"Икономист": Най-добре се живее във Ванкувър

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от ivanko13 »

Абе всеки град си има мизерията, циганията и хубавото и лукса. Тука в Торонто например на една пряка ще ги видиш контрастите... Особено в Даунтаун...
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Мнение от todor73 »

valioiko написа:Според мен самият факт, че не можеш да си позволиш да живееш в такова "бутиково" (каквото и да значи това) градче, го прави не толкова добро място за живеене.
По твоята логика, във Ванкувър хич не е розово в сравнение с Монреал. Може и хиляда пъти това да е дискутирано, но си струва пак да го напиша ... ЦЕНИТЕ НА ИМОТИТЕ - двоини... това не мога да го разбера, как повече от половината семеен доход ще отива за изплащане на къщата и ще ти е спокойно.

Ако изпадна в попдробности, застраховка на кола, детски градини, такси за учене 4-5 пъти поскъпи ... а продавачката в Уолмарт или Макдоналдс и на двете места получава около 10 на час :D
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от mwanza »

todor73 написа:
valioiko написа:Според мен самият факт, че не можеш да си позволиш да живееш в такова "бутиково" (каквото и да значи това) градче, го прави не толкова добро място за живеене.
По твоята логика, във Ванкувър хич не е розово в сравнение с Монреал. Може и хиляда пъти това да е дискутирано, но си струва пак да го напиша ... ЦЕНИТЕ НА ИМОТИТЕ - двоини... това не мога да го разбера, как повече от половината семеен доход ще отива за изплащане на къщата и ще ти е спокойно.

Ако изпадна в попдробности, застраховка на кола, детски градини, такси за учене 4-5 пъти поскъпи ... а продавачката в Уолмарт или Макдоналдс и на двете места получава около 10 на час :D
Тодоре ми много е ясно бре, работят като луди. Явно така се разбира хубавия живот във БС.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

todor73 написа: ЦЕНИТЕ НА ИМОТИТЕ - двоини... това не мога да го разбера
Явно има за какво. Това е простият отговор.
Не може милиони хора да са идиоти и да плащат двойно ако нямаше причина.

:D
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Мнение от todor73 »

optics написа:
todor73 написа: ЦЕНИТЕ НА ИМОТИТЕ - двоини... това не мога да го разбера
Явно има за какво. Това е простият отговор.
Не може милиони хора да са идиоти и да плащат двойно ако нямаше причина.

:D
Нали знаеш вица за глиста ... родина татково, така че всяка маика си хвали своето гарже ... проблема на повечето от вас е, че не говорите френски, въпреки че идвате по кебекарската процедура
ако в Монреал вземам 50 000 за пример де, , и бог да слезе, не мога да вземам 100 000 в Ванкувер, проверявъл съм го :wink:
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

todor73 написа:
optics написа:
todor73 написа: ЦЕНИТЕ НА ИМОТИТЕ - двоини... това не мога да го разбера
Явно има за какво. Това е простият отговор.
Не може милиони хора да са идиоти и да плащат двойно ако нямаше причина.

:D
Нали знаеш вица за глиста ... родина татково, така че всяка маика си хвали своето гарже ... проблема на повечето от вас е, че не говорите френски, въпреки че идвате по кебекарската процедура
ако в Монреал вземам 50 000 за пример де, , и бог да слезе, не мога да вземам 100 000 в Ванкувер, проверявъл съм го :wink:

Има си хас. Всички го знаят вица, а които не го знаят, да пуснат сърч ;)
Мисълта ми беше не за парите а за климата. И да - това не бива да е водещо когато идваш като нов имигрант, но е добре дошло ако го имаш и него.

Аз съм видял всички градове по трасето между Шарлоттаун и Виктория така че имам поглед къде как е.

С изречението за френския - съгласен. :D
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Мнение от hadministratora »

Pepon написа:Прекрасен е....
Да бе - доста по-зле от Хараре. Да се чуди човек дали не са обърнали класация без да искат
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

На снимки всичко може да се докара :)
valioiko написа:....Това, че The Economist обявява Ванкувър за най-добрия град за живеене, по нинакъв начин не осначава, че не може и не трябва да има такива места...
Според мен означава поне, че такива места не трябва да има. Друг е въпросът че си ги има....
calculator
Мнения: 214
Регистриран на: Съб Авг 20, 2005 12:05 pm

Re

Мнение от calculator »

Ами то и в село Горно Нанадолнище е в пъти по-евтино от София или Варна примерно, ама никой не ще да живее там.
И с Кебек е същата легенда - евтино и хубаво - очевАден оксиморон.
Който може да си го позволи, живее на истински хубаво място.
И е готов да си плаща за което.
И да, говоря френски, не това ми е проблемът.
Просто си пазя мозъка от промивки.
"A fool's paradise is a wise man's hell!"
Thomas Fuller
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

optics написа:
todor73 написа: ЦЕНИТЕ НА ИМОТИТЕ - двоини... това не мога да го разбера
Явно има за какво. Това е простият отговор.
Не може милиони хора да са идиоти и да плащат двойно ако нямаше причина.

:D
Ами че във Ванкувър цените скочиха драстично за няколко години, да не би пък качеството на живота да е скочило драстично за тези няколко години? Причината е че китайците от Хонг Конг с милионите се изплашиха от комунистите и решиха да вложат парите си в имот в западен град - хем да им е възможно по-близо, хем климатът да им е по-познат.
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от bucca »

[quote="optics
Едни приятели, Христо и Дидка, се върнаха в България, щото Кингстън им беше "много малък и много заспал".

[/quote]

А, аз ги познавам тях :). колко е малък светът.
:D
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: "Икономист": Най-добре се живее във Ванкувър

Мнение от Ivan1007 »

Тази година в Калгари обаче е по-добре :D
Toronto and Vancouver might hog the spotlight when it comes to well-known Canadian cities, but it turns out Calgary is the best place to live – at least this year.

Cowtown, as it’s affectionately known, grabs not only the honour of being the top-ranked Canadian city on the list, but also comes in at #3, worldwide

Vienna, Austria claimed the top spot, followed by Copenhagen, Denmark. Zurich, Switzerland and Calgary tied for third spot. Vancouver followed just behind, claiming the fifth position.

https://www.google.com/amp/s/globalnews ... -2022/amp/
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: "Икономист": Най-добре се живее във Ванкувър

Мнение от Pavel M »

бе ти луд ли си бе.калгари най доброто место за живеене в света.буташ масло.
според някои форумни пропагандисти в софия вече средната заплата гони 1200 канадски долара.и срещу тях да бягате скоро няма да стигнете средния софийски стандарт.
къде се бутате и вие в навалицата.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Чичо Том Белия Тюлен
Мнения: 74
Регистриран на: Съб Юли 02, 2022 1:17 am
Местоположение: у нас

Re: "Икономист": Най-добре се живее във Ванкувър

Мнение от Чичо Том Белия Тюлен »

Много добре се живве и при мен в Кочериново, даже и куче си имам. Ама ми омръзна и се ориентирах към Канада. Като дойда ще ви разправям повече за Кочериново, сега нямам време.
Публикувай отговор