % всяка година и постепенно достигат заплатите в Западна Европа. Освен това границите са отворени, и ние в България вече ходим в чужбина и знаем, че и там не е цветя и рози. Та като пишете глупости за бомбастичните ви заплати имайте предвид, че и ние не ядем доматите с колците. Приказките за заплати по 10 000 долара ги разправяйте на бабите от село.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4087
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от snakeplissken »

Йоро.......
Доматите ги ядеш не само с колчетата, ами и с листните въшки и маната по тях.
My name's Plissken......
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

snakeplissken написа: Сря Сеп 28, 2022 1:30 am Йоро.......
Доматите ги ядеш не само с колчетата, ами и с листните въшки и маната по тях.
Простият човек като не знае какво да каже почва да обижда.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
SFBG82
Мнения: 2372
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

Изображение

Изображение
Аватар
Shoshana
Мнения: 1940
Регистриран на: Пон Май 02, 2022 11:37 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Shoshana »

Тази неделя има избори. Само ПП или ДБ! И двете са против Раzzия, значи биха си добре сътрудничели в една евентуална коалиция. Важното е да няма други олигофрени, които да ги катурнат. Баце е за затвор! Зарежете го тоя крадлив Баце!
My name's Machurko Galkin Varnenchuk :D
Как ме мъчи всеки ден, тоз' въпрос трагичен: 'ем да бъда откровен, 'ем да бъда симпатичен?
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

SFBG82 написа: Сря Сеп 28, 2022 7:28 am Изображение

Изображение
Демек в България, е същата цифра като в Гърция, но в лева вместо в евро
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10072
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

15000 лева на година.баси и мизерията.
на боко мечтата.ниско платени аборигени дето да ги оножда с 200.

7500 евро.
ми той един германец си заработва тия пари за 2 месеца ,а аз простия канадски драйвър за 1 месец и 3 дни.
при положение ,че цените в германия,българия и канада са съотносими.
стъргач що не вземете с йорката да си вържете по един камък на краката и да се хвърлите от моста на трета дюна или от някой от мостовете на дунава.
то бива изпилени мозъци,ама чак пък толкова.
млади хора сте ,вземете се в ръце.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10072
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

Заплатите се вдигат с около 15 % всяка година и постепенно достигат заплатите в Западна Европа. Освен това границите са отворени, и ние в България вече ходим в чужбина и знаем, че и там не е цветя и рози. Та като пишете глупости за бомбастичните ви заплати имайте предвид, че и ние не ядем доматите с колците. Приказките за
Йоро,ама как го виждаш това постепенно достигане със Заплатите в Западна Европа.След колко години според теб остави това да се изравнят заплатите с тия на западно европейците ами поне да станат на половина на техните след като средната заплата в българия е 700 евро ,а на гермнците и французите 3500 евро.Няма д броим най заплатените люксембург,норвегия,дания и др. а вземем златната среда.
за пенсиите да не говорим,там е пълна трагедия.250 евро средна пенсия с/у 1500 евро в гореспоменатите.
абе вие двамата с оня другия герберски трол с акъла си ли сте.толкова ли сте тъпи или просто ви плащат за да сте тъпи.

някакви напълно неадекватни критерии вадите без да си имате и най малко на представа какво се случва по белия свят.

ще ви го дам прост пример като за заблудени овце с мен възможно по най елементарния начин.

през 2007 год заплатата ми беше от 3500-4500 долара.
сега 2022 15 год по късно за абсолютно същата работа е 8000-10000 долара
по вече от 2 пъти се е повишила
2007 издръжката ми на живот включително и наем за жилище беше 2000 д без да се лишавам от нищо,пушех и пиех ,а тук не е евтино.
сега е 2700 ,но спрях цигарите,ако пушех 3000.ама пак казвам без да се лишавам от нищо,почти не гледам цените кое колко струва като влезна в магазина и не си правя сметката да обикалям да намеря нещо на промоция.
изплащане на кола нова не броя щото цените на колите и тогава и сега са си все същите.
преди 15 год след личните ми разходи ми оставаха по 2000 д спестявания ,сега 6000 и +

е това се казва растеж ,а не покриване на инфлацията,ама овчите ви глави едва ли могат да проумеят

да не ви разправям ,че тук и с новия мерцедес и с дъртата хонда където и да отида на никой не му правя впечатление по ;българските; стандарти и всички се обръщат към мен със сър ,а не сеа кво ми досажда тоя бит пеерас и всеки да се оглежда кво може да завлече от мен.
ама сте си кухи кратунковци и заради това ще се гавря с вас.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Pavel M написа: Сря Сеп 28, 2022 7:02 pm 15000 лева на година.баси и мизерията.
на боко мечтата.ниско платени аборигени дето да ги оножда с 200.

7500 евро.
ми той един германец си заработва тия пари за 2 месеца ,а аз простия канадски драйвър за 1 месец и 3 дни.
при положение ,че цените в германия,българия и канада са съотносими.
стъргач що не вземете с йорката да си вържете по един камък на краката и да се хвърлите от моста на трета дюна или от някой от мостовете на дунава.
то бива изпилени мозъци,ама чак пък толкова.
млади хора сте ,вземете се в ръце.
Аз съм се взел в ръце и работя като останалите българи за да достигнем стандарта на живот в другите държави. А на такива фуклювци като теб никой не обръща внимание.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

Йорко,
Къде си се взел в ръце?
Докато си на гурбет в Германия ли?
Така няма да го стигнете стандарта и на Румъния, поне не през твоя живот.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Ivan1007 написа: Сря Сеп 28, 2022 2:30 pm
SFBG82 написа: Сря Сеп 28, 2022 7:28 am Изображение

Изображение
Демек в България, е същата цифра като в Гърция, но в лева вместо в евро
Това са остарели данни, от 2019 г.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10072
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

joro написа: Сря Сеп 28, 2022 9:01 pm
Pavel M написа: Сря Сеп 28, 2022 7:02 pm 15000 лева на година.баси и мизерията.
на боко мечтата.ниско платени аборигени дето да ги оножда с 200.

7500 евро.
ми той един германец си заработва тия пари за 2 месеца ,а аз простия канадски драйвър за 1 месец и 3 дни.
при положение ,че цените в германия,българия и канада са съотносими.
стъргач що не вземете с йорката да си вържете по един камък на краката и да се хвърлите от моста на трета дюна или от някой от мостовете на дунава.
то бива изпилени мозъци,ама чак пък толкова.
млади хора сте ,вземете се в ръце.
Аз съм се взел в ръце и работя като останалите българи за да достигнем стандарта на живот в другите държави. А на такива фуклювци като теб никой не обръща внимание.
с буци,муци и цялата шайка стандарт няма да имате,най много да се изгърбите или по точно да ви изгърбят както го правят през последните 21 години
и не се фукам.опитвам се да ти отворя очите да прогледаш като ти давам някакви примери да можеш да се осъзнаеш колко сте под вода от всякъде с тия дерибеи дето са ви седнали на вратовете и ви опъват на задна прашка.
тук таме някой си вдигнал стандарта,бачка малко по платена работа от останалото стадо ,купил си 10 годишна тенекия за 10К евро,отскочил уикенда до гърция.
да ви имам и критерия за стандарт.

знаеш ли що е стандарт йоро.да си купиш само пример давам нов мерцедес за 80К долара на изплащане на 2,9% лихва с 5 год. гаранция и пълно автокаско 850Д и 320Д данък на година и да си го държиш отключен на улицата без да ти дреме ,че някой ще го открадне,блъсне и избяга,надраска,потроши нещо по него ей така за собствен кеф нещо е вандалствал,отнесе го пороя или го убие градушка.
спиш спокойно и ти дреме на шмайзера щото само седмица след като си клеймвал щетите на застр. компания ще ти ги платят до стотинка даже и на печалба ще излезеш защото имаш пълно авто каско и на хората изобщо не им е до дребни сметки.
докато при вас сън няма да спиш и ще се чудиш къде да го криеш тоя мерцедес щото хем им плащаш 1500 лв данък,4000 лв каско на година и ако има щета има те мотаят с месеци застрахователите докато ти покрият най много 30-50% от щетата и ще станеш на луд да се разправяш с идиоти дето иначе не са пропуснали да ти приберат парите.недай си боже пък да го откраднат най накрая така може да те завъртят ,че да вземеш дуки.

мога те зарина с примери що е това стандарт ,ама за тая вечер толкова.утре ще продължа.

бачка ли те за да стигнат стандарта на европейците и хамериканците.бачкате колкото да не умрете от глад и ако продължавате да си давате задниците на разни буцита,менти и всякакви други хайдути и разбойници ще си останете само с бачкането и пролятата пот на халост.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Публикувай отговор