Queen Elizabeth II dies at 96

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Queen Elizabeth II dies at 96

Мнение от analgin »

Queen Elizabeth II, the Queen of the United Kingdom, Canada, Australia and New Zealand since 1952, has died, Buckingham Palace announced Thursday. She was 96.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11748
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Queen Elizabeth II dies at 96

Мнение от optics »

Long live the King!
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Queen Elizabeth II dies at 96

Мнение от MrGeek »

Интересно, дали ще направят още един официален почивен ден - Elizabeth Day, по подобие на Victoria Day?
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
snakeplissken
.
Мнения: 4081
Регистриран на: Пон Яну 06, 2020 5:14 am

Re: Queen Elizabeth II dies at 96

Мнение от snakeplissken »

MrGeek написа: Пет Сеп 09, 2022 1:11 am Интересно, дали ще направят още един официален почивен ден - Elizabeth Day, по подобие на Victoria Day?
Първо ще отпечатат двайсетачки с Чарлз
My name's Plissken......
Аватар
Shoshana
Мнения: 1895
Регистриран на: Пон Май 02, 2022 11:37 pm

Re: Queen Elizabeth II dies at 96

Мнение от Shoshana »

MrGeek написа: Пет Сеп 09, 2022 1:11 am Интересно, дали ще направят още един официален почивен ден - Elizabeth Day, по подобие на Victoria Day?
Ех, би било голям кеф да спя до обяд на деня носещ моето име.
My name's Machurko Galkin Varnenchuk :D
Как ме мъчи всеки ден, тоз' въпрос трагичен: 'ем да бъда откровен, 'ем да бъда симпатичен?
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11748
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Queen Elizabeth II dies at 96

Мнение от optics »

от един френд:

Начи, тая рубрика и без друго щях да я открия, щото сега във владенията 24 часа в денонощието текат само "такива работи" и мало и голямо (Да не се бърка с куцо и сакато!) разказва как еди кога си и еди къде си, Нейно Величество му купила сладолед, щипнала го по бузката, шляпнала го по дупенцето, дошла на фермата му или пък си взела мартеница от него.

Аз отдавна имам любима историйка за Кралицата и тя не е свързана с тукашната, а по-скоро със совецката пропаганда и може и да не е истинска. Именно, когато Гагарин отишъл във Великобритания, Кралицата, тогава още млада и както винаги очарователна го поканила на софра в Двореца. Сервирана била риба и им сложили чинийки с лимонова вода, в която плували резенчета лимон. Юрий като просто селско момче, което обича лимони, си взел и си хапнал лимонче/резенче. Ония ми ти Лордове и Дами почнали да се давят от възмущение, че човек от такава социокултурна ... гммм, закалка ... е допуснат сред тях и Нейно Величество, за да замаже положението също си хапнала резенче лимон от същия източник.

От вчера имам нова Топ 5 (влиза с пето време на успоредка) любима историйка, разказана от чичка (дъртото от малото и голямото), който работел в Балморал като някакъв, условно градинар ... но не оня от вица за Сър Джон ... и един път съпровождал Нейно Величество в разходката ѝ из града/село̀то. Насреща им се задали американски туристи, възрастна двойка, предполагаемо от тези, които са чели цял живот само местния аналог на Гуардиан и са събирали цял живот за круиз до Англия точно и то не до Англия, а до Шотландия, на път за Северния Полюс. Не давайки си сметка С КОГО се заговарят, те се заговорили с Нейно Величество и я попитали от къде е. Тя им отговорила уклончиво (прави се уговорка, че имала типично английско чувство за хумор) че "по принцип съм лондончанка, но имам лятна къща ей тука, в квартала/село̀то". Американците, все още не давайки си сметка С КОГО говорят, отново попитали: "А колко често идвате тука!?" Вече без да се ебава с клетите хорица, Нейно Величество им казала, че през последните 80 години всяко лято. На това, туристите, вече излизайки в Космоса от недаване на сметка С КОГО говорят, изразили учудване и надежда: "О, щом толкова често идвате тук, няма начин да не сте срещали Кралицата!" При което Нейно Величество отново леко ги лъзнала в стил съпруга си, неповторимия Дудук на Единбъраа:
"Всъщност, аз никога не съм я срещала. Но ето, Джими тука, например, посочвайки към съпровождащия я разказвач на историята, се среща с нея всеки ден".
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10036
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Queen Elizabeth II dies at 96

Мнение от Pavel M »

На същата среща с Гагарин след вечерята с рибата поднесли на гостите чай.Гагарин сложил една бучка захар под езика си, лапнал пакетчето чай и отпил глътка от горещата вода след което направил една крива физиономия и кралицата го попитала ,какво има ,не ви хареса чая ли ,а гагарин,не,не чая е много хубав ,но водата много гореща и си изгорих езика.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10036
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Queen Elizabeth II dies at 96

Мнение от Pavel M »

Shoshana написа: Пет Сеп 09, 2022 11:19 am
MrGeek написа: Пет Сеп 09, 2022 1:11 am Интересно, дали ще направят още един официален почивен ден - Elizabeth Day, по подобие на Victoria Day?
Ех, би било голям кеф да спя до обяд на деня носещ моето име.
Ха,ха,то за мен всеки ден е Елизабет Дей.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Shoshana
Мнения: 1895
Регистриран на: Пон Май 02, 2022 11:37 pm

Re: Queen Elizabeth II dies at 96

Мнение от Shoshana »

Бе ти по-хубаво не заспивай над волана, че ще вземеш да се утрепеш някъде!
My name's Machurko Galkin Varnenchuk :D
Как ме мъчи всеки ден, тоз' въпрос трагичен: 'ем да бъда откровен, 'ем да бъда симпатичен?
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10036
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Queen Elizabeth II dies at 96

Мнение от Pavel M »

е аз на работа внимавам. спя до към 5 следобед щото карам предимно нощем.така ми харесва. така е 12 дни в месеца.
останалите 18 дни когато съм си в къщи лентяйствам и си спя до обед.
най мразя да се събуждам под чàсовник и особено сутрин рано,а за мен рано е някъде към 8-9 преди обяд.
баси и мъката. с тая несгода не успях да се преборя цял живот да кукуригам рано утро и това е една от причините да избера тази професия която временно практикувам.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Queen Elizabeth II dies at 96

Мнение от analgin »

Елизабет II видя края на демокрацията и си отиде спокойна.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10036
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Queen Elizabeth II dies at 96

Мнение от Pavel M »

интересно твърдение.
ти ;демокрацията; как я разбираш.
както я разбира путин,ким чен ир или аятолах хомейни.
питай най добре жена ти що е това демокрация ,ако още си жив и не те е пребила с шамари и легни да се наспиш спокойно.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Публикувай отговор