PayPal - защо трябва да се предпочита при онлайн покупки

Само за полезни връзки
Публикувай отговор
pticheto
Мнения: 122
Регистриран на: Сря Фев 13, 2008 11:32 am

PayPal - защо трябва да се предпочита при онлайн покупки

Мнение от pticheto »

Здравейте пак,
птичето съм на линия.
PayPal започнаха отвреме навреме да си променят условията си на ползване, с което трябва да се внимава и да се информирате.
PayPal удържат на търговеца пари, както и на купувача процент - мисля беше 2,5 %- от сумата при покупка в друга валута.Иначе по принцип на купувача не удържат пари.
Защо започнах да предпочитам PayPal ,ако ги има като възможност за плащане с тях?
Не давате данните на своите кредитни, дебитни и предплатени карти. По принцип търговците уверяват,че тези данни са криптирани, но никой не може да бъде никога 100% сигурен и зависи от онлайн търговеца. При злоупотреба с данните ви - (проверявайте онлайн в сайта на банката ви транзакциите) - най- бързо - прекратявате съответната банкова карта и искате издаване от банката на нова такава( така правих при телефонна измама).
Важно - PayPal ви дава право в случай на некоректен онлайн търговец - например най-фрапантния случай, който сега имам - когато парите потъват, без търговеца да ви изпрати поръчката,(което си е онлайн кражба,) до 180 дни от плащането/ транзакцията да се оплачете , поискате и започнете диспут/ оспорване на транзакцията/ плащането чрез PayPal .
Проверявайте търговците - по Фейсбук страницата им може косвено да се ориентирате колко са клиентите им, отзиви, кога са регистрирали страницата, (дали са нови или не).Също отзиви на Интернет страницата им от клиенти показва, че пращат стоките си.
Също отзиви в Гугъл.Пишете и вие такива, за да помогнете на други.
Ако се съмнявате - може да направите предварително поръчка на една по-евтина стока да пробвате и ако има възможност- задължително плащане със защитаващия своите потребители PayPal.
Не ми е известно как се действа при онлайн кражба в случай на плащане с банкова карта.Ако някой знае/ има опит да пише непременно.Ако е местен онлайн търговец може оплакване при защита на потребителите, това е за Квебек (има го и на английски):
https://www.opc.gouv.qc.ca/
но при международна транзакция - е, там явно е за оплакване при арменския поп и рев на радио Е-рев-ан.Не точно така, но непременно оплакване в Гугъл .
Това е. Надявам се да бях полезна. Искрено ваша, птичето.
pticheto
Мнения: 122
Регистриран на: Сря Фев 13, 2008 11:32 am

Re: PayPal - защо трябва да се предпочита при онлайн покупки

Мнение от pticheto »

Приятели!
Винаги пазарувайте с PayPal в Интернет, за да сте защитени от измамници и крадци!
В случай на измама и какъвто и да е друг проблем с покупката ,имате 180 дни да оспорите транзакцията.
PayPal искат обаче много детайно описание на проблема, ако не можете да пишете толкова много, просто копирате и слагате отново вече написаното, за да минете на следващия етап и завършите диспута/ оспорването на транзакцията.
Ако няма PayPal Интернет търговеца -внимание! - търсите в Гугъл отзиви за Интернет страницата, понякога са като октопод прикачени - имейл на страницата е на друга страница и т.н. Отзивите могат да са в TrustPilot ,и т.н.
Винаги търсете Facebook страницата на Интернет страницата за мнения, кога е първия пост на фирмата, колко души са лайкнали, но най-вече коментариите...
Вие също пишете, за да помогнете на други.
Ако е прекалено евтино е прекалено хубаво, за да е истина.
Facebook и Youtube рекламират напоследък много международни измамници- крадци, които не изпращат стоките или нагло настояват да ви продадат нещо различно или приказват на видеа прекалено много за лесна печалба на много пари. Facebook и Youtube им вземат парите за рекламата и не ги интересува, че са измамници и има лоши мнения на страниците и профилите им.
Местни измамници - вече писах къде може оплакване.
Пазете се от тези наглеци и обирджии. Бъдете здрави. Искрено ваша, птичето.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: PayPal - защо трябва да се предпочита при онлайн покупки

Мнение от analgin »

Преди да пишеш толкова много, прочете ли последните промени в договора между теб и пейпал?

Пейпал беше погребан преди доста години заедно с ebay, oт който вече никой не пазарува. Мъск не е глупав и ако имаше бъдеще в него нямаше да го продаде преди години.
pticheto
Мнения: 122
Регистриран на: Сря Фев 13, 2008 11:32 am

Re: PayPal - защо трябва да се предпочита при онлайн покупки

Мнение от pticheto »

Само веднъж пазарувах от Амазон - пълен боклук, върнах го възмутено директно.

Ebay не са толкова известни , но данните сочат, че миналата година са на плюс 3 милиарда печалба.

PayPal са действащи също и не са погребани, честните търговци ги ползват, за разлика от крадците.

Тези , които не ги ползват ,до един ме измамиха...

Илон Мъск , който подкрепя (какъв ужас!) биохакерството и трансхуманизма, не го виждам намесен тук с неговия нюх за бизнес.

Дори и така да е, какво предлагате срещи Интернет крадците?

Оплакване в Europol cybercrimes и подобни структури е добре дошло,и има смисъл също, но надали връща парите, които са изгорели.

ПейПал ми декларират връщане на парите там, където се оплаках , чакам няколко дена да ми ги преведат на банковата карта/ сметка.
pticheto
Мнения: 122
Регистриран на: Сря Фев 13, 2008 11:32 am

Re: PayPal - защо трябва да се предпочита при онлайн покупки

Мнение от pticheto »

pticheto написа: Сря Юни 15, 2022 8:42 pm Само веднъж пазарувах от Амазон - пълен боклук, върнах го възмутено директно.

Ebay не са толкова известни , но данните сочат, че миналата година са на плюс 3 милиарда печалба.

PayPal са действащи също и не са погребани, честните търговци ги ползват, за разлика от крадците.

Тези , които не ги ползват ,и не са тук, до един ме измамиха..

Илон Мъск , който подкрепя (какъв ужас!) биохакерството и трансхуманизма, не го виждам намесен тук с неговия нюх за бизнес.

Дори и така да е, какво предлагате срещи Интернет крадците?

Оплакване в Europol cybercrimes и подобни структури е добре дошло,и има смисъл също, но надали връща парите, които са изгорели.

ПейПал ми декларират връщане на парите там, където се оплаках , чакам няколко дена да ми ги преведат на банковата карта/ сметка.
pticheto
Мнения: 122
Регистриран на: Сря Фев 13, 2008 11:32 am

Re: PayPal - защо трябва да се предпочита при онлайн покупки

Мнение от pticheto »

Пейпал са си действащи и честните търговци ги ползват , защитават потребителите си.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: PayPal - защо трябва да се предпочита при онлайн покупки

Мнение от analgin »

Вземи си хубава кредитна карта, която ти гарантира обмяна на валутата по банковият курс без комисионни и допълнително ти увеличава гаранцията на купената стока до 2 години и престани да пишеш глупости. С такава карта имаш по-добра защита от кражба и измама. ;)
Ebay за Канада основно продава "шипинг" и използвани или крадени стоки. Идеално място за втора ръка хора като теб. Други не пазаруват от там.
В Амазон поръчвам преди обед и получавам доставката обикновено до вечерта или на следващият ден, при това безплатно като бонус предлагат на корем филми и музика.
Аватар
Shoshana
Мнения: 1917
Регистриран на: Пон Май 02, 2022 11:37 pm

Re: PayPal - защо трябва да се предпочита при онлайн покупки

Мнение от Shoshana »

Не е безплатно. Плащаш си ги като поп с абонамента за Амазон-прайм.
За И-бей не мога нищо да твърдя. Не съм ги ползвала от години, макар че навремето точно те ми направиха рифънд заради закъснение на поръчката. В края на краищата, това което бях поръчала пристигна, но рифънда си остана в мен, т.е. излезе ми заради нервите без пари. Пей-пал работят. Не виждам Анал-Гинке, какъв ти е проблемът с тях?
My name's Machurko Galkin Varnenchuk :D
Как ме мъчи всеки ден, тоз' въпрос трагичен: 'ем да бъда откровен, 'ем да бъда симпатичен?
pticheto
Мнения: 122
Регистриран на: Сря Фев 13, 2008 11:32 am

Re: PayPal - защо трябва да се предпочита при онлайн покупки

Мнение от pticheto »

Темата бе само за Пейпал, а не за Амазон, ЕBay и Илон Мъск и мафиотските му криптовалути като Биткоин.

От Амазон се въздържам, там купих некачествена стока и връщах.И не ми харесват стоките, които предлагат.
Кредитна карта (каквато не мога да получа и не само аз) не може да гарантира нищо, не знам откъде си измислихте това с 2 години гаранция на стоката???И на коя банка?
Опишете какъв е процесът на гаранция на стоката с кредитна карта ?
Постът не е за гаранция на стока и пазаруване през известните "сигурни" Интернет страници, където също имам лош опит ,както писах, върхът бе Etsy, които предлагат направи си сам машинарии, което е опасно, и при опит да върна скъпа покупка , лъжливо описана, се опитаха с поставяне на невъзможен срок почти веднага да ми затварят случая без да е получил разрешение и без да е получен обратно и да получа връщане без транспортните и митническите солени разходи.Успях, но с огромни загуби.

Постът е само за пазаруване главно от самостоятелни чуждестранни Интернет страници и как да се проверява за коментари на странците им, на Фейсбук странциите им и в Гугъл дали не са измамници. Ако кредитната/дебитната/предплатената карта е с криптирани данни, как тогава връща продавача в случай на проблем?

ПейПал ви дава срок от 180 дни от транзакцията да я оспорите и защитава, когато:
- търговецът отказва да изпрати стоката (бави я, анулира я, и т.н)
- когато има проблеми със стоката, искате връщане,а нямате отговор и др, проблем с търговеца
- когато са ви надчислили плащането
- когато са злоупотребили с плащане на месечен и т.н. абонамент за услуга и др.
И др. случаи.
Дават да поискате връщане парите за стоката, а не за транспортните разходи, които също сте платили, но и затова има решение- прибавяте ги към исканото връщане.
Чичо Том Белия Тюлен
Мнения: 74
Регистриран на: Съб Юли 02, 2022 1:17 am
Местоположение: у нас

Re: PayPal - защо трябва да се предпочита при онлайн покупки

Мнение от Чичо Том Белия Тюлен »

Птиче шарено, теб от Цирк дьо Солей ли те извадиха та ги пишеш тия смешки ? :lol:
pticheto
Мнения: 122
Регистриран на: Сря Фев 13, 2008 11:32 am

Re: PayPal - защо трябва да се предпочита при онлайн покупки

Мнение от pticheto »

Здравейте,

Може би имам чувство за хумор.

Обаче освен че е смешен стария ми ник(както явно и вашия ник, (а сигурно е добра идея да го сменя с "птиче шарено") - ) не виждам нищо смешно в темата за действия срещу Интернет кражби

Е,извинете, поувлякох се сигурно, но това с Етси е пример, че измамници има и в известните Интернет страници за продажба и е добре да се проверява винаги за отзиви в Гугъл, Фейсбук предварително.

Пиша от собствен опит , включително и много скорошен,(ПейПал ми върна изцяло пари буквално последните дни след диспут след получаване на нещо дребно друго от поръчаното - в стил " кокошка за кон"(извинете, пак хумора ми!).

С Пейпал връщане е много по-вероятно , отколкото с банкова карта.

Днес открих- който има опит може да сподели за chargeback с кредитни/ дебитни карти.И аз също ще обновя при нова информация.

https://chargebacks911.com/chargebacks/

https://www.scamadviser.com/how-to-get- ... rom-a-scam

Надявам се да съм полезна. Бъдете внимателни при пазаруване в нета и проверявайте продавача за отзиви в нета.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: PayPal - защо трябва да се предпочита при онлайн покупки

Мнение от optics »

Тая тема малко в стил "как да режем хляб".
Тоест, пиле шарено, ти тийнейджър ли си или нас ни имаш за тийнейджъри?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
pticheto
Мнения: 122
Регистриран на: Сря Фев 13, 2008 11:32 am

Re: PayPal - защо трябва да се предпочита при онлайн покупки

Мнение от pticheto »

Темата е за PayPal / Разширих я с chargeback и линкове за справяне със скам.

Темата не е за мен.Не заслужавам определения от зрели и преуспели в Канада българи като вас.

Темата е сериозна, въпреки че на моменти има цветисти изказвания.

Тази информация не е всеизвестна, нито пък е другаде във форума.

https://www.econsumer.gov/#crnt

Надявам се да съм полезна.
Публикувай отговор